MABION [MAB] cz.13 - Mabion spółką międzynarodową

wszystko na temat spółek publicznych
Grendel
Starszy sierżant sztabowy
Posty: 271
Rejestracja: 12 gru 2011 15:44

Postautor: Grendel » 13 sty 2017 11:07

rekomendacja która sie pojawiła to nic nowego, wiec dlaczego miałaby nagle spolka rosnać????????????????????
Ponadto, ta rekomendacja jest słabsza niż zeszłoroczne, zatem to raczej spadki są uzasadnione.

Ale jeden wniosek można wyciągnąć z takich a nie innych reakcji na w sumie niemal nieznaczący news :)

REKLAMA


warriors
Plutonowy
Posty: 17
Rejestracja: 17 paź 2016 10:30

Postautor: warriors » 13 sty 2017 11:07

To nie ma nic wspólnego z żadnymi WIG-ami

Spółka jest w epokowym momencie, a każde info jest wykorzystywane do wywalenia akcji po czym kurs wraca na swoje miejsce

Tak jest od kilku miesięcy

A porównywanie to ze spółkami z USA czy Koreą jest żałosne. Polska spółka nigdy nie będzie nawet w części wyceniana jak ta z USA czy Korei - po prostu tak jest i nic tu nie pomoże

Jak mawia klasyk - dobrze, to tu już było...Niestety

Hydrant
Młodszy chorąży
Posty: 554
Rejestracja: 12 sty 2007 00:27

Postautor: Hydrant » 13 sty 2017 15:39

oczywiscie ze ma wspolnego z wigami bo male chodzo slabo ledwo do ostatniego szczytu dolazly a srednie przebily, nie stynkac :lol:

hantar
Chorąży sztabowy
Posty: 4763
Rejestracja: 23 sie 2008 19:22

Postautor: hantar » 13 sty 2017 19:20

Ja tu widzę nowe twarze. Zapraszamy, zapraszamy :) W tym roku 130 zł to mus :D

Kaplica
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2303
Rejestracja: 24 lut 2016 19:47

Postautor: Kaplica » 13 sty 2017 19:58

ładnie, ładnie tego juz długo sie nie utrzyma w ryzach ale będzie strzal oj bedzie
ja juz złożyłem zapisy na kawałek san escobara :lol:

alkoita4
Starszy chorąży
Posty: 1932
Rejestracja: 29 wrz 2016 11:12

Postautor: alkoita4 » 13 sty 2017 20:01

ładnie, ładnie tego juz długo sie nie utrzyma w ryzach ale będzie strzal oj bedzie
ja juz złożyłem zapisy na kawałek san escobara :lol:
uwazej...zeby ci w paczce z BANANAMI nie pzryslali..a za ta paczka psow gonczych...np.....z CBŚu.... :lol: 8) :lol:
Dużo lepiej jest kupić wspaniałą firmę za przeciętną cenę, niż przeciętną firmę za wspaniałą cenę - Warren Buffett

Kaplica
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2303
Rejestracja: 24 lut 2016 19:47

Postautor: Kaplica » 13 sty 2017 20:02

ładnie, ładnie tego juz długo sie nie utrzyma w ryzach ale będzie strzal oj bedzie
ja juz złożyłem zapisy na kawałek san escobara :lol:
uwazej...zeby ci w paczce z BANANAMI nie pzryslali..a za ta paczka psow gonczych....z CBŚiu.... :lol: 8) :lol:

a to sie wypisuję, odwołuje zapis
ale rakieta bedzie :lol:

alkoita4
Starszy chorąży
Posty: 1932
Rejestracja: 29 wrz 2016 11:12

Postautor: alkoita4 » 14 sty 2017 10:54

Tylko jesli chodzi o oczekiwania na podpisanie umowy dystrybucyjnej na stany.....jelsi chodzi o kwote....to moze troszke prezydentura TRUMPa zamieszac....

Ostatnio bardzo mocno krytykowal koncerny za tak drogo spzredaja leki.....a jak wiadomo...ON potrafi perswazją ...mocno zmienic politykje nawet duzych podmiotow rynkowych......wiec jesli BIG farma bedzie mocniej ciela ceny lekow w obawie przed jakimis KONSEKWENCJAMI....to automatycznie zamienjniki tez beda odczuwac jesce mocniejsza presje....cenowa jelsi chodzi o walke o klienta..i konkurowanie miedzy soba....

I dlatego ....warto myslec....o tym....zeby tworzyc..nowe..... innowacyjne...skuteczniejsze...bezpieczniejsze..... leki.....ktore znajda swoja nisze nie tylko ze wzgledu na konkurencje cenową ....ale po prostu na wyzsza jakość leczenia........w stosunku do konkurencji.....
Dużo lepiej jest kupić wspaniałą firmę za przeciętną cenę, niż przeciętną firmę za wspaniałą cenę - Warren Buffett

Bubo_532085
Sierżant sztabowy
Posty: 199
Rejestracja: 08 wrz 2011 01:14

Postautor: Bubo_532085 » 14 sty 2017 11:23


Kaplica
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2303
Rejestracja: 24 lut 2016 19:47

Postautor: Kaplica » 16 sty 2017 22:11

cierpliwi będą wynagrodzeni oj będą, dzień chwały nadchodzi!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :P

30malo
Starszy chorąży
Posty: 1288
Rejestracja: 22 wrz 2009 11:57

Postautor: 30malo » 16 sty 2017 22:57

cierpliwi będą wynagrodzeni oj będą, dzień chwały nadchodzi!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :P
SPOKOJNIE WSZYSTKO PRZED NAMI. :!: :!: :!:

Grendel
Starszy sierżant sztabowy
Posty: 271
Rejestracja: 12 gru 2011 15:44

Postautor: Grendel » 17 sty 2017 10:53

Tylko jesli chodzi o oczekiwania na podpisanie umowy dystrybucyjnej na stany.....jelsi chodzi o kwote....to moze troszke prezydentura TRUMPa zamieszac....

Ostatnio bardzo mocno krytykowal koncerny za tak drogo spzredaja leki.....a jak wiadomo...ON potrafi perswazją ...mocno zmienic politykje nawet duzych podmiotow rynkowych......wiec jesli BIG farma bedzie mocniej ciela ceny lekow w obawie przed jakimis KONSEKWENCJAMI....to automatycznie zamienjniki tez beda odczuwac jesce mocniejsza presje....cenowa jelsi chodzi o walke o klienta..i konkurowanie miedzy soba....

I dlatego ....warto myslec....o tym....zeby tworzyc..nowe..... innowacyjne...skuteczniejsze...bezpieczniejsze..... leki.....ktore znajda swoja nisze nie tylko ze wzgledu na konkurencje cenową ....ale po prostu na wyzsza jakość leczenia........w stosunku do konkurencji.....
Ciekawy temat

Według mnie Trump może wpływać w pewien sposób na politykę koncernów, ale nie ma żadnej możliwości na wymuszanie obniżek cen. Jedyne co może zrobić to poluźnić przepisy regulujące rynek i to może być zagrożenie dla Mabionu. Natomiast nie wierzę, aby jakikolwiek koncern mógł konkurować cenowo z Mabionem (co było już to pokazywane).

Myślę, że kwestia tworzenia zupełnie nowego leku biotechnologicznego to jest melodia bardzo dalekiej przyszłości i nie ma obecnie możliwości aby skupiać się na tym, nie w przypadku Mabionu.

bankrucik
Podporucznik
Posty: 10734
Rejestracja: 14 mar 2008 13:55
Lokalizacja: z kasyna

Postautor: bankrucik » 17 sty 2017 11:30

szykujcie sie :lol: :lol: :lol:
wyrażam moje osobiste poglądy, w żaden sposób nie można ich traktować jako rekomendacji !:-)
http://www.stockwatch.pl/forum, https://twitter.com/
Brak kary w przeszłości rozzuchwala na przyszłość

Neuter
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8015
Rejestracja: 12 kwie 2014 22:02

Postautor: Neuter » 17 sty 2017 11:49

http://www.parkiet.com/artykul/1502616- ... jalem.html

faktycznie, chciałbym wiedzieć wg jakiego klucza taki zysk prognozują, niemal 1:1 z przychodami...
a dokladniej:

„Kupuj" Mabion

Ipopema Securities rozpoczął wydawanie rekomendacji dla spółki Mabion od zalecenia „kupuj" i ceny docelowej na poziomie 101 zł.
Jeszcze będzie przepięknie ! Jeszcze (kiedyś) będzie normalnie !

Gerda88
Chorąży sztabowy
Posty: 4142
Rejestracja: 23 lip 2010 11:10

Postautor: Gerda88 » 17 sty 2017 11:54

http://www.parkiet.com/artykul/1502616- ... jalem.html

faktycznie, chciałbym wiedzieć wg jakiego klucza taki zysk prognozują, niemal 1:1 z przychodami...
a dokladniej:

„Kupuj" Mabion

Ipopema Securities rozpoczął wydawanie rekomendacji dla spółki Mabion od zalecenia „kupuj" i ceny docelowej na poziomie 101 zł.
Poważnie?

:shock:


Wróć do „Akcje”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: jarek111 i 159 gości