SOFTBLUE [SBE] NewConnect

wszystko na temat spółek publicznych
NiKtoś
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 7412
Rejestracja: 13 sie 2017 15:44

Re: SOFTBLUE [SBE] NewConnect

Postautor: NiKtoś » 23 cze 2020 13:43

Wyleszczanie prze odpałem :mrgreen:
Na moje posty wprowadzony jest zakaz odpowiadania ( cytowania ) przez DOCHODZENIOWEGO ORAZ K(OSE) jako osoby fanatycznie upolitycznione. Reszte serdecznie zapraszam do dyskusji :mrgreen:

REKLAMA


sebaa321
Starszy chorąży
Posty: 1397
Rejestracja: 26 maja 2013 09:50

Re: SOFTBLUE [SBE] NewConnect

Postautor: sebaa321 » 23 cze 2020 18:19

Caius to co z tym 0.4 na invention? Wyjdzie na moje czy nie?

Caius Cosades
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2658
Rejestracja: 30 lis 2010 21:34
Kontakt:

Re: SOFTBLUE [SBE] NewConnect

Postautor: Caius Cosades » 23 cze 2020 23:07

Caius to co z tym 0.4 na invention? Wyjdzie na moje czy nie?

Nigdy nie wyjdzie na Twoje bo 40 gr miało być wg. Ciebie najpóźniej w piątek tj. 19 maja... ja też mogę napisać że na Sofcie będzie 10 zł i nie ważne kiedy tj. za miesiąc, rok a może pięć lat... ważne że "kiedyś tam będzie"... takie "prognozy" to wiesz co można z nimi zrobić... tzw. filozofia teoretyczna analityki giełdowej :twisted:
SOFTBLUE [SBE] - dofinansowania, (tele)informatyka, oprogramowanie, drony antysmogowe i na termowizję, fotowoltaika, biotechnologia, walka z suszą oraz status CBR i członek ESA

se467u
Chorąży
Posty: 834
Rejestracja: 23 maja 2007 13:06

Re: SOFTBLUE [SBE] NewConnect

Postautor: se467u » 24 cze 2020 15:00

Witam na pokładzie dzisiaj z ciekawości zebrałem parędziesiąt kilo, zobaczymy co się z tego urodzi, czy będę tu dłużej? Tego nie wiem
Pozdrawiam
http://humanitarni.pl/ <---- KLIKAĆ ! TO NIC NIE KOSZTUJE

WIKUS
Starszy chorąży
Posty: 1241
Rejestracja: 05 maja 2020 23:05

Re: SOFTBLUE [SBE] NewConnect

Postautor: WIKUS » 24 cze 2020 19:19

ciekawe co jutro... :roll:
KOMISJA NADZORU FINANSOWEGO
Raport bieżący nr 16 / 2020
Data sporządzenia: 2020-06-24
Skrócona nazwa emitenta
INVENTIONMED S.A.
Temat
zawarcie umowy o zachowaniu poufności
Podstawa prawna
Art. 17 ust. 1 MAR - informacje poufne.
Treść raportu:
Zarząd Spółki Inventionmed S.A. z siedzibą w Bydgoszczy („Emitent”) informuje, że w dniu dzisiejszym zawarł umowę o zachowaniu poufności (NDA) ze spółką Shenzhen Microprofit Biotech Co. Ltd. z siedzibą w Shenzhen, Chiny („Kontrahent”). Kontrahent jest innowacyjnym chińskim przedsiębiorstwem specjalizującym się w branży medycznej, którego zestaw testowy przeciwko COVID-19 został wpisany do CCCMHPIE (China Chamber of Commerce for Import& Export of Medicines & Health Products). Emitent będzie uprawniony do importu testów przeciwko COVID-19 od Kontrahenta i zamierza zamówić początkowo partię testów, w celu weryfikacji ich jakości w polskim laboratorium. W przypadku potwierdzenia wysokiej jakości Emitent będzie sprowadzał testy w celach komercyjnych.
Kontrahent jest również zainteresowany rozwiązaniami związanymi z wirtualną rzeczywistością w medycynie, w tym również produktami tworzonymi przez Emitenta, tj. TutorDerm i wirtualną strzykawką.
Zgodnie z przedmiotową umową Strony będą wymieniać się informacjami mającymi charakter informacji poufnych, stanowiącymi tajemnicę przedsiębiorstwa, w celu możliwości nawiązania współpracy w przyszłości. W pierwszej kolejności strony będą współpracować w zakresie importu przez Emitenta zestawów testowych opracowanych przez Kontrahenta, natomiast docelowo współpraca może dotyczyć również wsparcia we wdrożeniu produktów Emitenta na rynek chiński.
Niniejsza Umowa została uznana za istotną informację ze względu na przedmiot umowy, którym są testy na COVID-19 – chorobę wywołaną przez wirusa SARS-COV-2, który to wirus wywołał ogólnoświatową pandemię. Istnieje bardzo duże zapotrzebowanie na testy na COVID-19 i Emitent zakłada, że realizacja przedmiotowej umowy może przyczynić się do wygenerowania znacznych przychodów, a tym samym wpłynąć pozytywnie na wyniki finansowe Emitenta. Jak również ze względu na docelową możliwość współpracy we wdrożeniu (adaptacji) produktów Emitenta na rynek chiński.

Caius Cosades
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2658
Rejestracja: 30 lis 2010 21:34
Kontakt:

Re: SOFTBLUE [SBE] NewConnect

Postautor: Caius Cosades » 24 cze 2020 19:42

ciekawe co jutro... :roll:
KOMISJA NADZORU FINANSOWEGO
Raport bieżący nr 16 / 2020
Data sporządzenia: 2020-06-24
Skrócona nazwa emitenta
INVENTIONMED S.A.
Temat
zawarcie umowy o zachowaniu poufności
Podstawa prawna
Art. 17 ust. 1 MAR - informacje poufne.
Treść raportu:
Zarząd Spółki Inventionmed S.A. z siedzibą w Bydgoszczy („Emitent”) informuje, że w dniu dzisiejszym zawarł umowę o zachowaniu poufności (NDA) ze spółką Shenzhen Microprofit Biotech Co. Ltd. z siedzibą w Shenzhen, Chiny („Kontrahent”). Kontrahent jest innowacyjnym chińskim przedsiębiorstwem specjalizującym się w branży medycznej, którego zestaw testowy przeciwko COVID-19 został wpisany do CCCMHPIE (China Chamber of Commerce for Import& Export of Medicines & Health Products). Emitent będzie uprawniony do importu testów przeciwko COVID-19 od Kontrahenta i zamierza zamówić początkowo partię testów, w celu weryfikacji ich jakości w polskim laboratorium. W przypadku potwierdzenia wysokiej jakości Emitent będzie sprowadzał testy w celach komercyjnych.
Kontrahent jest również zainteresowany rozwiązaniami związanymi z wirtualną rzeczywistością w medycynie, w tym również produktami tworzonymi przez Emitenta, tj. TutorDerm i wirtualną strzykawką.
Zgodnie z przedmiotową umową Strony będą wymieniać się informacjami mającymi charakter informacji poufnych, stanowiącymi tajemnicę przedsiębiorstwa, w celu możliwości nawiązania współpracy w przyszłości. W pierwszej kolejności strony będą współpracować w zakresie importu przez Emitenta zestawów testowych opracowanych przez Kontrahenta, natomiast docelowo współpraca może dotyczyć również wsparcia we wdrożeniu produktów Emitenta na rynek chiński.
Niniejsza Umowa została uznana za istotną informację ze względu na przedmiot umowy, którym są testy na COVID-19 – chorobę wywołaną przez wirusa SARS-COV-2, który to wirus wywołał ogólnoświatową pandemię. Istnieje bardzo duże zapotrzebowanie na testy na COVID-19 i Emitent zakłada, że realizacja przedmiotowej umowy może przyczynić się do wygenerowania znacznych przychodów, a tym samym wpłynąć pozytywnie na wyniki finansowe Emitenta. Jak również ze względu na docelową możliwość współpracy we wdrożeniu (adaptacji) produktów Emitenta na rynek chiński.
Wątek dla InventionMed istnieje (dopiero od kilku dni) więc choć SBE przejmie 30% Invention to powinieneś chyba pisać tamto tam... :roll:
SOFTBLUE [SBE] - dofinansowania, (tele)informatyka, oprogramowanie, drony antysmogowe i na termowizję, fotowoltaika, biotechnologia, walka z suszą oraz status CBR i członek ESA

NiKtoś
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 7412
Rejestracja: 13 sie 2017 15:44

Re: SOFTBLUE [SBE] NewConnect

Postautor: NiKtoś » 26 cze 2020 09:17

Invention 1,03 PLN i Softblue to samo. Przypadek ? :mrgreen:
Na moje posty wprowadzony jest zakaz odpowiadania ( cytowania ) przez DOCHODZENIOWEGO ORAZ K(OSE) jako osoby fanatycznie upolitycznione. Reszte serdecznie zapraszam do dyskusji :mrgreen:

zenek69
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 7923
Rejestracja: 27 lip 2016 14:24

Re: SOFTBLUE [SBE] NewConnect

Postautor: zenek69 » 26 cze 2020 09:21

No i co? Idzie jak po sznurku

Caius Cosades
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2658
Rejestracja: 30 lis 2010 21:34
Kontakt:

Re: SOFTBLUE [SBE] NewConnect

Postautor: Caius Cosades » 26 cze 2020 17:01

Invention 1,03 PLN i Softblue to samo. Przypadek ? :mrgreen:

Czemu Soft ma chodzić za akcję tyle samo co Invention ?! :twisted:

- Na Invention jest więcej akcji a więc i C (29 mln vs 38 mln)
- WK Softa jest wyższe (17.3 mln vs 12.8 mln)... więc C/WK Softa jest ~2x mniejsze od Invention
- Soft ma teraz rekordowe kwartalne zyski (które poprawi od 50 do 100% w IIQ2020) a Invention ma ciągle straty bo dokłada do dużego dofinansowania.

Więc jakim cudem wg. Was wartość jednej akcji SBE ma być równa akcji InventionMed ?? :roll:
SOFTBLUE [SBE] - dofinansowania, (tele)informatyka, oprogramowanie, drony antysmogowe i na termowizję, fotowoltaika, biotechnologia, walka z suszą oraz status CBR i członek ESA

NiKtoś
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 7412
Rejestracja: 13 sie 2017 15:44

Re: SOFTBLUE [SBE] NewConnect

Postautor: NiKtoś » 26 cze 2020 17:33

Przydomek Med :mrgreen:
Invention 1,03 PLN i Softblue to samo. Przypadek ? :mrgreen:

Czemu Soft ma chodzić za akcję tyle samo co Invention ?! :twisted:

- Na Invention jest więcej akcji a więc i C (29 mln vs 38 mln)
- WK Softa jest wyższe (17.3 mln vs 12.8 mln)... więc C/WK Softa jest ~2x mniejsze od Invention
- Soft ma teraz rekordowe kwartalne zyski (które poprawi od 50 do 100% w IIQ2020) a Invention ma ciągle straty bo dokłada do dużego dofinansowania.

Więc jakim cudem wg. Was wartość jednej akcji SBE ma być równa akcji InventionMed ?? :roll:
Na moje posty wprowadzony jest zakaz odpowiadania ( cytowania ) przez DOCHODZENIOWEGO ORAZ K(OSE) jako osoby fanatycznie upolitycznione. Reszte serdecznie zapraszam do dyskusji :mrgreen:

Caius Cosades
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2658
Rejestracja: 30 lis 2010 21:34
Kontakt:

Re: SOFTBLUE [SBE] NewConnect

Postautor: Caius Cosades » 27 cze 2020 17:28

Invention ma 7 pracowników (5 na umowę o pracę i 2 na zlecenie/dzieło) a SBE prawie 100 i aktualnie szuka 6 wysokoopłacanych specjalistów (głównie IT):

https://softblue.pl/kariera/

.. ale to Invention nadal pisze w raportach że dokonuje koniecznych kroków do wejścia na główny rynek :shock: :twisted: :lol:

Czyli co... spółka SBE z NC będzie miała 30% spółki z głównego ?! :twisted:
SOFTBLUE [SBE] - dofinansowania, (tele)informatyka, oprogramowanie, drony antysmogowe i na termowizję, fotowoltaika, biotechnologia, walka z suszą oraz status CBR i członek ESA

Cygan__
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2710
Rejestracja: 30 gru 2007 15:42

Re: SOFTBLUE [SBE] NewConnect

Postautor: Cygan__ » 27 cze 2020 22:06

I wtedy zacznie rosnąc na nowo. Spokojnie. Cierpliwości.

Caius Cosades
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2658
Rejestracja: 30 lis 2010 21:34
Kontakt:

Re: SOFTBLUE [SBE] NewConnect

Postautor: Caius Cosades » 30 cze 2020 19:04

Wiecie co mnie wqrwia (na bankierze głównie) ?

Jak spółka XYZ a w tym przypadku SBE dopłaca do dofinansowania i wykazuje w 2019 z tego powodu stratę to wszyscy piszą "realna" strata i tragedia itd. itp.

A kiedy spółka dostaje rozliczenie dofinansowania (2020) to piszą "wirtualny" zysk i że wtedy niby się nie liczy choć to "żywa gotówka" z UE...

To albo *** oby dwie rzeczy są realne albo wirtualne... jednocześnie a nie jak komu pasuje... a tak poza tym to wirtualne straty/zyski to mają co najwyżej posiadacze akcji dopóki ich nie sprzedadzą/zrealizują... :twisted:

PS. I nie mówiąc już że te dofinansowania dadzą produkt który przyniesie extra zyski spółce jak np. INNOLOT którego realizacja w tym roku:

https://softblue.pl/innolot/
SOFTBLUE [SBE] - dofinansowania, (tele)informatyka, oprogramowanie, drony antysmogowe i na termowizję, fotowoltaika, biotechnologia, walka z suszą oraz status CBR i członek ESA

NiKtoś
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 7412
Rejestracja: 13 sie 2017 15:44

Re: SOFTBLUE [SBE] NewConnect

Postautor: NiKtoś » 30 cze 2020 19:26

Mnie wkurfia ze smiec szykuje sie do skoku pod zeta wzorem swojego prekursora Invention.. :oops:
Na moje posty wprowadzony jest zakaz odpowiadania ( cytowania ) przez DOCHODZENIOWEGO ORAZ K(OSE) jako osoby fanatycznie upolitycznione. Reszte serdecznie zapraszam do dyskusji :mrgreen:

Caius Cosades
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2658
Rejestracja: 30 lis 2010 21:34
Kontakt:

Re: SOFTBLUE [SBE] NewConnect

Postautor: Caius Cosades » 30 cze 2020 19:37

Mnie wkurfia ze smiec szykuje sie do skoku pod zeta wzorem swojego prekursora Invention.. :oops:
Nie wiem czy spadnie poniżej zeta, ale wiem że obroty spadają (do kwadratu) z kursem... więc jak ostatni się wyleszczą ze stratą to pójdziemy wtedy w górę...
SOFTBLUE [SBE] - dofinansowania, (tele)informatyka, oprogramowanie, drony antysmogowe i na termowizję, fotowoltaika, biotechnologia, walka z suszą oraz status CBR i członek ESA


Wróć do „Akcje”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 70 gości