BRASTER [BRA] księga V Ekspansja zagraniczna

wszystko na temat spółek publicznych
klonas
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3499
Rejestracja: 18 gru 2013 19:22

Postautor: klonas » 26 lut 2017 18:21

Taka wycena jest krzywdząca dla obecnych emisjiobiorców 15 zł o ile sami nie biorą. Więc w mojej ocenie, jeżeli inwestor jest od dawna to będzie ten sam co obejmował wczesniejsze i emisja może być ca 15 zł . Może to być warunkiem umowy ustnej. Jednak skad taki gość może o tym wiedzieć?

Od Brastera? aby przyzwyczaić rynek? Tylko po co jak mogą co chcą:D.

Tu jest więcej gdybania, teori spiskowych niż faktów. Prezes ten niby rozważał zakup akcji, jeżeli ten raport, wolumen ostatni ma coś z zakupem akcji przez insaidera... Ojcze nasz ...

Zioło i jego czysta ;)
Ostatnio zmieniony 26 lut 2017 18:40 przez klonas, łącznie zmieniany 1 raz.

REKLAMA


Laptop/
Sierżant sztabowy
Posty: 132
Rejestracja: 23 lut 2017 19:29

Postautor: Laptop/ » 26 lut 2017 18:24

i co bylo jakie info na ktore czekaliscie w wekeend ? :)

Captain_Obvious
Starszy chorąży
Posty: 1030
Rejestracja: 08 cze 2015 18:38

Postautor: Captain_Obvious » 26 lut 2017 19:33

:D

Alik do raportu, gdzie analityk przewiduje 100 mln emisji?

"Od rana inwestorzy wyrywają sobie z rąk akcje właściciela innowacyjnego urządzenia do badania piersi. Powód?

Od startu notowań akcje Brastera świecą soczystą zielenią. O godz. 10 walory spółki drożeją o 22 proc., do 17,2 zł. Tak wyraźne wzrosty to pokłosie publikacji rekomendacji East Value Research. Cena docelowa dla akcji właściciela innowacyjnego urządzenia do badania piersi została ustalona na poziomie 36,8 zł, co implikuje jeszcze około 115-proc. potencjał do wzrostu.
Adrian Kowollik, autor rekomendacji podkreśla, iż w ubiegłym roku Braster po raz kolejny udowodnił, że realizuje obietnice. – W 2017 r. Braster planuje wejść na pierwsze rynki zagraniczne, które naszym zdaniem będą znacznie ważniejsze dla odniesienia sukcesu urządzenia niż Polska. Głównymi powodami są wyższe dochody kobiet na rynkach zachodnich oraz wyższa świadomość dbania o własne zdrowie – twierdzi analityk. Szacuje, że w I półroczu spółka zadebiutuje na jednym z mniejszych europejskich rynków. Może to być Holandia, Dania czy Irlandia. Oczekuje, że w połowie roku zarząd uzyska pozwolenie na sprzedaż w USA, która może rozpocząć się w II połowie roku. W IV kwartale Braster może zadebiutować na Bliskim Wschodzie i w Indiach.
Mimo przeprowadzonej niedawno emisji obligacji (spółka pozyskała 10,5 mln zł) analityk spodziewa się emisji akcji, z których spóła pozyska 30 mln zł (15 zł za akcję).
W IV kwartale ubiegłego roku Braster na polskim rynku sprzedał 1917 urządzeń. Kowollik zakłada, że w 2017 r. na polski rynek trafi 3216 urządzeń, na Bliski Wschód 297, do Indii 81, do pozostałych państw europejskich 221, zaś do USA 273. Na koniec roku z innowacyjnego urządzenia ma korzystać 6 tys. kobiet na całym świecie. W 2018 r. liczba użytkowników ma wzrosnąć o 21736, a rok później o 54681. W 2017 r. spółka ma wypracować 3,8 mln zł przychodów. Rok później obroty mają przekroczyć 20 mln zł. Zysk netto ma pojawić się w 2019 r. (11,6 mln zł)."
Trochę zaskoczony jestem ilością rynków na których Tester miałby w tym roku wejść, nawet z pomocą lokalnych dystrybutorów. Osobiście wydaje mi się to mało realne. Ja zakładam dwa rynki europejskie jako wariant umiarkowany. USA i jakikolwiek kolejny jeszcze w 2017 uznałbym za bardzo optymistyczny scenariusz.

Myślę, że zaskoczy nas sprzedaż tego urządzenia w bogatych krajach muzułmańskich (Emiraty, Arabia Saudyjska). Ze względu na szariat i trudność kobiet w dostępie do badań lekarskich to urządzenie może tam być strzałem w dziesiątkę :)
Wiesz, nie jest to też takie trudne w pewnych krajach wystarczy nasz CE. Nadto w takich przypadkach robi się umowę i organizuje to dystrybutor, myślę,że w dużej częsci to będzie miało znaczenie. Braster tylko dostarcza, nie jest to jakiś duży problem. Czy wyobrażacie sobie, Andrzeja Nowaka, który jedzie robić kampanię reklamową do Londynu :D Dystrybutorzy, podwykonawcy.
Najgorsze są certyfikaty, pozwolenia. Jednak na Ukrainie załątwisz to w 15 minut;) a w Szwajcarii w pół roku;)


Strategia będzie omawiała cały plan. Dlatego jest robiona. Tak samu, masz firmę i produkt, mozesz nadzorować każdą placówkę przy otwieraniu i zejść na zawał, udar, albo dostać depresji. Jednak jak stworzysz model i dział regionu, jest to proste. Medicalgorytmics również wchodziło przez dystrybutora do USA, to że go wykupiło cóż. Trzeba widzieć przyszłość, przez myślenie abstrakcyjne o cechach przyczynowo-skutkowych. Braster teraz, obecnie tego wymaga. Inni na tej spółce to flustracji i ci co milkną jak się zapytasz o coś tresciwego.

:idea: :arrow: 23 zł rozpykamy w następnym tygodniu szybciej niż nam się wydaje.

Witaj Klonasie,

Sama dystrybucja urządzenia jest tak jak mówisz do ogarnięcia z partnerem lokalnym, mnie bardziej zastanawiają powiązane koszty supportu. Mamy na wstępie:

- tłumaczenie strony, materiałów marketingowych i apki na dane języki
- support techniczny w języku docelowym
- cała komunikacja wyników w języku docelowym

Trochę tego jest. Przy krajach arabskich jeszcze dochodzi jedno wyzwanie - możliwe problemy z siecią mobilną. Z doświadczenia wiem że w tych krajach sieci mobilne są bardzo wadliwe, więc obecna oferta Brastera ograniczy się tam głównie do wifi. Zatem ponownie zaznaczam, że warto by było aby pomyśleli o wersji apki dedykowanej na PC żeby poszerzyć elastyczność obsługi.

klonas
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3499
Rejestracja: 18 gru 2013 19:22

Postautor: klonas » 26 lut 2017 21:48


Witaj Klonasie,

Sama dystrybucja urządzenia jest tak jak mówisz do ogarnięcia z partnerem lokalnym, mnie bardziej zastanawiają powiązane koszty supportu. Mamy na wstępie:

- tłumaczenie strony, materiałów marketingowych i apki na dane języki
- support techniczny w języku docelowym
- cała komunikacja wyników w języku docelowym

Trochę tego jest. Przy krajach arabskich jeszcze dochodzi jedno wyzwanie - możliwe problemy z siecią mobilną. Z doświadczenia wiem że w tych krajach sieci mobilne są bardzo wadliwe, więc obecna oferta Brastera ograniczy się tam głównie do wifi. Zatem ponownie zaznaczam, że warto by było aby pomyśleli o wersji apki dedykowanej na PC żeby poszerzyć elastyczność obsługi.
Serwus, tak się składa, że w polsce kiedyś było zagłębie supportu. To świetnie działa zdalnie. Możliwe, że dystrybutor zapewni. Tego nie wiemy, wiem, że tego koszty rozkładają się na sztuki. Na tym bajer polega a cena... Dlatego podniesienie ceny o 50 % pokrywa spokojnie większe koszty z racji zagranicy.

Sam moment, wprowadzania produktu, marketing ewentualna twarz brastera, czy jak oni tam będą to robić.

Ja tam się na wielonarodowych cyckach nie znam, ale moim zdaniem sut to sut :D Opis nie jest jakimś mega soczystym językiem, to nawet da się robić automatycznie - translator. Robisz raz i spokój. Interpretacja, może być robiona w polsce, ale jest problem wiarygodności tego w danym kraju i dobre aby to opisywał lekarz z danego kraju, dostał zalecenie dalszej diagnostyki. Bo automatyczny przesiew to pikuś.

Problemów jest sporo, ale to są dla nas problemy nie dla Brastera. Myślę, że dobrze napisana strategia daje odpowiedzi i plan działania. Zmieniają ją i ja się nie dziwie, tak własciwie targi pokazały własciwy kierunek.

Jeżeli okaże się, że w Arabskich krajach mają refundacje a raczej jest ktoś kto się o to postara. To ja przepraszam! ,ale nie zmienić strategi to ***.

Kwestia pudełek i instrukcji to też w sumie pikuś. Wliczone w cene urządzenia.

Zapewne wielu z nas dużo podróżuje, i widzi jak rożni się kraj a do kraju B.

A te osły co tu tak jęczą, bo w polsce nie ruszają się po za zamknięty ośrodek w Hurgadzie, czy innym azylu "zagranicy"

Świat jest rózny i braster będzie róznie funkcjonował.

więc sumując:

Nie ma się co zastanawiać :D Bufor zarobkowy względem polski jest ogromny, polska to najbiedniejszy kraj ekspansji z najniższą ceną sprzedaży, są tu tylko dlatego, że to polski produkt. Inaczej byli byśmy pewnie pominięci, albo na szarym końcu.

Pitmaster.
Starszy plutonowy
Posty: 29
Rejestracja: 21 gru 2011 12:42

Postautor: Pitmaster. » 26 lut 2017 22:15

Wątpię czy potencjał jest ogromny.

płacić 45/miesiąc zamiast pójść 2 razy w roku do przychodni ? Ile za to kosmetyków można kupić.

chyba że jakaś ma fetysz że sobie codzien bada.

klonas
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3499
Rejestracja: 18 gru 2013 19:22

Postautor: klonas » 26 lut 2017 23:39

Wątpię czy potencjał jest ogromny.

płacić 45/miesiąc zamiast pójść 2 razy w roku do przychodni ? Ile za to kosmetyków można kupić.

chyba że jakaś ma fetysz że sobie codzien bada.

żadne dwa razy w roku. To nie chodzi o wizyte u lekarza. Bo on Brastera nie odpali, mackami nie wyłapie. Produkt dla tych

1. co mają cycki
2. mają kasę
3. boją się raka i mają kontakt są świadomi.
4. Nie odbierajcie tego, że każda laska będzie tego używać jak tampon. uważam, że 45 euro miesięcznie to nie majątek od odry w lewo, ale optymalnie ca 29 euro. Ale to nie ja mam łeb do tego.

Czy wy Panowie badacie prostatę? czy wstyd i panienki jesteście?

Niestety polska nabiera świadomości profilaktyki. Jednak kasa też jest potrzena na polskę 45 zł to drogo aby masowo przekonać kobiety. Tylko te co mają kontakt, albo swiadomość raka kupią. Ale raczej nie te panie z najniższą krajową a tu nasz kraj kuleje.


A teraz wiesz, rozumiesz dlaczego?

http://www.fakt.pl/wydarzenia/polityka/ ... ca/1h4304q
tu się mówi, że kierowca zarabia 9000 zł - 150 zł zkładajac taką cenę brastera.

"Według holenderskiego biura planowania CPB statystyczne średnie zarobki (hol.: modaal inkomen) w roku 2016 wynoszą brutto € 36.500. To jest około € 2.150 miesięcznie netto bez dodatku urlopowego.

wypłataStatystyczne holenderskie wynagrodzenie w wysokości € 36.500 brutto rocznie, czyli € 2.808 brutto lub € 2.021 netto miesięcznie to średnia holenderska która w praktyce ma niewiele wspólnego z zarobkami większości Polaków w Niderlandach."


W sumie to ja nie wiem czy błazna z siebie nie robię tłumacząc tutaj takie rzeczy.

Tu istotny jest hejt, albo zachwyt nikt nawet nie przeanalizuje co i jak. Moło kto patrzy na inny kraj, wie co to ekspansja, co to zarobki inne niż polskie.

Co smutne, mało kto wie, że polacy nie dbają o siebie. Wpierniczają leki a umierają wcześniej z racji słabej profilaktyki, to po częsci wina służby zdrowia. Ale ile polek wywala zaproszenia na mammograf? no własnie. echh.

Rozumiem, żę MDG olał POLSKĘ.


Spadam, róbcie co chcecie ja już z siebie durna nie robie :D

Co do ceny w Polsce, kurcze ona nie może z bardzo odbiegać bo z jakiej racji? tu trzeba przemyśleć. To tak jak iphone, samsung i inne dobra lub niedobra.

Dopiero na to wpadłem, że nie ma się co napalać z mnożnikiem x4 muszę sprawdzić jak ten *** to liczył.

Robie sobie przerwę z brasterem na forum brastera. Hejterzy muszą przejść do pełnej ciszy na wątku jak byla jeszcze 4 dni temu.

Ziolo
Porucznik
Posty: 28360
Rejestracja: 09 lis 2010 12:26
Lokalizacja: Abudabia

Postautor: Ziolo » 27 lut 2017 07:49

Poniedzialek :)
D-Day :D
One Ziolo to rule them all.

kotekpsotek
Starszy sierżant sztabowy
Posty: 288
Rejestracja: 14 gru 2010 21:38

Postautor: kotekpsotek » 27 lut 2017 08:44

Ziolo szanuje za umiejetnksc interpret dolkow i szczytow ale w mojej opinii sie mylisz

topsilver
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2460
Rejestracja: 02 mar 2007 10:09
Kontakt:

Postautor: topsilver » 27 lut 2017 09:03


Nie ma się co zastanawiać Very Happy Bufor zarobkowy względem polski jest ogromny, polska to najbiedniejszy kraj ekspansji z najniższą ceną sprzedaży, są tu tylko dlatego, że to polski produkt. Inaczej byli byśmy pewnie pominięci, albo na szarym końcu.

cytat2.
To nie chodzi o wizyte u lekarza. Bo on Brastera nie odpali, mackami nie wyłapie. Produkt dla tych

1. co mają cycki
2. mają kasę
3. boją się raka i mają kontakt są świadomi.
4. Nie odbierajcie tego, że każda laska będzie tego używać jak tampon. uważam, że 45 euro miesięcznie to nie majątek od odry w lewo, ale optymalnie ca 29 euro. Ale to nie ja mam łeb do tego.



Co smutne, mało kto wie, że polacy nie dbają o siebie. Wpierniczają leki a umierają wcześniej z racji słabej profilaktyki, to po częsci wina służby zdrowia. Ale ile polek wywala zaproszenia na mammograf? no własnie. echh.

klonas, zanim znowu pojeje sie spam, odniose sie do Twoich cytatów. Wlasciwie to nie mam nic do dodania bo w zupelnosci sie zgadzam. Powtorze raz jeszcze po co dzielic sie zyskiem ze sprzedazy tego urzadzenia skoro za 50kk $ mozna kupic cala spolke.
Dosc czesto bywam w Singapurze i tamtejsza opieka zdrowotna (IHMO top topow) z usmiechem na ustach kupuje nowosci - opublikowanie badan w Lancecie otwiera powazne drzwi do wielu ministerstw.
Ale ja jestem marzycielem. Lepiej sluchac spamerow.


ps. ziolo niezaleznie od zamkniecia ja i tak sie wycofuje chociaz przyznaje ze aby wywalic Ciebie na 6 miesiecy z forum w razie koniecznosci postawie K na fixie jesli bede online

Ziolo
Porucznik
Posty: 28360
Rejestracja: 09 lis 2010 12:26
Lokalizacja: Abudabia

Postautor: Ziolo » 27 lut 2017 09:03

Wysoki open i wyskok. DObrze to wrozy.

Ale te dolne.....musieliby przejsc :D
One Ziolo to rule them all.

RoccoMan
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3496
Rejestracja: 09 maja 2014 18:24
Lokalizacja: Kaszuby

Postautor: RoccoMan » 27 lut 2017 09:06

o co to chodzi? :roll:
====U know I keep it real====

oszo
Chorąży sztabowy
Posty: 4456
Rejestracja: 25 mar 2006 18:07
Lokalizacja: Z tąd

Postautor: oszo » 27 lut 2017 09:07

Wysoki open i wyskok. DObrze to wrozy.

Ale te dolne.....musieliby przejsc :D
chyba juz każdy niezdecydowany za 20 puscil...mozesz racje mieć :D

pandorinium
Chorąży sztabowy
Posty: 6728
Rejestracja: 08 mar 2016 08:43

Postautor: pandorinium » 27 lut 2017 09:09

o co to chodzi? :roll:
1, Agonia trupa.
2. Ubieranie przez spółdzielnię
3. Wchodzenie inwestora
4. Wezwanie
5. Emisja 7 mln akcji po 15
6. Emisja 2 mln po 50zł
7. Brak emisji


Wybierz sobie :)

topsilver
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2460
Rejestracja: 02 mar 2007 10:09
Kontakt:

Postautor: topsilver » 27 lut 2017 09:12

o co to chodzi? :roll:
trzepia "trejderow" z papiera

tego ad na dziennym to wykreslili ksiazkowo + wiesielec

ps. ale ja sie na tych kreskach nie znam 8) mowie co widze

Ziolo
Porucznik
Posty: 28360
Rejestracja: 09 lis 2010 12:26
Lokalizacja: Abudabia

Postautor: Ziolo » 27 lut 2017 09:15

20,80 - 21 --> czapa
One Ziolo to rule them all.


Wróć do „Akcje”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 205 gości