Artifex Mundi

wszystko na temat spółek publicznych
Laptop,
Starszy sierżant sztabowy
Posty: 247
Rejestracja: 23 lis 2016 16:47

Postautor: Laptop, » 23 lis 2016 16:53

I gdzie te spadki eksperty co? :) :) :) Tak jak myślałem fundy zaczynaja dociskac w wycenach i teraz moga brac nie po 33 ale po 22 i wyzej.

A ze trzeba zadbac o wycene na koniec roku to na 30zl mozemy sie zatzrymac za 2-3 tygodnie :)
no moglo by ruszyc chetnie bym wskoczyl :)
pamiętaj - daj PKC :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
lusia opanujsia he ja mam 18 sztuk he

REKLAMA


Laptop=
Starszy sierżant sztabowy
Posty: 311
Rejestracja: 18 lis 2016 17:28

Postautor: Laptop= » 23 lis 2016 16:53

I gdzie te spadki eksperty co? :) :) :) Tak jak myślałem fundy zaczynaja dociskac w wycenach i teraz moga brac nie po 33 ale po 22 i wyzej.

A ze trzeba zadbac o wycene na koniec roku to na 30zl mozemy sie zatzrymac za 2-3 tygodnie :)
no moglo by ruszyc chetnie bym wskoczyl :)
pamiętaj - daj PKC :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
taki *** jak ty tylko kupuje pkc mongole z wadowic :)

alkoita4
Starszy chorąży
Posty: 1932
Rejestracja: 29 wrz 2016 11:12

Postautor: alkoita4 » 23 lis 2016 17:00

I gdzie te spadki eksperty co? :) :) :) Tak jak myślałem fundy zaczynaja dociskac w wycenach i teraz moga brac nie po 33 ale po 22 i wyzej.

A ze trzeba zadbac o wycene na koniec roku to na 30zl mozemy sie zatzrymac za 2-3 tygodnie :)
ten nich potencjalny HIT bladebound....na ktorego maja wydaj pare baniek......BLADO poki co wypada w soft launch...mozna to obserwowac w holandii..i Polsce......szczegolnie w holandii cienizna wieje....
Dużo lepiej jest kupić wspaniałą firmę za przeciętną cenę, niż przeciętną firmę za wspaniałą cenę - Warren Buffett

Aus_Bres
Sierżant sztabowy
Posty: 142
Rejestracja: 04 paź 2014 12:46

Postautor: Aus_Bres » 23 lis 2016 17:29

I gdzie te spadki eksperty co? :) :) :) Tak jak myślałem fundy zaczynaja dociskac w wycenach i teraz moga brac nie po 33 ale po 22 i wyzej.

A ze trzeba zadbac o wycene na koniec roku to na 30zl mozemy sie zatzrymac za 2-3 tygodnie :)
no moglo by ruszyc chetnie bym wskoczyl :)
mogą ruszyć, nie wykluczone. ulica pełna portfek wysypywała, a nawet nie spadlo na 21,50

Laptop,
Starszy sierżant sztabowy
Posty: 247
Rejestracja: 23 lis 2016 16:47

Postautor: Laptop, » 23 lis 2016 17:32

I gdzie te spadki eksperty co? :) :) :) Tak jak myślałem fundy zaczynaja dociskac w wycenach i teraz moga brac nie po 33 ale po 22 i wyzej.

A ze trzeba zadbac o wycene na koniec roku to na 30zl mozemy sie zatzrymac za 2-3 tygodnie :)
no moglo by ruszyc chetnie bym wskoczyl :)
mogą ruszyć, nie wykluczone. ulica pełna portfek wysypywała, a nawet nie spadlo na 21,50
ja juz stoje na 11,80 sadze ze dojdzie he

`Laptop,.,
Starszy sierżant
Posty: 73
Rejestracja: 24 lis 2016 08:12

Postautor: `Laptop,., » 24 lis 2016 10:16

I gdzie te spadki eksperty co? :) :) :) Tak jak myślałem fundy zaczynaja dociskac w wycenach i teraz moga brac nie po 33 ale po 22 i wyzej.

A ze trzeba zadbac o wycene na koniec roku to na 30zl mozemy sie zatzrymac za 2-3 tygodnie :)
pieknie wychaczyles perle :)

Aus_Bres
Sierżant sztabowy
Posty: 142
Rejestracja: 04 paź 2014 12:46

Postautor: Aus_Bres » 24 lis 2016 10:41

Chyba żartujesz. Fundy może cos i wezma a może i nie . Na pewno nie zaplacą więcej jak 20 zl/akcję. Przecież nawet nie wykupiły całej puli po 22,50 zł/akcja więc zainteresowanie bylo marne. Pewne jest tylko jedno,że debiut będzie na minusie. A jak sporym to sie okaże.
Czy ktos wie kiedy debiut na gieldzie?
Kris napisz jeszcze coś mądrego, bo nie wiem gdzie mam kasę tracić :) :)

Prawdziwy *** z ciebie, hehe...

Aus_Bres
Sierżant sztabowy
Posty: 142
Rejestracja: 04 paź 2014 12:46

Postautor: Aus_Bres » 24 lis 2016 10:42

(bełkot) (bełkot) (bełkot)

No i jeszcze zostały niesprzedane akcje tego warszawskiego funduszu, ktore nie są objęte lockupem więc może być spory ZJAZD.
Oj bedzie się dzialo w ...listopadzie .
:roll: :roll: :roll:

no comments :D

Aus_Bres
Sierżant sztabowy
Posty: 142
Rejestracja: 04 paź 2014 12:46

Postautor: Aus_Bres » 24 lis 2016 10:45

nie chodzi o SWOJE AKCJE....spolek..ale o akcje...WLASCICIELI..gdzie KASA nie trafia..i NIE ZASILA SPOLKI..tylko Prywatna KABZE....dodtychczasowych wlasciucieli...JELSI TO JUZ NA IPO SIE DZIEJE...to znaczy ze....WLasciciele pragna..JUZ NA WSTEPIE...zrealizowac zysk..szcegolnie jesli TA CHEC WYJSCIA...jest ...jest TAK OLBRZYMIA...gdzie PONAD 90%....OFERTY..MIALO W ZALOZENIU BYC SPZREDAZA AKCJI...pzrez GLOWNYCH UDZIALOWCOW..... :lol: 8) :lol:

nie właścicieli tylko inwestora który włożył w to kasę na samym początku, wychodził jakiś fundusz.

natomiast faktem jest, że najfajniej jest wtedy gdy kasa idzie bezposrednio do spolki. tylko czy to ma byc gwarancją zyskow? :) rownie dobrze mozna pieniazki ze spolki wyciagnac :D
....po pierwsze PRIMO rodzina zalozycieli....TEZ CHCIALA KASOWAC ZYSKI... Fundusz chcial wyjsc na MAXA....ale rodzinka tez w 19%....czyli 59%...akcji starych udziualowcoiw..mialo trafic..w IPO.....HEHEHEHEEE.....

a po drugie ..PRIMO..WLASICIELEM..nie musi byc osoba PRYWATNA...moze to byc OSOBA PRAWNA..np fundusz....TO NIE MA ZNACZENIA..znaczenie ma to...ze chce poteznie wyjsc z inwestycji..jak NADARZA SIE OKAZJA....jest to jest w IPO TYM GOZREJ swiaddczy....o TYM...ze TAK MOCNO KTOS CHCE JUZ WYLAZIC....

Po tzrecie PRIMO....ULTIMO....pzresledz sobie debiuty i IPO gdzie w duzej czesci na DIZEN DOBRY..wychodzili DOTYCHCZASOWI AKCJONARIUSZE...zobacz np XTB....gdzie takie piekne CYFERKI pokazywal....w IPO....takie ladne tabelki...i co???....i po jakims czasie sie po.sralo..i na wynikach i na tabelkach i NA KURSIE....takich przykladow jest mnostwo...

Dlatego ja osobiscie..tez omijam spolki...ktore na DZIEN DOBTRY....w IPO...maja oferty keszowania..zyskow dla starych udzialowcow....A Z TAKA KASACJA...jaka chcieli zeobic w MUNDI...to jeszce sie nie spotkalem..gdzie 90%....OFERTY...MIALA ISC.....JAKO REALIZACJA ZYSKOW>>DO PRYWATNYCH KIESZEN.... :lol: 8) :lol:


A tu nawet TABELKI..w IPO..w stosunku do tego iche chcuieli zgarnac....i jakie spolka ma wyniki..nie wygladaly SWIETNIE...co skutkowalo brakiem chetnych do zapisow......szcegolnie po cenie..na jaka pierwotnie..STARZY AKCJONARIUSZE...i sama SPOLKA>..LICZYLA....

już się napracowałeś przy poemacie? :)

aż cholera!!! od debiutu ledwo co 21 dotknęło przez sekundę, a miło być poniżej 20zł i to przeca grubo i na lata :D

rynek i fundy cię nie posłuchały. a to i***! :lol: :lol: :lol:

alkoita4
Starszy chorąży
Posty: 1932
Rejestracja: 29 wrz 2016 11:12

Postautor: alkoita4 » 24 lis 2016 11:00


już się napracowałeś przy poemacie? :)

aż cholera!!! od debiutu ledwo co 21 dotknęło przez sekundę, a miło być poniżej 20zł i to przeca grubo i na lata :D

rynek i fundy cię nie posłuchały. a to i***! :lol: :lol: :lol:
byc...moze ale to juz nie MOJA SPRAWA.....

Przykladzik....

http://forum.parkiet.com/viewtopic.php? ... c&start=15

Obrazek

Obrazek


W kwietniu 2014...GDY to pisalem....kurs byl ok 300 PLN..niedawno byl..ponad 90%..nizej......od tamtego momentu.....

MOZNA??.....MOZNA...nawet tracic szmalec...KTO KOMU CO..zabroni.....???


:lol: 8) :lol:
Dużo lepiej jest kupić wspaniałą firmę za przeciętną cenę, niż przeciętną firmę za wspaniałą cenę - Warren Buffett

Aus_Bres
Sierżant sztabowy
Posty: 142
Rejestracja: 04 paź 2014 12:46

Postautor: Aus_Bres » 24 lis 2016 11:31


już się napracowałeś przy poemacie? :)

aż cholera!!! od debiutu ledwo co 21 dotknęło przez sekundę, a miło być poniżej 20zł i to przeca grubo i na lata :D

rynek i fundy cię nie posłuchały. a to i***! :lol: :lol: :lol:
byc...moze ale to juz nie MOJA SPRAWA.....

Przykladzik....

http://forum.parkiet.com/viewtopic.php? ... c&start=15

Obrazek

Obrazek


W kwietniu 2014...GDY to pisalem....kurs byl ok 300 PLN..niedawno byl..ponad 90%..nizej......od tamtego momentu.....

MOZNA??.....MOZNA...nawet tracic szmalec...KTO KOMU CO..zabroni.....???


:lol: 8) :lol:
to wykres in posta?

jak widze nazwisko brzoska - od razu z dala od jego akcji. wystarczy na morde popatrzec. a teraz jeszcze wpuscil ludzi w kanal z druga swoja spolka ktora wyodrebnil z tej pierwszej.

alkoita4
Starszy chorąży
Posty: 1932
Rejestracja: 29 wrz 2016 11:12

Postautor: alkoita4 » 24 lis 2016 11:34


już się napracowałeś przy poemacie? :)

aż cholera!!! od debiutu ledwo co 21 dotknęło przez sekundę, a miło być poniżej 20zł i to przeca grubo i na lata :D

rynek i fundy cię nie posłuchały. a to i***! :lol: :lol: :lol:
byc...moze ale to juz nie MOJA SPRAWA.....

Przykladzik....

http://forum.parkiet.com/viewtopic.php? ... c&start=15

Obrazek

Obrazek


W kwietniu 2014...GDY to pisalem....kurs byl ok 300 PLN..niedawno byl..ponad 90%..nizej......od tamtego momentu.....

MOZNA??.....MOZNA...nawet tracic szmalec...KTO KOMU CO..zabroni.....???


:lol: 8) :lol:
to wykres in posta?

jak widze nazwisko brzoska - od razu z dala od jego akcji. wystarczy na morde popatrzec. a teraz jeszcze wpuscil ludzi w kanal z druga swoja spolka ktora wyodrebnil z tej pierwszej.
to jest wykres INTEGRERA..o ktorym pisalem...TAK a nie inaczej......KILKA LAT TEMU......... :lol: 8) :lol:
Ostatnio zmieniony 24 lis 2016 11:35 przez alkoita4, łącznie zmieniany 1 raz.
Dużo lepiej jest kupić wspaniałą firmę za przeciętną cenę, niż przeciętną firmę za wspaniałą cenę - Warren Buffett

Experto
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2940
Rejestracja: 03 lut 2012 21:57

Postautor: Experto » 24 lis 2016 11:35

czyli lepiej by bylo jakby wepchneli akcje po 33zl niz po 22zl? :)
fundy cwane. zamiast kupic calosc po 33zl to wezma sobie z przedzialu 20-30zl od drobnych.

z przewaga po 20zl od przestraszonej drobnicy :D
nie wykluczone że właśnie tak będzie i po pierwszym wysypie będzie ssanie do 28-35pln / akcje...
Wypada mi się zgodzić z przedmówcami i pod to właśnie grubo zagrałem. Fundy cwane lisy. Playway przewartościowany, debiut słaby, to mogli docisnąć sprzedających i wycisnąć z nich 22,5 pln / akcje.

IMO strojenie okienek jednak dopiero przed nami.
Obrazek
- Co tam słychać?
- Drukujemy akcje, aż papieru zabrakło...
- Drukujcie dwustronnie!

Experto
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2940
Rejestracja: 03 lut 2012 21:57

Postautor: Experto » 24 lis 2016 11:38

I gdzie te spadki eksperty co? :) :) :) Tak jak myślałem fundy zaczynaja dociskac w wycenach i teraz moga brac nie po 33 ale po 22 i wyzej.

A ze trzeba zadbac o wycene na koniec roku to na 30zl mozemy sie zatzrymac za 2-3 tygodnie :)
pieknie wychaczyles perle :)
Troche człowiek w wolnej chwili przysiądzie i coś tam wyłuska z tego grajdoła :)
Obrazek
- Co tam słychać?
- Drukujemy akcje, aż papieru zabrakło...
- Drukujcie dwustronnie!

`Laptop,.,
Starszy sierżant
Posty: 73
Rejestracja: 24 lis 2016 08:12

Postautor: `Laptop,., » 24 lis 2016 11:39

fundy cwane. zamiast kupic calosc po 33zl to wezma sobie z przedzialu 20-30zl od drobnych.

z przewaga po 20zl od przestraszonej drobnicy :D
nie wykluczone że właśnie tak będzie i po pierwszym wysypie będzie ssanie do 28-35pln / akcje...
Wypada mi się zgodzić z przedmówcami i pod to właśnie grubo zagrałem. Fundy cwane lisy. Playway przewartościowany, debiut słaby, to mogli docisnąć sprzedających i wycisnąć z nich 22,5 pln / akcje.

IMO strojenie okienek jednak dopiero przed nami.
i to jest sluszna koncepcja :)


Wróć do „Akcje”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 218 gości