MCI XLVI

wszystko na temat spółek publicznych
Maq
Sierżant sztabowy
Posty: 134
Rejestracja: 20 wrz 2015 09:59

Re: wniosek racjonalizatorski

Postautor: Maq » 31 maja 2016 21:02

Nie ma sensu żeby Tomek szarpał premię przy kursie 11 w postaci akcji i następnie te akcje trzymał przez lata do dużo wyższego kursu.
Znacznie lepiej żeby teraz żadnej premii nie brał, a premię wziął dopiero gdy będzie ten dużo wyższy kurs. Efekt dla Tomka identyczny a wrażenie zupełnie inne.
Skoro to w ramach premii za 2015r., to nie ma tam przypadkiem jakiegoś terminu podjęcia tych akcji?
Swoją drogą, on się pewnie tym nawet nie przejął, w końcu ta cała "premia" to ułamek procenta jego majątku.
spokojnie mogl "wytrzymac", bo toto opada od debiutu 2,5 roku (prawidlowe zachowanie takich spolek, podbnie jak "poszukiwawczych") by nagle wystrzelic w marcu na wiesci o bardzo udanej III fazie badan tego leku i teraz: jesli ktos wierzy w powodzenie rynkowe leku (a to na bialaczke i spodziewana przezywalnosc - chyba miedzy 5 a 12 miesiecy - robi roznice) to zwykle dalej trzyma papierek. I tu nagle news o przejeciu (wezwaniu?) za ok $30 akcja!
Swoja droga ciekawe, jak statystycznie sie wychodzi, "obsatwiajac" jedna/kilka takich.

Ktoś tutaj miał poniekąd szczęśćie.
Nie tak dawno czytałem artykuł o właśnie badaniach nad nowymi lekami, praca badawcze nad nowym lekiem to najczęściej wiele lat oraz setki milionów, jak nie miliardy przy tym wydane.Oczywiście, nie ma przy tym żadnej gwarancji sukcesu. Dodatkowo jednocześnie nad tym samym czesto pracuje więcej niż jedna firma i tutaj tak naprawdę praktycznie całą pulę zgarnia ten który opracuje pierwszy dany lek.
Może inna branża, ale pewna analogia z naszego podwórka. Petrolinvest też nie raz informował że już lada chwila mu się uda :)

REKLAMA


młoddy
Podporucznik
Posty: 12571
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Postautor: młoddy » 31 maja 2016 21:48

MCI tez ma jakies tam malutkie o podobnym profilu i pamietam tez, ze w jakies LIfeBrain
Nie dość że szmaciarz to jeszcze kretyn. LifeBrain to duża spółka o kapitalizacji 400 milionów. :D Malutkie to masz pojęcie o MCI.
ktos tutaj jest b. nerwowy i nie potrafi czytac ze zrozumienie....optyk napisal ze mci ma w jakiejs malej spolce i tez w lifebrain nie pisal ze lifebrain jest mala....ale co sie dziwic jak wg. ciebie od 4 lat ma byc 18 zl a tu 11 z to mozna byc nerwowym :wink:
Optyk pisze bełkotliwie. Nie da się precyzyjnie ustalić co autor bełkotu miał na myśli.

18 spodziewałem się dwa lata temu zanim poznałem rozmiary pre-IPO oraz warunki konwersji G1. Przy takiej otoczce to 18 będzie dopiero przy NAV>30 czyli za kilka lat.

młoddy
Podporucznik
Posty: 12571
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Re: wniosek racjonalizatorski

Postautor: młoddy » 31 maja 2016 21:53

Nie ma sensu żeby Tomek szarpał premię przy kursie 11 w postaci akcji i następnie te akcje trzymał przez lata do dużo wyższego kursu.
Znacznie lepiej żeby teraz żadnej premii nie brał, a premię wziął dopiero gdy będzie ten dużo wyższy kurs. Efekt dla Tomka identyczny a wrażenie zupełnie inne.
Skoro to w ramach premii za 2015r., to nie ma tam przypadkiem jakiegoś terminu podjęcia tych akcji?
Nie musi być. Tutaj Tomek ustala zasady.
Poza tym jaki problem żeby ustalić i ogłosić wysoką premię dla Prezesa za kurs 25 lub 30zł? Wtedy drobne premie pośrednie nie byłyby potrzebne. Po prostu by ich nie było.

Proponowane przeze mnie zasady wynagradzania Tomka byłyby dobre dla kursu MCI. To co wdraża Tomek dobre nie jest. Delikatnie to ująłem, ponieważ 0.55 to są już chyba szczyty nieudolności. Nie da się osiągnąć niższej wyceny worka dynamicznie rosnących, zdywersyfikowanych aktywów.


BTW ciekawe jak będzie przebiegał skup. W maju było skupowanie na 7 sesjach. W tym na sześciu wg limitów, a raz radośnie (17751 akcji RB39/2016). 22 lipca rozpoczyna się miesięczny okres zamknięty. Pozostało trzydzieści kilka sesji.

optymistyczny
Podporucznik
Posty: 14968
Rejestracja: 14 wrz 2006 20:32

Postautor: optymistyczny » 01 cze 2016 00:20

MCI tez ma jakies tam malutkie o podobnym profilu i pamietam tez, ze w jakies LIfeBrain
Nie dość że szmaciarz to jeszcze kretyn. LifeBrain to duża spółka o kapitalizacji 400 milionów. :D Malutkie to masz pojęcie o MCI.
ktos tutaj jest b. nerwowy i nie potrafi czytac ze zrozumienie....optyk napisal ze mci ma w jakiejs malej spolce i tez w lifebrain nie pisal ze lifebrain jest mala....ale co sie dziwic jak wg. ciebie od 4 lat ma byc 18 zl a tu 11 z to mozna byc nerwowym :wink:
"Malutkie" moze tez tu oznaczac liczbe mnoga - poza genomedem chyba cos jeszcze dlubie w biotechnologiach - niemniej, kolega dedukuje jak 99% sprawnych. Pan pulkownik (wedle wlasnych oswiadczen taka szarza) dosc regularnie jest z logika na bakier - ale duzo pisze i podaje tajemne znaki (liczby, duze litery) to i ma on to, o co mu chodzi.. ;)
Sek w tym, ze juz totalnie strollowal ostatnie miejsce wolenj wymiany opinii o MCI. I pal szesc, ze tak wysoki oficer drzal przed sierzantem-dzielnicowym w poprzednim nicku - tu od dawna jest zero dyskusji o czymkolwiek pomiedzy tymi, ktorzy dokonuja (albo sa w stanie dokonac) transakcje. Niesety, do tego zmierza w zassadzie jedyna obrona "drobnych" (ewentualnie jakos tam opiniotworcze fora internetowe) przeciw znacznie mocniejszym na polskim rynku - zarzadom i wlascicielom -> Witamy na WGPW! :P

;)

Maq
Sierżant sztabowy
Posty: 134
Rejestracja: 20 wrz 2015 09:59

Postautor: Maq » 01 cze 2016 08:56

Poza tym jaki problem żeby ustalić i ogłosić wysoką premię dla Prezesa za kurs 25 lub 30zł? Wtedy drobne premie pośrednie nie byłyby potrzebne. Po prostu by ich nie było.

Proponowane przeze mnie zasady wynagradzania Tomka byłyby dobre dla kursu MCI. To co wdraża Tomek dobre nie jest. Delikatnie to ująłem, ponieważ 0.55 to są już chyba szczyty nieudolności. Nie da się osiągnąć niższej wyceny worka dynamicznie rosnących, zdywersyfikowanych aktywów.
Kiedyś już tak nawet było, premia dla zarzadu skolerowana ściśle z kursem akcji. Nawet górna kwota programu premiowego była ustalona na dość wysokim poziomie, który o ile teraz jest nierealny, to wtedy jego perspektywa nie była aż tak mglista.
Ale to były inne czasy, przed wydzieleniem PEMu, wtedy w zarządzie były osoby bezpośrednio odpowiadające za wyniki i politykę inwestycyjną spółki. Oni mieli dużo szans do podciągnięcia wyceny, do tego mogło im zależeć, bo jednak program motywacyjny stanowił dla nich znaczny udział w wynagrodzeniu. Pomijając nawet przydzielane im w danym momencie akcje (w ramach osiągnięcia danego poziomu ustalonego w programie motywacynym), ale nawet zarabiali jednocześnie na tych objętych wcześniej, przez wzrost wartości kursu.
A teraz? Wszystko robi PEM. W samym MCI została Ewa i Tomek. Ona jest księgową i właściwie to może jedynie coś doradzić Tomkowi, a on i tak zrobi swoje. A Tomek jest skupiony na własnym sukcesie, inwestycjach, chce się liczyć w światku PE. Majątek ma taki że mu więcej nie potrzeba, same pieniądze tylko pomagają mu osiągnąc mu jego cel. Tylko że właśnie wyższa wycena MCI nie daje mu bezpośrednio większej kasy do inwestycji. Dlatego jest bardziej skupiony na funduszach PEMu ich wycenie (i rozwadnianiem certyfikatów ). A ten ułamek procenta dodatkowych akcji z programu motywacyjnego to dla niego grosze.

Raczej lepszym pomysłem dla nas byłoby objęcie certyfikatów bezpośednio w jakimś funduszu PEMu, a w ramach "pośrednictwa" MCI.
Tyle że dla większości z nas są dwie zasadnicze wady takiego rozwiązania:
- mniejsza płynność
- wyższa bariera wejścia

Jednak patrząc z perspektywy dużych długoterminowych graczy, lepiej jest objąc udziały bezpośrednio w funduszach PEM. Co odbija się negatywnie na obrotach na MCI oraz wycenie samego waloru. A to jeszcze dodatkowo zwiększa niechęc do waloru.

Dlatego jestem zdania że Tomek jako prezes obecnego MCI to zły pomysł, powininiśmy tutaj mieć w jego miejscu jakiegoś zmotywowanego menadżera, któremu po prostu będzie miał czas zając się MCI i będzie mu zależało na jego dobrej wycenie. Tak jak pisałem Tomek jest za bardzo zajęty PEMem i jego inwestycjami, a kilka milionów premii w MCI nie robi na niego żadnego wrażenia.
Ostatnio zmieniony 01 cze 2016 09:00 przez Maq, łącznie zmieniany 1 raz.

młoddy
Podporucznik
Posty: 12571
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Postautor: młoddy » 01 cze 2016 08:57

totalnie strollowal ostatnie miejsce wolenj wymiany opinii o MCI


drzal przed sierzantem-dzielnicowym w poprzednim nicku



jedyna obrona "drobnych"
Napisałeś totalną bzdurę. Zobacz do starych ksiąg MCI, które pisano podczas mojej nieobecności. Odsetek wypowiedzi o charakterze trollingu był znacznie wyższy niż obecnie (nawet jeśli nie traktować Ciebie jako trolla bredzącego o "rodzącym się gigancie" z "kursem 100 najdalej do 2010 roku").


Nie znasz tamtej sprawy. Nie wiesz jaką napisałem formalną odpowiedź na ówczesny akt oskarżenia.
Każdego chętnie sto razy przeproszę byle nie toczyć z nim nonsensownych sporów sądowych (nawet wygranych). Też możesz załapać się na moje przeprosiny. Wynajmij adwokata, uzyskaj sądownie dostęp do moich danych osobowych, złóż prywatny akt oskarżenia itd.
BTW Marcin okazał się bardzo sympatycznym gościem. Niepotrzebnie na niego naskoczyłem. Niepotrzebnie i przesadnie. Ergo przeprosiłem z przekonaniem.


Nie rozumiem jak możesz cokolwiek bredzić o obronie drobnych. Przecież jesteś zwykłą szmatą i zdrajcą drobnego akcjonariatu. Nawet tak grube faule na drobnych inwestorach MCI jak sposób i zakres pre-IPO opisywałeś jako niby całkiem w porzo. Podobno nawet łaskę nam robili że kupują drożej niż stało w księgach.

filozof rynku
Podporucznik
Posty: 11541
Rejestracja: 24 lut 2011 09:23

Postautor: filozof rynku » 01 cze 2016 09:01

MCI tez ma jakies tam malutkie o podobnym profilu i pamietam tez, ze w jakies LIfeBrain
Nie dość że szmaciarz to jeszcze kretyn. LifeBrain to duża spółka o kapitalizacji 400 milionów. :D Malutkie to masz pojęcie o MCI.
malutki jest genomed :twisted:
w końcu to spółka z portfela mci i do tego biotechnologiczna, może tez jazz kiedyś ją kupi :?: :wink:
http://www.genomed.pl/
ps> młoddy ale ustawiłeś partyzantów, teraz w męczarniach kupują po 4 k na sesji :lol:
http://www.bankier.pl/wiadomosc/MCI-Nab ... 06129.html

filozof rynku
Podporucznik
Posty: 11541
Rejestracja: 24 lut 2011 09:23

Postautor: filozof rynku » 01 cze 2016 09:04

dużo lepszy pmi dla polski:
''Polska: Indeks PMI dla przemysłu (maj) 52,1 (prognoza 51,5)''

abe
Chorąży sztabowy
Posty: 6234
Rejestracja: 11 sty 2014 12:55

Postautor: abe » 01 cze 2016 09:15

PIS obnizy KLIN PODATKOWY gorzej zarabiajacym a podniesie najlpiej zarabiajacym w koncu wraca normalnosc przez 25 lat miliesmy degresywny klin podatkowy

http://www.polskieradio.pl/42/273/Artyk ... en-podatek


ZŁY PIS ZLY Laughing

filozof rynku
Podporucznik
Posty: 11541
Rejestracja: 24 lut 2011 09:23

Postautor: filozof rynku » 01 cze 2016 09:24

nawet niezły kwartał w wykonaniu genomedu:
http://www.genomed.pl/images/stories/re ... enomed.pdf

młoddy
Podporucznik
Posty: 12571
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Postautor: młoddy » 01 cze 2016 09:30

Kiedyś już tak nawet było, premia dla zarzadu skolerowana ściśle z kursem akcji.


Ale to były inne czasy, przed wydzieleniem PEMu.


ten ułamek procenta dodatkowych akcji z programu motywacyjnego to dla niego grosze.


lepszym pomysłem dla nas byłoby objęcie certyfikatów bezpośednio w jakimś funduszu PEMu


Tomek jako prezes obecnego MCI to zły pomysł, powininiśmy tutaj mieć w jego miejscu jakiegoś zmotywowanego menadżera, któremu po prostu będzie miał czas zając się MCI i będzie mu zależało na jego dobrej wycenie.
Wówczas kurs był dobry.


W nowych czasach premia Zarządu MCI mogłaby być uzależniona od rozmiarów dyskonta zamiast od kursu.


Każdy wie że zeszłoroczne 3k premiowych akcji i tegoroczne 30k to dla Tomka nie są pieniądze i nie jest motywacja. Jednak zobacz jak skrupulatnie pilnuje tych groszy. Nawet mu nie wstyd brać premijki która zupełnie mu się nie należy. Z całą pewnością za 0.55 nic się nie należy!! Zaś NAV i sukcesy to PEM, a nie MCI. Jak najbardziej należy mu się dobre wynagrodzenie w PEM. Ale nie w MCI!!! Co on tu dobrego ostatnio zrobił? Same szkody. Paskudne G1, absurdanie strasząca (duża!) emisja ewentualnościowa, samowydłużające się kowenanty czyli bardzo swobodny stosunek do własnych obietnic o dywidendzie, drobniejsze straszonka typu "zarabiam tu 190-1", "duże dyskonto jest dobre dla inwestorów, wygodniej się z takim pracuje" itd. Za to premia? :shock:


Nie rozumiem jak lepszym pomysłem może być kupno certyfikatu po 1.00 niż opakowanego w MCI po 0.55.


Nawet gdyby Tomek formalnie nie był prezesem MCI to i tak zawsze będzie tu wodzem. Aby radykalnie zmniejszyć dyskonto wcale nie potrzeba nam tu wspaniałych managerów od PR. Zupełnie wystarczy wdrożyć sześć punktów które przedstawiłem w artykule wstępnym poprzedniej księgi. To nie wymaga ani czasu ani pracy. Wystarczy decyzja polityczna Tomka.

filozof rynku
Podporucznik
Posty: 11541
Rejestracja: 24 lut 2011 09:23

Postautor: filozof rynku » 01 cze 2016 09:36

gpw to ogon całej europy, rts w porównaniu z nami to dziś oaza spokoju :roll:

młoddy
Podporucznik
Posty: 12571
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Postautor: młoddy » 01 cze 2016 09:37

PIS obnizy KLIN PODATKOWY gorzej zarabiajacym a podniesie najlpiej zarabiajacym
Jeśli ktoś wierzy że to nie będzie ukryta podwyżka opodatkowania to jest kompletnym idiotą. Oby tylko nam nie podnieśli podatków giełdowych. Obawiam się że jest takie zagrożenie.

BTW życzę powodzenia w próbach opodatkowania bogaczy :D ich doradcy podatkowi poradzą sobie z pisem, co najwyżej opodatkują się zagranicą

młoddy
Podporucznik
Posty: 12571
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Postautor: młoddy » 01 cze 2016 09:42

gpw to ogon całej europy, rts w porównaniu z nami to dziś oaza spokoju :roll:
Właśnie tak wyglądają pozdrowienia dla giełdy od uwielbianego tutaj pis.

Maq
Sierżant sztabowy
Posty: 134
Rejestracja: 20 wrz 2015 09:59

Postautor: Maq » 01 cze 2016 10:22

Każdy wie że zeszłoroczne 3k premiowych akcji i tegoroczne 30k to dla Tomka nie są pieniądze i nie jest motywacja. Jednak zobacz jak skrupulatnie pilnuje tych groszy. Nawet mu nie wstyd brać premijki która zupełnie mu się nie należy.
On od takich rzeczy ma ludzi.
Nie rozumiem jak lepszym pomysłem może być kupno certyfikatu po 1.00 niż opakowanego w MCI po 0.55.
Najwidoczniej niektórzy mają inne zdanie, jakoś popyt na certy od PEM jest, a na MCI coraz większe dyskonto. Skoro wycena giełdowa MCI nie nadąża za NAV, to lepiej wziąć coś niby droższego, ale lepiej rosnącego.

Nawet gdyby Tomek formalnie nie był prezesem MCI to i tak zawsze będzie tu wodzem. Aby radykalnie zmniejszyć dyskonto wcale nie potrzeba nam tu wspaniałych managerów od PR. Zupełnie wystarczy wdrożyć sześć punktów które przedstawiłem w artykule wstępnym poprzedniej księgi. To nie wymaga ani czasu ani pracy. Wystarczy decyzja polityczna Tomka.
Tomek nie ma czasu na zajmowanie się MCI, to widać. Może inny ambitny prezes byłby jednak bardziej zmotywowany aby poprawić choćby PR. Bo zajmowałby się tylko MCI, a nie również 10-cioma innymi rzeczami. Do tego program motywacyjny bardziej by go dopingował w jego działaniu.


Wróć do „Akcje”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 71 gości