INFOSCAN [ISC] księga I NewConnect

wszystko na temat spółek publicznych
Experto
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2940
Rejestracja: 03 lut 2012 21:57

INFOSCAN [ISC] księga I NewConnect

Postautor: Experto » 15 kwie 2015 21:02

Zapowiedź debiutu
2015.04.15 | INFOSCAN SPÓŁKA AKCYJNA

16 kwietnia br. na parkiecie rynku NewConnect zadebiutuje spółka InfoSCAN.
InfoSCAN będzie 430. spółką notowaną na NewConnect oraz 4. debiutem na tym rynku w 2015 roku.

Historia i działalność:
InfoSCAN S.A. istnieje od stycznia 2007 (do 2014 roku jako spółka z ograniczoną odpowiedzialnością). Jest firmą badawczo-rozwojową zajmującą się nowymi technologiami w telemedycynie. Telemedycyna jest dynamicznie rozwijającą się dziedziną, łączącą najnowsze osiągnięcia techniki telemetryczne, informatyki, diagnostyki medycznej z wiedzą medyczną ludzi.

Spółka zajmuje się rozwojem wiedzy w zakresie opracowania nowych metod zdalnych badań pacjentów, opracowywuje nowe algorytmy pozwalające na automatyczną ocenę stanu zdrowia pacjenta w badanym zakresie. Prowadzone przez spółkę badania jak i ich praktyczne zastosowania przez inżynierów Emitenta, pozwalają na znaczne obniżenie kosztów monitorowania pacjentów z chorobami przewlekłymi, w szczególności z chorobami związanymi z zaburzeniami oddychania w czasie snu i kardiologicznymi. Wśród kadry są zarówno inżynierowie elektronicy również z tytułem doktora nauk technicznych, biocybernetyk, specjalista od fizjologii oraz lekarz specjalizujący się w kardiologii. Emitent współpracuje też z lekarzami odpowiednich dziedzin aby weryfikować w praktyce klinicznej rozwiązania Emitenta.

Taki zespół pozwala na rozwój prac badawczych, kompetencje współpracowników zapewniają wysoką skuteczność badań i wdrożeń. Emitenta współpracuje z firmami i uczelniami, prowadząc wspólne wdrożenia, prace naukowo-badawcze i realizację projektów. Startuje w konkursach na dofinansowanie prac badawczo-naukowych i wdrożeniowych z różnych funduszy Unii Europejskiej

W styczniu 2012 roku firma uzyskała certyfikat PE-EN ISO 13485:2005/AC:2007 Wyroby medyczne – Systemy zarządzania jakością – Wymagania do celów przepisów prawnych w zakresie:
Projektowanie, produkcja, serwis, sprzedaż urządzeń oraz usług do rejestracji parametrów fizjologicznych pacjentów.
Obrazek
- Co tam słychać?
- Drukujemy akcje, aż papieru zabrakło...
- Drukujcie dwustronnie!


Experto
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2940
Rejestracja: 03 lut 2012 21:57

Postautor: Experto » 15 kwie 2015 21:03

Komunikat
Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie S.A.
z dnia 15 kwietnia 2015 r.


Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie S.A. informuje, że DOM MAKLERSKI BDM S.A. od dnia 16 kwietnia 2015 r. będzie pełnić zadania Animatora Rynku dla akcji spółki INFOSCAN S.A. (PLINFSC00019).
Obrazek
- Co tam słychać?
- Drukujemy akcje, aż papieru zabrakło...
- Drukujcie dwustronnie!

Experto
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2940
Rejestracja: 03 lut 2012 21:57

Postautor: Experto » 15 kwie 2015 21:04

Czy Polska ma szanse stać się potęgą telemedyczną w Europie?


InfoSCAN S.A. jest kolejną rodzimą firmą, która po sukcesie Medicalgorithmics S.A. szykuje się do ekspansji za oceanem. Spółka prowadzi działalność w obszarach telemedycyny i telemetrii. Nowością są oferowane rozwiązania pozwalające na przeprowadzanie badań diagnostycznych Zaburzenia Oddychania Podczas Snu (ZOPS) oraz badań kardiologicznych w domu pacjenta.

Lekarz otrzymuje gotowy raport o stanie zdrowia pacjenta w oparciu o dane zarejestrowane przez urządzenie InfoSCAN MED300, przetworzone przez system MEDium24, a następnie opisane przez analityków medycznych Spółki. Dzięki temu lekarze mogą skupić się na leczeniu pacjentów, tracąc mniej czasu na pracochłonne opisy wyników badań medycznych.

Historia InfoSCAN sięga 2007 roku, kiedy to swoje siły połączyli specjaliści w zakresie elektroniki przemysłowej oraz entuzjaści medycyny i techniki: dr inż. Jerzy Karol Kowalski, Tomasz Widomski oraz Robert Bender. Pierwsze lata istnienia spółki to prace nad urządzeniem, które pozwalałoby na przeprowadzanie badań diagnostycznych w domu pacjenta podczas jego snu. W 2011 r. powstaje działający prototyp rejestratora InfoSCAN MED300 – flagowego urządzenia Spółki, który pozwala nie tylko na przeprowadzanie badań pod kątem ZOPS, ale również wspiera diagnostykę wielu chorób kardiologicznych - nadciśnienia tętniczego, arytmii, przewlekłej niewydolności serca, miażdżycy czy zespołu metabolicznego.

Innowacyjność InfoSCAN MED300 zrodziła konieczność utworzenia autorskiego systemu analitycznego MEDium24. Działający w chmurze system został wyposażony w algorytmy automatycznej analizy danych, co stanowi nieocenione wsparcie w zakresie badań telemedycznych, a także umożliwia dostęp do danych z każdego miejsca na świecie.

Zaawansowana technologia oraz ciekawa nisza rynkowa sprawiły, że spółka przyciągnęła uwagę inwestorów prywatnych oraz z sukcesem pozyskała blisko 600 tys. zł dofinansowania z NCBiR. Po zakończeniu prac nad produktem, InfoSCAN MED300 został certyfikowany na zgodność z dyrektywą 93/42/EWG, co umożliwia użytkowanie rejestratora na terenie całej Unii Europejskiej jako wyrobu medycznego. W tym samym miesiącu spółka otrzymala certyfikat ISO13485, umożliwiający projektowanie i wdrażanie kolejnych rozwiązań medycznych.

W ostatnich miesiącach 2012 roku InfoSCAN rozpoczyna sprzedaż w oparciu o rejestrator MED300 i System MEDium24. Co ciekawe, lekarze nie ponoszą kosztów nabycia urządzenia, a jedynie płacą za raporty diagnostyczne w ustalonych modelach abonamentowych. Ten model rozliczeń staje się wyróżnikiem na rynku i do dziś funkcjonuje w InfoSCAN. Pilotażowy program sprzedaży owocuje wykonaniem ponad 300 komercyjnych badań i aprobatą środowiska medycznego. Rok 2013 to ostatni krok przed agresywnym wejściem na rynek, jak się okazuje - nie tylko polski.

- Z końcem 2013 roku podjęliśmy zintensyfikowane działania nastawione na zwiększenie sprzedaży naszych rozwiązań, nie tylko na rynku krajowym, lecz także zagranicą, głównie w Stanach Zjednoczonych i w Wielkiej Brytanii. Obecnie świadczymy już nasze usługi dla pierwszych klientów na rynku brytyjskim, a także oczekujemy na przyznanie licencji przez Food and Drug Administration, aby rozpocząć sprzedaż w USA – mówi Robert Kitłowski, Członek Zarządu InfoSCAN.

- Równocześnie dalej zamierzamy prowadzić działalność badawczo – rozwojową, dlatego też w tym roku złożyliśmy trzy wnioski o dofinansowanie do Narodowego Centrum Badań i Rozwoju w ramach „Programu Badań Stosowanych III” w konsorcjum z renomowanymi ośrodkami badawczymi - Warszawskim Uniwersytetem Medycznym, Uniwersytetem Medycznym w Łodzi oraz Wojskową Akademią Techniczną w Warszawie. – zaznacza dr Jerzy Kowalski, założyciel i Członek Zarządu InfoSCAN.

- Aby zrealizować zakładaną przez nas strategię rozwoju, chcemy dalej inwestować w spółkę. Zakończyliśmy niedawno proces przekształcenia InfoSCAN w spółkę akcyjną. W najbliższym czasie zamierzamy zadebiutować na rynku NewConnect – kontynuuje Robert Kitłowski.

Ekspansja na rynki zagraniczne, wzrost sprzedaży w Polsce i kolejne projekty R&D w zanadrzu, – czyżby na naszych oczach rodziła się kolejna globalna firma medyczna z polskim rodowodem? - Nie chcemy chwalić dnia przed zachodem słońca, ale pierwsze sygnały z zagranicy wskazują na wysoką ocenę rozwiązań InfoSCAN. Biorąc pod uwagę wielkość grupy docelowe,j chociażby w Stanach Zjednoczonych, przeskalowanie naszej działalności w krótkim czasie powinno wygenerować ponadprzeciętne stopy zwrotu z inwestycji na tym rynku. Również w Polsce widzimy rosnącą świadomość wśród lekarzy i pacjentów. Połączenie atrakcyjnej formuły rozliczeń i kompleksowej diagnostyki daje praktykom lekarskim naturalną przewagę w postaci oszczędności czasu i pracy, a tym samym pozwala lepiej diagnozować większą liczbę chorych – dodaje Robert Kitłowski.
Obrazek
- Co tam słychać?
- Drukujemy akcje, aż papieru zabrakło...
- Drukujcie dwustronnie!

Experto
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2940
Rejestracja: 03 lut 2012 21:57

Postautor: Experto » 15 kwie 2015 21:08

InfoSCAN zadebiutuje na rynku NewConnect w czwartek, 16 kwietnia, poinformowała giełda. InfoSCAN będzie 430. spółką notowaną na NewConnect oraz 4. debiutem na tym rynku w 2015 roku.

"Wartość oferty wynosi 1 060 185 zł, kurs odniesienia 6,90 zł, a wartość instrumentów wprowadzanych 12,44 mln zł" - czytamy w komunikacie.

Autoryzowanym doradcą jest Blue Oak Advisory, a animatorem DM BDM, podano również.

InfoSCAN prowadzi działalność od 2007 r. Spółka rozwija urządzenie zdalnie diagnozujące zaburzenia oddychania podczas snu oraz urządzenia z dziedziny telemedycyny.
Obrazek
- Co tam słychać?
- Drukujemy akcje, aż papieru zabrakło...
- Drukujcie dwustronnie!

Black_Horse
Podporucznik
Posty: 10366
Rejestracja: 04 lut 2015 22:03

Postautor: Black_Horse » 15 kwie 2015 21:16

co to za balon :lol:

Black_Horse
Podporucznik
Posty: 10366
Rejestracja: 04 lut 2015 22:03

Postautor: Black_Horse » 15 kwie 2015 21:30

Przekształcenie zostaje dokonane na zasadach określonych szczegółowo w planie przekształcenia („Plan Przekształcenia”), sporządzonym przez Zarząd Spółki w dniu 10 kwietnia 2014 roku, zbadanym zgodnie z art. 559 § 1 Kodeksu spółek handlowych przez biegłego rewidenta wyznaczonego przez Sąd Rejonowy dla m. st. Warszawy w Warszawie, XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego.
3. Wysokość kapitału zakładowego Spółki Przekształconej wynosi 165.000 (sto sześćdziesiąt pięć tysięcy) złotych. Kapitał zakładowy Spółki Przekształconej zostaje pokryty majątkiem Spółki Przekształcanej, którego wartość wynosi 519.184,23 (pięćset dziewiętnaście tysięcy sto osiemdziesiąt cztery i 23/100) złotych, ustalona zgodnie z bilansem sporządzonym na dzień 01 marca 2014 roku. Na pokrycie kapitału zakładowego Spółki Przekształconej przeznacza się kapitał zakładowy Spółki Przekształcanej o wartości 165.000 (sto sześćdziesiąt pięć tysięcy) złotych.
4. Kapitał zakładowy Spółki Przekształconej dzieli się na 1.650.000 (jeden milion sześćset pięćdziesiąt tysięcy) akcji zwykłych na okaziciela serii „A” o wartości nominalnej po 0,10 (dziesięć) groszy każda akcja.

a seria B po 6,9 to nie dziwi ze zamiast ponad 400 tyś poszło tylko 150 tyś maja fantazję ułańską :lol:

Experto
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2940
Rejestracja: 03 lut 2012 21:57

Postautor: Experto » 15 kwie 2015 21:33

perła. za rok na nasdaq! :lol: :lol: :lol:
Obrazek
- Co tam słychać?
- Drukujemy akcje, aż papieru zabrakło...
- Drukujcie dwustronnie!

Black_Horse
Podporucznik
Posty: 10366
Rejestracja: 04 lut 2015 22:03

Postautor: Black_Horse » 15 kwie 2015 21:35

W dniach 3 lipca - 13 października 2014 r. Emitent przeprowadził subskrypcję prywatną akcji serii B, celem pozyskania środków na dalszy rozwój Spółki. W ramach oferty objętych zostało 153.650 nowych akcji serii B po cenie emisyjnej 6,90 zł za akcję, co dało łączne wpływy brutto z emisji na poziomie 1.060.185,00 zł.

ta łapanka 4 miechy trwała i ledwo 1/3 opchnęli :lol: Szperto łostrozny bądź :lol: bo utopią jak na torfie

Black_Horse
Podporucznik
Posty: 10366
Rejestracja: 04 lut 2015 22:03

Postautor: Black_Horse » 15 kwie 2015 21:46

Rok 2013 to ostatni krok przed agresywnym wejściem na rynek, jak się okazuje - nie tylko polski.

i
przychody 250tyś strata 330 tyś w 2014 roku perła :lol: :lol:

Black_Horse
Podporucznik
Posty: 10366
Rejestracja: 04 lut 2015 22:03

Postautor: Black_Horse » 15 kwie 2015 21:57

Liczba instrumentów finansowych, które zostały przydzielone w ramach przeprowadzonej subskrypcji lub sprzedaży
95.000 5.000
22.000 12.000
5.000 10.000
6) Cena, po jakiej instrumenty finansowe były nabywane (obejmowane)
1,33 zł 1,33 zł
6,90 zł 6,90 zł
1,33 zł 6,90 zł dobra starczy :lol:

Luxtorpeda
Podporucznik
Posty: 10607
Rejestracja: 07 paź 2013 14:15

Postautor: Luxtorpeda » 15 kwie 2015 22:02

Bedą skoki :lol:

Experto
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2940
Rejestracja: 03 lut 2012 21:57

Postautor: Experto » 16 kwie 2015 09:00

Bedą skoki :lol:
jedn przez drugiego mają lockupy. obaczym, obaczym :D to nie warzywniak dzis debiutuje.
Obrazek
- Co tam słychać?
- Drukujemy akcje, aż papieru zabrakło...
- Drukujcie dwustronnie!

Black_Horse
Podporucznik
Posty: 10366
Rejestracja: 04 lut 2015 22:03

Postautor: Black_Horse » 16 kwie 2015 09:10

Bedą skoki :lol:
jedn przez drugiego mają lockupy. obaczym, obaczym :D to nie warzywniak dzis debiutuje.
ekskluzywny balon mówisz :lol:

'Laptop
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2108
Rejestracja: 27 mar 2015 11:33

Postautor: 'Laptop » 16 kwie 2015 09:13

experto prać ? :)

Experto
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2940
Rejestracja: 03 lut 2012 21:57

Postautor: Experto » 16 kwie 2015 09:14

Obrazek
- Co tam słychać?
- Drukujemy akcje, aż papieru zabrakło...
- Drukujcie dwustronnie!


Wróć do „Akcje”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: blah8760, kafal i 160 gości