ELEKTRIM [ELE] księga LXIX

wszystko na temat spółek publicznych
have_a_nice_trip
Chorąży
Posty: 962
Rejestracja: 03 lis 2010 16:32

Postautor: have_a_nice_trip » 17 maja 2017 09:05

Swiadku masz rację dlatego niech nie wycenia Maciek , solorz ani Dan niech wycena będzie wykonana pod nadzorem sądu .

Dlatego wcześniej napisałem że czas gra na niekorzyść solorza ,piskorza i tej całej kliki . Wcześniej przed zorganizowaniem się Elefantów na pewno mieli dużo większe szanse dogadania się z nami . Teraz poszło na noże i wiem że wielu Tytanowców powie NIEE!!!! i będą żądać dużo więcej nawet trzycyfrówki .

solorz myli się w ocenie sytuacji . To już nie są czasy staropolskiego , uniwersalu , układu władzy , gwarancji nietykalności za przysługi . Tu realnie grozi odsiadka bez zawiasów .
ciekawe który sędzia zadrze z solorzem i jego telewizją oraz dawnymi kolegami z SB... niewielu polityków a tym bardziej sędziów widzę chętnych do takiego starcia..

ale wam kibicuję
:idea: :idea: :idea:
Jeżeli nie masz akcji a mimo tego nam kibicujesz to znaczy że kibicujesz sprawiedliwości .
Co do ewentualnych sędziów to wierzę że nie jeden podobnie jak Ty wierzy w uczciwość , człowieczeństwo i nie pozwoli się kupić bez względu na wszystko...
Wycena pod nadzorem sądu będzie wyceną po wartości księgowej. Syndycy wyceniają sobie majątek pod nadzorem sadu a jakoś nie słyszałem żeby ktokolwiek z dłużników dobrze na tym wyszedł. PAK zostanie wyceniony po cenie rynkowej. PTC podobnie a PP po cenie piasków i chaszczy.

Jak dzieci... no naprawdę. Punkt z wykupem akcji jest najbardziej konstruktywny. Solorzowi chyba bardziej opłaca się wykupić okresloną liczbę akcji niż płacić dewidendy samemu sobie ze stratą 20 % na podatek po to żeby pozostali mieli na mleko. Ze wcześniej nikt nie wpadł na taki pomysł w Zarządzie to kolejna kompromitacja Prezesa.


FREDKO
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2000
Rejestracja: 29 gru 2009 19:34

Postautor: FREDKO » 17 maja 2017 19:25

ciekawe kto je składa. ja np. mam wątpliwości czy to biedny wystąpił z wnioskiem o zwołanie nwz skoro nie było obecny 4go. no i wyraźnie informują że: (pkt 5)

"Rozpatrzenie wniosku Akcjonariuszy mniejszościowych z dnia 7 kwietnia 2017 roku, posiadających więcej niż 5% kapitału zakładowego Spółki, w sprawie zbadania przez biegłego „rewidenta do spraw szczególnych”, na koszt Spółki, określonych zagadnień związanych z prowadzeniem jej spraw;"

czy to standardowa formuła nawet jeśli akcjonariusz był jeden? hęę? :)

jeśli dwóch lub więcej było to przecież nie musieli się ujawniać mając razem >5% bo nie ma obowiązku. na walnym 4 IV zarejestrowali tylko małą część a asa wyjęli 7 IV znając finał walnego?
taki wielki morgan zarejestrował przecież 1100 szt czyli śmiech na sali. skąd ta liczba i dlaczego nie 1 szt co wystarczy?
1100 to 1% całości czy 0,1%? czym ktoś się kierował rejestrując 1100 a nie okrągłe 100 czy 1000? najbardziej prawdopodobne chyba, że ktoś wykonał polecenie rejestrując jakiś procent, ułamek procenta z całości jaką ms posiada. wierzycie, że posiada 1100? :lol:
TROCHE SIE STRONA ELEKTRIMU SPOZNIA, ALE MAMY KOLEJNA RZECZ:

PROJEKTY UCHWAŁ
§ 1
1. Zgromadzenie postanawia zmienić Statut Spółki w ten sposób, że w §5 Statutu Spółki po ustępie 2 dodaje się nowy ustęp 3 o następującym brzmieniu:

„3. Akcje Spółki mogą być umorzone za zgodą akcjonariusza, w drodze ich nabycia przez Spółkę (umorzenie dobrowolne). Akcje nabyte w trybie umorzenia dobrowolnego należy umieścić w bilansie Spółki w osobnej pozycji aktywów. Umorzenie akcji nabytych przez Spółkę w trybie umorzenia dobrowolnego następuje na podstawie uchwały Walnego Zgromadzenia Spółki. Umorzenie dobrowolne może być dokonane nie częściej niż raz w danym roku
obrotowym. W Spółce może być utworzony specjalny fundusz rezerwowy na potrzeby umorzenia dobrowolnego
.”
2. Zgromadzenie na zasadzie art. 430 § 5 Kodeksu spółek handlowych upoważnia Radę Nadzorczą Spółki do ustalenia tekstu jednolitego Statutu Spółki obejmującego zmiany wynikające z niniejszej uchwały.
§ 2
1100 AKCJI ktore zarejstrowali załapało sie do zaproszenia na NOWĄ EMISJĘ i to mogło byc główno przeslanką.ALE mieli FARTA(HI HI)NIE WIERZĘ, w takiego FARTA :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: OBSTAWIAM ZE ZAPISZĄ SIE NA DZIESIATKI MILIONOW AKCJI.A WIEC w ten SPOSOB ROZLICZANKO CALKOWITE

zielone pomidory
Starszy chorąży
Posty: 1526
Rejestracja: 14 mar 2006 21:50

Postautor: zielone pomidory » 18 maja 2017 08:24

Zawiadomienie o zamiarze transgranicznego połączenia przez przejęcie Cyfrowy Polsat S.A. z siedzibą w Warszawie z Eileme 1 AB (Publ) z siedzibą w Sztokholmie, Eileme 2 AB (Publ) z siedzibą w Sztokholmie, Eileme 3 AB (Publ) z siedzibą w Sztokholmie, Eileme 4 AB (Publ) z siedzibą w Sztokholmie

Środa, 17 maja (19:42)


Raport bieżący nr 10/2017

Podstawa Prawna:
Art. 56 ust. 1 pkt 2 Ustawy o ofercie - informacje bieżące i okresowe

Zarząd Spółki Cyfrowy Polsat S.A. ("Cyfrowy Polsat" lub "Spółka Przejmująca"), działając na podstawie art. 504 § 1 i § 2 Kodeksu spółek handlowych ("KSH?), zawiadamia akcjonariuszy Cyfrowy Polsat o planowanym transgranicznym połączeniu przez przejęcie Cyfrowy Polsat ze spółkami pod firmą: Eileme 1 AB (Publ) z siedzibą w Sztokholmie, wpisaną do szwedzkiego Rejestru Spółek (nazwa oryginalna: aktiebolagsregistret) pod numerem 556854-5668; Eileme 2 AB (Publ) z siedzibą w Sztokholmie, wpisaną do szwedzkiego Rejestru Spółek pod numerem 556854-5676; Eileme 3 AB (Publ) z siedzibą w Sztokholmie, wpisaną do szwedzkiego Rejestru Spółek pod numerem 556854-5692; Eileme 4 AB (Publ) z siedzibą w Sztokholmie, wpisaną do szwedzkiego Rejestru Spółek pod numerem 556854-5684 ("Spółki Przejmowane?), w których Cyfrowy Polsat posiada pośrednio lub bezpośrednio 100% udziałów w kapitale zakładowym.

Połączenie nastąpi poprzez:przeniesienie na Spółkę Przejmującą - jako posiadającą pośrednio lub bezpośrednio 100% udziałów w kapitale zakładowym Spółek Przejmowanych ? wszystkich aktywów i pasywów Spółek Przejmowanych oraz

(ii) rozwiązanie Spółek Przejmowanych bez przeprowadzania ich likwidacji,

zgodnie z postanowieniami art. 492 §1 pkt 1) KSH w związku z art. 516(15) KSH i art. 516? KSH.

W wyniku połączenia, Cyfrowy Polsat - zgodnie z postanowieniem art. 494 §1 KSH ? wstąpi z dniem połączenia we wszystkie prawa i obowiązki Spółek Przejmowanych.

Zważywszy, że wszystkie udziały w kapitale zakładowym Spółek Przejmowanych posiada, pośrednio lub bezpośrednio, Spółka Przejmująca, zgodnie z art. 515 § 1 KSH połączenie nastąpi bez podwyższania kapitału zakładowego Spółki Przejmującej.

Szczegółowe zasady połączenia zostały określone we wspólnym Planie Połączenia Transgranicznego przez Przejęcie uzgodnionym w dniu 17 maja 2017 roku i udostępnionym bezpłatnie do publicznej wiadomości na stronach internetowych Cyfrowego Polsatu pod adresem http://www.grupapolsat.pl/pl/relacje-inwestorskie, zgodnie z art. 516(4) § 1 KSH.

W związku z faktem, że wszystkie udziały w Spółkach Przejmowanych posiada, pośrednio lub bezpośrednio, Spółka Przejmująca, zgodnie z art. 516(15) § 1 KSH w związku z art. 516[6] KSH, Plan Połączenia nie podlega badaniu przez biegłego rewidenta.

Jednocześnie Zarząd Cyfrowego Polsatu informuje, iż następujące dokumenty:

1. Wspólny Plan Połączenia Transgranicznego przez Przejęcie,

2. Sprawozdania finansowe oraz sprawozdania zarządów z działalności łączących się spółek za trzy ostatnie lata obrotowe wraz z opinią i raportem biegłego rewidenta (jeżeli opinia lub raport były sporządzane),

3. Sprawozdanie Zarządu uzasadniające połączenie,

("Dokumenty Połączeniowe?) będą dostępne do wglądu akcjonariuszy i pracowników Cyfrowego Polsatu począwszy od dnia publikacji niniejszego zawiadomienia, to jest od 17 maja 2017 roku do dnia podjęcia uchwały w sprawie połączenia.

Dokumenty Połączeniowe będą dostępne do wglądu w siedzibie Cyfrowego Polsatu, przy ul. Łubinowej 4A w Warszawie, w budynku B1, od poniedziałku do piątku w godzinach od 9.00 do 16.00.

Akcjonariusze i pracownicy Cyfrowego Polsatu mogą żądać udostępnienia im bezpłatnie w siedzibie Cyfrowy Polsat odpisów Dokumentów Połączeniowych.

Niniejsze zawiadomienie jest zawiadomieniem pierwszym.Czytaj więcej na http://biznes.interia.pl/cyfrowypolsat/ ... ign=chrome

Jot23
Kapitan
Posty: 55354
Rejestracja: 06 cze 2005 00:53

Postautor: Jot23 » 18 maja 2017 09:42

KAPITALY WLASNE EILEMOW 1-4 PO OKOLO 13,5 -13,6 MLD SEK CZYLI LACZNIE OK 54 MLD SEK

1 SEK TO OK 43 GROSZE = 23,2 MLD PLN

PYTANIE JESZCZE - PO ILE SA UJETE W BILANSIE SKONSOLIDOWANYM CPS :twisted: :lol:
POWODZENIA-a ja i tak będę robił po swojemu :-)

zielone pomidory
Starszy chorąży
Posty: 1526
Rejestracja: 14 mar 2006 21:50

Postautor: zielone pomidory » 18 maja 2017 11:49

Re: Eilemów przyłaczanie ..... Autor: ~hwds [89.64.3.*] 2017-05-17 23:53
wlasnie solorz chce zalegalizowac zajumany majatek elektrimu.
Widac chce wojny totalnejPanowie z rady nadzorczej Cyfrowego Polsatu i Elektrimu proszę wnikliwie zapoznać się przepływami finansowymi od początku założenia wszystkich spółek EILEME 1.2.3.4 Żeby potem nie było " NIE PAMIĘTAM , 'NIE WIEDZIAŁEM ' , NIE MIAŁEM WIEDZY " itd .

KK. ####

casus ambera !!!


Nie zapomnijcie sprawdzić metELEm i reszty spółek zależnych Elektrimu .

My wiemy i WY wiecie skąd ten majątek :PTC-ERA-ugoda .

Nie rżnijcie głupa to w sądzie nie przejdzie !!! Macie odpowiednio dużo wrogów , którzy mają wiedzę w temacie i już deklarują pomoc w ujawnieniu prawdy . Myślcie co robic zanim się zapętlicie nieodwracalnie . solorz o was zapomni bo sam będzie na PIOLI szukać spokoju i bezpieczeństwa . inne czasy , władza , sądy .

zielone pomidory
Starszy chorąży
Posty: 1526
Rejestracja: 14 mar 2006 21:50

Postautor: zielone pomidory » 18 maja 2017 12:02

Re: Eilemów przyłaczanie ..... Autor: ~hwds [89.64.3.*] 2017-05-17 23:53
wlasnie solorz chce zalegalizowac zajumany majatek elektrimu.
Widac chce wojny totalnejPanowie z rady nadzorczej Cyfrowego Polsatu i Elektrimu proszę wnikliwie zapoznać się przepływami finansowymi od początku założenia wszystkich spółek EILEME 1.2.3.4 Żeby potem nie było " NIE PAMIĘTAM , 'NIE WIEDZIAŁEM ' , NIE MIAŁEM WIEDZY " itd .

KK. ####

casus ambera !!!


Nie zapomnijcie sprawdzić metELEm i reszty spółek zależnych Elektrimu .

My wiemy i WY wiecie skąd ten majątek :PTC-ERA-ugoda .

Nie rżnijcie głupa to w sądzie nie przejdzie !!! Macie odpowiednio dużo wrogów , którzy mają wiedzę w temacie i już deklarują pomoc w ujawnieniu prawdy . Myślcie co robic zanim się zapętlicie nieodwracalnie . solorz o was zapomni bo sam będzie na PIOLI szukać spokoju i bezpieczeństwa . inne czasy , władza , sądy .
Panowie z R.N. i Zarządu . Pamiętacie Dominika ? dobrze mu teraz u Kulczyka . Jak myślicie , jak was i solorza ocenia i wspomina ? Kim jest teraz dla niego grupa spółek byłego pracodawcy ......? Ile macie lat , Panowie . Co ma wisieć nie utonie .

zielone pomidory
Starszy chorąży
Posty: 1526
Rejestracja: 14 mar 2006 21:50

Postautor: zielone pomidory » 19 maja 2017 08:59

Ernst & Young wycofał się wyceniania majątku Elektrimu !


Dlaczego ?

Odpowiedz jest prosta , podjęli się tego i już na samym początku dostrzegli nieprawidłowości , przekłamania , niejasne transakcje i liczne niedopełnienia księgowe .

E&Y wycofał się bo wiedzieli że narażą się na sąd , roszczenia i utratę reputacji !
E&Y wycofał się bo nie miał zamiaru spełnić oczekiwań solorza , które wiemy jakie są . ( Wycenić jak najniżej i wycisnąć drobnych w tej samej cenie )
E&Y wycofał się pomimo tego że nie spełniając oczekiwań solorza już nigdy nie dostaną zlecenia audytów którejkolwiek z jego spółek .

E&Y powiedział NIE . NIE zrobimy tego .
Panowie z Rady Nadzorczej Elektrimu , czy potraficie też powiedzieć NIE , NIE zrobimy tego !!! NIE podpiszemy KŁAMSTWA i OSZUSTWA bo wyjdzie na jaw to i wiele innych spraw .

Akcjonariusze zgromadzili kilkadziesiąt tysięcy złotych na kancelarię . Do każdej posiadanej akcji dołożyli kilka groszy na prawników aby udowodnić w sądzie prawdę a wy chcecie dać nam kilka albo kilkanaście złotych za papier i myślicie że te matactwo przejdzie .
Bierzcie przykład z niedoszłego audytora . Lepiej późno niż za późno .

zielone pomidory
Starszy chorąży
Posty: 1526
Rejestracja: 14 mar 2006 21:50

Postautor: zielone pomidory » 19 maja 2017 09:09

To że audytor nie podpisał się pod oszustwem jest naszym dużym sukcesem . Gołym okiem widać że nasze działania , Pana Daniela , działania Kancelarii , kolegów akcjonariuszy -prawników ,Pana mecenasa ....... , Pana .....byłego pracownika Cp
dają efekty a strona przeciwna widzi że coś pękło na dobre !

ELEFANTY GÓRĄ !!!
TYTANOWCY !!!

świadek3
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2159
Rejestracja: 21 wrz 2008 16:08
Lokalizacja: niewolnik Solorza z folwarku "Elektrim"

Postautor: świadek3 » 19 maja 2017 11:11

TROCHE SIE STRONA ELEKTRIMU SPOZNIA, ALE MAMY KOLEJNA RZECZ:

PROJEKTY UCHWAŁ
§ 1
1. Zgromadzenie postanawia zmienić Statut Spółki w ten sposób, że w §5 Statutu Spółki po ustępie 2 dodaje się nowy ustęp 3 o następującym brzmieniu:

„3. Akcje Spółki mogą być umorzone za zgodą akcjonariusza, w drodze ich nabycia przez Spółkę (umorzenie dobrowolne). Akcje nabyte w trybie umorzenia dobrowolnego należy umieścić w bilansie Spółki w osobnej pozycji aktywów. Umorzenie akcji nabytych przez Spółkę w trybie umorzenia dobrowolnego następuje na podstawie uchwały Walnego Zgromadzenia Spółki. Umorzenie dobrowolne może być dokonane nie częściej niż raz w danym roku
obrotowym. W Spółce może być utworzony specjalny fundusz rezerwowy na potrzeby umorzenia dobrowolnego
.”
2. Zgromadzenie na zasadzie art. 430 § 5 Kodeksu spółek handlowych upoważnia Radę Nadzorczą Spółki do ustalenia tekstu jednolitego Statutu Spółki obejmującego zmiany wynikające z niniejszej uchwały.
§ 2

To jest tekst propozycji uchwały Walnego Zgromadzenia Elektrimu w dniu 1 czerwca 2017 ....
Dzisiaj już WIEMY, że ten akurat wniosek, jest AUTORSTWA Solorza i Piskorza :!: :!: :!: :!: :!:
Z tej uchwały zatem , która na pewno będzie przegłosowana, wynika jeden podstawowy wniosek :
Żadnego POWROTU spółki na GPW w przewidywalnym horyzoncie czasowym , jeśli w ogóle kiedykolwiek .....Solorz nie przewiduje :?: :?: :?: :?: :?: :?:
Dlatego zdecydował POD PRESJĄ , że musi pozwolić na "humanitarny"(nieprzymusowy) WYKUP akcji od drobnych, czekających już DZIESIĄTKI LAT :!: :!: :!: ...na "uzdrowienie" spółki przez tego .......a , (niecenzuralne słowo)

Jaka jest solorzowa wycena wartości tych akcji , to sobie można wyobrazić , skoro ŻADEN AUDYTOR nie ma ODWAGI pod nią się podpisać :!: :!: :!:
Milion metrów użytkowych w Portach Praskich , które dadzą przychód kilkunastu miliardów złotych( 9 tys./m2 minimalna cena sprzedazy aktualna) , przy koszcie własnym 4 mld ( cytat z prezesa PP Pykiela ) ....to dla Piskorza wartość najwyżej 100 mln zł !!!! . To są te "wyceny geniusza biznesu" kształconego w austyjackich pi....lach .

300 lat w celi śmierci to za mało dla tego DRANIA :!: :!: :!:
Ostatnio zmieniony 19 maja 2017 12:33 przez świadek3, łącznie zmieniany 1 raz.
Solorz...Gdzie jest 1,5 mld € ze sprzedaży ERY ?? ...."tego, tam, eeeee..yyyy...ja niczego nie ukradłem" ...

golgol61
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2349
Rejestracja: 02 cze 2006 22:31

Postautor: golgol61 » 19 maja 2017 12:33

z bankiera

Poniżej przedstawiam wycenę z której wynika 63 zł z 1 akcję Elektrim Z
Wycena rynkowa Cyfrowego Polsatu S.A.
58.063.948 x 24,81 zł = 1.440.566.549,88zł - gdzie 24,81 zł przyjęta cena za 1 akcję Cyfrowego Polsatu S.A. z dnia 02-05-2017

Wycena rynkowa Enelka Taahhüt Imalat ve Tic. Ltd. Şti
Ponieważ nie mamy żadnej informacji o sytuacji Spółki jej kondycji finansowej należy do wyceny przyjąć wartość za jaką Elektrim nabył ją od Skarbu Państwa tj. 389.900.000 zł.

Wycena rynkowa ZE PAK S.A.
26.200.867 x 17,76 zł = 465.327.397,92 zł - gdzie 17,76 zł przyjęta cena za 1 akcję ZE PAK S.A. z dnia 02-05-2017

Porty Praskie - wycena samych gruntów
40 hektarów - 40 x 10.000 m2 = 400.000 m2
Należy przyjąć średnią cenę rynkową gruntu 1 m2 w tej lokalizacji (piękny widok na miasto, Wisłę, Metro w pobliżu) na poziomie 4.000 zł/1 m2
Łącznie wycena gruntów
400.000 x 4.000 zł = 1.600.000.000 zł

Zysk w 2016 roku przedstawiony w skróconym sprawozdaniu wynosi 466.433.000 zł

Należy przyjąć zgrubnie pozostałą wartość majątku na poziomie przynajmniej 250.000.000 zł
w tym:
· Siedziba Elektrimu S.A. ul. Pańska 77/79 - ok. 40.000.000 zł
· Megadex Księży Młyn Sp. z o.o. - ok. 40.000.000 zł
· MEGADEX Development Sp. z o.o. - ok. 30.000.000 zł
· Centrum Zdrowia i Relaksu „VERANO” Sp. z o.o. - ok. 50.000.000 zł
(https://www.lm.pl/aktualnosci/informacj ... a-sprzedaz)
· MEGADEX Expo Sp. z o.o. - 15.000.000 zł
· SPV Grodzisk Sp. z o.o. - 15.000.000 zł
· MEGADEX Serwis Sp. z o.o. - 5.000.000 zł
· Laris Investments Sp. z o.o. - 10.000.000 zł
(w tym 5 mln z MEGADEX Serwis Sp. z o.o.)
i inne

Łączna wartość z powyższego majątku wynosi 4.612.226.947,80 zł
Koszty związane z podatkami wynoszą 1.451.201.000 zł

W związku z powyższym wartość majątku po odjęciu zobowiązań podatkowych wynosi 3.161. 025.947,80 zł

W przeliczeniu wartość jednej akcji wynosi 37,73 zł (łącznie jest 83.770.297 szt. akcji)

Przy wycenie należy wziąć jeszcze pod uwagę następujące okoliczności

1) Wartość ceny jednej akcji ZE PAK S.A. przy osiąganych obecnie zyskach nie powinna być mniejsza niż 28 zł. W podobnej cenie ZE PAK został nabyty przez Elektrim S.A. od Pana Zygmunta Solorza. Dodatkowo Grupa Kapitałowa Elektrim S.A. posiada pakiet kontrolny co dodatkowo powinno mieć znaczenie przy wycenie tej Spółki. Tak więc akcje nie powinny być tańsze niż 28 zł za 1 akcję.
Tak więc cena akcji Elektrimu z tytułu większej wartości ZE PAK powinna wzrosnąć o 3,20 zł

2) Inwestycje w Porcie Praskim w Warszawie powinny dać zysk ze sprzedaży lokali mieszkalnych, biurowych i apartamentów, w ramach których wcześniej została skalkulowana cena gruntów. Zgodnie z wypowiedzią Pana Adama Pykel - Prezesa Zarządu Port Praski Inwestycje (publikacja: 11-11-2014 r.; https://www.youtube.com/watch?v= wUpIeiIcmCA) w Porcie Praskim w Warszawie planowana jest inwestycja dająca ok. 1 milion powierzchni użytkowej, przy kosztach na poziomie 4 miliardów zł. Tak więc zakładając, że średnia cena powierzchni wynosić będzie 9.000 zł z 1 m2 należy spodziewać się przychodu na poziomie 9.000.000.000 zł. Uwzględniając koszty jakie wskazał Pan Adama Pykel zysk powinien kształtować się na poziomie 5.000.000.000 zł. Biorąc jednak pod uwagę, plany zostaną zrealizowane w 75% to zysk powinien zostać osiągnięty na poziomie 3.750.000.000 co w przeliczeniu na jedną akcję daje wartość 44,76 zł. Uwzględniając wcześniej podaną wartość gruntu trzeba dodatkowo doliczyć na jedną akcję spółki Elektrim wartość 25,66 zł.

3) Ceny akcji Cyfrowego Polsatu każdego roku powinna rosnąć o spłatę zobowiązań na poziomie 2.000.000.000 zł. Na koniec 2016 roku zobowiązania Cyfrowego Polsatu wynosiły ok. 16.000.0000.000 zł. a ilość akcji Cyfrowego Polsatu wynosiła 639.546.016 szt.
Tak więc cena akcji Elektrimu z tytułu większej wartości Cyfrowego Polsatu powinna rocznie rosnąć o ok. 2,17 zł.

4) Dodatkowo należy uwzględnić wypłacaną dywidendę (0,32 zł na 1 akcję Cyfrowego Polsatu)
Tak więc cena akcji Elektrimu z tytułu dywidendy Cyfrowego Polsatu powinna wzrosnąć o 0,22 zł na jedną akcję.

5) Zobowiązania kredytowe ok. 500.000.000 zł. tj. - 5,97 zł na jedną akcję

Tak więc wartość 1 akcji Elektrim S.A. powinna wynosić przynajmniej 63,00 zł (37,73 zł + 3,20 zł + 25,66 zł + 2,17 zł + 0,22 zł - 5,97 zł)

Należy zauważyć, że oprócz wyżej przygotowanej wyceny spółka Elektrim S.A. posiadać będzie duży potencjał wzrostowy z uwagi na przynajmniej trzy zdarzenia:

1. Należy wziąć pod uwagę, że spółka Elektrim S.A. pomimo obecnych przegranych rozpraw ma szansę dalej dochodzić swoich praw przed sądami międzynarodowymi
z uwagi na fakt, że postępowała zgodnie z ówcześnie obowiązującym prawem i nie może być karana za niedoskonałe prawo jakie wówczas obowiązywało. Tak więc należy w przyszłości spodziewać się miliardowych odszkodowań ze strony Skarbu Państwa na rzecz Elektrim S.A. (co w przeliczeniu na jedną akcję wynosić będzie przynajmniej 17,34 zł)
2. Sama spłata zobowiązań przez Cyfrowy Polsat powinna zwiększyć wartość posiadanych akcji Cyfrowego Polsatu przez Grupę Kapitałową Elektrim S.A. o 1.452.629.122 zł co w przeliczeniu na jedną akcję wynosić będzie 17,32 zł
3. Pełniejsze wykorzystanie powierzchni w Porcie Praskim w Warszawie zgodnie z tym co mówił Pan Adam Pykel - Prezes Zarządu Port Praski Inwestycje (większe wykorzystanie powierzchni o 25% w stosunku do tego co przyjęto we wcześniejszej wycenie - 14,92 zł)

Tak więc potencjalni inwestorzy powinni zainwestować przynajmniej 63 zł za jedną akcję nowej emisji spółki Elektrim S.A. przy uwzględnieniu przyszłych korzyści jakie będą mogli osiągnąć.

golgol61
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2349
Rejestracja: 02 cze 2006 22:31

Postautor: golgol61 » 19 maja 2017 12:43

TROCHE SIE STRONA ELEKTRIMU SPOZNIA, ALE MAMY KOLEJNA RZECZ:

PROJEKTY UCHWAŁ
§ 1
1. Zgromadzenie postanawia zmienić Statut Spółki w ten sposób, że w §5 Statutu Spółki po ustępie 2 dodaje się nowy ustęp 3 o następującym brzmieniu:

„3. Akcje Spółki mogą być umorzone za zgodą akcjonariusza, w drodze ich nabycia przez Spółkę (umorzenie dobrowolne). Akcje nabyte w trybie umorzenia dobrowolnego należy umieścić w bilansie Spółki w osobnej pozycji aktywów. Umorzenie akcji nabytych przez Spółkę w trybie umorzenia dobrowolnego następuje na podstawie uchwały Walnego Zgromadzenia Spółki. Umorzenie dobrowolne może być dokonane nie częściej niż raz w danym roku
obrotowym. W Spółce może być utworzony specjalny fundusz rezerwowy na potrzeby umorzenia dobrowolnego
.”
2. Zgromadzenie na zasadzie art. 430 § 5 Kodeksu spółek handlowych upoważnia Radę Nadzorczą Spółki do ustalenia tekstu jednolitego Statutu Spółki obejmującego zmiany wynikające z niniejszej uchwały.
§ 2

To jest tekst propozycji uchwały Walnego Zgromadzenia Elektrimu w dniu 1 czerwca 2017 ....
Dzisiaj już WIEMY, że ten akurat wniosek, jest AUTORSTWA Solorza i Piskorza :!: :!: :!: :!: :!:
Z tej uchwały zatem , która na pewno będzie przegłosowana, wynika jeden podstawowy wniosek :
Żadnego POWROTU spółki na GPW w przewidywalnym horyzoncie czasowym , jeśli w ogóle kiedykolwiek .....Solorz nie przewiduje :?: :?: :?: :?: :?: :?:
Dlatego zdecydował POD PRESJĄ , że musi pozwolić na "humanitarny"(nieprzymusowy) WYKUP akcji od drobnych, czekających już DZIESIĄTKI LAT :!: :!: :!: ...na "uzdrowienie" spółki przez tego .......a , (niecenzuralne słowo)

Jaka jest solorzowa wycena wartości tych akcji , to sobie można wyobrazić , skoro ŻADEN AUDYTOR nie ma ODWAGI pod nią się podpisać :!: :!: :!:
Milion metrów użytkowych w Portach Praskich , które dadzą przychód kilkunastu miliardów złotych( 9 tys./m2 minimalna cena sprzedazy aktualna) , przy koszcie własnym 4 mld ( cytat z prezesa PP Pykiela ) ....to dla Piskorza wartość najwyżej 100 mln zł !!!! . To są te "wyceny geniusza biznesu" kształconego w austyjackich pi....lach .

300 lat w celi śmierci to za mało dla tego DRANIA :!: :!: :!:
a tam z góry jest obserwowany

https://www.youtube.com/watch?v=NbvopTGwvEI

https://www.youtube.com/watch?v=PODNx8XvaPQ

have_a_nice_trip
Chorąży
Posty: 962
Rejestracja: 03 lis 2010 16:32

Postautor: have_a_nice_trip » 19 maja 2017 12:52

http://wycena.com.pl/mapa-srednich-cen- ... -warszawy/

Na podstawie tego każdy sobie może policzyć jaka jest wartość portów.

Ciekawe która instytucja zdecyduje się objąć akcje spółki której Prezes doprowadza do tego ze zamiast 250 mln trzeba będzie zapłacić kilka razy więcej w podatkach. Co więcej, wiarygodność zarządu wydaje się być bliska zero skoro E&Y zdecydowało się zerwać współpracę. Dla uwiarygodnienia spółki najlepszym rozwiązaniem byłoby pozbycie się dotychczasowego zarządu no i zmiany w RN.

Obejmowanie akcji przez Solorza i wykładanie gotówki po to żeby płacić za błędy Piskorza to głupiego robota. Jeśli Solo ma jakieś miliardy w skarpecie to lepiej nich przeznaczy je na wykup obligacji a do zarządzania spółką zatrudni sobie małpę. Małpa będzie jadła banany co z pewnością będzie tańsze niż inwestycje w Mostostale czy opłacania kancelarii które przegrywają z zatrudnionymi na etacie urzędnikami UKS-u.

golgol61
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2349
Rejestracja: 02 cze 2006 22:31

Postautor: golgol61 » 19 maja 2017 12:53

PE WZYWA DO SZYBSZEJ RELOKACJI UCHODŹCÓW. EUROPOSŁOWIE PO PODZIELENI
Parlament Europejski przyjął w czwartek rezolucję, w której wzywa państwa UE do szybszej relokacji uchodźców, wskazując, że jedynymi dwoma krajami, które wywiązują się ze swoich zobowiązań, są Finlandia i Malta. Głosowanie podzieliło PO, a PiS było przeciw.
Za przyjęciem rezolucji głosowało w Strasburgu 398 europosłów; 134 było przeciw, a 41 wstrzymało się od głosu. Sprawa podzieliła polską delegację we frakcji Europejskiej Partii Ludowej - rezolucję poparli jedynie Michał Boni, Różna Thun i Jarosław Wałęsa z PO oraz Czesław Siekierski z PSL; reszta biorących udział w tym głosowaniu europosłów z delegacji PO-PSL wstrzymała się od głosu.

Czytaj więcej na http://fakty.interia.pl/raporty/raport- ... ign=chrome
KE GROZI POLSCE ROZPOCZĘCIEM PROCEDURY O NARUSZENIU PRAWA UE Komisja Europejska zagroziła we wtorek rozpoczęciem procedury o naruszenie prawa UE jeśli Polska, Węgry i Austria do czerwca nie przystąpią do relokacji uchodźców.

"Mimo że większość państw członkowskich regularnie składa nowe zobowiązania i prowadzi relokację, Węgry, Polska i Austria jako jedyne nie dokonały relokacji ani jednej osoby. Stanowi to naruszenie ich zobowiązań prawnych, zobowiązań podjętych wobec Grecji i Włoch oraz zasady sprawiedliwego podziału odpowiedzialności" - podała Komisja Europejska. KE wezwała Węgry, Polskę i Austrię do niezwłocznego rozpoczęcia relokacji. Zagroziła też rozpoczęciem procedury o naruszenie prawa UE.

http://fakty.interia.pl/raporty/raport- ... ign=chrome
Musisz to wiedzieć!(204) Tak wyglądają wieczory (polowania) w Niemczech na przykładzie miasta Peine!
https://www.youtube.com/watch?v=Bqo5xCLHtyE


Lady Gaga - Poker Face

https://www.youtube.com/watch?v=bESGLojNYSo

Inna - Sun Is Up (Official Video HD)

https://www.youtube.com/watch?v=DUyLI02DqLA

Akcent - Biorę Urlop Od Ciebie NOWOŚĆ

https://www.youtube.com/watch?v=rMBTPry0zTg

AFTER PARTY - Nie daj życiu się (Official Video)
https://www.youtube.com/watch?v=sLufPIeOVqg

Szwedzka policja kapituluje przed imigrantami. 80 proc. funkcjonariuszy chce się zwolnić ze służby... ze strachu

wpolityce.pl/ (...) ze-sluzby-ze-strachu wpolityce.pl/ (...) aplywem-cudzoziemcowZWIŃ

świadek3
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2159
Rejestracja: 21 wrz 2008 16:08
Lokalizacja: niewolnik Solorza z folwarku "Elektrim"

Postautor: świadek3 » 19 maja 2017 13:57

http://wycena.com.pl/mapa-srednich-cen- ... -warszawy/

Na podstawie tego każdy sobie może policzyć jaka jest wartość portów.

.

Porty Praskie to nie jest żaden "grunt" ..ty mądry inaczej :oops: :( :(
to jest INWESTYCJA :!: :!: ..dająca już konkretne ZYSKI :!: :!:

każdy ,to sobie może obejrzeć co o tej inwestycji i zyskach z niej mówi
Prezes Portów praskich Wojciech Pytel....
Zysk to 1 mln m2 , razy w tej chwili minimum 9 tys./m2
minus koszty całkowite , to do 4 mld zł
wychodzi że zysk z tej inwestycji nazwijmy ja EBITDA to 5-7 mld zł :!: :!: :!:
https://www.youtube.com/watch?v=wUpIeiIcmCA

W Elektrimie w tej chwili na biurku Piskorza leży oferta zakupu Portów Praskich z ceną 2,5 mld zł ( 30 zł/akcje Elektrimu) :!: :!: :!: :!: przyg......pie , za te "piaski i chaszcze" ... :oops: :oops:
Ostatnio zmieniony 20 maja 2017 12:05 przez świadek3, łącznie zmieniany 1 raz.
Solorz...Gdzie jest 1,5 mld € ze sprzedaży ERY ?? ...."tego, tam, eeeee..yyyy...ja niczego nie ukradłem" ...

have_a_nice_trip
Chorąży
Posty: 962
Rejestracja: 03 lis 2010 16:32

Postautor: have_a_nice_trip » 19 maja 2017 15:07

http://wycena.com.pl/mapa-srednich-cen- ... -warszawy/

Na podstawie tego każdy sobie może policzyć jaka jest wartość portów.

.

Porty Praskie to nie jest żaden "grunt" ..ty mądry inaczej :oops: :( :(
to jest INWESTYCJA :!: :!: ..dająca już konkretne ZYSKI :!: :!:

każdy ,to sobie może obejrzeć co o tej inwestycji i zyskach z niej mówi
Prezes Portów praskich Wojciech Pytel....
Zysk to 1 mln m2 , razy w tej chwili minimum 9 tys./m2
koszty całkowite , to do 4 mld zł
wychodzi że zysk z tej inwestycji to 5-7 mld zł :!: :!: :!:
https://www.youtube.com/watch?v=wUpIeiIcmCA

W Elektrimie w tej chwili na biurku Piskorza leży oferta zakupu Portów Praskich z ceną 2,5 mld zł ( 30 zł/akcje Elektrimu) :!: :!: :!: :!: przyg......pie , za te "piaski i chaszcze" ... :oops: :oops:

Tak jak Ty sobie liczysz, to Zagłoba Inflanty sprzedawał.


Wróć do „Akcje”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 155 gości