RELPOL [RLP] księga XI Krew, pot i łzy nie pójdą na marne

wszystko na temat spółek publicznych
abe
Chorąży sztabowy
Posty: 6234
Rejestracja: 11 sty 2014 12:55

Postautor: abe » 15 lis 2016 12:25

7,77 :wink:
Jutro będzie przesilenie...
Niech sie Altus martwi, w końcu to oni pompowali kurs na dychę i oni zdejmowali cała podaż na sesjach...
Kurs zależy w głównej mierze od ich polityki inwestycyjnej na tym papierze, maja szanse skorzystać na korekcie i taniej dokupić :wink:
ALtus nie musi sie martwic i sie nie martwi to nie jego kasa utopiona tylko klientow
za to poblem macie wy.....
drobni znowu bedziecie czekac 1 rok zeby wrocic do punktu wyjscia o ile wroci...
abe ale my w większości nie posiadamy już akcji relpola i zastanawiamy się właśnie nad kupnem..
I może masz rację, będzie trudno taniej kupić.. :roll:

ps ty tak generalnie to w ogóle grasz na giełdzie, czy tylko p...sz bzdury na wszystkich wątkach?
no prosze SAME JASNOWIDZE SPRZEDALY JAK KURS BYL PO 10 ZETA
NO PROSZE :lol: taki kit to nie mnie :lol: MITOMANY
WZIELI WAS Z ZASKOCZENIA I TYLE


ja wiele razy pisalem ze relpol to gniot
:lol: :lol: i pisalem ze o altusie ze steruje kursami nieplynnych spolek :lol: zeby poprawiac wyniki inwestycyjne :lol:

REKLAMA


abe
Chorąży sztabowy
Posty: 6234
Rejestracja: 11 sty 2014 12:55

Postautor: abe » 15 lis 2016 12:31

Technicznie rzecz ujmując.. od sierpnia 2015 kurs porusza się falami 4 mce wzrostów - 2 mce korekty - 4 mce wzrostów - 2 mce korekty - obecnie kurs jest po dwumiesięcznej korekcie, czyli w teorii mogło by rosnąc aż do grudnia.. :idea: :arrow: dawałoby to jakieś 13-14 PLN w teorii pod koniec listopada..
Obecne zejście powinno być ruchem powrotnym pod 10 PLN, może lekko niżej i kolejne 3 mce dalszego podbierania.. :?: :idea: :wink:
Fundamentalnie jest nadal korzystnie, kurs euro sprzyja.. 8)
:lol:

krieger
Chorąży sztabowy
Posty: 4976
Rejestracja: 12 wrz 2007 12:48

Postautor: krieger » 15 lis 2016 12:51

Technicznie rzecz ujmując.. od sierpnia 2015 kurs porusza się falami 4 mce wzrostów - 2 mce korekty - 4 mce wzrostów - 2 mce korekty - obecnie kurs jest po dwumiesięcznej korekcie, czyli w teorii mogło by rosnąc aż do grudnia.. :idea: :arrow: dawałoby to jakieś 13-14 PLN w teorii pod koniec listopada..
Obecne zejście powinno być ruchem powrotnym pod 10 PLN, może lekko niżej i kolejne 3 mce dalszego podbierania.. :?: :idea: :wink:
Fundamentalnie jest nadal korzystnie, kurs euro sprzyja.. 8)
:lol:
To stara prognoza kolego, wszystko sie zmienia i ta akurat sie nie sprawdziła...
:wink: ponad miesiąc przed wynikami widać było ryzyko wyłamki..
Oktoberfest już był...

Marnie z kursem... Altus nie kupuje, ktoś usiłuje wyjść.. albo obronią trend i 12,53 up albo wylamka i 7,77 korekta..
Chciwość jest odmianą krótkowidztwa...

krieger
Chorąży sztabowy
Posty: 4976
Rejestracja: 12 wrz 2007 12:48

Postautor: krieger » 15 lis 2016 13:10

ALtus nie musi sie martwic i sie nie martwi to nie jego kasa utopiona tylko klientow
za to poblem macie wy.....
drobni znowu bedziecie czekac 1 rok zeby wrocic do punktu wyjscia o ile wroci...
abe ale my w większości nie posiadamy już akcji relpola i zastanawiamy się właśnie nad kupnem..
I może masz rację, będzie trudno taniej kupić.. :roll:

ps ty tak generalnie to w ogóle grasz na giełdzie, czy tylko p...sz bzdury na wszystkich wątkach?
no prosze SAME JASNOWIDZE SPRZEDALY JAK KURS BYL PO 10 ZETA
NO PROSZE :lol: taki kit to nie mnie :lol: MITOMANY
WZIELI WAS Z ZASKOCZENIA I TYLE

ja wiele razy pisalem ze relpol to gniot
:lol: :lol: i pisalem ze o altusie ze steruje kursami nieplynnych spolek :lol: zeby poprawiac wyniki inwestycyjne :lol:
4 sierpnia 2016
:oops: :oops: :oops:
Część spekulacyjna poszła jakiś czas temu.. była okazja tanio kupić pewną spółkę produkującą poszycia.., więc skorzystałem..
Tam jest lepsza płynność, wyjście z relpola po takiej cenie jak chciałem zajęło mi prawie 2 tygodnie.. wyjście z gcn kilka godzin..
Relpol musiałby kosztować ponad 11 PLN żeby to zrekompensować..

Część kiszonkowa- długoterminowa pozostaje pod dywidendę i ze względów podatkowych, chyba że kurs pójdzie kilkadziesiąt%%% w górę..

:wink:
reszta poszła po średnio 9,7... przesiadka była w gcn i lbw

Na razie relpola nie odkupuję kolego..
A jakbyś był zainteresowany to jestem obecnie w ipx a Ty?
Chciwość jest odmianą krótkowidztwa...

rad_82
Starszy chorąży
Posty: 1630
Rejestracja: 24 sty 2006 15:23

Postautor: rad_82 » 15 lis 2016 14:34

A mi właśnie wstyd, że sprzedałem przy 10. Można było lepiej i bliżej 10,5 wywalać. Trochę dałem się ponieść waszemu wiecznemu optymizmowi, a przecie jaki Relpol (kwartalnie) jest każdy widzi. SZKLANY SUFIT w wynikach-pisaliśmy lata temu o tym

krieger
Chorąży sztabowy
Posty: 4976
Rejestracja: 12 wrz 2007 12:48

Postautor: krieger » 15 lis 2016 15:21

Były tylko praktycznie dwie max trzy sesje żeby sprzedać w okolicy 10,5 "większe" ilości... parę tygodni upychałem pakiet..
To jest właśnie wielki minus relpola dla tych, którzy chcą sprzedać większe ilości..
Dlatego raczej tego już nie odkupię, bo płynność "robił" Altus i jeżeli teraz "spece" z Altusa przestaną gwarantować płynność, to papier czeka kiszonka..
Chciwość jest odmianą krótkowidztwa...

krieger
Chorąży sztabowy
Posty: 4976
Rejestracja: 12 wrz 2007 12:48

Postautor: krieger » 15 lis 2016 16:12

.. a przecie jaki Relpol (kwartalnie) jest każdy widzi. SZKLANY SUFIT w wynikach-pisaliśmy lata temu o tym
No... jak to mówią niektóre rzeczy z czasem jednak sie nigdy nie zmieniają...
Czy to dobrze, czy źle zależy jak na to patrzeć, ale patrząc na drugą stronę medalu to można by wypisać kilka punktów dla potencjalnych chętnych na te akcje -
Dlaczego NIE warto kupować akcji Relpola:

1) stagnacja przychodów i zysków - przychody 112 mln średnio rocznie i zyski 7,2 mln średnio rocznie za ostatnie 6 lat... brak perspektyw znaczącego zwiększenia przychodów i zysków...
2) stagnacja poziomu dywidendy na max 5% rocznie...
4) bardzo niska płynność akcji, trudności z wyjściem z inwestycji... FF 20%
5) bardzo zła polityka informacyjna spółki, brak jakichkolwiek informacji poza raportami kwartalnymi...
6) płochliwy akcjonariat, kurs potrafi po wyniakch walnąc nawet 20% na jednej sesji...
6) niszowa spółka ignorowana przez media i analityków...
---

ale fundamentalnie i wskaźnikowo imo jest warta powyżej dychy.. :wink:
Chciwość jest odmianą krótkowidztwa...

rad_82
Starszy chorąży
Posty: 1630
Rejestracja: 24 sty 2006 15:23

Postautor: rad_82 » 15 lis 2016 17:01

"6) płochliwy akcjonariat, kurs potrafi po wyniakch walnąc nawet 20% na jednej sesji... "
-bo akcjonariat ma gest :D i jest zaprawiony w boju..... :)

krieger
Chorąży sztabowy
Posty: 4976
Rejestracja: 12 wrz 2007 12:48

Postautor: krieger » 16 lis 2016 09:17

Analizując fakty na trzeźwo, to reakcja na wyniki jest imo dość mocno przesadzona...
Rentowność netto w IIIkw przy spadku przychodów o prawie 10% spadła tylko z 7,5% na 7,1%..
Marża brutto na sprzedaży prawie bez zmian...

Z raportu wynika, że część kontrahentów ze względu na okres wakacyjny i ogólną niepewność (również wybory w USA mogą mieć znaczenie) wstrzymała się z zamówieniami...
Co każe oczekiwać na realizację tych zleceń w IV kw...

Na poziomie zysku netto oczekiwania były mniej więcej na poziomie średniej I i II kw, czyli jakieś +2,3 mln PLN.. było 800 tys. zł mniej...

co oznacza, że za odchylenie wyniku netto o 800 tys zł od oczekiwań kurs został skasowany o ponad 20%...
Te 800 tys zł zysku netto kosztowało ponad 20 mln kapitalizacji spółki... :roll:

imo to bardziej ruch techniczny... pisałem już w październiku, że wyłamanie z trendu wzrostowego oznaczać może ruch w kierunku 7,77..

technicznie RSI totalnie wyprzedane, trzecia sesja pod luką od 8,46-8,20..
Możliwa pułapka na niedźwiedzie i budowa wyspy odwrotu - ewentualnie nawet zamknięcie luki luką... :idea: moja teza nadal aktualna - jeżeli Altus wróci do zakupów i ze spółki pójdą jakieś nowe infa to kurs może wrócić V - ką do punku wyjścia, czyli 10 i tam będzie się dalej konsolidował.. druga opcja jest oczywiście taka, że kurs buduje flagę i walnie kolejne kilkanaście procent... pożyjemy zobaczymy...
:wink:
Chciwość jest odmianą krótkowidztwa...

krieger
Chorąży sztabowy
Posty: 4976
Rejestracja: 12 wrz 2007 12:48

Postautor: krieger » 16 lis 2016 16:43

:D
macie odpowiedź kto gra na papierze...
od godziny 9 za 100% transakcji kupna odpowiada automat... prawdopodobnie Altus TFI.. kupując co 27 minut 500 szt akcji...
Poza tym żadnej transakcji kupna... zero innych kupujących...
Też ani jednej transakcji sprzedaży rzuconej na lewą stronę arkusza..

Drobnica się wystrzelała na panice i raczej będzie stroną podażową...
Tutaj wiadomo od kogo zależy kurs w 100%... :wink:

Drobnym radziłbym unikać tego papieru, od 2014 roku gra rozgrywa się wyłącznie między fundami, tylko że kupujący jest w zasadzie jeden... widać to bardzo dobrze w przypadku cofnięcia popytu z ich strony... nie ma komu sprzedać... :roll:
Fundamentalnie firma mogła by byc notowana nawet 50% wyżej, ale fundamenty nie spekulują na giełdzie... :wink:
Chciwość jest odmianą krótkowidztwa...

krieger
Chorąży sztabowy
Posty: 4976
Rejestracja: 12 wrz 2007 12:48

Postautor: krieger » 30 lis 2016 09:25

Altus dał. Altus zabrał...

ci co uważniej obserwowali, wiedzą... hossa na relpolu sponsored by Altus TFI..

Zastanawiałem się nad powrotem do akcji, ale płynność podpowiada lepiej nie ruszać..
Widać, że nie ma żadnych innych graczy zainteresowanych relpolem i radziłbym obecnie omijać ten papier..
Niech się Altus martwi :wink:

ps chyba, że ktoś chce wrzucić kasę na lokatę... to pod dywidendę papier się imo nadaje dość dobrze.. powinni spokojnie ponownie wypłacić przynajmniej 50 gr na akcje, czyli ponad 5% netto..
Rentowność jest powyżej średniej rynku i sektora a wycena wskaźnikowa obecnie z mocnym dyskontem do rynku i branży..
Dla długoterminowców widziałbym ten papier kiedyś na poziomie 15-20 PLNa, bo imo spółka powinna za jakiś czas na poważnie poszukać możliwości wzrostu przez akwizycję... i taka transakcja kiedyś raczej nastąpi..
a na razie pozostaje obserwowanie papieru...
Jak wzrosną obroty można się zastanowić... :wink:
Chciwość jest odmianą krótkowidztwa...

krieger
Chorąży sztabowy
Posty: 4976
Rejestracja: 12 wrz 2007 12:48

Postautor: krieger » 01 gru 2016 15:51

Zarząd Relpol S.A. informuje, że w dniu 01.12.2016 r. Wiceprezes Zarządu Tomasz Grabczan złożył rezygnację z pełnienia funkcji Członka Zarządu Spółki. Powodem rezygnacji są względy osobiste.

Rada Nadzorcza Spółki na posiedzeniu w dniu 01.12.2016 powołała Pana Adama Ambroziaka Przewodniczącego Rady Nadzorczej do czasowego wykonywania czynności Członka Zarządu Spółki Relpol S.A., tj. na okres od 01.12.2016 roku do 28.02.2017 roku.

Ciekawe... Ambroziak zostanie na 3 miesiące wiceprezesem... może w końcu dostanie służbową brykę... :oops: :wink:

Grabczan wyprowadził z Gułką Relpola z kryzysu, gość był dobry..
Ciekawe kogo postawią na jego miejsce, nowy menager z nowymi pomysłami na pewno się przyda. moment zmiany dla spółki dość korzystny... :idea:
Chciwość jest odmianą krótkowidztwa...

krieger
Chorąży sztabowy
Posty: 4976
Rejestracja: 12 wrz 2007 12:48

Postautor: krieger » 02 gru 2016 12:54

Typy na grudzień - Portfel fundamentalny

http://www.parkiet.com/artykul/1500901- ... a.html?p=3

Millennium DM
....
Relpol -Gwałtowną przecenę kursu po wynikach kwartalnych uważamy za przesadzoną, atrakcyjne wskaźniki.
....
:!: :?: :idea: :arrow:
Chciwość jest odmianą krótkowidztwa...

rad_82
Starszy chorąży
Posty: 1630
Rejestracja: 24 sty 2006 15:23

Postautor: rad_82 » 08 gru 2016 16:59

Obrazek
Znowu "mocnym zwiadem" na pokładzie łajby....

rad_82
Starszy chorąży
Posty: 1630
Rejestracja: 24 sty 2006 15:23

Postautor: rad_82 » 08 gru 2016 17:53

Relpol- to nie jest synonim wiecznej zabawy, ale co tam....Obrazek


Wróć do „Akcje”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 220 gości