MCI XLV konkretne propozycje walki z dyskontem

wszystko na temat spółek publicznych
młoddy
Podporucznik
Posty: 12637
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

MCI XLV konkretne propozycje walki z dyskontem

Postautor: młoddy » 18 lis 2015 09:24

żadnych emisji poniżej NAV trzeba to wyraźnie obiecać i tą obietnicę nieustająco powtarzać. Są w tej sprawie tylko dwa dobre wyjścia. Albo w ogóle nie drukujemy nowych akcji albo drukujemy je w cenie nie niższej niż NAV. Trzecia opcja (np. straszenie drukiem po średniej cenie z ostatnich 30 sesji) wymusza dyskonto. WYMUSZA.

permanentny skup przy kursach poniżej 0.75*NAV bierne przyglądanie się niższym kursom narusza zaufanie do wycen podawanych przez spółkę. W dodatku jest niezrozumiałym przegapianiem okazji do łatwego zarobku (za który nie trzeba płacić opłat PEMowi) i podnoszenia wartości NAV. Akcje oczywiście umarzać.

znacząca dywidenda ważne żeby wielkie obietnice w tej sprawie nie skończyły się na obietnicach (tak już kiedyś było!) i żeby to nie były jakieś symboliczne grosze lecz chociaż złocisz na akcję (5% NAVu to i tak niewiele skoro mamy rosnąć 15-20% rocznie)

premia dla Prezesa za wysoki kurs jednocześnie brak jakichkolwiek innych premii dla Prezesa. Kurs (lub likwidacja dyskonta) jako jedyne kryterium otrzymania premii.

rozbrojenie bomby G1 chciałbym się mylić (jeśli się mylę to proszę to publicznie wyjaśnić bo z pewnością wielu innych też tak odczytuje informacje ze spółki) ale wszystko wskazuje na to że w marcu 2018 zostanie wydrukowanych ponad 4 miliony akcji w cenie radykalnie niższej niż NAV. Jakiś koszmar! Zupełnie niezrozumiały kurs wymiany.
Proszę CO NAJMNIEJ obiecać że coś takiego się nigdy nie powtórzy. Nie potrzebujemy konwertów z ceną zamiany utrwalającą dyskonto. Jeśli znacząca część z tych obligacji jest w rękach Prezesa to proszę je wymienić w marcu 2016 (zrezygnowanie z dwóch lat pobierania odsetek i tak jest dużo tańsze niż dwa lata osłabiania sprzedaży certyfikatów; a dyskonto na pewno osłabia, zwłaszcza duże dyskonto).

wpisanie na sztandary zasady z BH Buffetta brzmiącej: interes zwykłego akcjonariusza zawsze ma priorytet przed interesem managera. Dzięki jej stosowaniu Buffett zawsze ma premię (przeważnie wysoką) zamiast dyskonta pomimo że jego wyniki wcale nie są lepsze od naszych. Zwłaszcza teraz po wydzieleniu PEM wdrożenie tej zasady powinno być łatwe bo potrzeby managerów zaspokaja głównie PEM. Ta zasada to niby oczywistość (dla kogoś kto nie chce dyskonta) ale różnie z tym w przeszłości bywało. Osobiście nie poczułem się tu dobrze gdy odbywało się słynne pre-IPO.

REKLAMA


filozof rynku
Podporucznik
Posty: 11550
Rejestracja: 24 lut 2011 09:23

Postautor: filozof rynku » 18 lis 2015 09:34

czy ty młody w woju to byłeś jakimś politrukiem :?: :twisted:
w każdym razie na forum nim się mianowałeś :lol:

młoddy
Podporucznik
Posty: 12637
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Postautor: młoddy » 18 lis 2015 09:38

Link do staruszki

http://forum.parkiet.com/viewtopic.php? ... 44#8699244

Bieżącego kursu nie podaję, ponieważ jest do dvpy.

filozof rynku
Podporucznik
Posty: 11550
Rejestracja: 24 lut 2011 09:23

Postautor: filozof rynku » 18 lis 2015 09:47

w każdym razie na poziomie tej części ciała :wink:

młoddy
Podporucznik
Posty: 12637
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Postautor: młoddy » 18 lis 2015 10:01

w każdym razie na poziomie tej części ciała :wink:
Nawet dosłownie w dvpie. Przecież umarzamy co nieco akcji i tym samym nasz NAV jest już powyżej 19. W tych okolicznościach kurs walczący z poziomem 12 to jest lipna lipka.

filozof rynku
Podporucznik
Posty: 11550
Rejestracja: 24 lut 2011 09:23

Postautor: filozof rynku » 18 lis 2015 10:09

to fakt faktów i prawda prawd, ale przy takim siermiężnym podejściu gawiedzi dajmy troszkę czasu na bardziej myślący popyt czyli buy back, a jak kurs zacznie się lepiej zachowywać to inni to zauważą i się dołączą :arrow: nigdy tego nie mogłem zrozumieć iż jak jest tanio to chętnych mniej niż jak robi się coraz drożej bo kurs zaczyna rosnąć :wink:

Jurek ogórek
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2252
Rejestracja: 08 lis 2012 18:39

Postautor: Jurek ogórek » 18 lis 2015 10:14

Mało chwytliwy tytuł, ale na lepszy nie mam pomysłu.
Ciemno, leje, wieje, mózg nie pracuje :lol:

filozof rynku
Podporucznik
Posty: 11550
Rejestracja: 24 lut 2011 09:23

Postautor: filozof rynku » 18 lis 2015 10:21

Mało chwytliwy tytuł, ale na lepszy nie mam pomysłu.
Ciemno, leje, wieje, mózg nie pracuje :lol:
to jakby sugestia, że młoddy i jurek ogórek to jedna i ta sama osoba :lol:

Jurek ogórek
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2252
Rejestracja: 08 lis 2012 18:39

Postautor: Jurek ogórek » 18 lis 2015 10:23

Mało chwytliwy tytuł, ale na lepszy nie mam pomysłu.
Ciemno, leje, wieje, mózg nie pracuje :lol:
to jakby sugestia, że młoddy i jurek ogórek to jedna i ta sama osoba :lol:
Nie, po prostu chciałem coś ciekawszego zaproponować ale nic mi do głowy nie przychodzi :D

Ps
młoddy jest za dumny na " Jurek ogórek" :)

młoddy
Podporucznik
Posty: 12637
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Postautor: młoddy » 18 lis 2015 10:26

młoddy jest za dumny na " Jurek ogórek" :)
Z kolei na "filozof rynku" jestem zbyt skromny. Tytuł księgi jak tytuł. Nic nadzwyczajnego. Natomiast mam nadzieję że ze względu na szczególne ustytuowanie jest jakaś szansa że ktoś z władz to przeczyta i wdroży.

Kiedyś Czarek opowiadał o PEM gdzie wystarczyło przesunąć kilka suwaków aby wycena stała się kilkukrotnie lepsza. Trochę robił sobie jaja (z nas drobnych), ale akurat w MCI naprawdę wystarczy przestawić kilka suwaków aby kurs był wyraźnie lepszy niż jest. Przynajmniej pokazuję położenie suwaków. Na pewno dywidenda nie jest jedynym suwakiem (i tu Tomek jest w błędzie).
Ostatnio zmieniony 18 lis 2015 10:33 przez młoddy, łącznie zmieniany 2 razy.

Jurek ogórek
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2252
Rejestracja: 08 lis 2012 18:39

Postautor: Jurek ogórek » 18 lis 2015 10:27

młoddy jest za dumny na " Jurek ogórek" :)
Z kolei na "filozof rynku" jestem zbyt skromny.
:lol:

heniek25
Sierżant sztabowy
Posty: 180
Rejestracja: 08 paź 2014 22:29

Postautor: heniek25 » 18 lis 2015 10:47

Melduję się w nowej księdze. Wstępniak mloddego niezły.

Miki202020
Sierżant sztabowy
Posty: 113
Rejestracja: 25 maja 2015 12:24

Postautor: Miki202020 » 18 lis 2015 10:50

Trzeba było widać dać dwa sprzeczne trochę infa, żeby kurs za mocno nie wystrzelił i żeby dobrze zebrać te miliony akcji...

Fundusz ma generować zyski i kupować tanio, jak widać za swoje akcje też nie chcą przepłacać.

filozof rynku
Podporucznik
Posty: 11550
Rejestracja: 24 lut 2011 09:23

Postautor: filozof rynku » 18 lis 2015 10:51

młoddy jest za dumny na " Jurek ogórek" :)
Z kolei na "filozof rynku" jestem zbyt skromny. Tytuł księgi jak tytuł. Nic nadzwyczajnego. Natomiast mam nadzieję że ze względu na szczególne ustytuowanie jest jakaś szansa że ktoś z władz to przeczyta i wdroży.

Kiedyś Czarek opowiadał o PEM gdzie wystarczyło przesunąć kilka suwaków aby wycena stała się kilkukrotnie lepsza. Trochę robił sobie jaja (z nas drobnych), ale akurat w MCI naprawdę wystarczy przestawić kilka suwaków aby kurs był wyraźnie lepszy niż jest. Przynajmniej pokazuję położenie suwaków. Na pewno dywidenda nie jest jedynym suwakiem (i tu Tomek jest w błędzie).
ogórek: rozumiem iż tylko zakładający księgę może zmienić jej tytuł więc skąd założenie jak nie jesteś nim, że pomysłodawca by się zgodził :?: :twisted:
taki post mógł sugerować jakieś alter ego :roll:
co do nicków faktycznie ogórek nie specjalne choć filozofując można głębsze przesłanie znaleźć ot mizeria...kojarząca się z sytuacją na gpw, z kolei filozof choćby i wiejski czemu nie, w końcu każdy może :arrow: jeden lepiej drugi gorzej...filozofować :twisted:
co zaś do dyskonta uważam i nie filozofuje w tej kwestii iż najlepszym sposobem na zmniejszanie lub nawet premię jest KUPOWANIE :idea: :lol:
tak więc skup akcji kładzie jakby kamień węgielny pod budowanie popytu 8)
Ostatnio zmieniony 18 lis 2015 10:53 przez filozof rynku, łącznie zmieniany 1 raz.

Jurek ogórek
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2252
Rejestracja: 08 lis 2012 18:39

Postautor: Jurek ogórek » 18 lis 2015 10:52

Zaraz Szydło rozrusza rynek !


Wróć do „Akcje”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: pazdzioch i 151 gości