PLAYWAY [PLW] księga I

wszystko na temat spółek publicznych
PawelPL
Sierżant sztabowy
Posty: 151
Rejestracja: 05 mar 2019 11:01

Re: PLAYWAY [PLW] księga I

Postautor: PawelPL » 04 sie 2019 19:07

Playway - trend wzrostowy. Analiza wykresu + prognoza:
https://pl.tradingview.com/chart/PLW/LgI1O0W9/

Więcej analiz, wiadomości i wskaźniki dla PLW:
https://pl.tradingview.com/symbols/GPW-PLW/

REKLAMA


Mirek123
Sierżant
Posty: 59
Rejestracja: 02 sie 2019 21:50

Re: PLAYWAY [PLW] księga I

Postautor: Mirek123 » 04 sie 2019 23:01

Gość z 15 letnim doswiadczeniem (w portfelu 66k PLN) będzie sprzedawał papier dopiero po 239 PLN

https://gieldawpraktyce.blogspot.com/20 ... t-313.html

Invest-Journey
Starszy sierżant sztabowy
Posty: 307
Rejestracja: 24 cze 2017 16:33

Re: PLAYWAY [PLW] księga I

Postautor: Invest-Journey » 22 wrz 2019 16:43

Ostatni tydzień pokazał jak rynek giełdowy potrafi być zmienny. W poniedziałek kurs akcji PLW bardzo mocno zwyżkował (blisko 5%). Kolejnego dnia cena po ustanowieniu lokalnych maksimów zaczęła mocno spadać. W rezultacie, piątkowe zamknięcie spowodowało zniwelowanie całego impulsu wzrostowego. Tak naprawdę nie ma chyba konkretnego powodu dla takiego zwrotu akcji. 16 września po zamknięciu polskiego rynku, spółka opublikowała popremierowy raport sprzedażowy dot. głównych gier, w którym podano m.in., że liczba graczy oczekujących na zakup gier PlayWay przekroczyła 6 mln. Ciężko uznać to za powód do wyprzedaży skoro miesiąc wcześniej (10 czerwca) liczba ta było mniejsza o około milion sztuk. Warto mieć na uwadze fakt, że w miniony piątek wygasały kontrakty terminowe co w pewnym stopniu mogło się przełożyć na zwiększoną zmienność na rynkach. Dlatego patrząc wstecz, na dobre wyniki finansowe za I kwartał oraz informację o zawarciu umowy z Entropy Game Global Limited dotyczącej dystrybucji kolejnych gier na rynku chińskim uważamy, że wsparcie na poziomach 157~175 zł powinno zostać utrzymane.

Cała analiza dostępna na http://investjourney.pl/2019/09/22/tydz ... e-okulary/

Invest-Journey
Starszy sierżant sztabowy
Posty: 307
Rejestracja: 24 cze 2017 16:33

Re: PLAYWAY [PLW] księga I

Postautor: Invest-Journey » 06 paź 2019 19:01

Zacznijmy od PlayWay. Niektórzy z Was pytali nas co sądzimy o tych wynikach i jak oceniamy zachowanie kursu. Nasza odpowiedź jest następująca: Dla nas raport finansowy za 2Q jest bardzo dobry. Spółka stabilnie się rozwija i sukcesywnie zwiększa ilość wydawanych gier, a co za tym idzie swoje przychody i zyski. Jest to dla nas kwintesencja ich modelu biznesowego i na ten moment nie mamy się tu do czego przyczepić. Oczywiście kurs w odpowiedzi na raport spadł o kilka procent, ale należy zauważyć, że w oczekiwaniu na niego wzrósł wcześniej do 195 zł. Tak więc inwestorzy, którzy liczyli na lepszy wynik zrealizowali swoje zyski i opuścili pokład. Reszta, w tym my, zostaliśmy 🙂 Wydaje nam się, że teraz powinniśmy już stopniowo rosnąć. Cały czas mamy przed sobą 118 gier, a wśród nich te, na które osobiście najbardziej liczymy, czyli Mr. Prepper i BUM Simulator. Do tego House Flipper na komórki i na Nintendo Switch. Natomiast z mniejszych gier, na które czekamy, już 10.10.2019 pojawi się Radio Commander. W artykule „Pomysłowy PlayWay” pisaliśmy o nim tak:
Radio Commander (TBA) – osobiście dla nas ogromne zaskoczenie. Gra, która wywarła na nas bardzo pozytywne wrażenie. Strategia (RTS) osadzona w czasach wojny wietnamskiej, w której wcielamy się w amerykańskiego oficera i dowodzimy swoimi jednostkami za pomocą… radia. Wydajemy im rozkazy z poziomu bazy wojskowej, nie mając wglądu na pole bitwy. Musimy więc wsłuchiwać się w komunikaty radiowe naszych żołnierzy, wizualizować sobie na mapie ich pozycje oraz podejmować ważne decyzje taktyczne, które zdecydują o ich losie. Pomysł jakże prosty, ale jakże oryginalny. Gdybyśmy byli aktywnymi graczami, to zdecydowanie byśmy chcieli wypróbować tę gierkę. Dla nas kolejne potwierdzenie, że nie zawsze potrzebne są miliony w budżecie, by zrobić coś fajnego. Gra zwróci się błyskawicznie i co do tego jesteśmy przekonani. Dla nas bardzo mocna pozycja w przyszłych premierach, mimo że sama spółka jeszcze tego tytułu na swojej liście nie „wytłuszczyła” (nie widzi w nim największego potencjału).

Jak się niedawno dowiedzieliśmy grę robił zespół złożony z 4 osób 😛 Tak więc koszty gry na pewno nie będą wysokie. Marketingu tez praktycznie brak, więc zobaczymy, czy gra ze swoim pomysłem przedrze się do TOP8 steama. Wydaje nam się, że są na to szanse. Każda pozycja powyżej miejsca 8 będzie dla nas sukcesem. Jeśli chodzi o peak to fajnie byłoby zobaczyć liczbę ok 750-1000, jednak zdajemy sobie sprawę, że może być to cel bardzo ambitny 😀 No ale zobaczymy. W czwartek sprawdzimy, czy gracze podzielą nasz entuzjazm co do tej malutkiej gry

Cała analiza dostępna na http://investjourney.pl/2019/10/06/tydz ... roku-tsue/

Rif1977
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2329
Rejestracja: 21 gru 2014 13:21

Re: PLAYWAY [PLW] księga I

Postautor: Rif1977 » 07 paź 2019 10:45

Tutaj to fantazjowanie. Gierka na szóstej stronie wishlisty, do tego wygląda nieciekawie i nikogo nie interesuje, a próby naganiania na peak 750-1000. Tyle to kupi tę grę w tydzień jak dobrze pójdzie :D

KUGID
Starszy chorąży
Posty: 1114
Rejestracja: 05 mar 2016 16:40

Re: PLAYWAY [PLW] księga I

Postautor: KUGID » 07 paź 2019 13:50

Nie przesadzałbym , ja stawiam na peak ok. 2000 8)

Julian11
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 7743
Rejestracja: 24 wrz 2018 10:36

Re: PLAYWAY [PLW] księga I

Postautor: Julian11 » 07 paź 2019 14:01

Nie przesadzałbym , ja stawiam na peak ok. 2000 8)
ta gierka to flaki z olejem , 6.5 K członków w grupie, a ty mowisz ze peak bedzie 2 k . :lol: 8) :lol:



za pare dni sie przekonamy.

https://www.youtube.com/watch?v=y6nW5SflbvY

KUGID
Starszy chorąży
Posty: 1114
Rejestracja: 05 mar 2016 16:40

Re: PLAYWAY [PLW] księga I

Postautor: KUGID » 07 paź 2019 14:15

Tak, do czwartku 2 dni.

klaxon
Chorąży sztabowy
Posty: 5455
Rejestracja: 01 kwie 2006 08:09

Re: PLAYWAY [PLW] księga I

Postautor: klaxon » 07 paź 2019 16:46

911 Operator miał przed premierą wishlistę poniżej 20k i peak premierowy ponad 1700 graczy. Tu chyba osiagnięcia będą podobne - dla wyników PLW wielkiego znaczenia nie będą miały, ale trzeba mieć na uwadze że Games Operators szykuje sie do debiutu giełdowego, a na tle różnej jakości gamingowego badziewia płynącego szerokim strumieniem na NC oni akurat mogą pochwalić się rzeczywistymi sukcesami (choć jeszcze na stosunkowo niewielką skalę).

Julian11
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 7743
Rejestracja: 24 wrz 2018 10:36

Re: PLAYWAY [PLW] księga I

Postautor: Julian11 » 11 paź 2019 09:05

Nie przesadzałbym , ja stawiam na peak ok. 2000 8)
Jakbys na to Hajs postawił to przerżnałbys z kretesem .... :lol: 8) :lol:

Cos nie masz nosa inwestycyjnego, twoje opinie i załozenia nijak się maja do rzeczywistosci i faktow w tematach wielu spółek ktore ostatnio poruszałeś. :lol:

Poki co peak wynosi 550 i mocno spadał, zobaczymy jak będzie po weekendzie, ale nie spodziwam się wiekszych odpałów , o ktorych ty byłes przekonany :lol: 8) :lol:

Obrazek

P.S swoja droga ten bloger Invest...też ma problemy z trafnoscia swoich podjarek. 8)

klaxon
Chorąży sztabowy
Posty: 5455
Rejestracja: 01 kwie 2006 08:09

Re: PLAYWAY [PLW] księga I

Postautor: klaxon » 12 paź 2019 06:47

Radio Commander mimo świetnych ocen i dużej premierowej promocji już przepadł na drugą stronę steam a nawet 2 dni od premiery jeszcze nie minęły - nie ma mowy o powtórzeniu sukcesu 911 Operator, nisza rynkowa okazała się zbyt mała. Dla wyników PLW to nie ma większego znaczenia ale na debiucie giełdowym Games Operators może zaważyć. Jeszcze mają w zanadrzu 112 Operator planowanego na początek 2020 więc może pod to rynek zagra przy debiucie na NC.

Julian11
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 7743
Rejestracja: 24 wrz 2018 10:36

Re: PLAYWAY [PLW] księga I

Postautor: Julian11 » 12 paź 2019 08:48

Radio Commander mimo świetnych ocen i dużej premierowej promocji już przepadł na drugą stronę steam a nawet 2 dni od premiery jeszcze nie minęły - nie ma mowy o powtórzeniu sukcesu 911 Operator, nisza rynkowa okazała się zbyt mała. Dla wyników PLW to nie ma większego znaczenia ale na debiucie giełdowym Games Operators może zaważyć. Jeszcze mają w zanadrzu 112 Operator planowanego na początek 2020 więc może pod to rynek zagra przy debiucie na NC.
moim zdaniem dla PLW to też ma znaczenie , oni pzreciez zarabiaja kumulujac wyniki z wielu małych gier i to jednak ma znaczenie jakie beda wyniki ostateczne z kumulowania owych wyników im mniej zarobia te małe poszczegolne gry tym większy wpływ bedzie miało to na sumaryczny wynik całego PLW. oczywioscie moga picowac wyniki pzreksiegowaniami swoich debiutujacych spóek zaleznych ale to beda papaierowe zyski...

P.S tak jak jakis czas pisałem cos mi sie zdaje ze ta mnogosc pojawiajacych sie gier w stylu PLW ( czyli takie symulatory..) , zaczyna mieć powoli swój przesyt . Wogole chyba coś dziwnego zaczyna sie dziac na rynku PC . Pandziora wspomniał o nowym sklepie Epic game, ja tam sie nie logowałem ale On mowi ze tam juz ma kilkadzisiat gier ktore w tym sklepie rozdali za darmo dodaje też swoją adnotację --Kiedy w to wszystko grać?

I tu sie z nim zgadzam , bo widze to ze swojego doswiadczenia , na steamie mam juz ze 100 gier i praktycznie w nie nie gram dlatego teraz nawet promocje mnie nie interesuja tylko jak juz to jakas konkretna gra w która po prostu chciałbym zagrać---kiedyś w wolnym czasie . Moim zdaniem rynek Growy na PC zaczyna sie mocno zmieniac czytałem o trendach i o inwestowaniu duzych podmiotów jak np TENCENT oni inwestuja tylko w te marki juz duze dobrze znane i ze swoja renomą bo analitycy twierdza że w wyscigu o hajs graczy takie podmioty bedą zwycieskie a wiele innych małych developerów bedzie miało coraz trudniej sie przebic np. ze wzgledu na gry coraz wieksze coraz bardziej rozbudowane na gry online ktore pochłaniaja mnostwo czasu oraz też ze wzgledu na GRY mobilkowe.

I tu tez sie zgadzam jak rozmawiam z młodymi ludzmi ( nastolatkami 15-19 lat)to---o ile w gry na PC czy na Konsole graja np. raz na tydzień jak maja wolny czas , to w komorke zagladaja codziennie i tam pykaja w to co mają pykac , robia to nawet osoby ktore wcześnij sie nie interesowały grami na PC czy konsolach np dziewczyny ktore na komorkach nawet przed połozeniem sie spac sprawdzaja czy czegos nie moga zrobic swych grach( autentyczne wypowiedzi). Już nie mowie o zupełnie nowym pokoleniu młodzinów od kilku do kilkunastu lat--- widze jak komórki działaja na nich , to staje sie nieodzowny ich gadzet PS czy PC moze nie byc , ale mobilnej platformy do grania jka zabraknie to jest niewesoło...

Poza tym widze ten zmieniajacy sie trend też po mnie, Kiedyś byłem maniakiem gier potrafilem całe deni i noce zarywac przed kompem ( konsol nie lubie ze wzgledu na pady) , ale od dłuzszego czasu nie chciało misie nie miałem weny lub po prostu czasu na to zeby grac w coraz nowsze gry. Efekt jest taki ze pomimo ze mam 100 goer na stemie to gram od czasu do czasu w 2..3 z NICh. Za to wlasnie gry na mobilki to juz zupelnie inna kwestia, mam 2 takie gry gdzie systematycznie codziennie sobie pykam gram i robie to co mam zrobic ....i pomimo ze kiedyś sie dziwiłem jak w darmowej grze mozna zostawiac kasę to jednak okazuje sie ze przez pare miesiecy wydałem juz w tych grach w sumie ponad 1 K PLN gdzie na PC nie wiem czy w tym roku wydałem 50 PLN na gry z promocji . To pokazuje ropwniez po mnie samym jak rynek growy sie zmienia...A nowe pokolenia ktore beda wchodziły w dorosłośc jeszcze bardziej zmiena obraz Growego swiata. Moim zdaniem z braku czasu itp bedzie sie liczyło takj na prawde coraz mniej Growych podmiotów i gier ale bea one kosiły coraz wieksza kasę. Ja majac te 2 gry na mobilki w ktore systematycznie pykam nie miałbym czasu na inne mocniejsze giercowanie TAK po prostu te 2 gry pochłaniaja moj czas przeznaczoiny na rozrywke a przy oakzji faktycznie wyciahgaja ode mnie HAJS, pomimo ze sa F2P. młodzi ludzie życza sobie jako prezenty coraz częsciej np kupony do google store itp zeby moc sobie, zakupy w gierkach mobilnych w ktore grają.


P.S dlatego ja juz zacząlem kumac ( rowniez na swoim przykladzie ) dlaczego taki TSgames potrafi wyciagac taki hajs od graczy a PLW potrafi tylko jakis ułamek tej kapuchy wyjacz tej sporej ilosci gier jakie wypuszczaja jego spółki corki. Moim zdnaiem PLW nie powienn byc drozszy kapitalziacyjnie niz TSgames, co z tego ze maja wyzsze marze i nizsze koszty, ale tu chodzi o FAKT tego w jakim Kierunku idzie rynek growy jesli TSgames zbuduje swoja solidna marke na tym rynku to i marze im beda rosły , a wiele innych małych growych deweloperów beda miały coraz wieksze problemy z przyciaganiem do siebie graczy i wyciąganiem od nich HAJSU co widac juz po wielu spółkach growych mobilkowych z naszego banana ktorym coraz trudniej funkcjonowac na tym rynku. Ten proces moim zdaniem dosiegnie/juz dosiega tez klasycznych Growych developerów na PC i Konsole, Brak czasu spowoduje ze gry beda coraz bardziej selektywnie kupowane...taka jest moja opinia która widze po sobie i po rozmowach z innymi ludzmi ( przeważnie młodymi) .

Julian11
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 7743
Rejestracja: 24 wrz 2018 10:36

Re: PLAYWAY [PLW] księga I

Postautor: Julian11 » 16 paź 2019 20:00

Mija parę dni od debiutu RADIO COMANDER i juz wszystko jasne ...

NIe było i nie bedzie debiutanckiego 2 K Peak Mister KUGID. :roll:

Obrazek

prezes
Starszy sierżant sztabowy
Posty: 251
Rejestracja: 20 sie 2017 10:31

Re: PLAYWAY [PLW] księga I

Postautor: prezes » 11 lis 2019 11:00

Analiza fundamentalna i techniczna spółki

https://www.analizyprezesa.pl/bez-kateg ... ka-marzen/
Platforma z analizami fundamentalnymi spółek
https://portalanaliz.pl/

Invest-Journey
Starszy sierżant sztabowy
Posty: 307
Rejestracja: 24 cze 2017 16:33

Re: PLAYWAY [PLW] księga I

Postautor: Invest-Journey » 24 lis 2019 21:47

„Wracamy” do PlayWay 😊 Ostatnią analizę przedstawiliśmy Wam 22 września, na około tydzień przed publikacją raportu za II kwartał. Kiedy 30 września poznaliśmy wyniki spółki, można było się spodziewać mocno zielonej sesji, a tak nie było. Po tym jak PLW pochwalił się, że ich przychody wzrosły o 44,6% r/r za pierwsze półrocze, kurs akcji zniżkował na zamknięciu o – 1,67%. W trakcie kolejnych dni cena spadła o blisko 9%. Zniżka ta po raz pierwszy zweryfikowała poziom wsparcia określony w analizie z 22 września. Aktualnie inwestorzy już po raz trzeci będą go ponownie testować. Jedni mówią, że im więcej razy poziom wsparcia/ oporu, linia trendu jest przetestowana, tym staje się ona silniejsza. W naszej ocenie nie do końca tak jest. Po pierwsze wszystko zależy od tła. Zarówno wykresu, jak i fundamentalnego. W analizowanym przypadku, górna strefa wsparcia wydaje się być dość słaba dlatego zakładamy zejście ceny na niższe poziomy. „Negatywna” reakcja inwestorów na raport okresowy wysyła również ostrzegawczą lampkę. Dodatkowo od dłuższego czasu utrzymuje się niski wolumen (zielona strzałka). Idealnym momentem, potwierdzającym zmianę nastrojów wśród graczy, będzie wysoka zmienność ceny potwierdzona wzrostem obrotów.

Cała analiza dostępna na http://investjourney.pl/2019/11/24/tydz ... nsowych-2/


Wróć do „Akcje”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 39 gości