MCI XLVI

wszystko na temat spółek publicznych
młoddy
Podporucznik
Posty: 12599
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Postautor: młoddy » 06 cze 2016 10:35

g1 i dywidenda
To są zabójcy kursu MCI.
Wciąż nie ma powszechnej świadomości tego faktu. Nawet Seba coś tam pociska o tym że spółka musi poczekać na swój czas.

BTW przy czym g1 rozumiane jako modus operendi, jako swoboda w dodrukach i swoboda w biznesach Tomka z Tomkiem, bo same w sobie g1 nie są tak liczne aby nas zdemolować do 0.55.
Świadomość ma na pewno, tylko co ma puścić w rynek? Że Tomek to i tamto, że tu tak a tam tak?
:shock:
Nie wiem o kim piszesz. Seba ma świadomość, ale dyplomatycznie nabrał wody w usta i nie wskazał oczywistych przyczyn.
Natomiast Tomek może tej świadomości nie mieć. Przecież on jest otoczony schlebiającym mu dworem. W takiej sytuacji dostrzeżenie swoich błędów bywa trudne. Łatwiej wymyślić sobie coś w stylu: "głupi Banan nie rozumie mojej spółki" lub nawet kuriozalne: "duże dyskonto jest dobre; wygodniej się pracuje z wysokim dyskontem".

REKLAMA


szymbak
Starszy sierżant sztabowy
Posty: 274
Rejestracja: 02 paź 2010 09:41

Postautor: szymbak » 06 cze 2016 10:45

Wyliczania ile mci zarobił na tych obligach jest bez sensu. .Gdybyśmy liczyli ile jakaś spółka mogła zarobić na pożyczonych pieniądzach to by się mogło okazać że nawet stopa oprocentowania obligacji 20 % jest korzystna bo przecież zarobili więcej.
Gdzie ty widzisz/widziałeś zysk Czechowicza w tym aby miał wymieniać obligi za cenę 12 zł przy cenie rynkowej znacząco mniejszej od nav. Przecież to jest dla niego kompletnie nieopłacalne.
1.Nie wiem czemu bez sensu. Zawsze powinno się takie rzeczy liczyć pozyczając kapitał.

2.Syf właśnie polega na ty że nawet lepiej byłoby płacić 20% niż 5 z ogonkiem plus produkcja bardzo tanich akcji.

3.Tomek nie zarabia na G1, ale traci dużo mniej niż my, którzy nie mamy G1.

4.Jest zasadnicza różnica pomiędzy kupnem akcji MCI po 12zł, a wyprodukowaniem nowych akcji po 12.

1.Jeśli wezmę kredyt i przepłacę w stosunku do ceny rynkowej to nie znaczy że nie zarobię ale też nie usprawiedliwia że dobrze zrobiłem przepłacając.
3.Skoro twierdzisz że Czechowicz nie zarabia na G1 tylko traci to dlaczego ma zamieniać te obligi ?
4. Tak to nie to samo . Dlaczego wobec tego ma jak to nazywasz wyprodukować akcje po 12 zł i rozwadniać kapitał zamiast kupować ?

filozof rynku
Podporucznik
Posty: 11547
Rejestracja: 24 lut 2011 09:23

Postautor: filozof rynku » 06 cze 2016 10:46

młoddy ty zawsze byłeś takim mądrym i wyedukowanym akcjonariuszem długoterminowym :?: :wink:
coś mi się nie wydaje, nie znam szczegółów ale jakiś epizod na petrolu zaliczyłeś, czy wtedy tez obrażałeś się jak ktoś chciał nazwać cię spekulantem :?: :twisted:
wydaje mi się iż jeśli z dwojga masz do wyboru
- codzienne umęczenie pretensjami oraz samym kursem czy
- nawet jakieś instynktowne zarobienie w krótkim/średnim terminie i próba lekkiej spekulacji na łapaniu fluktuacji
to dlaczego gardzisz tym ostatnim :?: :shock:
ja, incoqnito, może nawet opty drugą wersją pewnie byśmy nie pogardzili 8)
ps>drugi wariant może spokojnie może połączyć miłość do mci i próbę pomnożenia akcji ot tak jak zrobił to reno...
cyt
''Miłość i nienawiść są dwoma obliczami tego samego.''
Witold Gombrowicz

incoqnito
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8089
Rejestracja: 14 kwie 2011 17:26

Postautor: incoqnito » 06 cze 2016 10:50

g1 i dywidenda
To są zabójcy kursu MCI.
Wciąż nie ma powszechnej świadomości tego faktu. Nawet Seba coś tam pociska o tym że spółka musi poczekać na swój czas.

BTW przy czym g1 rozumiane jako modus operendi, jako swoboda w dodrukach i swoboda w biznesach Tomka z Tomkiem, bo same w sobie g1 nie są tak liczne aby nas zdemolować do 0.55.
Świadomość ma na pewno, tylko co ma puścić w rynek? Że Tomek to i tamto, że tu tak a tam tak?
:shock:
Nie wiem o kim piszesz. Seba ma świadomość, ale dyplomatycznie nabrał wody w usta i nie wskazał oczywistych przyczyn.
Natomiast Tomek może tej świadomości nie mieć. Przecież on jest otoczony schlebiającym mu dworem. W takiej sytuacji dostrzeżenie swoich błędów bywa trudne. Łatwiej wymyślić sobie coś w stylu: "głupi Banan nie rozumie mojej spółki" lub nawet kuriozalne: "duże dyskonto jest dobre; wygodniej się pracuje z wysokim dyskontem".
O Sebie, bo z pierwszego posta zrozumiałem, że nawet Seba czyli tak jakby nie łapał :lol:

młoddy
Podporucznik
Posty: 12599
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Postautor: młoddy » 06 cze 2016 10:54

1.Jeśli wezmę kredyt i przepłacę w stosunku do ceny rynkowej to nie znaczy że nie zarobię ale też nie usprawiedliwia że dobrze zrobiłem przepłacając.
3.Skoro twierdzisz że Czechowicz nie zarabia na G1 tylko traci to dlaczego ma zamieniać te obligi ?
4. Tak to nie to samo . Dlaczego wobec tego ma jak to nazywasz wyprodukować akcje po 12 zł i rozwadniać kapitał zamiast kupować ?
1.OK.
3.Jako obligatariusz G1 zarabia rewelacyjnie, ale odpowiednio więcej traci jako akcjonariusz. Dzięki konwersji zmniejszy swoje straty. Zwykli akcjonariusze nie mają takiej możliwości.
4.Decyzja o wyprodukowaniu akcji (seria Z w zamian za konwerty G1) zapadła w marcu 2014. Była dużym błędem.

młoddy
Podporucznik
Posty: 12599
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Postautor: młoddy » 06 cze 2016 11:05

epizod na petrolu zaliczyłeś
Głównie to w opowieściach Optyka :D Zwykł odwracać uwagę publiczności od swoich dramatycznych błędów na MCI opowiastkami o petrolu.

Jestem twardym fundamentalistą i (nie bezkrytycznym) miłośnikiem MCI. Kiedyś spekulowałem drobnymi kwotami i je przegrałem. Nie kontynuuję spekulacyjnej zabawy.

filozof rynku
Podporucznik
Posty: 11547
Rejestracja: 24 lut 2011 09:23

Postautor: filozof rynku » 06 cze 2016 11:15

jak też mam ciężko z tym tematem ale obaj musimy się podpytać reno jak mu się to udaje :?: :wink:
kiedyś o tym myślałem i doszedłem do wniosku, że właśnie siła fundamentów taniość i ukryty potencjał nie pozwala mi bez emocji spekulować a jest to nieodłączny czynnik powodzenia 8)

incoqnito
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8089
Rejestracja: 14 kwie 2011 17:26

Postautor: incoqnito » 06 cze 2016 12:11

Ilona:
Wyniki za 1Q były zgodne z naszym biznesplanem
http://www.sii.org.pl/10341/aktualnosci ... ml#ak10341

Idziemy na miliard :lol:

szymbak
Starszy sierżant sztabowy
Posty: 274
Rejestracja: 02 paź 2010 09:41

Postautor: szymbak » 06 cze 2016 12:14

Dzięki konwersji zmniejszy swoje straty. Zwykli akcjonariusze nie mają takiej możliwości.
Nie zmniejszy żadnej straty przy konwersji .

optymistyczny
Podporucznik
Posty: 14968
Rejestracja: 14 wrz 2006 20:32

Postautor: optymistyczny » 06 cze 2016 13:21

Szymbak (i inni jeszce czytajacy pana pulkownika): moze pomoze stwierdzenie faktu, ze ta chora glowa stosuje 3 ceny: objecia (czegos tam), ceny rynkowe i cene "prawdzziwa" tzn wartosc ksiegowa. I miesza sobie te ceny dowolnie tak, zeby mu wyszlo najlepiej do tego, jak sobie wczesniej umyslil Tzn. tak, zeby wykazac, ze "dyskonto" jest walsnie przez [tu wpisac jego kolejny pomysl] . Przykladowo: sprzedajac dzisiaj MCI (kupione np po 3 zlote- trzy) traci sie z 9 zlotych - traci :!: mimo, ze 11-3 =8 i w naszym swiecie byloby 8 zl zysku (przed opodatkowaniem). Ten kto kupi dzis po 12 nieuczciwie(kosztem innych!) zarobi z 8 zl - po 12 przy kursie niecale 11!
Dlatego stale popada w takie sprzecznosci, ze tylko jego glowa potrafi je jakos wytlumaczyc.

P.S. odpowiadajac na inne "robienie wody z mozgu" w weekend: w przykladzie, ktory chyba kazdy zrozumial, uzylem sytuacji znajomej dla kazdego z nas, by zilustrowac jego absurdy - stad te 19%, ktorych faktycznie nie placi Czechowicz bo...nie jest jednym z nas! No chyba ze jest... :)
;)

młoddy
Podporucznik
Posty: 12599
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Postautor: młoddy » 06 cze 2016 15:34

Panowie, proszę nie dyskutować z oczywistymi faktami. Wyznaczenie ceny konwersji na 12 gdy ma się NAV=14 niewątpliwie jest stratą dla akcjonariuszy MCI. Tym bardziej że ta cena jest sztywna przez cztery lata i tym samym doprowadzi do konwersji po 0.4-0.5NAV. Tym bardziej że oprócz wysokiej ceny takiego rozwodnienia płacimy także odsetki powyżej 5% rocznie.

Tracimy wszyscy. Także akcjonariusz Czechowicz traci. Zarabiają obligatariusze G1. Oczywiście Tomek mając 54% akcji MCI i 38% obligacji G1 traci relatywnie znacznie mniej niż Zwyklak mający ileś akcji MCI i ani jednej obligacji G1.

młoddy
Podporucznik
Posty: 12599
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Postautor: młoddy » 06 cze 2016 15:42

Ten kto kupi dzis po 12 nieuczciwie(kosztem innych!) zarobi z 8 zl - po 12 przy kursie niecale 11
Jesteś zakłamaną Szmatą nieudolnie usiłującą bronić ewidentnego błędu jakim są G1. Nie jesteś aż tak głupi żebyś nie rozumiał różnicy pomiędzy dwoma zupełnie innymi wydarzeniami.

1.Nabycie istniejących akcji MCI w cenie 12 złotych.
2.Produkcja dodatkowych akcji MCI po 12 złotych.

To drugie wydarzenie rozwadnia kapitał spółki i obniża NAV. Jest stratą dla spółki. To pierwsze nikomu nie wadzi.
Ostatnio zmieniony 06 cze 2016 15:47 przez młoddy, łącznie zmieniany 1 raz.

filozof rynku
Podporucznik
Posty: 11547
Rejestracja: 24 lut 2011 09:23

Postautor: filozof rynku » 06 cze 2016 15:44


filozof rynku
Podporucznik
Posty: 11547
Rejestracja: 24 lut 2011 09:23

Postautor: filozof rynku » 06 cze 2016 15:50

pochodne i wszelkie inne toksyczne wynalazki to jedno wielkie *** :roll:
cyt
''Wielkie grupy kapitałowe dysponują prawdziwymi fabrykami intelektu, całymi armiami specjalistów, którzy są odpowiedzialni za wprowadzenie na rynek produktu od A do Z. W większości przypadków produkty te są ukształtowane co do zasady w sposób zgodny w wymogami regulatora rynku. W obrocie giełdowym w wielu przypadkach grają już komputery według algorytmów, które znajdują różnice notowań nie w drugim czy piątym miejscu po przecinku, ale po dziesiątym i piętnastym. Komputer potrafi nie tylko znaleźć to w ciągu milisekund, ale też zagrać na tym. Miałem nawet okazję poznać informatyków, którzy w Polsce tworzą takie algorytmy na zlecenie uznanych światowych instytucji.''
http://www.money.pl/gospodarka/wiadomos ... 88158.html
ps> pamiętam jak swojego czasu wiele firm z gpw miało mega problemy z opcjami walutowymi...

młoddy
Podporucznik
Posty: 12599
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Postautor: młoddy » 06 cze 2016 15:54

pochodne i wszelkie inne toksyczne wynalazki to jedno wielkie *** :roll:
cyt
''Wielkie grupy kapitałowe dysponują prawdziwymi fabrykami intelektu, całymi armiami specjalistów, którzy są odpowiedzialni za wprowadzenie na rynek produktu od A do Z. W większości przypadków produkty te są ukształtowane co do zasady w sposób zgodny w wymogami regulatora rynku. W obrocie giełdowym w wielu przypadkach grają już komputery według algorytmów, które znajdują różnice notowań nie w drugim czy piątym miejscu po przecinku, ale po dziesiątym i piętnastym. Komputer potrafi nie tylko znaleźć to w ciągu milisekund, ale też zagrać na tym. Miałem nawet okazję poznać informatyków, którzy w Polsce tworzą takie algorytmy na zlecenie uznanych światowych instytucji.''
http://www.money.pl/gospodarka/wiadomos ... 88158.html
ps> pamiętam jak swojego czasu wiele firm z gpw miało mega problemy z opcjami walutowymi...
Całkowity brak związku z tematyką tego wątku.


Wróć do „Akcje”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 201 gości