JSW [JSW] księga V (Jastrzębska Spółka Węglowa)

wszystko na temat spółek publicznych
Wodan
Chorąży
Posty: 806
Rejestracja: 18 kwie 2015 14:55

JSW [JSW] księga V (Jastrzębska Spółka Węglowa)

Postautor: Wodan » 09 lip 2015 14:59

Zapraszam do nowej księgi JSW i do merytorycznej dyskusji.

Aktualny kurs - 11,90 zł za akcję.

Link do poprzedniej księgi:

viewtopic.php?t=206049&postdays=0&posto ... d92b0b2bab
Kiedy w Polsce będzie druga Rumunia...podatkowa???


leniuch
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2870
Rejestracja: 14 cze 2013 14:41

Postautor: leniuch » 09 lip 2015 15:19

powitać na nowym oby szczesliwym :lol:
nie warto się martwić na zapas , na zapas warto się cieszyć :-)

'MATEJ'
Starszy sierżant sztabowy
Posty: 257
Rejestracja: 17 kwie 2015 09:29

Re: Jastrzębska Spółka Węglowa (JSW) - cz. V

Postautor: 'MATEJ' » 09 lip 2015 16:49

Zapraszam do nowej księgi JSW i do merytorycznej dyskusji.

Aktualny kurs - 11,90 zł za akcję.

Link do poprzedniej księgi:

http://forum.parkiet.com/viewtopic.php? ... d92b0b2bab
musiscie tu ( kreslarza vel danke aktualnie x krsalrz x - najwiekszego pacana i przygłup forumowego ) tu zaprosic do merytorycznej dyskusji to wam ładnie przypomni jak siorbał po 24 zł i widział kanał 29-40 zł :D

X.Kreslarz.X
Młodszy chorąży
Posty: 527
Rejestracja: 17 cze 2015 17:45
Kontakt:

Postautor: X.Kreslarz.X » 09 lip 2015 17:05

cale szczecie ze MATEJA jest wyzerowany

bo bidula przyglu..pia by kupowala gdy sie pisalo wparcie pusci i jak wyjda z kanalu nie tykac papiera a wcześniej target zrobili


a tak przynajmne nie zostal dawca kapitalu

teraz leki berze na terapia jezdzi a miedzy czasie wylewa swoje frustracje na forum ale to tez terapletycznie

zawsze jak wychodzi na forum z swoim belkotem to znaczy ze leki przestaja dzialac i czeka na dawke wieczorna


MATEJA mam nadzieje ze ty twoje pare nickow zdrowiejecie powoli

podobno zacząłeś na koniach jezdzic jako terapia z zwierzetami
Ostatnio zmieniony 09 lip 2015 17:08 przez X.Kreslarz.X, łącznie zmieniany 1 raz.
http://i62.tinypic.com/24gr1vs.jpg 42 powody/ MATEJA zażywaj te leki bo pojedziesz na przymusowe leczenie do TWOREK

Neuter
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 7824
Rejestracja: 12 kwie 2014 22:02

Postautor: Neuter » 09 lip 2015 17:06

Na ""dobry poczatek"

Raport bieżący 35/2015

Zarząd Jastrzębskiej Spółki Węglowej S.A. ("JSW", "Spółka") informuje, iż w dniu 9 lipca br. Rada Nadzorcza Spółki odwołała ze składu Zarządu JSW pana Jerzego Boreckiego, pełniącego funkcję Zastępcy Prezesa Zarządu ds. Technicznych. Rada Nadzorcza nie podała powodu odwołania.
Bez podpisu

'MATEJ'
Starszy sierżant sztabowy
Posty: 257
Rejestracja: 17 kwie 2015 09:29

Postautor: 'MATEJ' » 09 lip 2015 17:26

cale szczecie ze MATEJA jest wyzerowany

bo bidula przyglu..pia by kupowala gdy sie pisalo wparcie pusci i jak wyjda z kanalu nie tykac papiera a wcześniej target zrobili


a tak przynajmne nie zostal dawca kapitalu

teraz leki berze na terapia jezdzi a miedzy czasie wylewa swoje frustracje na forum ale to tez terapletycznie

zawsze jak wychodzi na forum z swoim belkotem to znaczy ze leki przestaja dzialac i czeka na dawke wieczorna


MATEJA mam nadzieje ze ty twoje pare nickow zdrowiejecie powoli

podobno zacząłeś na koniach jezdzic jako terapia z zwierzetami
pisz dalej i sie tłumacz debilku forumowy buhaha wyzerowany przygłupie daj cyne co mozna brac całe forum sie ciebie pyta buahah a widac ze terapia rezultatów nie dała niestety nie da sie debilizmu wyleczyc pacanie buhaa a teraz spamuj powklejaj dziwne tematy z googli gdzie nikt ci nie odpisuje bo wiedza ze debil z ciebie narka pawianie :D :D

Huckleberry
Młodszy chorąży
Posty: 469
Rejestracja: 22 sty 2015 19:53

Postautor: Huckleberry » 09 lip 2015 17:27

Bodaj przy 18 pisałem, że to bankrut. To się śmiali co niektórzy. Przy 5zł będę się śmiał ja ;)
Trolejbus napisał:
Spokojnie dziewczyny, nie ciągnijcie się za warkocze. Jest okazja do zarobku, wszak giełda to miejsce, gdzie kasa przepływa od nerwowych do cierpliwych.

Wodan
Chorąży
Posty: 806
Rejestracja: 18 kwie 2015 14:55

Postautor: Wodan » 09 lip 2015 18:40

http://gornictwo.wnp.pl/jsw-chce-sprzed ... 1_0_0.html

"(...)Zwraca uwagę, że otoczenie rynkowe jest takie, że JSW za kopalnię Krupiński może otrzymać nawet symboliczną złotówkę. Wg Pawła Puchalskiego na takiej transakcji JSW by mimo to w krótkim terminie sporo zyskała, ponieważ pozbyłaby się najmniej zyskownego sektora, z częścią kosztów pracowniczych. W tej sprzedaży chodziłoby przede wszystkim o trwałe i szybkie obniżenie potrzeby ponoszenia kosztów inwestycyjnych oraz kosztów utrzymania majątku.(...)"

Nowa Kompania Węglowa zostanie zmuszona do przejęcia Krupińskiego :?:
Kiedy w Polsce będzie druga Rumunia...podatkowa???

TOREADOR
Starszy chorąży
Posty: 1839
Rejestracja: 23 gru 2005 21:17
Lokalizacja: Szczęśliwice

JSW--sprzedaz Krupińskiego

Postautor: TOREADOR » 09 lip 2015 19:41

Markowski chyba dawał wiecej za dzierżawe Krupińskiego - może teraz chca go zmusic zeby go kupili i dobrze

Napisany 25 maj 2015 - 16:44
Jerzy Dudała - A czy węgiel z Orzesza nie będzie konkurencją dla surowca z innych polskich kopalń?

J. Markowski - Nie będzie. Za kilka lat, kiedy rozpocznie się jego wydobycie, będzie konkurencją dla węgla importowanego do Polski i do całej Unii Europejskiej. Przypomnę, że do Polski importujemy prawie 11 mln ton, a do UE około 260 mln ton węgla rocznie.

Inwestor jest niemiecki, pieniądze są z banków międzynarodowych. Wykonawcami robót, dostawcami maszyn będą polskie firmy, pracownikami kopalni będą polscy górnicy. A koncesję wyda polski rząd na swoich warunkach.

K. Tytko - Panie Ministrze, powszechnie wiadomo, że nie brał Pan jeszcze udziału w konkursie na wyprzedaż polskiego węgla już tylko w Kongo Kinszasa, ale w interesie racji, głównie polskich górników i ich rodzin pytam Pana, dlaczego nie poczynił Pan żadnych prób znalezienia i przekonania inwestora polskiego, a wybrał właśnie niemieckiego inwestora dla tego wysoce rentownego przedsięwzięcia w przyszłości ?.

Dla tradycyjnego wydobycia, przedsięwzięcie jakim jest Projekt Orzesze może być wysoce rentowne tylko i wyłącznie dlatego, że inwestor niemiecki skorzysta prawie za darmo ze struktury technicznej polskiej kopalni Krupiński, w którą zainwestowano polskie, a nie niemieckie miliardowe kapitały i tylko dlatego, że niemiecka Spółka korzystać będzie za darmo z zainwestowania przez polskie społeczeństwo w wykształcenie polskiej kadry i w kwalifikacje polskich górników miliardy zł celowo dla tego celu uwolnionych z likwidowanych kopalń (między innymi np. kop. Makoszowy).

Wtedy polski inwestor, również jak niemiecki pozyskałby kapitały z międzynarodowych banków, zapłaciłby te same kwoty za koncesję i informację geologiczną państwu polskiemu, zakupiłby wyposażenie w polskich fabrykach, zatrudniłby tych samych polskich górników, zapłaciłby lokalne podatki dla gminy Orzesze i podatek CIT dla naszego budżetu centralnego. Wtedy również węgiel z nowej kopalni stanowiłby konkurencję dla węgla importowanego do Polski i mógłby również wyprzeć import węgla do UE z krajów, które nie są, tak jak Polska jej integralną częścią i pełno prawnym członkiem. Wtedy również lepiej zabezpieczone byłoby bezpieczeństwo energetyczne naszego kraju i UE, dla której moglibyśmy dostarczyć w przyszłości dziesiątki milionów ton i kreować w Polsce tysiące innowacyjnych miejsc pracy.

A co najważniejsze, wtedy przede wszystkim mielibyśmy możliwość AKUMULACJI POLSKICH KAPITAŁÓW, co jest podstawową racją stanu każdego szanującego się państwa, do której powinien dążyć każdy rząd i każdy minister bez względu na to czy jest aktualnie urzędującym, czy sprawował tą funkcję kilkanaście lat temu.

Warunkiem koniecznym bogacenia się własnego narodu jest tylko i wyłącznie ciągła akumulacja jego kapitału. Wielka szkoda, że polityka "naszego"rządu wspierana przez lobbystów, którzy mieszkają w Polsce, którzy wyniesieni zostali do najwyższych zaszczytów w sektorze, służy wyłącznie kapitałowi niemieckiemu, pozbawiając nas możliwości wzrostu naszego standardu życia celem likwidacji ogromnej luki cywilizacyjnej jaka dzieli nas od naszych zachodnich sąsiadów.

Model Biznesowy kopalni Orzesze (dzierżawienie infrastruktury kopalni Krupiński, a nie w jej kapitałochłonne inwestowanie, wymagające dodatkowo olbrzymich nakładów na jej likwidację i rekultywację w przyszłości, za które wydzierżawiający nie będzie nic płacił) ma jeszcze jeden najistotniejszy walor. W modelu tym, można wydobywać węgle koksujące i najkorzystniej zalegające, opłacalne pokłady węgla energetycznego metodami tradycyjnymi, które są niezbędne dla rynku z jednoczesnym podziemnym zgazowaniem na terenie tej kopalni pozostałych olbrzymich zasobów węgla (nieopłacalnymi do eksploatacji metodami tradycyjnymi), dzięki którym to inwestor niemiecki, a nie polski będzie generował ponad przeciętne zyski, które wzbogacać będą nie właściciela polskich zasobów i polskich przedsiębiorców, a tylko inwestora z nad Łaby.

Wielka to strata dla narodu polskiego, że nie rządzą nami tacy patrioci jak np. Niemcy (A. Merkel) czy Izraelczycy (B. Netanjahu), którzy nigdy nie zmarnowaliby takiej okazji dla budowania siły własnego społeczeństwa. Narracją naszych rządzących przez ostatnie 25 lat jest ciągły brak kapitału, dlatego ich zdaniem jedynym wyjściem jest konieczna wyprzedaż, nawet naszych najlepszych pereł w koronie.

Kontynuując taką filozofię myślenia i działania skazani jesteśmy na dalszą, przyśpieszoną pauperyzację naszego społeczeństwa i dalsze wywłaszczanie nas z ostatnich już najcenniejszych aktywów, które gdyby były w wyłącznym użytkowaniu przez Polaków mogłyby trwale odwrócić negatywne trendy naszej destrukcyjnej transformacji !. W świetle prawie dopracowanych już na skalę przemysłową czystych technologii węglowych, moglibyśmy już niedługo stać się drugą Arabią Saudyjską. Nie dajmy więc, wydrzeć sobie tej niepowtarzalnej i ostatniej już szansy do naszej suwerenności gospodarczej!

Czy w społeczeństwie polskim odrodzi się na jesień taka siła, która tak jak w wyborach prezydenckich powie zdecydowane NIE, dla tej kolonialnej polityki wyniszczającej polską gospodarkę i rujnujące większość budżetów naszych gospodarstw domowych?

Dla naszego wspólnego dobra jest to nasze największe wyzwanie od 1989 roku i wręcz patriotyczna powinność wszystkich polskich obywateli wobec przyszłych pokoleń, które jeśli do tego dojdzie, nigdy nam tego nie wybaczy. A PO i PSL za nas na pewno tego nie załatwi!

Krzysztof Tytko
Giełda to przepływ kapitalu , od aktywnych do cierpliwych

https://www.youtube.com/watch?v=x2vkUDGvB5Y

https://www.youtube.com/watch?v=HBaNoJpbl5M

incoqnito
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 7174
Rejestracja: 14 kwie 2011 17:26

Postautor: incoqnito » 09 lip 2015 20:23

Rekomendacja na 8pln i tam leci kurs. Wtedy można zacząć rozważać wejście. :wink:

TOREADOR
Starszy chorąży
Posty: 1839
Rejestracja: 23 gru 2005 21:17
Lokalizacja: Szczęśliwice

Węgiel energetyczny z Krupińskiego

Postautor: TOREADOR » 10 lip 2015 11:25

...."- I to pomimo, że średnio tona węgla z KHW kosztuje np. o 50-60 zł drożej, niż z Kompanii Węglowej - dodał szef KHW. (W okresie I-V 2015 r. KW miała na sprzedaży 48,79 zł/t, JSW - 56,94 zł/t a Tauron Wydobycie - 66,09 zł/t straty. Tylko Bogdanka z +29,69 zł/t i KHW wykazywały zysk). "..........

i dlatego lepiej sie Krupińskiego pozbyć , tyle ze moze powinni poczekac az sie koniunktura na weglu poprawi
Giełda to przepływ kapitalu , od aktywnych do cierpliwych

https://www.youtube.com/watch?v=x2vkUDGvB5Y

https://www.youtube.com/watch?v=HBaNoJpbl5M

mixer
Chorąży sztabowy
Posty: 5087
Rejestracja: 19 lut 2006 11:25

Postautor: mixer » 10 lip 2015 13:58


amok__
Starszy chorąży
Posty: 1073
Rejestracja: 31 paź 2006 18:23

Postautor: amok__ » 10 lip 2015 14:09

"Szacunkowa wartość Umowy w całym okresie obowiązywania wynosi 864 mln zł (słownie: osiemset sześćdziesiąt cztery miliony złotych), co przekracza 10% wartości kapitałów własnych Emitenta. Jednocześnie JSW informuje, że obrót z tytułu realizacji Umowy, o której mowa w niniejszym raporcie w kwocie około 170 mln zł został ujęty w raporcie bieżącym nr 34/2015 z dnia 15.06.2015 r.
Umowa obowiązuje od 01.01.2015 r. do 31.12.2017 r., przy czym jeśli nie zostanie wypowiedziana przez którąkolwiek ze stron do 31.12.2016 r. obowiązywanie umowy zostanie przedłużone o okres kolejnych dwóch lat, zaś w dalszych okresach, o ile umowa nie zostanie wypowiedziana na rok przed zakończeniem jej ważności, obowiązywanie umowy zostanie każdorazowo przedłużone o okres kolejnych dwóch lat.
Walutą rozliczania Umowy jest PLN i EUR."

Troglodyta2
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3907
Rejestracja: 20 lip 2013 16:07

Postautor: Troglodyta2 » 10 lip 2015 15:23

popyt zaczyna sie rozkrecac :)
Gielda w ruinie :-(

Kiedy w końcu odbijamy od dna ??

Marek.B
Starszy chorąży
Posty: 1559
Rejestracja: 31 sty 2014 16:10

Postautor: Marek.B » 13 lip 2015 09:16

Idzie ogień z tego wyngla, czuję że bydzie grubo, niech no ino gruby zacznie honem siorbać to czydzieści jak nic. :lol:


Wróć do „Akcje”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Lapto..p i 185 gości