X-TRADE BROKERS [XTB]

wszystko na temat spółek publicznych
Trolejbus
Porucznik
Posty: 29994
Rejestracja: 07 sie 2005 14:10

Re: X-TRADE BROKERS [XTB]

Postautor: Trolejbus » 14 lis 2017 09:48

Ładnie, odbitka jest, zobaczymy jak wysoko. Gratulacje dla tych, co brali wczoraj przed fiksingiem. 10 proc to i tak ładnie a i obroty przyzwoite. :roll:
Wystarczyło wieczorem wziąć tablety i przespać się papierem. :)
"Chcesz mieć hossę? Bądź jak James Bond: kup trochę akcji i uratuj  świat." - Trolejbus.
Wróżbici z Parkietu: viewtopic.php?f=1&t=229359

REKLAMA


l\aptop
Sierżant
Posty: 69
Rejestracja: 08 lis 2017 11:56

Re: X-TRADE BROKERS [XTB]

Postautor: l\aptop » 14 lis 2017 09:52

Ładnie, odbitka jest, zobaczymy jak wysoko. Gratulacje dla tych, co brali wczoraj przed fiksingiem. 10 proc to i tak ładnie a i obroty przyzwoite. :roll:
Wystarczyło wieczorem wziąć tablety i przespać się papierem. :)
chlopie dla10% ryzykowac zawiecha lecz sie tu dzis bedzie pogrom znowu :oops:

Trolejbus
Porucznik
Posty: 29994
Rejestracja: 07 sie 2005 14:10

Re: X-TRADE BROKERS [XTB]

Postautor: Trolejbus » 14 lis 2017 10:04

Ładnie, odbitka jest, zobaczymy jak wysoko. Gratulacje dla tych, co brali wczoraj przed fiksingiem. 10 proc to i tak ładnie a i obroty przyzwoite. :roll:
Wystarczyło wieczorem wziąć tablety i przespać się papierem. :)
chlopie dla10% ryzykowac zawiecha lecz sie tu dzis bedzie pogrom znowu :oops:
Każdy widzi, co się dzieje. Są tacy, co ryzykują, na tym polega giełda. Mówisz, że nie zrobiłbyś tu kółka? :roll:
"Chcesz mieć hossę? Bądź jak James Bond: kup trochę akcji i uratuj  świat." - Trolejbus.
Wróżbici z Parkietu: viewtopic.php?f=1&t=229359

Qrwi_dolek
Starszy szeregowy
Posty: 3
Rejestracja: 13 lis 2017 15:20

Re: X-TRADE BROKERS [XTB]

Postautor: Qrwi_dolek » 14 lis 2017 10:07

Ładnie, odbitka jest, zobaczymy jak wysoko. Gratulacje dla tych, co brali wczoraj przed fiksingiem. 10 proc to i tak ładnie a i obroty przyzwoite. :roll:
Wystarczyło wieczorem wziąć tablety i przespać się papierem. :)
chlopie dla10% ryzykowac zawiecha lecz sie tu dzis bedzie pogrom znowu :oops:
Każdy widzi, co się dzieje. Są tacy, co ryzykują, na tym polega giełda. Mówisz, że nie zrobiłbyś tu kółka? :roll:
nie zrobilem kolka i nie tykam nie chce byc tam gdzie ty chlopie :lol: :lol: :lol: :lol:

hektor
Podporucznik
Posty: 12724
Rejestracja: 23 lut 2008 19:34

Re: X-TRADE BROKERS [XTB]

Postautor: hektor » 14 lis 2017 10:11

Kółeczka można robić ale jest spore ryzyko zawieszenia notowań. I w tym cały problem.

NiKtoś
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 7412
Rejestracja: 13 sie 2017 15:44

Re: X-TRADE BROKERS [XTB]

Postautor: NiKtoś » 14 lis 2017 11:28

A jak na PIS realizacja zlecen nie nastepuje cale kilkanscie miesiecy z powodu decyzji KNF to kto tutaj jest nieuczciwy??
Napiszcie od razu o 10 groszach :lol:

Ale faktycznie podaż napiera i na razie raczej nie ma co liczyć nad wzrosty.

W Quercusie pewnie trwa burza mózgów co dalej robić?

miałem tam kiedyś konto i generalnie zgadzam się zarzutami bo sam tego doświadczyłem

"niesymetrycznego parametru w modelu egzekucji zleceń, powodującego, iż realizacja zleceń niekorzystnych dla firmy, a korzystnych dla klienta, nie następowała". To najpoważniejsze z podnoszonych naruszęń, podkreśla "PB".

także to po prostu początek końca na moje. Ja już tam z 3 lata nie zajrzałem a i dzisiaj klienci zaczną uciekać.

Więc te 10 gr które teraz są abstrakcją jak najbardziej mogą być realne
Na moje posty wprowadzony jest zakaz odpowiadania ( cytowania ) przez DOCHODZENIOWEGO ORAZ K(OSE) jako osoby fanatycznie upolitycznione. Reszte serdecznie zapraszam do dyskusji :mrgreen:

Pasterz
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3241
Rejestracja: 16 lut 2009 20:28
Lokalizacja: Z Ziemi Senioralnej

Re: X-TRADE BROKERS [XTB]

Postautor: Pasterz » 14 lis 2017 12:43

soczewka kraju w którym majątki na pokaz i miejsca na liście 100 najbogatszych robione są na ludzkiej krzywdzie

3 lata trzeba było czekać ale lepiej późno niż wcale
Biedny boś głupi
Głupi boś biedny

Trolejbus
Porucznik
Posty: 29994
Rejestracja: 07 sie 2005 14:10

Re: X-TRADE BROKERS [XTB]

Postautor: Trolejbus » 14 lis 2017 18:25

Ryzyko jest zawsze, ale do końca taki dobry wynik utrzymali to i tak dobrze. Zobaczymy, co jutro będzie grane.
"Chcesz mieć hossę? Bądź jak James Bond: kup trochę akcji i uratuj  świat." - Trolejbus.
Wróżbici z Parkietu: viewtopic.php?f=1&t=229359

babel77
Chorąży
Posty: 854
Rejestracja: 28 mar 2006 18:13

Re: X-TRADE BROKERS [XTB]

Postautor: babel77 » 19 lis 2017 17:40

Xtb pisał o tym m.in w prospekcie a asymetryczna dewiacja to przede wszystkim narzędzie do walki z systemami komputerowymi (spikerzy i skalperzy ) system może generować kilkaset transakcji na min. w praktyce jest więc to jeden system (skalper) contra drugi system ( broker ) więc na moje oko ktoś wpuścił KNF w niezłe maliny.

AdamKruchy
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2001
Rejestracja: 01 sie 2017 14:01

Re: X-TRADE BROKERS [XTB]

Postautor: AdamKruchy » 19 lis 2017 19:19

Xtb pisał o tym m.in w prospekcie a asymetryczna dewiacja to przede wszystkim narzędzie do walki z systemami komputerowymi (spikerzy i skalperzy ) system może generować kilkaset transakcji na min. w praktyce jest więc to jeden system (skalper) contra drugi system ( broker ) więc na moje oko ktoś wpuścił KNF w niezłe maliny.

A czemu wpuścił w maliny??? Są kraje gdzie w ogóle zabrania się MM-ów. Ja korzystam z gry pod dane i dlatego mam być stratny??? Widziałeś jak wyglądały reklamacje??? Gdybyś sam nie drążył tematu, to by się nie przyznali. Najpierw jeden błąd i poprawa, jak się ponownie odezwałeś to przyznali się do kolejnego. Albo niech od razu piszą w umowie sorry my nie chcemy takich systemów i będzie wiadomo. Ja miałem jedną transakcję a nie setki i co??? Ich system głupieje? Mają z nim problemy???

Jak dla mnie po ich numerze FOREX w Polsce albo będzie co raz mniejszy, albo w ogóle.
8) 8) 8)

babel77
Chorąży
Posty: 854
Rejestracja: 28 mar 2006 18:13

Re: X-TRADE BROKERS [XTB]

Postautor: babel77 » 19 lis 2017 20:36

Nie twierdzę że postępują fair. Ale co innego działanie fair a co innego poruszanie się w ramach obowiązującego systemu prawnego - jak wiadomo stosowanie rozwiązań atakowanych przez KNF nie było regulowane a przede wszystkim nie było zabronione - xtb zarzucił te działania w 2015 a regulacje są od 2016. Do tego wcześniejsze działania kontrolne są wyraźnie na korzyść xtb. Jak przykreca śrubę to biznes wyniesie się za granicę = korzyści z FX będą mieli inni. Zobacz jaki syf jest na samej GPW. Gdzie jest odpowiedzialność zarządów za mega wałki, gdzie jest odpowiedzialność, zwykłych" biur maklerskich za księżycowe rekomendacje przed wywalaniem itp. Na ich tle Zablocki jest "stosunkowo" przyzwoity. Na GPW większość traci. A FX to GPW do sześcianu czyż nie.

AdamKruchy
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2001
Rejestracja: 01 sie 2017 14:01

Re: X-TRADE BROKERS [XTB]

Postautor: AdamKruchy » 19 lis 2017 21:38

Nie twierdzę że postępują fair. Ale co innego działanie fair a co innego poruszanie się w ramach obowiązującego systemu prawnego - jak wiadomo stosowanie rozwiązań atakowanych przez KNF nie było regulowane a przede wszystkim nie było zabronione - xtb zarzucił te działania w 2015 a regulacje są od 2016. Do tego wcześniejsze działania kontrolne są wyraźnie na korzyść xtb. Jak przykreca śrubę to biznes wyniesie się za granicę = korzyści z FX będą mieli inni. Zobacz jaki syf jest na samej GPW. Gdzie jest odpowiedzialność zarządów za mega wałki, gdzie jest odpowiedzialność, zwykłych" biur maklerskich za księżycowe rekomendacje przed wywalaniem itp. Na ich tle Zablocki jest "stosunkowo" przyzwoity. Na GPW większość traci. A FX to GPW do sześcianu czyż nie.
Ktoś bierze się za cały rynek. Ale sam mówisz o wałkach, itp. To, że w regulaminie/umowie coś tam sobie piszą nie oznacza, że to zgodne z prawem. A tutaj padają ze strony regulatora poważne słowa. A oszustwo to przestępstwo stypizowane w Kodeksie Karnym! Wiesz KNF, Prokuratura idą mocno. Albo są bardzo pewni siebie, albo szaleni. Ja stawiam niestety na to pierwsze. Pamiętajmy, że to na razie tyczy starszego okresu. A jak ostatni rok???? jestem bardzo ciekaw. Jestem ciekaw również "whi is next"!!!

Inna sprawa to kurs spółki na GPW i jego zachowanie od wielu miesięcy. To nie przypadek. Zbyt długo jestem na rynku, aby w to uwierzyć. Ktoś zaczął się zajmować na poważnie z problemem już kilka miesięcy temu. Być może były jakieś przecieki w branży. Mówi się, że służbom pomagają byli pracownicy polskich brokerów, którzy mają szeroką wiedzę. Najpierw poznikały PKO. Potem poleciało HFT. Teraz tutaj się zaczynają. Tu nie ma przypadków.
Ale jeśli wierzyć w dane spółki, iż polski rynek to ok 1/3 ich portfelu to śmiało mogą uciekać z Polski i zarabiać gdzie indziej. U nas i tak nikt nimi się nie interesował co ewidentnie widać po obrotach.
8) 8) 8)

babel77
Chorąży
Posty: 854
Rejestracja: 28 mar 2006 18:13

Re: X-TRADE BROKERS [XTB]

Postautor: babel77 » 19 lis 2017 22:03

Moim zdaniem sprawa nie jest tak prosta jak podaje Pb. Dziwne że mają tak poważne zarzuty a nie KNF nie wysyła fo nich szczegółowych danych o podstawie zarzutów. My szaraki nie znamy wystarczająco szczegółów aby tu i teraz coś wymyślić więc pozostaje czekać

AdamKruchy
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2001
Rejestracja: 01 sie 2017 14:01

Re: X-TRADE BROKERS [XTB]

Postautor: AdamKruchy » 19 lis 2017 22:53

Moim zdaniem sprawa nie jest tak prosta jak podaje Pb. Dziwne że mają tak poważne zarzuty a nie KNF nie wysyła fo nich szczegółowych danych o podstawie zarzutów. My szaraki nie znamy wystarczająco szczegółów aby tu i teraz coś wymyślić więc pozostaje czekać
PB to tylko gazeta. Coś tam wiedzą, ale nie wszystko. Ważne, że my już wiemy, że coś tam się dzieje i widać to ewidentnie po kursie spółki. To AT szybciej mówi o problemach, o których dowiadujemy się dużo później. Co do KNF podpowiem ci jako prawnik: KNF to co miał powiedzieć to pewnie już im powiedział. Ostatnie info o karze tylko przypieczętowuje. W trakcie postępowania przygotowawczego (jeśli takowe jest) to nic nie muszą mówić ludzie z Prokuratury nam. Mało tego żaden z uczestników nie może się tym chwalić co do konkretów. Obowiązuje tajemnica. Śledztwa, dochodzenia należą do danej instytucji (Prokuratura, Policja itp.) i to oni rządzą. Można i trzeba się bronić, ale dopiero w postępowaniu przed sądem można działać na zewnątrz.
8) 8) 8)

babel77
Chorąży
Posty: 854
Rejestracja: 28 mar 2006 18:13

Re: X-TRADE BROKERS [XTB]

Postautor: babel77 » 20 lis 2017 00:20

Tak też to widzę. I nie dziwię się że xtb publicznie się nie tłumaczy w szczegółach. Od nałożonych kar się odwołają a przedstawione zarzuty bedą zwalczać sensownym dowodami i opiniami. Kurs runął ale zasięg spadku jest grubo przesadzony. OpowieśCi o możliwych straconych zyskach na poziomie 84mln zapewne okażą się dowodowo na poziomie wybuchowych parowek wiec w czarnym scenariuszu widzę tu max 25-50 mln strat a więc kurs góra 4.5 już powinien to kompensowac. Poza tym wypad z PL może ostatecznie skutkować niższą stopą podatkową i w rok dwa z samego lepszego opodatkowania odbija z nawiązką. Fin-tech to nieunikniony kierunek trasformacji, Mr. Zabłocki zna się na rzeczy. W ostateczności to xtb zostanie przejęte przez głównych graczy, może ta akcja jest to tego przygrywką?


Wróć do „Akcje”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 38 gości