ENTER AIR [ENT]

wszystko na temat spółek publicznych
cptr
Plutonowy
Posty: 17
Rejestracja: 11 cze 2015 09:47

ENTER AIR [ENT]

Postautor: cptr » 30 cze 2015 21:05

Dziś mija termin zapisów w IPO - to będzie jedyna linia lotnicza na polskiej giełdzie.
http://ir.enterair.pl/akcje-na-gpw/

Ktoś się zapisał? (bo ja tak :) )

REKLAMA


Neuter
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8015
Rejestracja: 12 kwie 2014 22:02

Postautor: Neuter » 30 cze 2015 21:40

nie bylo dotad watku ?
Jeszcze będzie przepięknie ! Jeszcze (kiedyś) będzie normalnie !

cptr
Plutonowy
Posty: 17
Rejestracja: 11 cze 2015 09:47

Postautor: cptr » 30 cze 2015 22:00

Sam się zdziwiłem, ale wyszukiwarka nie znajduje nic, więc chyba nie było dotąd wątku.

Moim zdaniem Enter Air to ciekawa oferta - dobra cena (C/Z w okolicy 10 przy założeniu zysku prognozowanego za 2015), a jednocześnie jedyny przedstawiciel branży na GPW, więc dobra okazja dla wszelkich funduszy do dywersyfikacji (inwestycja w nową branżę). Poza tym jest to lider rynku czarterów w Polsce.

Jest to trochę podobna sytuacja jak przy Wirtualnej Polsce - czołówka w branży i jednocześnie jedyny jej przedstawiciel na giełdzie. Tyle że WP była wyceniona wysoko, a Enter Air moim zdaniem - bardzo przyzwoicie.

Oczywiście nie jest to biznes pozbawiony ryzyka, ale z tego co się zapoznałem z ich strategią, większość ryzyk zminimalizowali.

Zakładam tylko, że będzie duża redukcja, bo skoro nawet przy Pekabeksie (wycenionym bardzo drogo moim zdaniem) było ponad 80% redukcji, to znaczy, że ludzie biorą w IPO jak leci :)

Neuter
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8015
Rejestracja: 12 kwie 2014 22:02

Postautor: Neuter » 30 cze 2015 22:03

z uwagi na Grecje wyszedl kiepski timing

przez co tez moze byc promocja przy IPO
Jeszcze będzie przepięknie ! Jeszcze (kiedyś) będzie normalnie !

cptr
Plutonowy
Posty: 17
Rejestracja: 11 cze 2015 09:47

Postautor: cptr » 01 lip 2015 11:13

dziś podadzą ostateczną cenę akcji, zobaczymy, czy Grecja wpłynęła na wycenę, choć nie zdziwię się, jak będzie to na poziomie ceny maksymalnej 19zł, bo nie jest to cena wygórowana

Frog
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2927
Rejestracja: 07 lut 2013 21:05

Postautor: Frog » 01 lip 2015 11:16

dziś podadzą ostateczną cenę akcji, zobaczymy, czy Grecja wpłynęła na wycenę, choć nie zdziwię się, jak będzie to na poziomie ceny maksymalnej 19zł, bo nie jest to cena wygórowana
Kolega z jakiej agencji PR? :lol:
www.blogiekonomiczne.blogspot.com

Posiadam spryt lisa, szybkość węża, siłę lwa, inteligencję delfina, wzrok sokoła, słuch kota i skromność pawia.

cptr
Plutonowy
Posty: 17
Rejestracja: 11 cze 2015 09:47

Postautor: cptr » 01 lip 2015 11:22

z żadnej :) po prostu oceniam IPO i zapisuję się tam, gdzie uważam, że cena jest w porządku. Np. w kilku poprzednich (Atal, Pekabex) się nie zapisywałem, bo cena była za wysoka. W WP i Uniwheels się zapisałem, bo spodziewałem się ceny znacznie poniżej maksymalnej i nie pomyliłem się, zysk był. W Enter Air moim zdaniem już cena maksymalna jest dobra, a być może ustalą jeszcze niższą.

Zresztą nie mam na co naganiać, bo zapisy już się skończyły :D W sumie liczę na to, że Grecja odstraszyła wiele osób i dzięki temu będzie może niższa redukcja lub niższa cena.

Frog
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2927
Rejestracja: 07 lut 2013 21:05

Postautor: Frog » 01 lip 2015 11:28

z żadnej :) po prostu oceniam IPO i zapisuję się tam, gdzie uważam, że cena jest w porządku. Np. w kilku poprzednich (Atal, Pekabex) się nie zapisywałem, bo cena była za wysoka. W WP i Uniwheels się zapisałem, bo spodziewałem się ceny znacznie poniżej maksymalnej i nie pomyliłem się, zysk był. W Enter Air moim zdaniem już cena maksymalna jest dobra, a być może ustalą jeszcze niższą.

Zresztą nie mam na co naganiać, bo zapisy już się skończyły :D W sumie liczę na to, że Grecja odstraszyła wiele osób i dzięki temu będzie może niższa redukcja lub niższa cena.
Masz na co - na zainteresowanie na debiucie 8)
www.blogiekonomiczne.blogspot.com

Posiadam spryt lisa, szybkość węża, siłę lwa, inteligencję delfina, wzrok sokoła, słuch kota i skromność pawia.

cptr
Plutonowy
Posty: 17
Rejestracja: 11 cze 2015 09:47

Postautor: cptr » 01 lip 2015 11:32

hehe, apójrzmy prawdzie w oczy, o debiucie decyduje popyt/podaż funduszy i instytucji, a nie jakichś leszczy z forum parkietu :D Po prostu ciekaw jestem czy ktoś się zapisał i jak inni oceniają to IPO, dlatego piszę na forum.

Black_Horse
Podporucznik
Posty: 10366
Rejestracja: 04 lut 2015 22:03

Postautor: Black_Horse » 01 lip 2015 11:36

to na *** się produkujesz pisz na forum funduszy :lol:

.Laptop.,.
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2332
Rejestracja: 29 cze 2015 11:52

Postautor: .Laptop.,. » 01 lip 2015 11:39

tej padliny nikt nie chce debiut -10 % bedzie wypad :)

cptr
Plutonowy
Posty: 17
Rejestracja: 11 cze 2015 09:47

Postautor: cptr » 01 lip 2015 11:43

rozumiem, żałujecie, że przegapiliście :) liczyłem na jakąś dyskusję, argumenty, analizy, ale widzę, że się pomyliłem

MarioDonPATROWICZ
Starszy sierżant sztabowy
Posty: 202
Rejestracja: 30 cze 2015 19:22

Re: ENTER AIR - w drodze na giełdę IPO

Postautor: MarioDonPATROWICZ » 01 lip 2015 11:44

Dziś mija termin zapisów w IPO - to będzie jedyna linia lotnicza na polskiej giełdzie.
http://ir.enterair.pl/akcje-na-gpw/

Ktoś się zapisał? (bo ja tak :) )

a ja nie :roll:

Frog
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2927
Rejestracja: 07 lut 2013 21:05

Postautor: Frog » 02 lip 2015 08:10

rozumiem, żałujecie, że przegapiliście :) liczyłem na jakąś dyskusję, argumenty, analizy, ale widzę, że się pomyliłem
http://stooq.pl/n/?f=975762
Enter Air przedłużyła budowę księgi popytu do 8 lipca w zw. z sytuacją w Grecji
Brakuje chętnych :lol:
www.blogiekonomiczne.blogspot.com

Posiadam spryt lisa, szybkość węża, siłę lwa, inteligencję delfina, wzrok sokoła, słuch kota i skromność pawia.

Marek.B
Starszy chorąży
Posty: 1559
Rejestracja: 31 sty 2014 16:10

Postautor: Marek.B » 02 lip 2015 08:19

rozumiem, żałujecie, że przegapiliście :) liczyłem na jakąś dyskusję, argumenty, analizy, ale widzę, że się pomyliłem
http://stooq.pl/n/?f=975762
Enter Air przedłużyła budowę księgi popytu do 8 lipca w zw. z sytuacją w Grecji
Brakuje chętnych :lol:
Nazwał użytkowników parkietu leszczami to się ludziska poobrażali i nie kcą siorbać jego perły. :roll:


Wróć do „Akcje”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 149 gości