MCI XLIX wielki skup akcji własnych !!!

wszystko na temat spółek publicznych
młoddy
Podporucznik
Posty: 12599
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

MCI XLIX wielki skup akcji własnych !!!

Postautor: młoddy » 30 sie 2016 16:46

Nie mogę podać linka do poprzedniej księgi ani do jeszcze wcześniejszej, ponieważ je wykasowano w całości

@ Moderator

Proszę tego nie robić lub podać przyczynę stosowania cenzury. Wygląda na to że moja skromna osoba jest przyczyną kasowania. Może prościej mnie stąd wywalić niż kasować całe księgi? :D
Ostatnio zmieniony 20 paź 2016 22:49 przez młoddy, łącznie zmieniany 2 razy.

REKLAMA


filozof rynku
Podporucznik
Posty: 11547
Rejestracja: 24 lut 2011 09:23

Postautor: filozof rynku » 30 sie 2016 16:52

niezły wpis, ale pewnie pozostanie bez odpowiedzi :roll:
w każdym razie jest księga więc ponarzekać można :wink:
ps> cenzura źle się kojarzy, daruj młoddy może ten dopisek i choć takie spekulacje są może i uzasadnione to trzeba mieć styl i klasę i być ponad małostkowością 8)

młoddy
Podporucznik
Posty: 12599
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Postautor: młoddy » 30 sie 2016 16:57

@ Tomek

Trochę śmieszno, trochę straszno. Zdumiony jestem.
Piszę kulturalnie i merytorycznie, lubię tą spółkę i nawet zapowiadam (niestety nietrafnie) wzrosty kursu. O co Ci chodzi?
Mam przytaknąć że G1 są fajne? NIE, NIE SĄ FAJNE
Naprawdę nie powinieneś był przy NAV=13.96 ustalać ceny konwersji na 12.00 za cztery lata. Tym bardziej nie powinieneś tych konwertów samemu sobie sprzedawać.

Stało się.

W zaistniałej sytuacji byłoby bardzo wskazane abyś uspokoił rynek że w przyszłości nie wydrukujesz żadnych akcji w cenie poniżej NAV. Nie robisz tego więc dyskonto trzyma się mocno.

incoqnito
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8089
Rejestracja: 14 kwie 2011 17:26

Postautor: incoqnito » 30 sie 2016 16:57

Jak wszystkie? Te starsze też?

bigmike
Starszy chorąży
Posty: 1634
Rejestracja: 02 lis 2006 21:48

Postautor: bigmike » 30 sie 2016 17:00

Pisałem, że na webinarze sielanka w pełnej krasie. Nie będzie żaden młoddy psuł tego nastroju. Księgi trzeba kasować aż do skutku.

8)

Wychodzi z TCZ mały rozkaprysiony tomeczek :lol:

filozof rynku
Podporucznik
Posty: 11547
Rejestracja: 24 lut 2011 09:23

Postautor: filozof rynku » 30 sie 2016 17:09

no jest coś takiego jak prowokacja a jeśli to faktycznie ma miejsce a winą obarcza się niewinnego kto będzie winny :?: :wink:

Jurek ogórek
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2252
Rejestracja: 08 lis 2012 18:39

Postautor: Jurek ogórek » 30 sie 2016 17:16

ale jaja ale jaja, cenzurują emsiaja
:D

młoddy
Podporucznik
Posty: 12599
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Postautor: młoddy » 30 sie 2016 17:22

Podłoga nie musi grać w tą grę. Niech Moderator sprawdzi że piszę kulturalnie i rzetelnie. Wcale nie trzeba ulegać naciskom. Nie naruszam prawa, nie ma obaw ani powodów do cenzurowania.

Generalnie mam bardzo dobre zdanie zarówno o MCI jak i o Tomku. W trosce o większą chwałę dla MCI uparcie przypominam co należy zrobić aby usunąć dyskonto. To jest działanie na rzecz spółki Ergo nie ma się na co obrażać. Wystarczy skorygować błędy.

Proponuję:

1.Sprawić aby wszyscy byli święcie przekonani że tutaj nigdy nie dojdzie do antydywidendy czyli druku akcji poniżej ceny NAV. Kapitał docelowy i G1 rozbudziły niemiłe obawy. Trzeba je uspokoić.

2.Płacić dywidendę, bo kto jak kto ale spółka typu Limited Partner musi to robić. Wszyscy konkurenci z Londynu i Frankfurtu rzetelnie płacą. Czas zakończyć ten głupi eksperyment z niepłaceniem. Opowiastki o strasznych kowenantach proszę dzieciom na dobranoc opowiadać. I1 to tylko 31 baniek. Wystarczy je spłacić trzy miesiące przed terminem aby dywidenda w lipcu 2017 była możliwa.

3.Nie denerwować się młoddym. Jestem fanem MCI. Ta sama drużyna. Tu nie ma wrogów. A moje propozycje są dobre i oczywiste. Zawsze pisałem że Tomek jest genialny i uczciwy, ale mniejszościowym akcjonariuszom należą się dwie rzeczy których Tomek (z wielką szkodą dla kursu!!) nie dostarcza:
a) pewność że liczba akcji nie będzie rosła
b) dywidenda
Ostatnio zmieniony 30 sie 2016 20:56 przez młoddy, łącznie zmieniany 1 raz.

incoqnito
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8089
Rejestracja: 14 kwie 2011 17:26

Postautor: incoqnito » 30 sie 2016 20:54

I tak oto w ten sposób zarząd usuwa powolutku przyczynę dyskonta, którą wg niego jest młoddy z parkietu :lol:

młoddy
Podporucznik
Posty: 12599
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Postautor: młoddy » 30 sie 2016 20:58

I tak oto w ten sposób zarząd usuwa powolutku przyczynę dyskonta, którą wg niego jest młoddy z parkietu :lol:
Prawie miesiąc mnie nie było. W tym czasie kurs spadał.

Czarna.koszula
Podporucznik
Posty: 17465
Rejestracja: 22 wrz 2012 22:49

Postautor: Czarna.koszula » 30 sie 2016 21:23

Podłoga nie musi grać w tą grę. Niech Moderator sprawdzi że piszę kulturalnie i rzetelnie. Wcale nie trzeba ulegać naciskom. Nie naruszam prawa, nie ma obaw ani powodów do cenzurowania.
Ksiege 14 Rafako tez skasowano, wiec Mlody leb do gory i wcale moze nie chodzic o Ciebie ani Twe slowa.

Praktyka jest moze taka ze latwiej jest wykasowac ksiege czyniac odpowiedzialnoscia wszystkich niz spojrzec jak tu np osobnik Slawek_wro wrzucal ohydne i ponizej jakiejkolwiek dyskusji fotki czy slowa.

Optymistyczny byl jedna o osov tej agresji a tego nie bylo malo.

młoddy
Podporucznik
Posty: 12599
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Postautor: młoddy » 30 sie 2016 22:08

Mlody leb do gory i wcale moze nie chodzic o Ciebie ani Twe slowa
Głowę trzymam wysoko. Nawet cieszę się że dotarłem ze swym przekazem tam gdzie chciałem dotrzeć. Tomek ma dobrą okazję ponownie przemyśleć swoje postępowanie względem mniejszościowych inwestorów. Brak dywidendy i brak zaufania (co do nierozwadniania akcjonariatu w przyszłości) to jedyne przyczyny dyskonta. Można je wyeliminować. On może.

Chodzi o mnie. Można było mieć wątpliwości po wykasowaniu księgi XLVII. Ale skasowanie XLVIII sprawę wyjaśniło. Miało miejsce natychmiast po moim powrocie z długiego urlopu.

Tomek jest bardzo wrażliwy na moje zarzuty w sprawie G1. Nie dziwię się bo w tym temacie grubo narozrabiał. Więc pisanie prawdy boli. Warunki emisji są absolutnie fatalne. Jeśli nie potrafił uzyskać lepszych to należało zaniechać emisji która jednoznacznie buduje dyskonto.

Tłumaczenie w "kjuendejach" jest wadliwe logicznie. Warunki emisji G1 osłabiły kurs więc słaby kurs nie może być usprawiedliwieniem rzekomej słuszności emisji.

Pomimo że 38% G1 Tomek sprzedał sam sobie nigdy nie zarzucałem mu nieuczciwości. Wręcz przeciwnie, uznałem to za błąd który warto naprawić (naprawdę tak uważam; nie od dziś obserwuję działania Czechowicza i faktycznie uważam go za uczciwego). Absolutnym minimum byłoby napisanie że nie są planowane kolejne emisje konwertów. Nawet tego nie było! Chociaż właśnie tak brzmiało główne pytanie.

młoddy
Podporucznik
Posty: 12599
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

lekcja empatii

Postautor: młoddy » 30 sie 2016 22:35

Teraz Tomek jest proszony o wyobrażenie sobie że jest mniejszościowym akcjonariuszem MCI. Czyli posiada akcje jednej z najlepszych i najdynamiczniejszych polskich firm, ale jednocześnie g.... z tego ma. Ani dywidendy ani wzrostu kursu. Czyli dosłowne zero korzyści. Oprócz tego nerwy akcjonariusza są regularnie niemile pobudzane informacjami o rozmaitych emisjach, kapitałach docelowych, także tym że PEM (z którego nas brutalnie wyrzuciłeś!) płaci piękne dywidendy.

Fajnie? Czujesz to? Naprawdę chcesz tego dla ludzi którzy Ci zaufali?
Czy nadal uważasz że przyczyną dyskonta jest to że nie jesteśmy notowani w Londynie?


BTW może po prostu zamiast zastraszać Moderatora ogłoś że liczba akcji nigdy nie przekroczy 62 milionów sztuk, a 18 października 2017 roku wypłacisz dywidendę za 2016 rok.

heniek25
Sierżant sztabowy
Posty: 180
Rejestracja: 08 paź 2014 22:29

Postautor: heniek25 » 30 sie 2016 23:03

Szkoda słów na komentowanie cenzury. To zniechęca mnie do podłogi.

W sprawie dywidendy. PEM w tym roku płaci 30 września. MCI mogłoby płacić w październiku przyszłego roku. Tłumaczenie się kowenantami straciło sens.

młoddy
Podporucznik
Posty: 12599
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Postautor: młoddy » 31 sie 2016 08:00

Obrona rzekomej sensowności G1 jest skazana na porażkę. Liczby mówią same za siebie. W każdym wariancie tracimy na tej emisji. Nasz zarobek na tak pożyczonym kapitale oddajemy z nawiązką w ramach kosztów core (koszty odsetek i koszty rozwodnienia) oraz kosztów wizerunkowych (Banan nie lubi ani produkowania akcji ani tym bardziej transakcji spółki z jej Zawiadowcą).

Koszty wizerunkowe są znaczące (o czym świadczy wielkie dyskonto), ale trudno je precyzyjnie określić. Jednak nawet same (wymierne!) koszty core podważają sens G1.

W wariancie znakomitym miks certyfikatów rośnie w latach 2014-18 dwukrotnie. Ergo na pożyczonym przez G1 kapitale zarabiamy 50 baniek. Niestety jeszcze więcej tracimy na rozwodnieniu ponieważ ponad cztery miliony akcji musimy wydać za mniej niż 0.4*NAV. Do tego dochodzi kilkanaście milionów odsetek dla obligatariuszy. Zawsze dochodzą koszty wizerunkowe.

W wariancie zwykłym certyfikaty rosną o 15% rocznie. Z tego 5.6% idzie na odsetki. 1.094^4=1.43 czyli na 50 bańkach mamy około 21.6 do przodu. Jednak koszty są wyższe bo gdy certyfikaty rosną o 15% to NAV rośnie o 17-18% czyli po czterech latach 13.96 zamienia się w około 26.6 NAV. W tym wariancie emisja 4.16 miliona akcji po 12 (czyli 0.45NAV) kosztuje prawie trzy razy więcej niż 21.6 (4.16*14.6=60.7).

W wariancie słabym certyfikaty rosną o 10% rocznie. Więc zarobek na pożyczonym kapitale to 4.4% rocznie czyli niecałe 10 baniek po czterech latach.
W międzyczasie NAV rośnie o 12% rocznie czyli 13.96 zamienia się w 22zł. Tu koszt rozwodnienia jest niepewny bo przy NAV=22 kurs nie musi być wyższy od 12. Jednak przy braku kosztów wizerunkowych byłby wyższy bo 12 to tylko 0.55*22. Dopłata do ewentualnej emisji 4.16*10 czyli ponad 40 baniek.

W wariancie bardzo słabym NAV w 2018 roku jest poniżej 20zł. Wtedy konwersja jest wątpliwa, ale koszty odsetek są wyższe lub tylko minimalnie niższe od zarobku na pożyczonym kapitale. Do tego dochodzą oczywiste koszty wizerunkowe. Sensu brak.

BTW nawet bez obliczeń każdy rozumie że mając NAV=14 z perspektywą znacznego wzrostu tej wartości nie można zgadzać się na cenę konwersji 12 za cztery lata Zaś ewentualna zgoda oznacza budowanie wielkiego dyskonta.


Wróć do „Akcje”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 230 gości