ENERGA [ENG] księga III

wszystko na temat spółek publicznych
NiKtoś
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 7386
Rejestracja: 13 sie 2017 15:44

Re: ENERGA [ENG] księga III

Postautor: NiKtoś » 27 paź 2021 19:32

najpieerw trzeba zabrac Energe Obajtkowi-Złodziejowi a potem mozna sie ekscytowac wynikami.. :mrgreen:
Na moje posty wprowadzony jest zakaz odpowiadania ( cytowania ) przez DOCHODZENIOWEGO ORAZ K(OSE) jako osoby fanatycznie upolitycznione. Reszte serdecznie zapraszam do dyskusji :mrgreen:

REKLAMA


dryniol
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8581
Rejestracja: 19 paź 2006 21:05

Re: ENERGA [ENG] księga III

Postautor: dryniol » 27 paź 2021 20:59

najpieerw trzeba zabrac Energe Obajtkowi-Złodziejowi a potem mozna sie ekscytowac wynikami.. :mrgreen:



NiKtoś a co to się stało, że tak wajche przestawiłeś co do super prezesa Orlenu budującego dla Nas Polaków takie dobro Narodowe jak Wielki Orlen :?: :roll:
Wiesz nie chcę się tu mądrować, bo wy jesteście lepszymi fachowcami od głupiego dryniola, ale wydaje mi się, że tym razem jest troszkę inna sytuacja. Super wyniki zbiegły się idealnie w czasie ze zmianą prezesa Energi i z listem SSI
do Orlenu i Energi z prośbą pozostawienia spółki na giełdzie. Wydaje mi się, że tym razem Obajtek ma chytry plan upieczenia kilku pieczeni na jednym ogniu;
- zostawić Energę na giełdzie, kreując się na wielkiego zwolennika drobnych inwestorów.
- uniknąć spraw sądowych i niepotrzebnego negatywnego rozgłosu.
- powiedzieć; rok temu jak było wezwanie po 8.35 zl to była zupełnie inna Energa, ale odkąd jest pod skrzydłami Orlenu zobaczcie jak zarabia, to i kurs zaczął rosnąć.
9 przesadnie zdołowanych spółek w latach 2019/2021, kupionych na lata;
TPE, ENG, ENA, KGN, PKP, LWB, ATT, ZEP, RNK.
Która z nich da największy zysk, się zobaczy :)
Policzymy % po 2024 roku :P

bankrucik
Podporucznik
Posty: 10734
Rejestracja: 14 mar 2008 13:55
Lokalizacja: z kasyna

Re: ENERGA [ENG] księga III

Postautor: bankrucik » 28 gru 2021 10:37

Umowy dostały elektrownie gazowe w Ostrołęce i Grudziądzu, ale także opiewające na 720 MW kontrakty na DSR czyli zarządzanie popytem na energię, które zdobywać będzie Enspirion – spółka z grupy przejętej przez Orlen Energi.

https://forsal.pl/biznes/energetyka/art ... -mocy.html


wyrażam moje osobiste poglądy, w żaden sposób nie można ich traktować jako rekomendacji !:-)
http://www.stockwatch.pl/forum, https://twitter.com/
Brak kary w przeszłości rozzuchwala na przyszłość

Apacz
Podporucznik
Posty: 12170
Rejestracja: 15 maja 2010 19:52

Re: ENERGA [ENG] księga III

Postautor: Apacz » 30 mar 2022 21:34

Przejęcie spółki Energa przez PKN ORLEN od początku budzi dużo emocji wśród inwestorów. Warto wspomnieć, że Energa była gwiazdą programu Akcjonariat Obywatelski w 2013 roku. W jej IPO wzięło udział ponad 70 000 inwestorów, a wielu z nich jest zapewne akcjonariuszami spółki aż do dzisiaj.

Energa ma za sobą lepsze i gorsze czasy na GPW. Lepsze to te wcześniejsze lata, kiedy tuż po debiucie kurs wzrósł do ponad 25 zł, a spółka w początkach giełdowej kariery zdążyła cztery razy zapłacić inwestorom dywidendę.

Późniejszy okres to czas bessy na wszystkich spółkach energetycznych w Polsce. Trendowi spadkowemu nie oparła się wówczas również Energa, co spowodowało, że wielu długoterminowych inwestorów Energi musi aktualnie liczyć spore straty z inwestycji w tę spółkę. To wszystko powoduje, że próba wycofania spółki z obrotu przy cenie za akcję około 8 zł budzi sprzeciw dużej części inwestorów indywidualnych.

Wielu inwestorów zwraca się do Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych o interwencję i próbę wpłynięcia na Zarządy Energi oraz PKN ORLEN, aby Energa pozostała w (uczciwym i nie zmanipulowanym- moj dopisek) obrocie. Wydaje się, że mimo tego, że będzie to trudniejszy scenariusz dla większościowego akcjonariusza w realizacji długoterminowych celów, powinno się przynajmniej rozważyć taki ruch, czyli pozostawienie akcji Energi w obrocie.
...
Zarząd spółki Energa SA ("Spółka") informuje, że w dniu 30 marca 2022 roku Rada Nadzorcza Spółki podjęła uchwałę o powołaniu do Zarządu Spółki na nową wspólną VII kadencję następujących osób:

- Pani Iwony Waksmundzkiej-Olejniczak na stanowisko Prezesa Zarządu,

- Pana Michała Perlika na stanowisko Wiceprezesa Zarządu ds. Finansowych,

- Pani Adrianny Sikorskiej na stanowisko Wiceprezesa Zarządu ds. Komunikacji,

- Pana Janusza Szurskiego na stanowisko Wiceprezesa Zarządu ds. Korporacyjnych,

- Pana Dominika Wadeckiego na stanowisko Wiceprezesa Zarządu ds. Operacyjnych.

Powołanie wyżej wymienionych osób do Zarządu Energa SA VII kadencji nastąpi w dniu następnym po dniu odbycia Walnego Zgromadzenia Spółki zatwierdzającego sprawozdanie finansowe Spółki za rok obrotowy 2021.

Wymienieni powyzej to:
- Orlen (obajtek)
- Orlen (obajtek)
- Orlen (obajtek)
- Orlen (obajtek)

-przy ostatnim nie wspomniano czy z Orlenu, ale choc konczył KUL

Czy nadal liczymy na uczciwa wycene i cene ??

Chyba ze sadownie sie zmusi , bo wyglada na to, ze "ida w zaparte" !

:shock:
!
No risk, no fun :-)

bankrucik
Podporucznik
Posty: 10734
Rejestracja: 14 mar 2008 13:55
Lokalizacja: z kasyna

Re: ENERGA [ENG] księga III

Postautor: bankrucik » 06 kwie 2022 10:49

to jest projekt ENERGI , OZE w ENERGA rośnie w siłę
https://www.bankier.pl/wiadomosc/Grupa- ... 13485.html

wyrażam moje osobiste poglądy, w żaden sposób nie można ich traktować jako rekomendacji !:-)
http://www.stockwatch.pl/forum, https://twitter.com/
Brak kary w przeszłości rozzuchwala na przyszłość

dryniol
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8581
Rejestracja: 19 paź 2006 21:05

Re: ENERGA [ENG] księga III

Postautor: dryniol » 06 kwie 2022 19:09

Najpierw złodziej o.bajek ze swoim przełożonym Kłamczyńskim muszą się wycofać ze złodziejskiego zbierania akcji za bezcen akcjonariatowi obywatelskiemu, który kupował akcje Energi od Skarbu Państwa w IPO po 17 zł, a potem można lecieć na "stówę" :roll:
Ostatnio zmieniony 06 kwie 2022 19:29 przez dryniol, łącznie zmieniany 1 raz.
9 przesadnie zdołowanych spółek w latach 2019/2021, kupionych na lata;
TPE, ENG, ENA, KGN, PKP, LWB, ATT, ZEP, RNK.
Która z nich da największy zysk, się zobaczy :)
Policzymy % po 2024 roku :P

dusigrosz
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3727
Rejestracja: 23 wrz 2020 19:32
Lokalizacja: 🇵🇱 🇵🇱 🇵🇱 🇵🇱 🇵🇱 🇵🇱 🇵🇱 🇵🇱 🇵🇱

Re: ENERGA [ENG] księga III

Postautor: dusigrosz » 06 kwie 2022 19:27

Najpierw złodziej o.bajek musi się wycofać ze złodziejskiego zbierania akcji za bezcen akcjonariatowi obywatelskiemu, który kupował akcje Energi od Skarbu Państwa w IPO po 17 zł, a potem można lecieć na "stówę" :roll:
A ro nie jest tak, ze zamiast energii lepiej kupic Orlen?

dryniol
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8581
Rejestracja: 19 paź 2006 21:05

Re: ENERGA [ENG] księga III

Postautor: dryniol » 06 kwie 2022 19:47


A ro nie jest tak, ze zamiast energii lepiej kupic Orlen?
dusigrosz no raczej Energa na dłuższą metę da zarobić o wiele więcej niż Orlen 8)
Po pierwsze jest o wiele tańsza. Orlen jest ponad 10-krotnie droższy od Energi patrząc na kapitalizację obu spółek,
a w żadnej pozycji bilansu nawet skonsolidowanej z Energą nie przekracza 10 razy tego co w bilansie ma Energa.
Po drugie w dłuższej perspektywie zamiast samochodów na paliwo, będziemy przesiadać się na samochody elektryczne, więc Orlen będzie co rok tracił coraz więcej klientów na rzecz Energi :idea:
Znasz mnie i wiesz już chyba, że ja zawsze patrzę na dłuższą perspektywę inwestycyjną, a nie tu i teraz 8)
9 przesadnie zdołowanych spółek w latach 2019/2021, kupionych na lata;
TPE, ENG, ENA, KGN, PKP, LWB, ATT, ZEP, RNK.
Która z nich da największy zysk, się zobaczy :)
Policzymy % po 2024 roku :P

bankrucik
Podporucznik
Posty: 10734
Rejestracja: 14 mar 2008 13:55
Lokalizacja: z kasyna

Re: ENERGA [ENG] księga III

Postautor: bankrucik » 11 kwie 2022 18:01

wyrok już 11 maja..???..raczej niemożliwe :idea: :idea: :idea: :idea: :idea:

https://biznes.trojmiasto.pl/Ruszaja-pr ... 65986.html

wyrażam moje osobiste poglądy, w żaden sposób nie można ich traktować jako rekomendacji !:-)
http://www.stockwatch.pl/forum, https://twitter.com/
Brak kary w przeszłości rozzuchwala na przyszłość

dryniol
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8581
Rejestracja: 19 paź 2006 21:05

Re: ENERGA [ENG] księga III

Postautor: dryniol » 12 kwie 2022 23:43

wyrok już 11 maja..???..raczej niemożliwe :idea: :idea: :idea: :idea: :idea:

https://biznes.trojmiasto.pl/Ruszaja-pr ... 65986.html

Złodziej O.bajek z Orlenu pokazuje innym i "świeci" przykładem, jak można "fajnie" okradać uczciwych obywateli Polski. Skarb Państwa sprzedawał obywatelom Energę po 17 zł, a PiSuar O.bajek zabiera im Energę po 8,35 zł :oops:
Takie to mamy właśnie w Polsce od 7 lat "wspaniałe" Prawo I Sprawiedliwość :oops:
9 przesadnie zdołowanych spółek w latach 2019/2021, kupionych na lata;
TPE, ENG, ENA, KGN, PKP, LWB, ATT, ZEP, RNK.
Która z nich da największy zysk, się zobaczy :)
Policzymy % po 2024 roku :P

Jot23
Kapitan
Posty: 55891
Rejestracja: 06 cze 2005 00:53

Re: ENERGA [ENG] księga III

Postautor: Jot23 » 17 kwie 2022 00:40

ZEBY NIE BYLO !

JAKIS TAM J23 NA BANKIERZE TO ZE MNA NIE MA ZADNYCH ZWIAZKOW !

NIE WIEM CZY GDZIE INDZIEJ PISUJE, ALE ZAUWAZYLEM TAM, A MENDOWATE JAKIES WYPOWIEDZI

+

POWODZENIA DROBNYM ZYCZE

I WESOLEGO ALLELUJA !
POWODZENIA-a ja i tak będę robił po swojemu :-)

Szczupak_Gieldowy
Chorąży sztabowy
Posty: 5746
Rejestracja: 22 sie 2015 22:50

Re: ENERGA [ENG] księga III

Postautor: Szczupak_Gieldowy » 21 kwie 2022 15:10

wyrok już 11 maja..???..raczej niemożliwe :idea: :idea: :idea: :idea: :idea:

https://biznes.trojmiasto.pl/Ruszaja-pr ... 65986.html

Złodziej O.bajek z Orlenu pokazuje innym i "świeci" przykładem, jak można "fajnie" okradać uczciwych obywateli Polski. Skarb Państwa sprzedawał obywatelom Energę po 17 zł, a PiSuar O.bajek zabiera im Energę po 8,35 zł :oops:
Takie to mamy właśnie w Polsce od 7 lat "wspaniałe" Prawo I Sprawiedliwość :oops:
No i masz go jeszcze bliżej

ENERGA SA (17/2022) Delegowanie Członka Rady Nadzorczej do czasowego wykonywania czynności Prezesa Zarządu Energa SA

Zarząd spółki Energa SA ("Spółka") informuje, że Rada Nadzorcza Spółki w dniu 21 kwietnia 2022 roku postanowiła delegować Członka Rady Nadzorczej Spółki Pana Daniela Obajtka do czasowego wykonywania czynności Prezesa Zarządu Spółki VI bieżącej kadencji oraz VII kadencji (która rozpocznie się od dnia następnego po dniu odbycia Walnego Zgromadzenia Energa SA zatwierdzającego sprawozdanie finansowe Spółki za rok obrotowy 2021) na okres od dnia 21 kwietnia 2022 roku do dnia 21 lipca 2022 roku.

Pan Daniel Obajtek będzie wykonywał czynności Prezesa Zarządu Spółki bez pobierania wynagrodzenia.
Szacun wszystkim normalnym

Na pohybel nikczemnikom !

Realista7201
Sierżant sztabowy
Posty: 120
Rejestracja: 18 maja 2021 18:43

Re: ENERGA [ENG] księga III

Postautor: Realista7201 » 22 kwie 2022 14:11

a ja sobie bede trzymal. Nigdzie mi sie nie spieszy:)

dryniol
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8581
Rejestracja: 19 paź 2006 21:05

Re: ENERGA [ENG] księga III

Postautor: dryniol » 23 kwie 2022 12:48

a ja sobie bede trzymal. Nigdzie mi sie nie spieszy:)

Realista7201 dokładnie. Zło.dzieje O.bajki pójdą za kraty, to i Energa eksploduje jeśli chodzi o notowania giełdowe :idea: Póki co O.bajek mydli oczy dochodzeniowym ma.tołom, że oficjalnie nie będzie pobielał wynagrodzenia...
...a jedynie pod stołem, coś jak Putin :oops: "Biedaczek" Putin też ma przecież oficjalnie niskie wynagrodzenie :oops:
PiSuarowe nieudaczniki szybko się uczą sztuczek od swoich przyjaciół z Kremla :oops:
9 przesadnie zdołowanych spółek w latach 2019/2021, kupionych na lata;
TPE, ENG, ENA, KGN, PKP, LWB, ATT, ZEP, RNK.
Która z nich da największy zysk, się zobaczy :)
Policzymy % po 2024 roku :P

Szczupak_Gieldowy
Chorąży sztabowy
Posty: 5746
Rejestracja: 22 sie 2015 22:50

Re: ENERGA [ENG] księga III

Postautor: Szczupak_Gieldowy » 23 kwie 2022 22:37

a ja sobie bede trzymal. Nigdzie mi sie nie spieszy:)
Mniej niz cena z IPO +inflacja to kryminal !

:mrgreen:
Szacun wszystkim normalnym

Na pohybel nikczemnikom !


Wróć do „Akcje”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 61 gości