UNIFIED FACTORY [UFC]

wszystko na temat spółek publicznych
pandorinium
Chorąży sztabowy
Posty: 6728
Rejestracja: 08 mar 2016 08:43

Re: UNIFIED FACTORY [NC]

Postautor: pandorinium » 13 wrz 2017 12:38

@pandorinium ja też tak rozpatruje ale widzę tu niestety nieładne zagrywki z małymi akcjonariuszami. Po co podawać w komunikatach że chcą pozyskać 55 mln z emisji niecałych 3 mln po cenie maksymalnej 19pln, skoro emisja będzie po 11,50. Odpowiedź nasuwa się sama żeby fundusz mógł sprzedać po cenie wyższej niż ta po której za chwilę dobierze sobie nowych akcji. Niestety my takiej możliwości nie mamy. I teraz kolejna kwestia, skąd brakujące 20 mln. Przecież rozwój i ekspansję zagraniczną mieli policzoną na 55 mln. Obligacje tak jak pisałeś? nowy dodruk? I z dywidendą chyba też możemy się pożegnać na 2-3 lata. Oczywiście nie zmienia to faktu że spółka jeżeli dalej będzie się tak rozwijać to szybko zapomnimy o tych poziomach, ale czy nie można działać bardziej transparentnie? I czy jedna akcja w oczach Zarządu naprawdę jest warta marne 11,50? Może znowu się pochwalą redukcją ale chyba lepiej jak sprzedaliby mniej akcji po cenie np. 15pln
Dla mnie sprawa prosta. Spółka ma dbać o fundusze, wtedy drobni zarobią na wzroście kursu. Nie da się zadowolić wszystkich, a kapitał mają Ci pierwsi, nie my. Mi to nie przeszkadza, oczywiście chciałbym mieć dostęp do inf i też zrobić kółeczko, ale nie zrobiłem, dokupiłem w atrakcyjnej cenie dzięki funduszom i jestem zadowolony. Jak im się uda, to te kilka zł będzie bez znaczenia.
zdziwiłbyś się ile kapitału mogliby zebrać od "małych" byleby grali z nimi fair.....
Mnie nie musi nic dziwić. Cierpliwie czekam na konkrety z USA. :D

REKLAMA


Pelee
Sierżant sztabowy
Posty: 161
Rejestracja: 24 lip 2017 18:38

Re: UNIFIED FACTORY [NC]

Postautor: Pelee » 14 wrz 2017 02:11

Spółka pogrywa na akcjach, manipuluje komunikatami a im to nie przeszkadza. Zaiste wielka jest wiara forumowiczów.

Cele są określone na 55 mln ale na dwa lata, także jest jeszcze trochę czasu na dopiecie budżetu np. poprzez kolejną emisję.

pandorinium
Chorąży sztabowy
Posty: 6728
Rejestracja: 08 mar 2016 08:43

Re: UNIFIED FACTORY [NC]

Postautor: pandorinium » 14 wrz 2017 07:55

Spółka pogrywa na akcjach, manipuluje komunikatami a im to nie przeszkadza. Zaiste wielka jest wiara forumowiczów.

Cele są określone na 55 mln ale na dwa lata, także jest jeszcze trochę czasu na dopiecie budżetu np. poprzez kolejną emisję.
Jeżeli dostrzegasz gdzieś manipulację w komunikatach to zalecam zgłosić to do odpowiednich podmiotów

lukas85
Sierżant
Posty: 63
Rejestracja: 14 gru 2016 12:06

Re: UNIFIED FACTORY [NC]

Postautor: lukas85 » 14 wrz 2017 09:00

Cele są określone na 55 mln ale na dwa lata, także jest jeszcze trochę czasu na dopiecie budżetu np. poprzez kolejną emisję.
Po emisji mają już 60% tej kwoty. Jeżeli będą się rozwijać to resztę mogą pokryć z wypracowanego wyniku, może jakieś nowe dofinansowanie EU, ew. jakieś obligacje. Teraz zapewne zaczną poważne działania do realizacji tych planów żeby dobrze zagospodarować 30+ mln które już zagwarantowali. Oczywiście nie ma gwarancji, że nie będzie kolejnej emisji za jakieś kilkanaście miesięcy, ale wydaje mi się że spokojnie znaleźliby środki na resztę z innych źródeł wymienionych wcześniej.

Pelee
Sierżant sztabowy
Posty: 161
Rejestracja: 24 lip 2017 18:38

Re: UNIFIED FACTORY [NC]

Postautor: Pelee » 14 wrz 2017 09:44

Spółka pogrywa na akcjach, manipuluje komunikatami a im to nie przeszkadza. Zaiste wielka jest wiara forumowiczów.

Cele są określone na 55 mln ale na dwa lata, także jest jeszcze trochę czasu na dopiecie budżetu np. poprzez kolejną emisję.
Jeżeli dostrzegasz gdzieś manipulację w komunikatach to zalecam zgłosić to do odpowiednich podmiotów
Dzięki, mimo wszystko nie skorzystam z opcji.

Pijaczysko
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2200
Rejestracja: 04 maja 2010 08:43

Re: UNIFIED FACTORY [NC]

Postautor: Pijaczysko » 14 wrz 2017 09:52

nie marudzić, kupować jak spółka dobra albo sprzedawać jak nie ma perspektyw
ktoś wykłada konkretną kasę za niedużą w sumie emisję a wy marudzicie
jeśli pieniążki pójdą na rozwój, nie ma co marudzić. Jeśli przepalą emisję, drugiej szansy dla spółki nie będzie.
nie zapominajmy, że ostatnia emisja to stopień redukcji ponad 90%, to co, nie ma chętnych na tą spółkę ? owszem są
Prawdziwa wiedza to znajomość przyczyn.

Poker Man
Sierżant sztabowy
Posty: 166
Rejestracja: 02 paź 2011 21:05

Re: UNIFIED FACTORY [NC]

Postautor: Poker Man » 14 wrz 2017 23:07

Cele są określone na 55 mln ale na dwa lata, także jest jeszcze trochę czasu na dopiecie budżetu np. poprzez kolejną emisję.
Po emisji mają już 60% tej kwoty. Jeżeli będą się rozwijać to resztę mogą pokryć z wypracowanego wyniku, może jakieś nowe dofinansowanie EU, ew. jakieś obligacje. Teraz zapewne zaczną poważne działania do realizacji tych planów żeby dobrze zagospodarować 30+ mln które już zagwarantowali. Oczywiście nie ma gwarancji, że nie będzie kolejnej emisji za jakieś kilkanaście miesięcy, ale wydaje mi się że spokojnie znaleźliby środki na resztę z innych źródeł wymienionych wcześniej.
Ale nie było jeszcze informacji ile sprzedano akcji, no bo skąd wiadomo czy objęto całość? Może w przyszłym tygodniu będzie więcej szczegółów, albo chociaż do końca września.

pandorinium
Chorąży sztabowy
Posty: 6728
Rejestracja: 08 mar 2016 08:43

Re: UNIFIED FACTORY [NC]

Postautor: pandorinium » 15 wrz 2017 19:28

Info jest

http://www.bankier.pl/wiadomosc/UNIFIED ... 43634.html

Z jednej strony rozwodnienie małe, z drugiej zapewne czeka nas niedługo druga emisja żeby zdobyć kasę. Ciekawie rozgrywają to fundusze z prezesem.

bankrucik
Podporucznik
Posty: 10734
Rejestracja: 14 mar 2008 13:55
Lokalizacja: z kasyna

Re: UNIFIED FACTORY [NC]

Postautor: bankrucik » 15 wrz 2017 22:48

no to inwestorzy dali spółce CZERWONĄ KARTKĘ....
chcieli opylić prawie 2,9 mln akcji a znaleźli jeleni na 0,5 mln i to pomimo ceny niższej o 30% od kursu akcji w dniu ogłoszenia emisji

jak widać coraz mniej jest dawców kapitału bez rozumu, zresztą nikt normalny nie lubi być robiony w konia w tak ordynarny sposób....wygląda na to, że akcje kupili tylko ci co wcześniej sobie sypali akcjami i też nie wszyscy.... znajomi królika....

w spółce tylu specjalistów od sprzedaży a akcji nie potrafili sprzedać.... teraz mogą sobie władze policzyć ile kosztowała utrata zaufania i wiarygodności u inwestorów przy teatrzyku z nową emisją... miliony :idea: :idea:

gdyby prezes był tylko wynajętym menadżerem (a nie głównym akcjonariuszem) to mógłby się już pakować :evil:
dziwię się też przewodniczącemu RN że dał zgodę na taki teatrzyk..

a na horyzoncie kolejne problemy....

teraz to kupę czasu ( pieniędzy ) stracą na odbudowę zaufania u inwestorów...
zatrudnijcie sobie fachowca od giełdowego kryzysu zaufania...tani nie będzie :evil:

i żeby była jasność piszę to bez żadnej satysfakcji....
wyrażam moje osobiste poglądy, w żaden sposób nie można ich traktować jako rekomendacji !:-)
http://www.stockwatch.pl/forum, https://twitter.com/
Brak kary w przeszłości rozzuchwala na przyszłość

pandorinium
Chorąży sztabowy
Posty: 6728
Rejestracja: 08 mar 2016 08:43

Re: UNIFIED FACTORY [NC]

Postautor: pandorinium » 16 wrz 2017 08:26

Czujesz się lepszym człowiek pisząc pogrubioną czcionką, a może tak mało się znasz ze starasz się w ten sposób dowartościować? :D Swoją drogą przypadek kliniczny, interesować się ciągle spółką, której się nie ma akcji i nie zamierza się mieć, bo się utraciło zaufanie.

Dyretkor_ork
Starszy sierżant
Posty: 70
Rejestracja: 19 maja 2017 13:08

Re: UNIFIED FACTORY [NC]

Postautor: Dyretkor_ork » 16 wrz 2017 09:29

i się okazało że niepotrzebna była cała ta afera z emisją i na forum i na rynku. Prezes zapowiedział że więcej emisji nie będzie i praktycznie nie ma ;), ale przynajmniej o rozwodnienie nie musimy się na razie martwić. C/Z będzie wyglądać rewelacyjnie na tle rynku a ponad 8 mln zysku netto powinien w tym roku wykręcić z emisją czy bez. Nie wiem tylko teraz czy się cieszyć że nie udało im się w białych rękawiczkach zrobić drobnych akcjonariuszy czy mieli to wszystko od początku tj. od pierwszej emisji, dogadane z funduszem :roll:

bankrucik
Podporucznik
Posty: 10734
Rejestracja: 14 mar 2008 13:55
Lokalizacja: z kasyna

Re: UNIFIED FACTORY [NC]

Postautor: bankrucik » 16 wrz 2017 11:51

Czujesz się lepszym człowiek pisząc pogrubioną czcionką, a może tak mało się znasz ze starasz się w ten sposób dowartościować? :D Swoją drogą przypadek kliniczny, interesować się ciągle spółką, której się nie ma akcji i nie zamierza się mieć, bo się utraciło zaufanie.
klasyka :lol: :lol: :lol: zero merytoryki ( w sumie nie jest to dziwne bo też jak "opakować" argumentacją kompletną katastrofę spółki) i ataki personalne .... to jest właśnie ten przypadek kliniczny o którym wspominasz - autodiagnoza :lol: :lol:
a wszystko byłoby super gdyby Prezes nie kombinował i wystarczyło zrobić emisję z prawem poboru po 10 zł wtedy przy kursie prawie 15 zł większość by łykała jak dobre whisky.

ale znajomi królika... musieli zarobić?

a tak kompletna katastrofa, będzie dobry książkowy przykład jak się zaorać samodzielnie... dla paru srebrników....

czekam teraz na konferencję i wyjaśnienie prezesa dlaczego nikt nie chciał kupić worków akcji tak wspaniałej spółki i z takimi wspaniałymi perspektywami po cenie niższej niż aktualna :evil: :evil:

PS. ja jestem akcjonariuszem tej spółki...tylko, że posiadane akcje nie wpływają mi na wyłączenie procesu myślenia i czarne widzę czarne a białe widzę białe :lol: :lol:
wyrażam moje osobiste poglądy, w żaden sposób nie można ich traktować jako rekomendacji !:-)
http://www.stockwatch.pl/forum, https://twitter.com/
Brak kary w przeszłości rozzuchwala na przyszłość

pandorinium
Chorąży sztabowy
Posty: 6728
Rejestracja: 08 mar 2016 08:43

Re: UNIFIED FACTORY [NC]

Postautor: pandorinium » 16 wrz 2017 12:31

Czujesz się lepszym człowiek pisząc pogrubioną czcionką, a może tak mało się znasz ze starasz się w ten sposób dowartościować? :D Swoją drogą przypadek kliniczny, interesować się ciągle spółką, której się nie ma akcji i nie zamierza się mieć, bo się utraciło zaufanie.
klasyka :lol: :lol: :lol: zero merytoryki ( w sumie nie jest to dziwne bo też jak "opakować" argumentacją kompletną katastrofę spółki) i ataki personalne .... to jest właśnie ten przypadek kliniczny o którym wspominasz - autodiagnoza :lol: :lol:
a wszystko byłoby super gdyby Prezes nie kombinował i wystarczyło zrobić emisję z prawem poboru po 10 zł wtedy przy kursie prawie 15 zł większość by łykała jak dobre whisky.

ale znajomi królika... musieli zarobić?

a tak kompletna katastrofa, będzie dobry książkowy przykład jak się zaorać samodzielnie... dla paru srebrników....

czekam teraz na konferencję i wyjaśnienie prezesa dlaczego nikt nie chciał kupić worków akcji tak wspaniałej spółki i z takimi wspaniałymi perspektywami po cenie niższej niż aktualna :evil: :evil:

PS. ja jestem akcjonariuszem tej spółki...tylko, że posiadane akcje nie wpływają mi na wyłączenie procesu myślenia i czarne widzę czarne a białe widzę białe :lol: :lol:
To jak czujesz się lepszym człowiekiem pisząc pogrubioną czcionką? Nie potrafisz merytorycznie odpowiedzieć na w sumie merytoryczne pytanie?

Ps Jeżeli posiadasz te akcje to jest zwyczajnym....... Tak rozpatruję takie kwestie. Bo nikt normalny i o zdrowych zmysłach nie pisze, że najważniejsze jest zaufanie, a trzyma dalej akcje. To są sprzeczne kwestie. :lol: Lepiej wróc na tę swoją kronikę fascynują na SW i pisz jakie to niemowlaki skupujesz z NC :lol:

bankrucik
Podporucznik
Posty: 10734
Rejestracja: 14 mar 2008 13:55
Lokalizacja: z kasyna

Re: UNIFIED FACTORY [NC]

Postautor: bankrucik » 16 wrz 2017 12:48

Czujesz się lepszym człowiek pisząc pogrubioną czcionką, a może tak mało się znasz ze starasz się w ten sposób dowartościować? :D Swoją drogą przypadek kliniczny, interesować się ciągle spółką, której się nie ma akcji i nie zamierza się mieć, bo się utraciło zaufanie.
klasyka :lol: :lol: :lol: zero merytoryki ( w sumie nie jest to dziwne bo też jak "opakować" argumentacją kompletną katastrofę spółki) i ataki personalne .... to jest właśnie ten przypadek kliniczny o którym wspominasz - autodiagnoza :lol: :lol:
a wszystko byłoby super gdyby Prezes nie kombinował i wystarczyło zrobić emisję z prawem poboru po 10 zł wtedy przy kursie prawie 15 zł większość by łykała jak dobre whisky.

ale znajomi królika... musieli zarobić?

a tak kompletna katastrofa, będzie dobry książkowy przykład jak się zaorać samodzielnie... dla paru srebrników....

czekam teraz na konferencję i wyjaśnienie prezesa dlaczego nikt nie chciał kupić worków akcji tak wspaniałej spółki i z takimi wspaniałymi perspektywami po cenie niższej niż aktualna :evil: :evil:

PS. ja jestem akcjonariuszem tej spółki...tylko, że posiadane akcje nie wpływają mi na wyłączenie procesu myślenia i czarne widzę czarne a białe widzę białe :lol: :lol:
To jak czujesz się lepszym człowiekiem pisząc pogrubioną czcionką? Nie potrafisz merytorycznie odpowiedzieć na w sumie merytoryczne pytanie?

Ps Jeżeli posiadasz te akcje to jest zwyczajnym....... Tak rozpatruję takie kwestie. Bo nikt normalny i o zdrowych zmysłach nie pisze, że najważniejsze jest zaufanie, a trzyma dalej akcje. To są sprzeczne kwestie. :lol: Lepiej wróc na tę swoją kronikę fascynują na SW i pisz jakie to niemowlaki skupujesz z NC :lol:
wyjaśniałem już wiele razy czemu piszę pogrubioną trzcionką..jak ciebie to tak interesuje to poszukaj w archiwum :lol: :lol:
a co do posiadanych akcji nie wiesz ile akcji miałem a ile mi akcji zostało... :lol: i się nie dowiesz.... ja postępuję z akcjami zgodnie z tym co myśle i piszę, sypałem akcjami powyżej 14 zł bo czułem co się święci a mimo to uczciwie pisałem, że taki scenariusz będzie....kto mnie posłuchał to dobrze na tym wyszedł ..... :lol: :lol: żałuję, że nie dałem rady wysypać wszystkiego powyżej 14 zł i reszta mi została. ale z tą reszta mogę sobie pozwolić na przypatrywanie co się stanie w najbliższych miesiącach.... a cenę zakupu mam taką, że najwyżej stracę ciut zysków... :roll:

a na koniec ...czekam, aż ktoś napisze coś merytorycznego o tym czego się spodziewa w spółce..i z kursem akcji... wszyscy niecierpliwie czekają aż "optymiści" coś napiszą :lol: :lol: :lol:

wyrażam moje osobiste poglądy, w żaden sposób nie można ich traktować jako rekomendacji !:-)
http://www.stockwatch.pl/forum, https://twitter.com/
Brak kary w przeszłości rozzuchwala na przyszłość

Quasarro
Młodszy chorąży
Posty: 415
Rejestracja: 25 sie 2011 09:13

Re: UNIFIED FACTORY [NC]

Postautor: Quasarro » 16 wrz 2017 13:10

Czujesz się lepszym człowiek pisząc pogrubioną czcionką, a może tak mało się znasz ze starasz się w ten sposób dowartościować? :D Swoją drogą przypadek kliniczny, interesować się ciągle spółką, której się nie ma akcji i nie zamierza się mieć, bo się utraciło zaufanie.
@pandonirum -piszesz o przypadku klinicznym bankrucika, dyretkor o jego zaburzeniach psychicznych-obaj macie rację...!
Trudno spotkać kogoś innego, kto lata po wszelkich możliwych forach by poświęcać czas na złośliwości odnośnie spółki, którą sprzedał. To nie tylko obrzydliwe, ale faktycznie związane jest z zaburzeniami psychicznymi. No i ten jego język zarówno z oryginalnego nicka, jak tego nowego. Jego największą radością jest nie to, czy on sam zarobi, tylko to, by inni tracili, to dlatego uaktywnia się najbardziej wtedy gdy pojawi się jakakolwiek negatywna informacja. A wiecie po czym rozpoznałem, że założył w sierpniu dodatkowego nicka by używać wyzwisk? Nie tylko na atakowaniu Unifieda i wychwalaniu bankrucika, ale też po tym, że jak standardowo chamski język ma też na Twitterze. Ale spokojnie, "przyjdzie kryska na Matyska", ten co życzy źle innym, to ta złość do niego wróci. I obróci się przeciw niemu ze zdwojoną siłą...!
A co do ostatniego newsa-to uczucia mieszane, bo z jednej strony źle, że nie zdobyli kapitału, a z drugiej strony dobrze, bo rozwodnienie praktycznie żadne i pewnie rynek skoryguje tym razem w górę. Ale zobaczymy, sam jestem ciekawy reakcji rynku.


Wróć do „Akcje”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 216 gości