11Bit Studios [11b] - cz.X

wszystko na temat spółek publicznych
alkoita1
Starszy chorąży sztabowy

Postautor: alkoita1 » 12 mar 2015 17:22

hehe już raz z częścią wyskoczyłem na redana po 2,60 ale po 3,90 opyliłem i jestem spowrotem. Powiem szczerze że dużo większy stres to nie mieć akcji 11bit niż być do pełna tu załadowanym. Bardzo trudno odkupić sensowny pakiet bez podbijania kursu, jak powiedzmy 300-400 akcji i zmieniasz cene o kilka zł :D
jakby nie patrzec sprzedaz TWOm..jest cigle bardzo przyzowita obecnie 26 miejsce na stemie...

jakby mieli wieksze moce produkcyjne i wiecej kasy wczenisj i zrobili TOWM.tez na konsole....byloby fajnie...ale wtedy pewnie papaier nie mialby kapitalziacji....20 MLN...PLN..

generlanie to na co ich wczensniej nie bylo stac..to teraz...pzrestaje byc problemem ...problemem moga byc moce produkcyjne..ale kto wie czy to tez sie nie zmieni..bo ta zmiana w RN tez daje do myslenia...

Mam nadziej ze industrial..bedzie tez na konsole....chociaz oni maja raczej nieciekawe doswiadczenia z konsolami..ale teraz po TWOM..moga ich partnerzy KONSOLOWI....zupelnieinaczej tez postrzegac...

QMX
Starszy sierżant

Postautor: QMX » 12 mar 2015 18:17

Nie jestem przekonany co do TWOM na konsole, ale Industrial jeśli wypali na PC to już oczywiście, to ma być taka "baza" w przypadku 11stki jak Wiedźmin dla CDProjektu. Myślę że tak naprawdę to jest tutaj kluczową kwestią, bo jak najbardziej wersja na tablety jak okażę się wielkim hitem tak jak PC oraz dalsza super sprzedaż na PC mogą zaprowadzić kurs w okolice myślę nawet 200-250 zł ale jeśli Industrial okazał by się taką produkcją od której można później ciągnąć kontynuacje i to i na PC, i na tablety i przede wszystkim konsole to nie widzę powodu dla którego nie mieli byśmy osiągnąć kapitalizacji jak CDProjekt

QMX
Starszy sierżant

Postautor: QMX » 12 mar 2015 18:20

mimo wszystko nie dowierzam obecnej sprzedaży :shock: tyle miesięcy od premiery a tu nadal 25-30 miejsce i to zaraz po promocji

alkoita1
Starszy chorąży sztabowy

Postautor: alkoita1 » 12 mar 2015 18:27

Nie jestem przekonany co do TWOM na konsole, ale Industrial jeśli wypali na PC to już oczywiście, to ma być taka "baza" w przypadku 11stki jak Wiedźmin dla CDProjektu. Myślę że tak naprawdę to jest tutaj kluczową kwestią, bo jak najbardziej wersja na tablety jak okażę się wielkim hitem tak jak PC oraz dalsza super sprzedaż na PC mogą zaprowadzić kurs w okolice myślę nawet 200-250 zł ale jeśli Industrial okazał by się taką produkcją od której można później ciągnąć kontynuacje i to i na PC, i na tablety i przede wszystkim konsole to nie widzę powodu dla którego nie mieli byśmy osiągnąć kapitalizacji jak CDProjekt
Industrial bedzie mial sequele...o tym juz wspomnieli, natomiast chyba nie bedzie to gra na mobilki.

P.S..ja bym zwrocil uwage tez na rozwoj wydawnictwa....jelsi trafia im sie koncepcyjne perelki i pomoga mikrodeweloperom w rozwinieciu pomyslow....to to moze byc potezne zrodlo keszowe dla 11 bit, osobiscie sadze ze to moze byc strzal w 10-siatke duzo lepszy niz np sklep GR....chcoiaz on tez moze sie pieknie rozwinąc....w ciagu koljenych paru lat genrujac za pare lat ...kilka lub moze nawet kilkanascie mln PLN zysku rocznie...

Deja-vu
Chorąży

Postautor: Deja-vu » 12 mar 2015 18:30

Nie mogłem się oprzeć i zacytuję z innego forum
tgregor1974

"...uważam, że to jak TWOM się sprzedaje jest dalej bardzo istotne, widać to choćby po korealcji kursu i miejsca na steam..."

"...Jednak to co mnie zaskakuje jeszcze bardziej pozywtynie to obecna sprzedaż TWOM i polityka firmy odnośnie tej sprzedaży.
Zerknąłem na steam, TWOM właśnie dobija do 7500 recencji. W ostatni dzień roku tych recencji było 5400 (chyba dobrze pamiętam). Zakładając na koniec marca 8000 recenzji wychodzi na kwartał 2600 recenzji czyli około 50% sprzedaży z 4 kwartału. Biorąc to pod uwagę można liczyć na wynik w okolicy 5 mln zł netto, zakładam w tym wyniku sprzedaż pudełek i pozostałych gier. Myślę, że to jest realne. Idąc dalej, jezeli by przyjąć że TWOM sprzedawałby się tak przez cały rok to mamy 20 ml zysku z tej jednej gry, co dałoby wskaźnik c/z =8 przy obecnej cenie.
Sprzedaż TWOM w pozostałych kwartałach jest na pewno obarczona dużym marginesem błedu, jednak po polityce sprzedażowej firmy widzę, że znają się chłopaki na rzeczy. Timing obniżek, wypuszczania darmowych DLC jest naprawdę perfekcyjny.
Odnosząc to co pisze do kursu, to uważam, że sprzedaż TWOM daje gwarancje że kurs nie pójdzie w dół póki sprzedaż TWOM będzie utrzymywała podobny poziom jak w I kwartale. Każde nowe wydarzenie w postaci: nowego płatnego DLC, debiutu TWOM na tablety czy wreszcie debiutu Industriala będzie okazją do mocnych wzrostów kursu."

Całkowicie się z tym zgadzam i pozdrawiam

klaxon
Chorąży sztabowy

Postautor: klaxon » 12 mar 2015 20:30

Dali -40% na FarCry'a. A inne gry jeszcze bardziej przecenione. A na TWOM było dotąd najwięcej 25% - sam już nie wiem czy się cieszyć czy denerwować.

alkoita1
Starszy chorąży sztabowy

Postautor: alkoita1 » 12 mar 2015 20:39

Dali -40% na FarCry'a. A inne gry jeszcze bardziej przecenione. A na TWOM było dotąd najwięcej 25% - sam już nie wiem czy się cieszyć czy denerwować.
a mnie sie wydaje ze pchnales kwita i jestes w rozkroku....ktos kto ma duzy zwrot kapitalu..i widzi ze konsolidacja jest tak plaska po takich wzrostach....i gdzie taka iloscia keszu operuje rynek na tej konsolidacji.....nie powinien miec zadnych ALE....czas gra na nasza korzysc..a ty jakos ZA MOCNO jestes nabuzowany.....roztrzesiony i ....sfrustrowany....jak na kogos komu po 3-4 miesiacach na rachunku wisi POTEZNY ZWROT Z KAPITALU.....tak sie nie zachowuje inwestor z kilkuset % zwrotem kapitalu..... jak ty sie ostatnio zachowujesz w temacie 11 bit..i tego jak jest be nieciekawie i wogole PASSE...... :lol: 8) :lol:

Ziolo
Porucznik

Postautor: Ziolo » 12 mar 2015 21:06

Po raz kolejny zgadzam sie z alem.Co cie tak pili ztymi przeceniami ?
Przecenia 50% to kilka dni pozniej bedziesz sie szukal z TWOM na 228 miejscu.

Kasa plynie strumieniami a ty narzekasz. Walnmij pekaca, bo widac ze sie meczysz.

Kursik sie zachowuje wrecz wybornie. A kiedy odpali to nie wiadomo. Ciesz sie ze nie ma 50, a jest 72, bo po takich wzrostach to juz danow powinnismy jakies fibo zaliczac.
One Ziolo to rule them all.

klaxon
Chorąży sztabowy

Postautor: klaxon » 12 mar 2015 21:28

Kwita pchnąłem o tyle, ze jak mi wycena pokazała 95% wartości portfela (tak napuchło) to po Nowym Roku musiałem trochę zamienić na gotówkę - a resztę i tak zamierzam trzymać do Industriala, tylko że jakby jednocześnie po trochu rosło to byłoby jakoś tak przyjemniej.
A co do przeceny, to uważam że gdyby dali kilka % więcej (np. 33% ) sprzedaliby dużo dużo więcej sztukasów. Nikt tak nie robi jak oni - jak u kogoś było np. -30% w grudniu to teraz już jest 50% na przecenie, FC4 był o ile pamiętam -20% a teraz dali -40%. A TWOM bez zmian - było 25 i więcej nie dali, dodatkowo przy mniejszej liczbie przecen (inne gry miały już 2 przeceny w tym roku). Choć z drugiej strony jest to znaczące bo o czymś też świadczy, więc napisałem że nie wiem czy się cieszyć czy denerwować.

Rif1977
Starszy chorąży

Postautor: Rif1977 » 12 mar 2015 21:37

UbiSoft przysypał przecenami wszystkiego co mieli na stanie, a że mają tego wiele, to i mają tego efekt. Fajnie by kiedyś któryś z rodzimych devów miał tak gigantyczne portfolio.

Jorivercar
Chorąży sztabowy

Postautor: Jorivercar » 12 mar 2015 22:37

Właśnie o to chodzi. Czasami chodziła mi po głowie myśl żeby się skrócić ale tu właśnie może to odpalić w ułamku sekundy i już nigdy nie wrócimy na te poziomy

Slawek rusz tym, kursem ze swojo ekipo bo mozna dostac szalu he
No ch..j juz strzela, ale widac golym jadrem ze juz lada dzien / tydzien. 5k pekacem i sie robi 75 PLN z paluszkiem.

SIORB GRUBASIE !! :D

na razie konsola, jak dla mnie to dopiero koło kwietnia zaczną się wzrosty pod wyniki za I kwartał
Pamiętaj, że w każdej chwili moze być info o dacie premiery na mobilki, w każdej chwili może być info o INDUSTRIAL , w każdej chwili może być info o nowej grze opartej na TWOM (za słowami prezesa z konferencji) oraz w każdej chwili może być info o DLC i kilka innych... tak że nie znasz dnia ani godziny
8)

Jorivercar
Chorąży sztabowy

Postautor: Jorivercar » 12 mar 2015 22:43

Nie wiem czy było podawane... Wiadomo jaki będzie koszt produkcji industriala ?

MABLASTER
Starszy sierżant sztabowy

Postautor: MABLASTER » 13 mar 2015 07:52

co tam koszty. wazne zeby podali date premiery :)

klaxon
Chorąży sztabowy

Postautor: klaxon » 13 mar 2015 08:05

Na 8-9 miesięcy przed premierą??? Zapytaj Wróża Macieja.

Jorivercar
Chorąży sztabowy

Postautor: Jorivercar » 13 mar 2015 08:07

Na 8-9 miesięcy przed premierą??? Zapytaj Wróża Macieja.
Nie wiem dlaczego się dziwisz przecież w wielu wypadkach wiadomo wcześniej jaki jest przewidziany koszt produkcji :lol:

Wróć do „Akcje”