SOFTBLUE [SBE] NewConnect

wszystko na temat spółek publicznych
Caius Cosades
Młodszy chorąży sztabowy
Kontakt:

Re: SOFTBLUE [SBE] NewConnect

Postautor: Caius Cosades » 20 cze 2020 06:23

Nie było jeszcze komunikatu o cenie emisji!

1.Podwyższa się kapitał zakładowy Spółki o kwotę nie wyższą niż 6.000.000,00 zł(sześć milionów złotych).

2.Podwyższenie kapitału zakładowego Spółki, o którym mowa w ust. 1 zostanie dokonane poprzez emisję nie więcej niż 15.000.000 (piętnaście milionów) akcji zwykłych na okaziciela serii E, o wartości nominalnej 0,40 zł (czterdzieści groszy) każda (zwanych dalej„akcjami serii E”)

https://www.bankier.pl/static/att/ebi/2 ... 127153.pdf

PS. Chyba że piszesz o ewentualnej emisji tutaj (wzajemny aport)

Więc powtórzę się - SBE nie licząc ostatniego rekordowego zysku kwartalnego (i zapewne dwa razy większego w 2 kwartale 2020... z moich wyliczeń i prognoz np. jeśli wpadnie ponad 2 mln od Archiwów Państwowych... a koszty na projekt ponieśli całkowicie w IVQ2019) i pożyczki 2 mln PLN od PZ na 1.5% (ponad dwa razy mniej niż inflacja) ma DOKŁADNIE 6 mln (z "groszami") wolnej gotówki... więc ta emisja (InventionMed) została dokładnie skrojona na możliwości finansowe SBE.

Po drugie Invention potrzebuje pilnie kasy bo nie ma na wkład własny do bardzo dużego dofinansowania na telemedycynę, AR i VR (ciągłe straty)

A nawet jeśli będzie emisja od SBE dla InventionMed to:

od pół roku do jednego na zarejestrowanie ich (ostatnio było 11 miesięcy) plus min. lock-up na dwa lata (niedawny list od PZ SBE)... czyli najszybciej za 2.5 roku sprzedaliby te akcje a powtarzam że kasy potrzebuje (invention) pilnie na wkład własny...
Brak uchwały o emisji akcji !
PZ pożyczy 2 mln na 1.5 % (inflacja 3.4 %) i odsetki będą płacone co rok na ten procent a nie co miesiąc... taką pożyczkę to ja bym chciał... pożyczka jest na objęcie (+ ponad 6 mln "żywej gotówki" w kasie) 30% akcji Invention :twisted: 8)

Nadal uważacie że będzie wzajemny/krzyżowy aport czyli SBE zapłaci za akcje (30%) Invention drukując swoje akcje ? :twisted:
Powtórzę się invention pilne potrzebuje kasę na wkład własny do dofinansowania ponad 16 mln PLN, a nie akcji które miałyby być wyemitowane po cenie znacznie większej od nominału i które sprzedałoby za ok 3 lat (list PZ SBE do akcjonariuszy) ?
Ostatnio zmieniony 20 cze 2020 07:22 przez Caius Cosades, łącznie zmieniany 1 raz.
SOFTBLUE [SBE] - dofinansowania, (tele)informatyka, oprogramowanie, drony antysmogowe i na termowizję, fotowoltaika, biotechnologia, walka z suszą oraz status CBR i członek ESA

Caius Cosades
Młodszy chorąży sztabowy
Kontakt:

Postautor: Caius Cosades » 20 cze 2020 07:21

:!:
SOFTBLUE [SBE] - dofinansowania, (tele)informatyka, oprogramowanie, drony antysmogowe i na termowizję, fotowoltaika, biotechnologia, walka z suszą oraz status CBR i członek ESA

Caius Cosades
Młodszy chorąży sztabowy
Kontakt:

Postautor: Caius Cosades » 20 cze 2020 07:30

:shock:
Co to za zdziwienie ? :twisted: Dziwisz się uchwałami na ZWZA... czy temu że pisałem tłumokom że wzajemnego aportu nie będzie przez prawie cały tydzień... i tak się stało... :twisted:

sebaa321
Starszy chorąży

Postautor: sebaa321 » 20 cze 2020 09:38

Co to za zdziwienie ? :twisted: Dziwisz się uchwałami na ZWZA... czy temu że pisałem tłumokom że wzajemnego aportu nie będzie przez prawie cały tydzień... i tak się stało... :twisted:
Dziwie się że tak to rozumujecie . Żeby zwołać walne nt emisji to chyba najpierw trzeba by kupic akcje invention nie sądzisz? Jak mogą dawać pod uchwałę taki punkt skoro jeszcze nie nabyli tamtych akcji? Ja myślę że głupa palisz teraz. Dopóki nie bedzie oficjalnie potwierdzone ze to soft kupuje akcje invention ( co tez nie jest potwierdzone na 100% oficjalnie) i na jakich zasadach to wszystko jest mozliwe .

WIKUS
Młodszy chorąży

Postautor: WIKUS » 20 cze 2020 12:12

Dziwie się że tak to rozumujecie . Żeby zwołać walne nt emisji to chyba najpierw trzeba by kupic akcje invention nie sądzisz? Jak mogą dawać pod uchwałę taki punkt skoro jeszcze nie nabyli tamtych akcji? Ja myślę że głupa palisz teraz. Dopóki nie bedzie oficjalnie potwierdzone ze to soft kupuje akcje invention ( co tez nie jest potwierdzone na 100% oficjalnie) i na jakich zasadach to wszystko jest mozliwe .
Sebuś ale Ty wszystko komplikujesz (specjalnie!?)...

Były obawy o emisję dla INM. Mamy projekty uchwał na WZA i uchwał o emisji brak.

Kup/dokup w poniedziałek i nie wymyślaj bo wygląda na to że hamulec został zwolniony. IMN już po 1,34. Które pierwsze przekroczy 2,00? :twisted:

sebaa321
Starszy chorąży

Postautor: sebaa321 » 20 cze 2020 13:03

Były obawy o emisję dla INM. Mamy projekty uchwał na WZA i uchwał o emisji brak.

Kup/dokup w poniedziałek i nie wymyślaj bo wygląda na to że hamulec został zwolniony. IMN już po 1,34. Które pierwsze przekroczy 2,00? :twisted:
Poprostu staram sie byc obiektywny kolego , chcialbym zeby to wyszlo dobrze ale nie mam takiej pewności jednak życzę wszystkim setek procent wzrostu na rachunkach i milego weekendu

WIKUS
Młodszy chorąży

Postautor: WIKUS » 20 cze 2020 13:44

Poprostu staram sie byc obiektywny kolego , chcialbym zeby to wyszlo dobrze ale nie mam takiej pewności jednak życzę wszystkim setek procent wzrostu na rachunkach i milego weekendu
Wzajemnie.

Tak samo jak z XTB. Papier jest niedowartościowany i tyle. Cierpliwie czekać pozostaje.

Nie ukrywam, że poza AF, z AT to też fajnie dalej wyglada i na ten spodek cały czas liczę a dużo czasu nie zostało patrząc na wykres (lewe ramie) i ostatnio tez koło 1,50 było zawirowanie :mrgreen:

WIKUS
Młodszy chorąży

Postautor: WIKUS » 20 cze 2020 13:55

http://biznes.pap.pl/pl/news/listings/i ... ami-uchwal

Nie będzie emisji.

Może w końcu ruszy :roll:
W którym punkcie tak napisali? :roll:
A widzisz taką uchwałę? No właśnie.
Dlatego czekam na prawe ramię spodka a dużo czasu nie zostało jak się patrzy na lewe.

:mrgreen:

zenek69
Chorąży sztabowy

Postautor: zenek69 » 20 cze 2020 14:04

W którym punkcie tak napisali? :roll:
Dlatego czekam na prawe ramię spodka a dużo czasu nie zostało jak się patrzy na lewe.

rozrysuj to na wykresie bo jestem ciekaw

WIKUS
Młodszy chorąży

Postautor: WIKUS » 20 cze 2020 14:23

rozrysuj to na wykresie bo jestem ciekaw
Działam z telefonu więc wykresu nie będzie. Spójrz na wykres od debiutu, w szczególności na lewe ramię i zjazd z 5,99 na 0,50 i formujące się teraz prawe ramie (tez były wtedy zawirowania przy 1,50 zl).

Julian też o tym pisał i chyba nawet były wykresy.

zenek69
Chorąży sztabowy

Postautor: zenek69 » 20 cze 2020 14:35

wolałbym żeby sie wypowiedział julian jak widzi obecna sytuacje bo on ma jednak bardziej obiektywne spojrzenie jak Caius

Caius Cosades
Młodszy chorąży sztabowy
Kontakt:

Postautor: Caius Cosades » 20 cze 2020 15:23

wolałbym żeby sie wypowiedział julian jak widzi obecna sytuacje bo on ma jednak bardziej obiektywne spojrzenie jak Caius
Lepsze to niż:

1. pisanie że ma się (niby) akcje
2. potem płakanie, a bardziej chwalenie w Twoim wykonaniu, że wisi się na haku
3. a najlepsze na koniec... pisanie że będzie jeszcze gorzej

:lol: :lol: :lol:

zenek69
Chorąży sztabowy

Postautor: zenek69 » 20 cze 2020 16:06

Caius ja już wiem co tu się wyprawia ...odezwij się na privie to ci napisze

GH05T
Młodszy chorąży sztabowy

Postautor: GH05T » 20 cze 2020 16:29

Ty wariacie ale nie bądź taki i napisz tu, daj każdemu pozycje!
TO JEST WODA NA MLYN DLA xtb

WSZYSTKO CO PISZE NIE JEST REKOMENDACJA

***** SZERYFA PO STOKROC

zenek69
Chorąży sztabowy

Postautor: zenek69 » 20 cze 2020 16:39

Ty wariacie ale nie bądź taki i napisz tu, daj każdemu pozycje!
Nie mogę bo kierul może przeczytać i zrobi na zlosc

Wróć do „Akcje”

REKLAMA