IZOBLOK [IZB] księga I

wszystko na temat spółek publicznych
klapaucjusz
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3478
Rejestracja: 18 lis 2005 20:21
Lokalizacja: Szczecin

Re: IZOBLOK [IZB] księga I

Postautor: klapaucjusz » 12 lut 2018 09:07

Fund wyrzuca, Prezes kupuje ....

KOMISJA NADZORU FINANSOWEGO
Raport bieżący nr 2 / 2018
Data sporządzenia: 2018-02-09
Skrócona nazwa emitenta
IZOBLOK S.A.
Temat
Powiadomienie o transakcjach uzyskane w trybie art. 19 ust. 1 rozporządzenia MAR
Podstawa prawna
Art. 19 ust. 3 MAR - informacja o transakcjach wykonywanych przez osoby pełniące obowiązki zarządcze.

Treść raportu:
Zarząd Spółki IZOBLOK S.A. "Spółka" informuje, iż w dniu 09 luty 2018 roku, Spółka otrzymała od Pana Przemysława Skrzydlaka – Prezesa Zarządu Spółki, powiadomienia o transakcjach o których mowa w art.19 ust 1 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 596/2014 z 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE.

Treść powiadomień, o którym mowa powyżej zawiera załącznik do niniejszego raportu.

Załączniki
Plik Opis
P.Skrzydlak_Powiadomienie_art.19_ust._1_MAR_2018-02-09.pdfP.Skrzydlak_Powiadomienie_art.19_ust._1_MAR_2018-02-09.pdf P.Skrzydlak_Powiadomienie_art.19_ust._1_MAR_2018-02-09
MESSAGE (ENGLISH VERSION)
Gwint to maszynka do zarabiania pieniędzy !

REKLAMA


klapaucjusz
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3478
Rejestracja: 18 lis 2005 20:21
Lokalizacja: Szczecin

Re: IZOBLOK [IZB] księga I

Postautor: klapaucjusz » 12 lut 2018 20:29

Drugi prezes tez mógłby cuś kupić :evil: :evil: :evil:
Gwint to maszynka do zarabiania pieniędzy !

hantar
Chorąży sztabowy
Posty: 4766
Rejestracja: 23 sie 2008 19:22

Re: Izoblok

Postautor: hantar » 16 paź 2018 18:17

Najlepszy kwartał? Chyba żartujesz? Wyniki jednostkowe płasko r/r. Zdejmij wycenę finansową kontraktów terminowych. Wynik skonsolidowany po 3 kwartałach obciążany wynikami przejętej spółki, która na ten moment wygląda jak kompletna porażka. IZO-BLOK rozwodnił kapitał, zaciągnął garb długu a miał przejąć świetny interes. Na ten moment ten świetny interes ciągnie grupę w dół.
Jak tam Klapacjusz najlepsze kwartały w historii spółki???

Blisko półtora roku temu pisałem, że przejęcie okazało się kompletą porażką, totalnym dramatem, który pociągnął spółkę w dół i zanegował plany rozwoju w Azji. Do dzisiaj spółka przeceniła się ponad 80% od ceny emisji z 2016 roku pod przejęcie niemieckiego zakładu. Dług netto do EBITDA to dzisiaj 3,7x a ostatni zaraportowany kwarta (pierwszy 2018/2019) to już powódź na całej linii - ujemny zysk na sprzedaży, strata na sprzedaży niemieckiego zakładu wzrosła z 1,5 do 3 mln zł kwartalnie i ciągnie wszystko w otchłań.

A ty zaklinałeś rzeczywistość. To co teraz powiesz tym, którzy pod twoim naganianiem kupili akcje tej spółki?

klapaucjusz
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3478
Rejestracja: 18 lis 2005 20:21
Lokalizacja: Szczecin

Re: Izoblok

Postautor: klapaucjusz » 17 paź 2018 15:40

Najlepszy kwartał? Chyba żartujesz? Wyniki jednostkowe płasko r/r. Zdejmij wycenę finansową kontraktów terminowych. Wynik skonsolidowany po 3 kwartałach obciążany wynikami przejętej spółki, która na ten moment wygląda jak kompletna porażka. IZO-BLOK rozwodnił kapitał, zaciągnął garb długu a miał przejąć świetny interes. Na ten moment ten świetny interes ciągnie grupę w dół.
Jak tam Klapacjusz najlepsze kwartały w historii spółki???

Blisko półtora roku temu pisałem, że przejęcie okazało się kompletą porażką, totalnym dramatem, który pociągnął spółkę w dół i zanegował plany rozwoju w Azji. Do dzisiaj spółka przeceniła się ponad 80% od ceny emisji z 2016 roku pod przejęcie niemieckiego zakładu. Dług netto do EBITDA to dzisiaj 3,7x a ostatni zaraportowany kwarta (pierwszy 2018/2019) to już powódź na całej linii - ujemny zysk na sprzedaży, strata na sprzedaży niemieckiego zakładu wzrosła z 1,5 do 3 mln zł kwartalnie i ciągnie wszystko w otchłań.

A ty zaklinałeś rzeczywistość. To co teraz powiesz tym, którzy pod twoim naganianiem kupili akcje tej spółki?
Ja niczego nie zaklinałem. "naganiałem" jak było po 80 pod migrację na główny i przejęcie, i doszło do 200 - kto kupił i sprzedał nie powinien narzekać- nie zarządzam tą spółka i to nie moja wina że Niemcy generują straty, poza tym istotnym celem zakupu było przejecie technologii produkcji własnego surowca i ta technologia wymaga dostosowanie do urządzeń w Polsce - jak to się stanie to efekty przejęcia będą pozytywne - póki co nadal grupa pokazuje zyski. Przyczyną gwałtownego spadku cen było wyjście funduszu - przy małej płynności efekt jest katastrofalny - fundamentalnie spółka jest zdrowa i niedługo zrobi porządek w Niemczech - dobry moment na kupno :))))
Gwint to maszynka do zarabiania pieniędzy !

hantar
Chorąży sztabowy
Posty: 4766
Rejestracja: 23 sie 2008 19:22

Re: IZOBLOK [IZB] księga I

Postautor: hantar » 17 paź 2018 16:46

W sumie nie wiem czy to co piszesz jest śmieszne czy tragiczne. Poczytaj sobie swoje posty sprzed roku dwóch, co tutaj wypisywałeś i przy jakich cenach. Spółka na dzień ostatniego sprawozdania nie generuje zysków, obudź się chłopie! Minęły ponad 2 lata od przejęcia, które kosztowało 42 mln zł kapitału i 50 mln zł długu, spółki która powinna być przejęta za 30 mln zł została przejęta za 90 mln zł.

klapaucjusz
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3478
Rejestracja: 18 lis 2005 20:21
Lokalizacja: Szczecin

Re: IZOBLOK [IZB] księga I

Postautor: klapaucjusz » 18 paź 2018 13:40

Po prostu nie kupuj - każdy robi ze swoją kasą co uważa.
Gwint to maszynka do zarabiania pieniędzy !

hantar
Chorąży sztabowy
Posty: 4766
Rejestracja: 23 sie 2008 19:22

Re: IZOBLOK [IZB] księga I

Postautor: hantar » 18 paź 2018 14:59

Po prostu nie kupuj - każdy robi ze swoją kasą co uważa.
Hahahaha :lol: :lol: :lol:

hantar
Chorąży sztabowy
Posty: 4766
Rejestracja: 23 sie 2008 19:22

Re: IZOBLOK [IZB] księga I

Postautor: hantar » 18 paź 2018 14:59

Dubel.

bankrucik
Podporucznik
Posty: 10734
Rejestracja: 14 mar 2008 13:55
Lokalizacja: z kasyna

Re: Izoblok

Postautor: bankrucik » 18 paź 2018 21:52

Najlepszy kwartał? Chyba żartujesz? Wyniki jednostkowe płasko r/r. Zdejmij wycenę finansową kontraktów terminowych. Wynik skonsolidowany po 3 kwartałach obciążany wynikami przejętej spółki, która na ten moment wygląda jak kompletna porażka. IZO-BLOK rozwodnił kapitał, zaciągnął garb długu a miał przejąć świetny interes. Na ten moment ten świetny interes ciągnie grupę w dół.
Jak tam Klapacjusz najlepsze kwartały w historii spółki???

Blisko półtora roku temu pisałem, że przejęcie okazało się kompletą porażką, totalnym dramatem, który pociągnął spółkę w dół i zanegował plany rozwoju w Azji. Do dzisiaj spółka przeceniła się ponad 80% od ceny emisji z 2016 roku pod przejęcie niemieckiego zakładu. Dług netto do EBITDA to dzisiaj 3,7x a ostatni zaraportowany kwarta (pierwszy 2018/2019) to już powódź na całej linii - ujemny zysk na sprzedaży, strata na sprzedaży niemieckiego zakładu wzrosła z 1,5 do 3 mln zł kwartalnie i ciągnie wszystko w otchłań.

A ty zaklinałeś rzeczywistość. To co teraz powiesz tym, którzy pod twoim naganianiem kupili akcje tej spółki?
w sumie klasyka.... gdzieś kiedyś czytałem, że ponad 80% przejęć się nie udaje.....tzn. nie spełniają założeń z chwili przejęcia.. więc w sumie są w peletonie.. a do tego rynek automotive własnie zaczyna zjazd ( w mojej skromnej opinii)
wyrażam moje osobiste poglądy, w żaden sposób nie można ich traktować jako rekomendacji !:-)
http://www.stockwatch.pl/forum, https://twitter.com/
Brak kary w przeszłości rozzuchwala na przyszłość

hantar
Chorąży sztabowy
Posty: 4766
Rejestracja: 23 sie 2008 19:22

Re: Izoblok

Postautor: hantar » 18 paź 2018 23:45

Najlepszy kwartał? Chyba żartujesz? Wyniki jednostkowe płasko r/r. Zdejmij wycenę finansową kontraktów terminowych. Wynik skonsolidowany po 3 kwartałach obciążany wynikami przejętej spółki, która na ten moment wygląda jak kompletna porażka. IZO-BLOK rozwodnił kapitał, zaciągnął garb długu a miał przejąć świetny interes. Na ten moment ten świetny interes ciągnie grupę w dół.
Jak tam Klapacjusz najlepsze kwartały w historii spółki???

Blisko półtora roku temu pisałem, że przejęcie okazało się kompletą porażką, totalnym dramatem, który pociągnął spółkę w dół i zanegował plany rozwoju w Azji. Do dzisiaj spółka przeceniła się ponad 80% od ceny emisji z 2016 roku pod przejęcie niemieckiego zakładu. Dług netto do EBITDA to dzisiaj 3,7x a ostatni zaraportowany kwarta (pierwszy 2018/2019) to już powódź na całej linii - ujemny zysk na sprzedaży, strata na sprzedaży niemieckiego zakładu wzrosła z 1,5 do 3 mln zł kwartalnie i ciągnie wszystko w otchłań.

A ty zaklinałeś rzeczywistość. To co teraz powiesz tym, którzy pod twoim naganianiem kupili akcje tej spółki?
w sumie klasyka.... gdzieś kiedyś czytałem, że ponad 80% przejęć się nie udaje.....tzn. nie spełniają założeń z chwili przejęcia.. więc w sumie są w peletonie.. a do tego rynek automotive własnie zaczyna zjazd ( w mojej skromnej opinii)
Wiesz dla nich to ten zjazd na rynku automotive to mało istotny, bo jadą na 90% mocy i mają kontrakty wieloletnie na 2 lata do przodu przynajmniej. Ale jak się nie ogarną z długiem, którego mają 70 mln zł oraz wynikami w tym niemieckim zakładzie, to to może potrwać latami.

Ciekaw jestem z czego ta spółka chce skupić swoje akcje - 8 mln zł na skup? Może lepiej spłaciłaby kredy, a nie kombinuje.

Za takie przejęcie prezes, i kto tam jeszcze maczał w tym palce, powinien zrezygnować z wynagrodzenia na okres do postawienia niemieckiego zakładu do pionu czyli ze 2 lata w przód minimum.

Julian11
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 7743
Rejestracja: 24 wrz 2018 10:36

Re: IZOBLOK [IZB] księga I

Postautor: Julian11 » 01 mar 2019 10:46

kolejna ciekawa spółka pod co najmniej Odbicie to IZOBLOK.

Ogólnie ma swoje problemy po tym jak przejeli niemiaszków itp, ale kapitalizacja IZB to ok 35 MLN PLN przy przychodach firmy ponad 200 MLN PLN i relatywnie małym FF. w okolicach 30%. Jej wada jest też niska płynność, ale moim zdaniem kwit ma perspektywy do wzrostów nawet jakby to miało byc większe odreagowanie spadków to chyba warto.

Obrazek

Julian11
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 7743
Rejestracja: 24 wrz 2018 10:36

Re: IZOBLOK [IZB] księga I

Postautor: Julian11 » 01 mar 2019 11:49

Oj tam po prostu pzregladam rynek bo sam , nie miałem papaierów niedawno, a nadchodzi czas zapłacenia podatków to troszke człowiek chce podgonic z kasa , na MYTO.

Ale wiesz to róznie bywa sa zawsze szanse i zagrożenia. Ale faktycznie te ciekawsze spółki mogą byc całkiem ciekawe do wyrwania PROCENTÓW. Natomiast na pewniejszego LONGA, w tym niepewnym srodowisku Giełdowym ogólnie, to chyba stawiam na TEN w chwili obecnej.

danek_112_reaktywacja
Starszy chorąży
Posty: 1089
Rejestracja: 11 lip 2016 17:26

Re: IZOBLOK [IZB] księga I

Postautor: danek_112_reaktywacja » 01 mar 2019 11:53

Oj tam po prostu pzregladam rynek bo sam , nie miałem papaierów niedawno, a nadchodzi czas zapłacenia podatków to troszke człowiek chce podgonic z kasa , na MYTO.

Ale wiesz to róznie bywa sa zawsze szanse i zagrożenia. Ale faktycznie te ciekawsze spółki mogą byc całkiem ciekawe do wyrwania PROCENTÓW. Natomiast na pewniejszego LONGA, w tym niepewnym srodowisku Giełdowym ogólnie, to chyba stawiam na TEN w chwili obecnej.
wpadlo pare szt na probe ostatnio co podales mozna bylo zarobic a ze ryzyko jest wiadomo Alik pozdro 8)
tu cie przywiało, mordo ty moja? :mrgreen:

adaś_11
Sierżant
Posty: 54
Rejestracja: 14 lut 2019 20:44

Re: IZOBLOK [IZB] księga I

Postautor: adaś_11 » 17 mar 2019 20:22

Izoblok może zrealizować zamówienia z BMW na 47 mln zł

http://infostrefa.com/infostrefa/pl/wia ... -47-mln-zl

Julian11
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 7743
Rejestracja: 24 wrz 2018 10:36

Re: IZOBLOK [IZB] księga I

Postautor: Julian11 » 19 mar 2019 14:18

troche Kwit się ociągał się z tym dynamiczniejszym odbiciem i odreagowaniem tych mocnych spadków jakie na kursie są od długiego czasu.

Ale chyba to wydarzenie potencjalnie dynamicznych wzrostów jest coraz bliżej.


Wróć do „Akcje”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 46 gości