Braster SA (BRA) cz.2 Braster Tester

wszystko na temat spółek publicznych
Stoczek
Chorąży
Posty: 913
Rejestracja: 04 sie 2011 23:10

Postautor: Stoczek » 14 maja 2015 20:38

Trzymam od dawna i jeszcze długo będę trzymał.
Mam czas :wink:

REKLAMA


felixjeager80
Sierżant sztabowy
Posty: 168
Rejestracja: 27 kwie 2011 20:19

Postautor: felixjeager80 » 14 maja 2015 21:17

Zobaczcie co się działo na Selvicie po ogłoszeniu ceny emisji na 10 zł i przejściu na GPW...
3 masz papier?

jutro powinno isc up bo nie ma wiecej niewiadpmych wiec mozna pompowac
W przypadku SLV było ok. 80% redukcji...poza tym SLV ma już wyniki i track record...a co ma Braster? Na razie mocarstwowe plany:)
Myślę, że jutro nas czeka tutaj wodospad...sypanie będzie aż się indywidualni skończą tratować...ale oczywiście to tylko moje prywatne zdanie....

brrr
Sierżant
Posty: 54
Rejestracja: 14 gru 2013 12:06

Postautor: brrr » 14 maja 2015 21:49

Jedyna wspólna cecha Brastera i Selvity to przejście z NC na GPW. Cała reszta to różnice:

- Selvita to działająca spółka, Braster to prototyp.
- W czasie zapisów na SLV po cenie 10,3zł kurs już fruwał powyżej 12zł i rósł dalej. W trakcie zapisów na Brastera kurs leciał na łeb.
- W trakcie zapisów na SLV book-building zakończono przed czasem, bo i tak książka była już pokryta wielokrotnie. W przypadku BRASTERA zainteresowanie instytucji musiało być b.małe, skoro zwiększono pulę dla drobnych.
- Braster to b. fajny pomysł, ale to cały czas inwestowanie w przyszłość obarczone ogromnym ryzykiem, zwłaszcza że jest to jeden pomysł (i tylko jeden, bez dywersyfikacji ryzyka). Selvita ma wiele projektów naraz, niektóre już realizuje, inne w planach, ale ma rozłożone ryzyko.

To 2 inne bajki, jak ktoś kupował BRASTERA pamiętając, co była na Selvicie, może się niestety rozczarować.

RoccoMan
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3496
Rejestracja: 09 maja 2014 18:24
Lokalizacja: Kaszuby

Postautor: RoccoMan » 14 maja 2015 22:00

Jedyna wspólna cecha Brastera i Selvity to przejście z NC na GPW. Cała reszta to różnice:

- Selvita to działająca spółka, Braster to prototyp.
- W czasie zapisów na SLV po cenie 10,3zł kurs już fruwał powyżej 12zł i rósł dalej. W trakcie zapisów na Brastera kurs leciał na łeb.
- W trakcie zapisów na SLV book-building zakończono przed czasem, bo i tak książka była już pokryta wielokrotnie. W przypadku BRASTERA zainteresowanie instytucji musiało być b.małe, skoro zwiększono pulę dla drobnych.
- Braster to b. fajny pomysł, ale to cały czas inwestowanie w przyszłość obarczone ogromnym ryzykiem, zwłaszcza że jest to jeden pomysł (i tylko jeden, bez dywersyfikacji ryzyka). Selvita ma wiele projektów naraz, niektóre już realizuje, inne w planach, ale ma rozłożone ryzyko.

To 2 inne bajki, jak ktoś kupował BRASTERA pamiętając, co była na Selvicie, może się niestety rozczarować.
A kto tu porównuje selvite dlo brastera? chyba tylko przez pryzmat wspolnych udzialowcow i emisji podczas przejsci na gpw....

spolka pozyska ponad 40 mln zl, maja w kasie prawie 10 mln zl dodatkowo pozyskaja kasa z unii na rozwoj i co nagle ma leciec na zlotowki bo kto tak chce? leszcze co sie bal zapisac na akcje bo to niepewny biznes i nie generuja jeszcze kasy?
mabion tez nie generuje kasy co nie przeszkodzilo im pojsc na ponad 0,5 mld zl...
tutak karty rozdaja fundy i wzieli wiecej niz mogli sobei wymarzyc bo dostali 1.8 mln akcji i w promo po 15 zl...
przeciez jakby lacili 17-19 to by dostali mniej a tak dali wiecej fundom taniej no i drobny tez cos tam dostal...
jutro moze jakis wystraszony leszcze sypnie a moze bedzie up i atak na 20...
szklanej kuli nie mam ale wysyp specow podczas spadkow wk.wia mnie najbardziej...
ostatnio ujawnili sie podczas zjazdu z 12 na 7...teraz podczas hulanki z 24 na 16.5...
czas korekty sie skonczyl, teraz trzeba brac a nei sypac bo znowu was wyjebia i bedzie placz :roll:
====U know I keep it real====

klonas
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3499
Rejestracja: 18 gru 2013 19:22

Postautor: klonas » 14 maja 2015 22:01

Powtarzam, zależy kto brał akcje. Spokojnie, nie ma co panikować. Takie jest moje zdanie, zjazd pewny moim zdaniem o 5-7 procent. Do czasu debiutu na GPW niczego więcej bym się nie spodziewał. Duże zainteresowanie inwestorów indywidualnych o nich się bardziej obawiałem a jest na odwrót.

Zobaczym.

Jeżeli Wesołowski i Halicki objęli dużą cześć to ja przepraszam, ale tłumaczy to wiele.

Czy spółka może odrzucić inwestora? czy każdy ma prawo brać udział? np fundusz z cypru? Czy mogą nie zostać wciągnięci w akcjonariat?

RoccoMan
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3496
Rejestracja: 09 maja 2014 18:24
Lokalizacja: Kaszuby

Postautor: RoccoMan » 14 maja 2015 22:03

kto jak kurs latal po 10-12 wierzyl ze emisja pojdzie po 15 sie pytam??

wielki sukces bo kazdy mial wizje 10 zl albo nizej...
poczytajcie sobie wpisy wczesniejsze co sie tu wypisywalo przy 9-10 zl.. :roll:
====U know I keep it real====

AniTu
Starszy sierżant sztabowy
Posty: 261
Rejestracja: 23 mar 2015 18:46

Postautor: AniTu » 14 maja 2015 22:05

Zobaczcie co się działo na Selvicie po ogłoszeniu ceny emisji na 10 zł i przejściu na GPW...
3 masz papier?

jutro powinno isc up bo nie ma wiecej niewiadpmych wiec mozna pompowac

dokladnie, zeby pokazac ze emisje macie w promocji, ja sie z rana przyczaje zeby kupic bo moze byc paradoksalna panika

Ziolo
Porucznik
Posty: 28360
Rejestracja: 09 lis 2010 12:26
Lokalizacja: Abudabia

Postautor: Ziolo » 14 maja 2015 22:10

15 pln / sztuka.
Mialem racje, ze trzeba sie wstrzymac i ze kroplowa podlaczona.

Tak czy owak, jutro S na tygodniowym, open pewnie z 15 pln i postoj na dlugie tygodnie. Dolna banda na open zaliczona na bank.

Taka moja opinia :)
One Ziolo to rule them all.

alkoita1
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 7771
Rejestracja: 09 maja 2013 13:47

Postautor: alkoita1 » 14 maja 2015 22:18

Jedyna wspólna cecha Brastera i Selvity to przejście z NC na GPW. Cała reszta to różnice:

- Selvita to działająca spółka, Braster to prototyp.
- W czasie zapisów na SLV po cenie 10,3zł kurs już fruwał powyżej 12zł i rósł dalej. W trakcie zapisów na Brastera kurs leciał na łeb.
- W trakcie zapisów na SLV book-building zakończono przed czasem, bo i tak książka była już pokryta wielokrotnie. W przypadku BRASTERA zainteresowanie instytucji musiało być b.małe, skoro zwiększono pulę dla drobnych.
- Braster to b. fajny pomysł, ale to cały czas inwestowanie w przyszłość obarczone ogromnym ryzykiem, zwłaszcza że jest to jeden pomysł (i tylko jeden, bez dywersyfikacji ryzyka). Selvita ma wiele projektów naraz, niektóre już realizuje, inne w planach, ale ma rozłożone ryzyko.

To 2 inne bajki, jak ktoś kupował BRASTERA pamiętając, co była na Selvicie, może się niestety rozczarować.
A kto tu porównuje selvite dlo brastera? chyba tylko przez pryzmat wspolnych udzialowcow i emisji podczas przejsci na gpw....

spolka pozyska ponad 40 mln zl, maja w kasie prawie 10 mln zl dodatkowo pozyskaja kasa z unii na rozwoj i co nagle ma leciec na zlotowki bo kto tak chce? leszcze co sie bal zapisac na akcje bo to niepewny biznes i nie generuja jeszcze kasy?
mabion tez nie generuje kasy co nie przeszkodzilo im pojsc na ponad 0,5 mld zl...
tutak karty rozdaja fundy i wzieli wiecej niz mogli sobei wymarzyc bo dostali 1.8 mln akcji i w promo po 15 zl...
przeciez jakby lacili 17-19 to by dostali mniej a tak dali wiecej fundom taniej no i drobny tez cos tam dostal...
jutro moze jakis wystraszony leszcze sypnie a moze bedzie up i atak na 20...
szklanej kuli nie mam ale wysyp specow podczas spadkow wk.wia mnie najbardziej...
ostatnio ujawnili sie podczas zjazdu z 12 na 7...teraz podczas hulanki z 24 na 16.5...
czas korekty sie skonczyl, teraz trzeba brac a nei sypac bo znowu was wyjebia i bedzie placz :roll:
niby tak..ale tutaj wydawanie sie dopiero zaczyna...a wiadomo jak to czesto z tymi wydatkami inwestycyjnymi bywa..jak niespodziewanie one moga rosnac i rosnac.....a do momentu osiagniecia....jakies przychodow operacyjnych jeszcze baardzo daleko....dlatego moga miec czas...zeby wytzrepac z akcji..tych co wzieli te 700 k...sztukasow...

przykald..11 bit...spolka wiadomo ze juz bardzo dobra.....na tle rynku i konkurencji....a i tak kisza ja....tak ze wiekszosc widziala juz kapitalzicje 70 mln..albo anwet 40...mln...PLN...podczas gdyu pokazali ze na goierce..w 3.5 miecha zarobili 15 bamboli.....

takze.wiesz...czas ..czyni cuda jesli chodzi o wyskakiwanie drobych z akcji....

jak byndzie..obaczycie..i ja tez obacze..ale moze byc tutaj dlugasna konsola....
Ostatnio zmieniony 14 maja 2015 22:19 przez alkoita1, łącznie zmieniany 1 raz.

RoccoMan
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3496
Rejestracja: 09 maja 2014 18:24
Lokalizacja: Kaszuby

Postautor: RoccoMan » 14 maja 2015 22:18

15 pln / sztuka.
Mialem racje, ze trzeba sie wstrzymac i ze kroplowa podlaczona.

Tak czy owak, jutro S na tygodniowym, open pewnie z 15 pln i postoj na dlugie tygodnie. Dolna banda na open zaliczona na bank.

Taka moja opinia :)
albo zanegowany S i atak na 20.
Taka moja opinia :twisted:
====U know I keep it real====

Amaltea
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2956
Rejestracja: 26 lut 2015 11:36

Postautor: Amaltea » 14 maja 2015 22:49

no i super emisja uplasowana wszystko zgodnie z harmonogramem dowiemy kto dobrał i kto jest nowy :D teraz wazne informacje napływac beda ze spółki a czasu coraz mniej a akcji jak na lekarstwo

alkoita1
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 7771
Rejestracja: 09 maja 2013 13:47

Postautor: alkoita1 » 14 maja 2015 22:59

no i super emisja uplasowana wszystko zgodnie z harmonogramem dowiemy kto dobrał i kto jest nowy :D teraz wazne informacje napływac beda ze spółki a czasu coraz mniej a akcji jak na lekarstwo
czasu jest od wacka..i ciut ciut...jelsi chdozi o operacyjke..to plany sa koniec 2016....spzredaz tego swietnego produktu....jesli chodzi o ilosc akcji....to tez znaczaco..sie powiekszyl FF...i nastapilo rozwodnienie...

wiec kolego..nie pier...****..farmazonow.... :lol: 8) :lol:

Amaltea
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2956
Rejestracja: 26 lut 2015 11:36

Postautor: Amaltea » 14 maja 2015 23:10

no i super emisja uplasowana wszystko zgodnie z harmonogramem dowiemy kto dobrał i kto jest nowy :D teraz wazne informacje napływac beda ze spółki a czasu coraz mniej a akcji jak na lekarstwo
czasu jest od wacka..i ciut ciut...jelsi chdozi o operacyjke..to plany sa koniec 2016....spzredaz tego swietnego produktu....jesli chodzi o ilosc akcji....to tez znaczaco..sie powiekszyl FF...i nastapilo rozwodnienie...

wiec kolego..nie pier...****..farmazonow.... :lol: 8) :lol:
A ty alfa i omega jestes ze wszystko wiesz ? dzwon bije ale nie wiesz gdzie widze ze masz swoja bajke i nie rozumiesz tekstu pisanego co jak i kiedy wiec ***** i glupoty pisz gdzie indziej

alkoita1
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 7771
Rejestracja: 09 maja 2013 13:47

Postautor: alkoita1 » 14 maja 2015 23:17

no i super emisja uplasowana wszystko zgodnie z harmonogramem dowiemy kto dobrał i kto jest nowy :D teraz wazne informacje napływac beda ze spółki a czasu coraz mniej a akcji jak na lekarstwo
czasu jest od wacka..i ciut ciut...jelsi chdozi o operacyjke..to plany sa koniec 2016....spzredaz tego swietnego produktu....jesli chodzi o ilosc akcji....to tez znaczaco..sie powiekszyl FF...i nastapilo rozwodnienie...

wiec kolego..nie pier...****..farmazonow.... :lol: 8) :lol:
A ty alfa i omega jestes ze wszystko wiesz ? dzwon bije ale nie wiesz gdzie widze ze masz swoja bajke i nie rozumiesz tekstu pisanego co jak i kiedy wiec ***** i glupoty pisz gdzie indziej
to ty jkestes..piszesz o jakims juz niedlugo...koles..jakie niedlugo??...podniecasz sie ze beda fabryke stawiali....

BCI..tez stawia fabryke...ktora bedzie kosztowala 33 mln..dostali dofinasowania..sciagaja kase z tych dofinasowana......a kapiotalziacja byla tez w czar.nej..***...calkiem niedawno....gdzie byla mniejsza od kosztu wybudowania fabryki....

NIe mowie ze tu tak bedzie ale roznie jest na rynku...ze spolkami ktore nie przynosza operacyjki i zyskow...bo na rynkach tez roznie sie dzieje w otoczeniu makro...( tam akurat ta zwala byla spowodowana..tapnieciem ropy na rynkach...i zmniejszeniem zapotzrebowania na kulki )....

wiec to ty starasz sie byc alfa i omega..napitalac....olewajac dokumentnie pewne fakty....i probujac nawet zablysnac..swoja elokwencja w temacie 11b... :lol: 8) :lol:

P.S 7 mln PLN...pzreznaczyc chca na reklame....HMMMM....powiem tak CDR pzreznaczy 35 mln $....na reklame wiedzmina 3...gry o ktorej kazdy gracz raczej slyszal...i w tym swiatku to IP....jest bardzo znane....a BRA..chce na swiat wyexportowac..zupelnie nowy towar...z infolinia ktora interpretuje wyniki....UPALSOWAC CHCA SWOJ PRODUKT W SWIADOMOSCI INDYWIDUALNEGO KLIENTA....kosztem 7 mln PLN??.... :lol: 8) :lol: :lol: :lol:
Ostatnio zmieniony 14 maja 2015 23:37 przez alkoita1, łącznie zmieniany 1 raz.

klonas
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3499
Rejestracja: 18 gru 2013 19:22

Postautor: klonas » 14 maja 2015 23:37

dobre porównanie alik. Promocja kosztuje...

Tylko, że w pewnym sensie przy dobrym produkcie, promocja robi się sama.

Dobry towar sam sie rozreklamuje i to nawet przedszkolak wie :)

ZObaczymy mam Brastera na pare lat, strate przełknę do około 40 % Zysk każdy :D

Myślę, że teraz gramy pod:
Kto obioł akcje
info o sfoistosci

potem to już chyba na nic :D


Wróć do „Akcje”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 250 gości