TVN [TVN] cz.I

wszystko na temat spółek publicznych
Zygmunt
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3168
Rejestracja: 02 wrz 2005 12:49
Lokalizacja: WARSZAWA

TVN [TVN] cz.I

Postautor: Zygmunt » 11 wrz 2005 22:42

Co sądzicie o tej spółce?
Moim zdaniem przekroczyła potencjalne opory droga do wzrostów otwarta (tym bardziej po tak solidnej korekcie, która miała miejsce)
Fundamenty też wyglądają zdrowo:
- III kwartał duże kampanie : wybory do sejmu, prezydenckie, zmiana marki Idea na Orange
-Nowa jesienna ramówka (moim zdaniem b. dobra)
-przed nami najlepszy w branży IV kwartał :?: :?: :?:
Ostatnio zmieniony 14 gru 2005 12:50 przez Zygmunt, łącznie zmieniany 2 razy.
I nastał czas spekulacji ...

REKLAMA


sterydos
Sierżant sztabowy
Posty: 135
Rejestracja: 17 sie 2005 22:00
Lokalizacja: Wrocław

Odp:TVN - poważne komentarze

Postautor: sterydos » 15 wrz 2005 15:06

cos ciezko idzie pokonanie 53.5....ma jeszcze dzisiaj szanse?? :roll:
Czas to pieniądz, dłużej czekamy - więcej zyskamy;))

wizjoner2005
Starszy sierżant sztabowy
Posty: 386
Rejestracja: 01 lip 2005 17:55

Odp:TVN - poważne komentarze

Postautor: wizjoner2005 » 15 wrz 2005 15:31

06:58 14.09.2005
PARKIET: Wyniki TVN na huśtawce


Wyniki TVN w III kwartale będą słabe, ale w IV się poprawią - zapowiadają przedstawiciele spółki. Mimo to cały 2005 r. zakończy się gorszymi rezultatami niż rok poprzedni.


informuja o tym po raz 3

ale ja i tak sadze ze to dobry papier dlugoterminowo. mi tvn dal juz duzo zarobic... 8)

Crocodyl
Sierżant sztabowy
Posty: 179
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28
Lokalizacja: Warszawa

Odp:TVN - poważne komentarze

Postautor: Crocodyl » 15 wrz 2005 21:15

... ale mimo to i tak dziś do góry :-)
Bogaci za najważniejszą inwestycję uważają edukację i rozwój kompetencji - najważniejszą zaś inwestycją biednych jest telewizor, lub samochód

Zygmunt
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3168
Rejestracja: 02 wrz 2005 12:49
Lokalizacja: WARSZAWA

Odp:TVN - poważne komentarze

Postautor: Zygmunt » 15 wrz 2005 21:20

Straszą straszą i kupują, ja wiem, że trzeba kupować i kupiłem, bo jak tu kupić tanio dobry papier jak się nie postraszy?
A później sie napiszę, że w wyniku nieoczekiwanych przychodów ....
I nastał czas spekulacji ...

giełdowa ciamajda
Chorąży sztabowy
Posty: 5221
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28

Odp:TVN - poważne komentarze

Postautor: giełdowa ciamajda » 15 wrz 2005 21:34

3 października, w ósmą rocznicę stacji, planujemy rozpocząć nadawanie kanału TVN Gra" - powiedział dziennikarzom Piotr Walter, prezes TVN.

Kanał ten, w którym będą emitowane teleturnieje, będzie oparty na przychodach telekomunikacyjnych oraz z sms-ów.

W końcu sierpnia Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji przyznała TVN koncesję na nadawanie następnego kanału tematycznego, TVN Med.

"Uruchomienie TVN Med planujemy na I kwartał przyszłego roku" - powiedział Walter.

Ten bezpłatny kanał będzie skierowany wyłącznie do lekarzy i dentystów.

Grupa TVN nadaje siedem programów telewizyjnych, w tym cztery kanały tematyczne TVN 24, TVN Meteo, TVN Turbo oraz TVN Style.

Prezes poinformował, że obecnie w KRRiT nie ma wniosków TVN o przyznanie firmie koncesji na kolejne kanały tematyczne.

"Nie sądzę, żebyśmy w tym roku wystąpili z nowymi wnioskami" - powiedział prezes TVN.

"Nie znaczy to, że odpuszczamy ten temat. Analizujemy nowe pomysły i będziemy się starali o kolejne koncesje" - dodał.

Obecnie najwięcej przychodów grupie zapewnia kanał TVN.

"Koncentrujemy się na budowaniu kanałów tematycznych. Szukamy nowych grup docelowych. To jest kierunek rozwoju na dziś, bardzo atrakcyjny" - powiedział Walter na konferencji o rynku mediów, zorganizowanej przez Warsaw Business Journal.

Pytany o wyjście TVN za granicę, powiedział, że jest firma będzie się w dalszym ciągu koncentrować na krajowym rynku.

"Dla mnie priorytetem jest nasz rynek, w którym drzemie olbrzymi potencjał. Wyjście poza granice to drugoplanowy priorytet" - powiedział prezes TVN.

Poza uruchamianiem nowych kanałów tematycznych firma chce też brać udział w tworzeniu naziemnej telewizji cyfrowej. TVN wraz z Polsatem utworzyły spółkę Polski Operator Telewizyjny.

Prezes poinformował też, że istotnym elementem wzrostu Grupy TVN będzie w najbliższym czasie wzrost cen reklam.

III kwartał dla TVN ma być słaby i jego marża EBITDA nie zwiększy się rok do roku.

Słabsze wyniki tego okresu, jak informowali wcześniej przedstawiciele zarządu, będą efektem nieobniżania przez TVN cen reklam latem i tym samym niekonkurowania z innymi nadawcami. Poza tym grupa poniesie wyższe koszty związane z wyborami i obsługą festiwalu w Sopocie.

"III kwartał przebiega zgodnie z zapowiedziami. Tak, jak mówiliśmy będzie to słaby okres, bo doszły wydatki związane z wyborami i z Sopotem" - powiedział prezes.

We wtorek Małgorzata Czaplicka, menedżer TVN do spraw kontaktów z inwestorami, poinformowała PAP, że rebranding Idei na Orange został już wcześniej uwzględniony w prognozie TVN, więc firma nie zmienia swoich oczekiwań co do wyników.

TVN prognozuje, że grupa w 2005 roku zwiększy przychody o 11-15 proc., a jej marża EBITDA będzie na koniec roku w przedziale 30-33 proc.

Po pierwszym półroczu grupa TVN zwiększyła rok do roku zysk netto o 31 proc. do 105,7 mln zł, a przychody o 14 proc. do 412 mln zł. Marża EBITDA wyniosła 38,3 proc. wobec 33,7 proc. rok wcześniej w pierwszym półroczu.

Zygmunt
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3168
Rejestracja: 02 wrz 2005 12:49
Lokalizacja: WARSZAWA

Odp:TVN - poważne komentarze

Postautor: Zygmunt » 19 wrz 2005 15:37

:wink:
A nie mówiłem chciałoby się powiedzieć
Jeżeli ktoś jest zainteresowany to przy najbliższej korekcie (płytkiej dodam) mozna wejść. Jakieś 10 - 15 % spokojnego zarobku jest do wzięcia
I nastał czas spekulacji ...

sterydos
Sierżant sztabowy
Posty: 135
Rejestracja: 17 sie 2005 22:00
Lokalizacja: Wrocław

Odp:TVN - poważne komentarze

Postautor: sterydos » 23 wrz 2005 14:55

:wink:

przy najbliższej korekcie (płytkiej dodam)
hmm....cos niezbyt płytka ta korekta??....oby nie była zbyt bolesna!! :twisted:
Czas to pieniądz, dłużej czekamy - więcej zyskamy;))

Zygmunt
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3168
Rejestracja: 02 wrz 2005 12:49
Lokalizacja: WARSZAWA

Odp:TVN - poważne komentarze

Postautor: Zygmunt » 23 wrz 2005 15:43

Damy radę :lol:
I nastał czas spekulacji ...

Zygmunt
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3168
Rejestracja: 02 wrz 2005 12:49
Lokalizacja: WARSZAWA

Odp:TVN - poważne komentarze

Postautor: Zygmunt » 21 lis 2005 11:02

Straszą straszą i kupują, ja wiem, że trzeba kupować i kupiłem, bo jak tu kupić tanio dobry papier jak się nie postraszy?
A później sie napiszę, że w wyniku nieoczekiwanych przychodów ....

Uważam, że jeszcze warto wejść 80 - 90 zł na poczatek roku
I nastał czas spekulacji ...

Philip Morris
Porucznik
Posty: 34794
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28
Lokalizacja: Warszawa

Odp:TVN - poważne komentarze

Postautor: Philip Morris » 21 lis 2005 22:46

Analitycy CA IB podwyższyli 12-miesięczną cenę docelową dla akcji spółki telewizyjnej TVN SA do 72 zł z 62 zł, jednocześnie podwyższając rekomendację do ?kupuj? z ?trzymaj?, wynika z raportu z 16 listopada, opublikowanego w piątek.

W piątek o godzinie 10:35 za akcje TVN na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie kosztowały 66,40 zł po wzroście o 2,95%. W dniu wydania rekomendacji za akcje medialnej spółki płacono 62,5 zł.

Analitycy z CA IB zweryfikowali również swoje prognozy dotyczące wyników TVN.

?Nasze prognozy EBITDA wzrosły średnio o 10%. Szacunki zysku netto za 2005 rok zwiększyliśmy nieznacznie, o 1,2% do 176,3 mln zł ze względu na wyższe koszty finansowe (plan opcji i częściowe odwrócenie zysków wpisanych w opcje obligacji wysokodochodowych). Na 2006 i 2007 rok zwiększamy nasze prognozy zysku netto odpowiednio o 13,3% i 10,8%? ? czytamy w raporcie.

TVN SA miał 35,95 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypadającego na akcjonariuszy podmiotu dominującego w trzecim kwartale 2005 roku wobec 23,01 mln zł zysku rok wcześniej. Zysk operacyjny na poziomie grupy wyniósł 27,73 mln zł wobec 15,94 mln zł.

Skonsolidowane przychody wyniosły 173,33 mln zł wobec 139,38 mln zł rok wcześniej.

Po trzech kwartałach 2005 roku grupa miała 141,67 mln zł zysku wobec 103,63 mln zł zysku rok wcześniej przy obrotach odpowiednio 585,33 mln zł wobec 500,88 mln zł.

biper
Chorąży
Posty: 941
Rejestracja: 01 lis 2005 11:58
Lokalizacja: 3miasto

Odp:TVN - poważne komentarze

Postautor: biper » 21 lis 2005 23:30

heh jak już poszły rekomendacje kupuj to chyba znaczy, że czas sprzedawać :lol:

manik
Starszy chorąży
Posty: 1599
Rejestracja: 12 gru 2005 01:43
Kontakt:

Odp:TVN

Postautor: manik » 13 gru 2005 17:28

Witam, ktos interesuje sie jeszcze ta spolka? Jak narazie kurs caly czas UP, a chetnych na sprzedaz tylko ubywa.. Co wy myslicie o prognozach dla tej spolki?

darx
Starszy sierżant sztabowy
Posty: 211
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28
Lokalizacja: trójmiasto

Odp:TVN

Postautor: darx » 13 gru 2005 17:31

Mam jej 20% myślę o zwiększeniu kasy. :lol:

manik
Starszy chorąży
Posty: 1599
Rejestracja: 12 gru 2005 01:43
Kontakt:

Odp:TVN

Postautor: manik » 13 gru 2005 17:33

W prawie kazdej rekomendacji (DZ bank, ing) jest kupuj, tylko target prise jest zawsze niewiele wyzsza.. dziwnie ja analitycy wyceniaja ale jak dla mnie to radzi sobie naprawde super - cala grupa ma zreszta gigantyczne mozliwosci rozwoju. Choc niewiem czy nie nalezy sie spodziewac drobnej korekty kursu zwiazanej z realizacja zyskow..


Wróć do „Akcje”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 80 gości