ABG *Sterprojekt [STR]

wszystko na temat spółek publicznych
mati 1
Podporucznik
Posty: 13232
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28

ABG *Sterprojekt [STR]

Postautor: mati 1 » 17 wrz 2005 00:02

Wiele na to iż ABG będzie stabilnie podążac w kierunku północnym
Ostatnio zmieniony 24 lis 2005 18:26 przez mati 1, łącznie zmieniany 2 razy.

REKLAMA


klakson
Młodszy chorąży
Posty: 438
Rejestracja: 11 sie 2005 21:29

Odp:ABG *Sterprojekt) szansa na 20 zł?!

Postautor: klakson » 17 wrz 2005 00:08

napewno szansa jest ale kiedy?? zobczymy myślę zę tak za parę miesięcy jest to prawdopodobne - czekamy !!

loram
Starszy chorąży
Posty: 1494
Rejestracja: 08 sie 2005 15:30

Odp:ABG *Sterprojekt) szansa na 20 zł?!

Postautor: loram » 17 wrz 2005 00:25

szyki moga zostac popsute calkowitym brakiem zaufania do spolki ze strony inwestorow (fatalna ocena ladu korporacyjnego), co potwierdza gwaltowny wzrost obrotow i kursu o 15:50 gdy o 18:30 ogloszono umowe z hp na 100 baniek, przypadek to czy norma w tej spolce??

mati 1
Podporucznik
Posty: 13232
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28

Odp:ABG *Sterprojekt) szansa na 20 zł?!

Postautor: mati 1 » 17 wrz 2005 09:11

I tu pozwolę sobie nie zgodzić się z tobą Loram. Po odejściu prezesa Smólskiego spółka odzyskuje zaufanie. Zarówno u inwestorów jak i kontrachentów.

loram
Starszy chorąży
Posty: 1494
Rejestracja: 08 sie 2005 15:30

Odp:ABG *Sterprojekt) szansa na 20 zł?!

Postautor: loram » 17 wrz 2005 15:51

I tu pozwolę sobie nie zgodzić się z tobą Loram. Po odejściu prezesa Smólskiego spółka odzyskuje zaufanie. Zarówno u inwestorów jak i kontrachentów.
mozliwe ale najwyrazniej wciaz maja problemy z trzymaniem jezyka za zebami, mnie cos takiego wkur..... jak widze ze kolejne info sprzedane, wybrancy zarabiaja i polewaja z reszty, tak ma nasza gielda wygladac?? jak mam zaufac tej spolce?? teraz wyciekaja informacje, nastepnym razem zrobia inny przekret, co do ladu korporacyjnego to to ostatnie miejsce ogloszono w ostatni czwartek lub piatek, to chyba bardzo powoli porzadkuja te swoje sprawy

mati 1
Podporucznik
Posty: 13232
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28

Odp:ABG *Sterprojekt) szansa na 20 zł?!

Postautor: mati 1 » 17 wrz 2005 16:39

Dlatego nikt cię nie zmusza do kupna. Masz swój instynkt i nim się kieruj. Ja i nwestuję w spółki które wychodzą na prosta i jak na razie jest bardzo sympatycznie choć zdarzają się również wpadki. Tylko tu jest bardzo duży pozytyw. Spółce zaufal potężny, ceniony na całym świecie kontrachennt.

mlody
Starszy chorąży
Posty: 1266
Rejestracja: 15 wrz 2005 00:17

Odp:ABG *Sterprojekt) szansa na 20 zł?!

Postautor: mlody » 17 wrz 2005 18:41

Z Mati-m One poglądy już wymieniałem i przyznam, że mamy podobny sposób myślenia. Nadmienię, że mogę być niewiarygodny, z tytułu, że w Sterze mam utopione pare groszy. Zbieram to od wakacji i liczę, że jeszcze troche potrzymam (z zyskiem). Ciekawi mnie jedna sprawa. Załóżmy, że Ster w ostatnich kwartałach byłby troche drozszy i z/a bylby dodatni. C/Z wowczas, tez by nie wygladal zle. Tej firmie naprawde malo brakuje do solidnego wzbicia. Liczmy, że p.Krauze będzie chciał najpierw na tej firmie zarobić. Firma ma podstawy być naprawde mocna, a ma ku temu potencjał. Pozdrawiam, posiadaczy Stery, oraz posiadaczy Techmexu, który moim zdaniem w koncu zacznie isc na polnoc. Ja okazalem za mało cierpliwosci i oddalem :oops: :oops: :oops: .
traktuj moje posty z przymrużeniem oka... bo zazwyczaj się mylę... ale mówię to co myślę...
www.ow-lesnik.pl ZAPRASZAM!

mati 1
Podporucznik
Posty: 13232
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28

Odp:ABG *Sterprojekt) szansa na 20 zł?!

Postautor: mati 1 » 17 wrz 2005 23:43

Moim zdaniem zarówno ABG jak i TECHMEX dadzą w dłuższym terminie satysfakcjonujące stopy zwrotu. Z reguły spółki mają okresy wzlotów i upadków. W przypadku ABG widoczny jest efekt synergii po połączeniu. Ponadto na dobre wyszło spółce to, iz zmienili się kierujący. Zaś podpisywane kontrakty mogą tylko cieszyć bo to również świetna reklama. Natomiast Techmex zanotował spore spadki i odreagowanie musi również tutaj nadejść. Po korekcie szerokiego rynku walory te mogą znacząco zwiększyć swoją wycenę. W przypadku ABG będzie to bardziej widoczne, gdyż zesłoroczne wyniki były fatalne a obecne sś w odróżnieniu od tamtych plusowe i to sporo. A to właśie lubią inwestorzy. Nie spodziewam się jakichś spekulacyjnych wzrostów ale stabilnego wzrostu tak jak mam cały czas na GETINIE.

mlody
Starszy chorąży
Posty: 1266
Rejestracja: 15 wrz 2005 00:17

Odp:ABG *Sterprojekt) szansa na 20 zł?!

Postautor: mlody » 18 wrz 2005 00:08

Mati One na rozwój Ster poczekam (y- nie to, że naganiam), ale z Twoja wypowiedzią na temat Getinka troche popolemizuje. Obserwuje tą spółkę, widze, że daje zarobić. :shock: Tylko nie wiem dlaczego ? Ja w niej widzę tylko p.Czarneckiego. Perspektywy... takie sobie. C/Z i C/WK ... też nie za dobre (wiem, że to Bank, ale...). Przy porównaniu np. z Milenium wypada słabo. Jeżeli jedno nazwisko ją tak ciągnie w górę to. 8) ok. Fartowny to on jest, ale ja się obawiam. Nawiasem mówiąc nie mam, ale powodzenia i DYCHOLA na Sylwestra. Zastanawiam się jeszcze czy nie spróbować skupić trochę Odlewni. Ostatnio jest na nią pęd, ale wydaje mi się, że cena trochę spadnie (może 3.7-3.8). Cetki zachęcające, perspektywy ciekawe, trochę konrtaktów złąpali. Wydaje mi się, że mają przed sobą niezłe perspektywy. Jak nie teraz, to na wiosne powinni odjechać w górę, A mnie się nie spieszy !
traktuj moje posty z przymrużeniem oka... bo zazwyczaj się mylę... ale mówię to co myślę...
www.ow-lesnik.pl ZAPRASZAM!

mati 1
Podporucznik
Posty: 13232
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28

Odp:ABG *Sterprojekt) szansa na 20 zł?!

Postautor: mati 1 » 18 wrz 2005 02:55

Jeśli chodzi o GETIN to trafiłeś w 100 procentach tutaj gwarantem jest nazwisko, osoba. U nas w Polsce może to szokować lub dziwic ale na dojrzałych rynjach finansowych jest to teguła która pozwala zarabiać i malutkim inwestorom. Jeśli chodzi o stery to żadne naganianie, tutaj polemizuja aktywni nwestorzy a nie pseudodoradcy z domów maklerskich. P\\dr.

klakson
Młodszy chorąży
Posty: 438
Rejestracja: 11 sie 2005 21:29

Odp:ABG *Sterprojekt) szansa na 20 zł?!

Postautor: klakson » 19 wrz 2005 01:06

zgadzam się z mati 1, ta spółeczka ma dobre fundamenty :D :)

mlody
Starszy chorąży
Posty: 1266
Rejestracja: 15 wrz 2005 00:17

Odp:ABG *Sterprojekt) szansa na 20 zł?!

Postautor: mlody » 19 wrz 2005 01:19

We wtorek zbiera się Zarząd Steru na którym będzie omówiona Nowa Strategia Firmy. Prawdopodobne, że po dobrych wiadomościach rynek zareaguje wzrostem. Newsy powinny być dobre - chęć godnego zaprezentowania się p.Krauzego. Możemy coś usłyszeć o nowych kontraktach, które pozwolą coś ugrać dla firmy. 8)
traktuj moje posty z przymrużeniem oka... bo zazwyczaj się mylę... ale mówię to co myślę...
www.ow-lesnik.pl ZAPRASZAM!

klakson
Młodszy chorąży
Posty: 438
Rejestracja: 11 sie 2005 21:29

Odp:ABG *Sterprojekt) szansa na 20 zł?!

Postautor: klakson » 19 wrz 2005 01:25

o 10.00 we wtorek jest konferencja prasowa w sprawie nowej strategii spółki i reakcja rynku jest bardziej niż pewna

mati 1
Podporucznik
Posty: 13232
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28

Odp:ABG *Sterprojekt) szansa na 20 zł?!

Postautor: mati 1 » 19 wrz 2005 15:58

jest szansa na poprawę wizerunku firmy. Oby władze spółki zrobiły coś w kierunku poprawy medialnego odbioru: polityka informacyujna. I tak zrobili już sporo ale jeszcze pare pomysłów i spółka stanie sie bardzo atrakcyjną okazja na warszawskim parkiecie. Do tego dołączą regularne dobre wyniki finansowe (kwartalne) i ciekawe kontrakty. A kto wie może pojawi sie jakaś ciekawa propozycja współpracy z dużą międzynarodowa firmą?!

mlody
Starszy chorąży
Posty: 1266
Rejestracja: 15 wrz 2005 00:17

Odp:ABG *Sterprojekt) szansa na 20 zł?!

Postautor: mlody » 19 wrz 2005 18:35

Stery troche pojechały, ale to chyba przed jutrzejszą konferencją. Duże paczki szły przed zamknięciem. 10000 o 16:12:24 po 9,45 robi wrażenie. Były też paczki po parę kilo. Czyżby znów jakiś wyciek infa. :x
Zobaczymy jutro do południa, jeśli przełąmie 9.7 to wróże im szybki kurs na północ, jeśli nie to... czeka moje zlecenie na 9.2. Po jutrzejszym dniu będziemy dużo mądrzejsi w temacie ABG :idea: .
traktuj moje posty z przymrużeniem oka... bo zazwyczaj się mylę... ale mówię to co myślę...
www.ow-lesnik.pl ZAPRASZAM!


Wróć do „Akcje”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 141 gości