11 Bit Studios [11bit] cz. XXII - czas na Beat Cop

wszystko na temat spółek publicznych
alkoita4
Starszy chorąży
Posty: 1932
Rejestracja: 29 wrz 2016 11:12

Postautor: alkoita4 » 14 lut 2017 11:17

@alik
Cały czas płacisz 0,38? Sporo jak na dzisiejsze czasy. Z 5 lat temu przeniosłem się do DB gdzie jest 0,19 mimo że w poprzednim biurze miałem rachunek od 96. roku (i gdzie martwy pozostawiłem). Osobiście przez te 5 lat na różnicach jestem pewnie ze 20 tys. do przodu. Jeśli to dla ciebie niewiele znacząca kwota to zawsze możesz znaleźć jakieś Centaurusy, Pegasusy inne fundacje czy co tam lubisz a dla których każdy grosz się liczy. Warto też czasami sobie o tym przypomnieć, zwłaszcza gdy na giełdzie idzie jak teraz. A brokerzy i tak pewnie wiele nie schudną :wink:
wiesz jakos nie pomywalsem o tym......0.19%....roznicy....to nie jest wielka sprawa..jakas.....ale chyba warto..faktycznie dryndnac..do mojego DM....zeby obnizyli mi prowizje.... pzrez spory czas....nie treidowalem..a jak nadszedl czas....zeby zaczac byc aktywnaiejszym....na rynku....i zamieszc..w swoim portfelu....to faktycznie...zapomaniel o takich detalach..jak...mozliwosc..iciecia o.0.2%....swojej prowizji.....

wiesz jak to jest jak niezle idzie...to nie zwraca czlowiek uwagi na jakies Ogonki...w porcencikach.....ale THANKS....zajme sie ta kwestia moze mi obniza....bo pzrenosic papaierow poki co mi sie nie che....dodaktowe oplaty za pzrenosiny..nowe systemy transakcyjne..kombinowanie..z lewarem do ktorego mam dostep...obecnie.....itp.itd....
Dużo lepiej jest kupić wspaniałą firmę za przeciętną cenę, niż przeciętną firmę za wspaniałą cenę - Warren Buffett

REKLAMA


real
Chorąży sztabowy
Posty: 4618
Rejestracja: 05 maja 2013 13:26

Postautor: real » 14 lut 2017 14:12

Na PAX zapewne 11bit poda datę premiery Beat Cop
http://foruminvest.11bitstudios.com/vie ... 3&start=80

Rif1977
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2329
Rejestracja: 21 gru 2014 13:21

Postautor: Rif1977 » 15 lut 2017 14:08

Już chyba wszyscy za burtą? :)
A dzisiaj takie spadki jak w ostatnich dniach wzrosty, czyli na niewielkich obrotach. Na moje spokojnie konsoliduje się papier, by o połowy roku znowu zacząć się piąć.

Pandziora
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 7546
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28
Lokalizacja: Karkosikowo

Postautor: Pandziora » 15 lut 2017 14:42

Już chyba wszyscy za burtą? :)
A dzisiaj takie spadki jak w ostatnich dniach wzrosty, czyli na niewielkich obrotach. Na moje spokojnie konsoliduje się papier, by o połowy roku znowu zacząć się piąć.
Zmałpowali ruchy z innych spółek...
Coś nie dajesz LESZCZOWI nadziei- do czerwca ma czekać aż się ruszy? :P
Ruchy nie będą uzależnione od inf. Myslę, że kondycja BANANA powinna mieć ograniczony wpływ na kurs.
Czy wzrośnie czy spadnie leszcz zostanie na dnie : )
"Cymcyka nie ma" - Bandyta : )

Truth
Starszy sierżant sztabowy
Posty: 379
Rejestracja: 03 sty 2015 10:51

11 bit na czele minirankingu najbardziej obiecujących spółek

Postautor: Truth » 15 lut 2017 22:02

Na warszawskiej giełdzie notowanych jest ponad 400 spółek. Największe z nich skupione są w indeksie WIG20. Tak zwane średniaki znajdziemy w mWIG40. Przedsiębiorstwa z tych dwóch indeksów są najlepiej znane drobnym inwestorom.
Ale na naszym parkiecie znajdziemy także wiele mniejszych spółek, które nie są powszechnie rozpoznawalne, ale systematycznie się rozwijają. Które z nich można nazwać „wchodzącymi gwiazdami GPW"?

Producent gier z ambicjami
Najczęściej wymienianym przez ekspertów kandydatem do miana „wschodzącej gwiazdy" jest 11 bit studios.
– Spółka zajmuje się produkcją gier komputerowych. Została założona w 2009 r. Na giełdzie pojawiła się rok później. Obecnie jest warta 350 mln zł. Inwestor, który kupił akcje spółki podczas debiutu giełdowego i trzyma je do dziś, zarobiłby na nich ponad 4000 proc. – podkreśla Tomasz Wyłuda, menedżer zespołu doradztwa i analiz BM ING Banku
Jego zdaniem dobra passa firmy może być kontynuowana. Wśród największych spółek na amerykańskiej giełdzie jeszcze kilka lat temu pierwsze miejsca pod względem kapitalizacji okupowały firmy z branży finansowej i motoryzacyjnej. Obecnie są to spółki z branży informatycznej. Podobne tendencje będą widoczne na polskiej giełdzie. Spółki z tego sektora już wkrótce mogą znaleźć się w gronie 20 największych.
Tomasz Krajewski, analityk BM Deutsche Banku, dodaje, że choć 11 bit studios koncentruje się na mniejszych tytułach, może pójść podobną drogą jak CD Projekt (największa giełdowa gwiazda wśród producentów gier).
– 11 bit studios jest już szeroko rozpoznawalny, a jego dobry model biznesowy przynosi istotne przychody, co wpływa oczywiście na wycenę giełdową. Wydaje się, że spółka ma szanse budować swoją mocną wartość na giełdzie – mówi Tomasz Krajewski.
Rozwój 11 bit studios docenia również Kamil Hajdamowicz, analityk BM BGŻ BNP Paribas. – Spółka w dalszym ciągu czerpie przychody z sukcesu gry „This War of Mine". Mimo przesunięcia premiery „Frostpunka", jej perspektywy nadal wyglądają dobrze, zaś cele finansowe na lata 2017-2019 są ambitne – podkreśla Kamil Hajdamowicz.
Innym faworytem ekspertów jest Celon Pharma, czyli niedawny giełdowy debiutant. Firma ta pojawiła się na GPW na początku grudnia i przez pierwsze dwa miesiące zyskała ok. 50 proc.
– Spółka z powodzeniem komercjalizuje swoje produkty. Jej lek na astmę, Salmex, ma szansę zaistnieć na rynkach strefy euro, w Stanach Zjednoczonych i Chinach. W przypadku powodzenia projektu znacząco zwiększyłyby się przychody z eksportu. W kolejnych latach wpływ na wyniki mogą mieć nowe projekty Celon Pharma. Obecnie w fazie badań i testów jest np. S-ketamina, czyli zaawansowany lek na depresję – mówi Kamil Hajdamowicz.
Silny sektor biotechnologiczny
Na tę samą spółkę z branży biotechnologicznej wskazał Tomasz Krajewski. Ale to nie jedyne przedsiębiorstwo z tego sektora, które znalazło się w gronie „wschodzących gwiazd GPW".
Analityk BM Deutsche Banku wyróżnił także kolejnego producenta leków, Mabion. Firma ta również się szybko rozwija i wciąż pracuje nad wprowadzaniem nowych produktów na rynek. Mabion jest obecny na GPW od 2010 r. Od tego czasu jego akcje zyskały na wartości już ponad 500 proc.
Kolejną spółką, która dynamicznie się rozwija i cieszy się uznaniem inwestorów jest Selvita.
–Jest to polska firma badawczo-rozwojowa założona w 2007 r. w Krakowie. Działalność spółki koncentruje się wokół rozwiązań z zakresu chemii, biotechnologii oraz bioinformatyki dla jednostek badawczo-rozwojowych i różnych gałęzi przemysłu. Selvita w ciągu ostatnich trzech lat zwiększyła sprzedaż pięciokrotnie – mówi Tomasz Wyłuda.
Jak podkreśla, o sukcesie firmy decyduje innowacyjność oraz bardzo dobrze wykształcona kadra. Spółka zatrudnia ponad 100 osób z tytułem naukowym doktora. Biorąc pod uwagę jej bardzo perspektywiczne projekty można oczekiwać, że dalej będzie dynamicznie się rozwijać i być może stanie się dużym giełdowym graczem.
Inne tropy inwestycyjne
Eksperci nie zapomnieli również o jednej z popularniejszych spółek ostatnich miesięcy – Livechat Software. Jest to producent oprogramowania komunikacyjnego dla biznesu.
– Co prawda wycena spółki na GPW przekroczyła już 1 mld zł, ale wciąż wchodzi w skład sWIG80. Rozwój firmy daje nadzieję na zwiększenie kapitalizacji w długim okresie – mówi Tomasz Krajewski.
Z kolei Michał Sztabler z Noble Securities uważa, że do grona „wschodzących gwiazd" można zaliczyć Trans Polonię, spółkę z branży transportowej. Specjalizuje się ona w transporcie paliw oraz chemikaliów. Jest mocno obecna na rynkach Europy Zachodniej.
– Dzięki akwizycji firmy Orlen Transport (obecnie OTP) spółka stała się liderem w segmencie przewozów paliw. Jednocześnie znacząco wzrosły jej przychody, poprawiła się też zyskowność – podkreśla analityk.
Jak dodaje, zwiększenie zdolności transportowych (flota po przejęciu OTP urosła z ok. 200 do 500 pojazdów) pozwoliło Trans Polonii awansować w rankingach firm spedycyjnych. Biorąc pod uwagę preferencje klientów (dużych producentów chemii), którzy przy wyborze usługodawców kierują się głównie ich potencjałem przewozowym, w niedługim czasie firma powinna zyskać nowe kontrakty.
Ponadto, jak zaznacza Michał Sztabler, Trans Polonia jest jednym z największych krajowych przewoźników mas bitumicznych (głównie asfaltów). I tak jak skorzystała na poprzednim boomie w budownictwie infrastrukturalnym, tak również może zyskać dzięki nowemu programowi budowy dróg i autostrad.
Ostatnia propozycja to producent taboru kolejowego Newag.
– Spółka po debiucie trafiła na słaby okres z uwagi na spadek zamówień publicznych i inwestycji infrastrukturalnych. Od kilku miesięcy widać jednak znaczącą poprawę. Portfel zamówień na ten rok już dziś przekracza wartość z 2016 r. A nowa perspektywa unijna otwiera szansę na pozyskanie kolejnych intratnych kontraktów – mówi Kamil Hajdamowicz.
Spółki, na które warto postawić*
- 11 bit studios (trzy wskazania)
spółka zajmuje się produkcją i dystrybucją gier komputerowych
- Celon Pharma (dwa wskazania)
firma farmaceutyczna prowadzącą zaawansowane badania naukowe i wytwarzająca nowe leki
- Mabion (jedno wskazanie)
spółka opracowuje i wprowadza na rynek innowacyjne leki
- Selvita (jedno wskazanie)
działalność spółki koncentruje się na rozwiązaniach z zakresu chemii, biotechnologii oraz bioinformatyki
- Livechat Software (jedno wskazanie)
producent oprogramowania komunikacyjnego dla biznesu
- Trans Polonia (jedno wskazanie)
spółka z branży transportowej, specjalizująca się w transporcie paliw oraz chemikaliów
- Newag (jedno wskazanie)
przedsiębiorstwo zajmuje się modernizacją i produkcją taboru szynowego oraz wagonów pasażerskich
*swoje propozycje przekazało czterech analityków

http://www.rp.pl/Lokaty-i-inwestycje/30 ... .html#ap-1

real
Chorąży sztabowy
Posty: 4618
Rejestracja: 05 maja 2013 13:26

Postautor: real » 15 lut 2017 22:20

Najczęściej wymienianym przez ekspertów kandydatem do miana „wschodzącej gwiazdy" jest 11 bit studios.
:wink: :wink: :wink:

klaxon
Chorąży sztabowy
Posty: 5456
Rejestracja: 01 kwie 2006 08:09

Re: 11 bit na czele minirankingu najbardziej obiecujących sp

Postautor: klaxon » 15 lut 2017 22:39

11 bit studios (trzy wskazania)
spółka zajmuje się produkcją i dystrybucją gier komputerowych
11bit nie zajmuje się już dystrybucją gier po zlikwidowaniu GamesRepublic, pozostaje nadal producentem i wydawcą gier

Rif1977
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2329
Rejestracja: 21 gru 2014 13:21

Postautor: Rif1977 » 15 lut 2017 23:42

Najczęściej wymienianym przez ekspertów kandydatem do miana „wschodzącej gwiazdy" jest 11 bit studios.
:wink: :wink: :wink:
Nic nowego. Pisałem parę dni temu, że grubi stawiają na tę branżę i muszą ciągnąć kapitalizację do CDP, a 11bit jest głównym kandydatem, by peleton ciągąć za liderem. Przypomnę, że kapitalizacja 11bit, to 1/18 CDP. Jest potencjał do zwielokrotnienia inwestycji.
Tymczasem leszcze z tego forum bez wiary oddali kwity :)

noox
Chorąży
Posty: 943
Rejestracja: 07 gru 2014 21:21

Postautor: noox » 16 lut 2017 09:37

jest juz reko cdr i 11b od boski?

klaxon
Chorąży sztabowy
Posty: 5456
Rejestracja: 01 kwie 2006 08:09

Postautor: klaxon » 16 lut 2017 09:43

8 lutego dali CDR trzymaj z wyceną 42,90 :shock: , po pięciu dniach nowa rekomendacja :roll:

noox
Chorąży
Posty: 943
Rejestracja: 07 gru 2014 21:21

Postautor: noox » 16 lut 2017 09:54

8 lutego dali CDR trzymaj z wyceną 42,90 :shock: , po pięciu dniach nowa rekomendacja :roll:
13 lutego wydali nowa ale nie oppublikowali jeszcze. D+3 to chyba dzis no chyba ze jutro dopiero albo dzis po sesji?

real
Chorąży sztabowy
Posty: 4618
Rejestracja: 05 maja 2013 13:26

Postautor: real » 16 lut 2017 10:06

Tymczasem leszcze z tego forum bez wiary oddali kwity :)
Im mniej akcji w słabych rękach tym lepiej! Czekamy na Beat Cop :D

Tak jak rok temu nikt o 11bit nie wspominał to teraz spółka jest ulubieńcem analityków - i dobrze ktoś te akcje po 300 musi od nas odkupić :wink: :wink: :wink:
http://www.finweb.pl/gielda/analityk-ra ... o-na-minus

alkoita6
Starszy plutonowy
Posty: 24
Rejestracja: 16 lut 2017 09:50

Postautor: alkoita6 » 16 lut 2017 10:23

Najczęściej wymienianym przez ekspertów kandydatem do miana „wschodzącej gwiazdy" jest 11 bit studios.
:wink: :wink: :wink:
..i fajnie jakby ssie to sprawdzilo......ale to zalzy od spzredazy...gier....

natomisat na chwile obecna..at..nie wyglada zbyt zachecajaco.....

i prosze nie piszcie...ze jestem sceptykiem tylko dlatego..ze sioe skrocilem...bo widzialem inne mozliwosci tez..inwestowania..w inne kwity....i postanowilem zmniejszyc...dysproporcije w moim portfelu..i bardziej go zdywersyfikowac....

Rif1977
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2329
Rejestracja: 21 gru 2014 13:21

Postautor: Rif1977 » 16 lut 2017 11:52

Najczęściej wymienianym przez ekspertów kandydatem do miana „wschodzącej gwiazdy" jest 11 bit studios.
:wink: :wink: :wink:
..i fajnie jakby ssie to sprawdzilo......ale to zalzy od spzredazy...gier....

natomisat na chwile obecna..at..nie wyglada zbyt zachecajaco.....

i prosze nie piszcie...ze jestem sceptykiem tylko dlatego..ze sioe skrocilem...bo widzialem inne mozliwosci tez..inwestowania..w inne kwity....i postanowilem zmniejszyc...dysproporcije w moim portfelu..i bardziej go zdywersyfikowac....
Pozbyłes się wszystkiego. W innym wypadku dalej byś dbał o inwestycje pisząc na lewo i prawo, tak jak czynisz teraz z farma hehe

Pandziora
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 7546
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28
Lokalizacja: Karkosikowo

Postautor: Pandziora » 16 lut 2017 13:25

:wink: :wink: :wink:
..i fajnie jakby ssie to sprawdzilo......ale to zalzy od spzredazy...gier....

natomisat na chwile obecna..at..nie wyglada zbyt zachecajaco.....

i prosze nie piszcie...ze jestem sceptykiem tylko dlatego..ze sioe skrocilem...bo widzialem inne mozliwosci tez..inwestowania..w inne kwity....i postanowilem zmniejszyc...dysproporcije w moim portfelu..i bardziej go zdywersyfikowac....
Pozbyłes się wszystkiego. W innym wypadku dalej byś dbał o inwestycje pisząc na lewo i prawo, tak jak czynisz teraz z farma hehe
:P
uups wydało się :roll:
A poza tym nie wiem co w farmie można widzieć pozytywnego...
Czy wzrośnie czy spadnie leszcz zostanie na dnie : )
"Cymcyka nie ma" - Bandyta : )


Wróć do „Akcje”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 86 gości