RELPOL [RLP] księga XI Krew, pot i łzy nie pójdą na marne

wszystko na temat spółek publicznych
krieger
Chorąży sztabowy

Postautor: krieger » 11 lis 2016 11:49

(...)
imo kurs powróci za jakiś czas na dwucyfrówkę ale na razie trzymajcie się :D :wink:
Będziemy się trzymać i czekamy na powrót kolegi kriegera na pokład 8) .

PS : Moje rozczarowanie było spowodowane głównie dysonansem pomiędzy komentarzem w raporcie za pierwsze półrocze ( Rad wkleił fragment powyżej) a faktycznymi wynikami . Nic nie wskazywało na takie dziadoskie wyniki :? .
Było wiadomo, że wyniki III kw 2015 są nie do pobicia i wszyscy to kalkulowali raczej w swoich ocenach, ale masz rację... druga połowa miała być wg zapewnień zarządu przynajmniej tak dobra jak pierwsza, więc oczekiwano powtórki wyników z I i II kwartału, czyli przynajmniej 2 mln PLN zysku netto... sam liczyłem na 2-2,5 mln zysku jest 0,5-1 mln mniej, co generalnie nie jest aż tak źle jakby wynikało z reakcji na wyniki, ale specyfika akcjonariatu jest taka, że 90% ruchu w górę robił jedne gracz.. technicznie altus jeszcze trzymał kurs powyżej linii trendu wzrostowego w kanale... 9,50 się broniło, ale po takich wynikach nie było sensu bronić kanału wzrostowego i poszło ksiązkowe wybicie w dół... szerokość kanału jest 1,5 PLN... trzeba odliczyc dołu kanału, lub od punktu wybicia i wychodzi technicznie jakieś 8-8,30
50% fibo jest na punkt 8,00...

Wracając do III kwartału, to czytając raport widać, że przychody nie spadły tylko w Polsce i Rosji, ale też nieco zagranicą... która to miała w teorii ratować dekoniunkturę w kraju, ale o tym zarząd nie wspomniał...
Teraz jest pytanie, czy nie było przesunięcia zamówień na IV kwartał i w IV kwartale będzie odreagowanie, waluty są na korzytnym poziomie dla relpola, nawet rubel jest kilkanaście procent wyżej w IV kw.. tutaj szukałbym szansy na powrót na ścieżkę wzrostów w przyszłym roku...
Może być tak jak po zwale w 2013... powolny wzrost kursu do poziomów sprzed załamania... :?: :idea: :arrow: ale 8 chyba jeszcze zobaczymy.. 7,77.. :wink:
Chciwość jest odmianą krótkowidztwa...

abe
Chorąży sztabowy

Postautor: abe » 11 lis 2016 12:01

Intuicja podpowiada: można powoli kupować, niżej nie będzie(+/- 5%) pamiętając, że 4Q najbardziej kiepski bywa,ale....
ale...jestem na srebrze i czy czasem nie srebra używa Relpol?
Wystrzał miedzi też jest widoczny.
Zaplecze materiałowe staje się wymagające. Nie wiem ile tego RLP zjada,
ale ciekawe jak w następnych kwartałach będzie przerzucał wzrost kosztów na klientów. Jednym słowem może się odbić na rentowności.
Nie śledzę pilnie, nie wczytuję się, ale tak mi coś świta
Surowce to około 30% kosztów produkcji, rozliczane w walutach obcych, których relpol ma nadwyżkę, więc ryzyko walutowe odpada...
Miedź jest już prawie 50% wyżej od dołka, ale nadal prawię połowę niżej niż w latach 2011=2012... wtedy relpol też nieźle zarabiał...
Najistotniejsze są przychody i kursy walut.. w przychodach w III kwartale widać dekoniunkturę w pisowskiej Polsce, ale Morawiecki nawija, że najpóźniej na początku przyszłego roku ruszą projekty infrastrukturalne i ma PKB znowu rosnąć.. pożyjemy, zobaczymy...
Prosi się o akwizycję zamiast marnowania kasy na dywidendę imo...

Wyniki wynikami a moim zdaniem wszystko i tak zależy od ALTUS TFI, bo to on a nie wyniki jest odpowiedzialny moim zdaniem za ostatnią hossę i kurs 10,95...
Mają 22,35% i odpowiadali za przynajmniej 3/4 obrotów na papierze, dlatego rosło... jak Altus czasowo nie kupował to widać było, że papier nie jest grany - sesje bez obrotu, lub ze śladowym obrotem..
Z takim pakietem nie ma szans na wyjście z tego na giełdzie... 80% i tak jest już zaparkowane... FF naprawdę niski, kurs można by było trzymać równie dobrze powyżej dychy jakby fundy chciały, ale moim zdaniem przy obecnej wycenie spółki pozostaje tylko jedno wyjście - dokupić do 33%, przegłosować AA i albo kazać zarządowi aktywnie szukać spółkę do przejecia, albo poszukać inwestora strategicznego dla relpola... imo fundamentalnie w spółce nic się nie zmieniło i Altus o tym dobrze wie i wykorzysta okazje do zwiększenia zaangażowania..
Spółka jest rentowna, bez długów, wskaźnikowo nisko wyceniona, ale narażona na wahania koniunktury, co widać od lat w kwartalnych wahaniach wyników.. taki jej urok..
Altus chwilowo puścił kurs i drobnica robi wodospad... :arrow: o zaletach spółki napisaliśmy już wszystko, więc może napiszę później dlaczego nie warto kupować tych akcji... :wink:
nie w tylko w relpol altus nabyl nieplynne pakiet akcji
w zasadzie altus jest w kazdym nieplynnym gniocie z segmentu mis dlatego latwo jest mu pompowac wyceny .....ale to bron obosieczna
co pokazal przyklad relpol

krieger
Chorąży sztabowy

Postautor: krieger » 14 lis 2016 09:42

Oktoberfest już był...

Marnie z kursem... Altus nie kupuje, ktoś usiłuje wyjść.. albo obronią trend i 12,53 up albo wylamka i 7,77 korekta..
post z 11 października... kurs "przytrzymali sztucznie" ponad linią trendu do 8 listopada..
ale już wcześniej było widać, że Altus wstrzymał się z zakupami a że odpowiadał za 90% popytu i 100% ruchu w górę to wyłamanie musiało byc bolesne... Teraz te 10% ulicy zostanie książkowo wyczyszczone z akcji...:-)
imo można powoli próbować podkupywać.. 7,88 jest 50% fibo jak Altus pozwoli puścić kurs niżej, to będzie średnioterminowo niezła promocja imo..
Wartość księgowa wynosi 7,71 PLN przy praktycznie zerowym zadłużeniu...

W 2013 roku 1 i 2 korekta z mega lukami spadkowymi zjadła 61,8% ale wtedy spadki były dwukrotnie z samego szczytu i w papierze było za dużo ulicy... tym razem kurs windował w górę tylko jeden kupujący i on teraz zdecyduje kiedy kurs odbije imo.. kurs w 2013 dość szybko wracał na szczyty... +/- parę procent powinien być dołek imo.. RSI jest skrajnie wyprzedany, wartośc poniżej 15.. ostatni raz był tak nisko pod koniec spadków w 2015...

imo to Altus powinien się martwić o kurs w średnim terminie, bo z tego papieru mając ponad 22% akcji na giełdzie nie wyjdzie nigdy w życiu... imo jeżeli chcą naprawdę zarobić miliony na relpolu, to muszą dokupywać i naciskać na spółkę na ekspansję, w przeciwnym razie relpolem nikt sie nie zainteresuje.. tutaj wystarczyłaby jedna mała akwizycja i kurs jest 100% wyżej.. myślę że fundy o tym wiedzą.. wystarczyło by zamiast marnowania kasy na dywidendę kupić jakąś małą ciekawą spółkę technologiczną i ją rozwinąć.. albo wejść w sojusz z inwestorem strategicznym..
Ambroziak jest za cienki na takie numery i nie ma jaj imo żeby zaryzykować włożoną kasę, ale fundy nie będą miały moim zdaniem takich problemów..
Walka o firmę może się zacząć niedługo imo..

Stawiam tezę, że po "wyczyszczeniu" papieru kurs wróci V - ką do punktu wyjścia :idea:

roso
Młodszy chorąży sztabowy

Postautor: roso » 14 lis 2016 13:31

Kiedyś sprzedałem akcje Relka po 9 zeta i potem lekko żałowałem, że za wcześnie. Dzisiaj ponownie stałem się akcjonariuszem i mam nadzieję, że nie za wcześnie. :lol:

forum
Sierżant
Kontakt:

Postautor: forum » 14 lis 2016 14:25

Jeśli ceny miedzi otrzymają się na obecnym poziomie lub będą rosły nie będzie za wesoło w przyszłych kwartałach.

muzyk2
Starszy sierżant sztabowy

Postautor: muzyk2 » 14 lis 2016 17:31

Jeśli ceny miedzi otrzymają się na obecnym poziomie lub będą rosły nie będzie za wesoło w przyszłych kwartałach.
słaba złotówka to dobrze

Dziecko_Hossy
Starszy chorąży

Postautor: Dziecko_Hossy » 14 lis 2016 18:46

I jeszcze parę takich sesji i można zwiększać pakiet ... 8)

krieger
Chorąży sztabowy

Postautor: krieger » 14 lis 2016 19:26

Kiedyś sprzedałem akcje Relka po 9 zeta i potem lekko żałowałem, że za wcześnie. Dzisiaj ponownie stałem się akcjonariuszem i mam nadzieję, że nie za wcześnie. :lol:
7,77 :wink:
Jutro będzie przesilenie...
Niech sie Altus martwi, w końcu to oni pompowali kurs na dychę i oni zdejmowali cała podaż na sesjach...
Kurs zależy w głównej mierze od ich polityki inwestycyjnej na tym papierze, maja szanse skorzystać na korekcie i taniej dokupić :wink:

abe
Chorąży sztabowy

Postautor: abe » 14 lis 2016 20:38

Niech sie Altus martwi, w końcu to oni pompowali kurs na dychę i oni zdejmowali cała podaż na sesjach...
Kurs zależy w głównej mierze od ich polityki inwestycyjnej na tym papierze, maja szanse skorzystać na korekcie i taniej dokupić :wink:
ALtus nie musi sie martwic i sie nie martwi to nie jego kasa utopiona tylko klientow
za to poblem macie wy.....
drobni znowu bedziecie czekac 1 rok zeby wrocic do punktu wyjscia o ile wroci...

muzyk2
Starszy sierżant sztabowy

Postautor: muzyk2 » 14 lis 2016 21:37

ALtus nie musi sie martwic i sie nie martwi to nie jego kasa utopiona tylko klientow
drobni znowu bedziecie czekac 1 rok zeby wrocic do punktu wyjscia o ile wroci...
acha t uważasz że fundusz ma w d....pie czy jego klienci tracą czy nie? dziwne rozumowanie

rad_82
Starszy chorąży

Postautor: rad_82 » 14 lis 2016 23:34

Dokładnie. Wtorek :D

krieger
Chorąży sztabowy

Postautor: krieger » 15 lis 2016 09:03

abe ale my w większości nie posiadamy już akcji relpola i zastanawiamy się właśnie nad kupnem..
I może masz rację, będzie trudno taniej kupić.. :roll:

ps ty tak generalnie to w ogóle grasz na giełdzie, czy tylko p...sz bzdury na wszystkich wątkach?

krieger
Chorąży sztabowy

Postautor: krieger » 15 lis 2016 10:01

Kiedyś wielokrotnie pisałem o jakości akcjonariatu relpola, która była delikatnie mówiąc do d..y..
od wejścia Altusa w 2015 wydawało się, że ten zbierając od drobnicy i innych niezadowolonych akcjonariusze akcje, gdy zmniejszył się FF do 20%.. a 80% akcji jest w mocnych rękach..

No i macie test siły... w 3 dni zostały kompletnie wykasowane 6 miesięczne wzrosty...

Z Altusem wiązałbym inne oczekiwania - że w końcu przycisnie zarząd i zamiast marnować kasę na dywidendy dokonają akwizycji... na razie zbierają siły.. imo 22% to tak duży pakiet akcji, że nie da się tego w żaden sposób upłynnić na giełdzie, czy innemu inwestorowi na tym stanie rozwoju za przyzwoitą cenę..
Tutaj potrzeba skoku do przodu imo.. fundamentalnie jest ok, ale spółka jest nadal totalnie niemedialna i drobnym radziłbym tego nie ruszać, chyba że pod dywidendę lub na kiszonkę4ever...

abe
Chorąży sztabowy

Postautor: abe » 15 lis 2016 12:18

Kiedyś wielokrotnie pisałem o jakości akcjonariatu relpola, która była delikatnie mówiąc do d..y..
od wejścia Altusa w 2015 wydawało się, że ten zbierając od drobnicy i innych niezadowolonych akcjonariusze akcje, gdy zmniejszył się FF do 20%.. a 80% akcji jest w mocnych rękach..

No i macie test siły... w 3 dni zostały kompletnie wykasowane 6 miesięczne wzrosty...

Z Altusem wiązałbym inne oczekiwania - że w końcu przycisnie zarząd i zamiast marnować kasę na dywidendy dokonają akwizycji... na razie zbierają siły.. imo 22% to tak duży pakiet akcji, że nie da się tego w żaden sposób upłynnić na giełdzie, czy innemu inwestorowi na tym stanie rozwoju za przyzwoitą cenę..
Tutaj potrzeba skoku do przodu imo.. fundamentalnie jest ok, ale spółka jest nadal totalnie niemedialna i drobnym radziłbym tego nie ruszać, chyba że pod dywidendę lub na kiszonkę4ever...
altus to nie funszusz pe tylko zbiorowego inwestowania
oni nie maja zadnych kompetencji ku temu
akcji dla duzego inwestor tez nie zbieraja bo wiadomo jaki ambroziak ma pakiet i skonczyloby sie tylko wojenka ze szkoda dla firmy

abe
Chorąży sztabowy

Postautor: abe » 15 lis 2016 12:22

PODSUMOWUJAC WSZYSTKO ZALEZY TYLKO OD AMBROZIAKA
a jemu chyba pasuje taka sytuacja
wyplata pare melonow co roku

i tyle

w skali aktywow altusa udzial w relpol to promile
moze wyjsc z akcji nawet sprowadzajac kurs na groszowki
wycena jednostek funduszu nawet tego nie zauwazy

Wróć do „Akcje”