MCI [MCI] księga LI wracamy do wzrostów

wszystko na temat spółek publicznych
optymistyczny
Podporucznik
Posty: 14968
Rejestracja: 14 wrz 2006 20:32

Re: MCI księga LI wracamy do wzrostów

Postautor: optymistyczny » 29 sie 2017 20:56

Tak czy siak informacją dnia jest to że delistingu nie będzie. To bardzo ważne, ponieważ dzięki temu mamy czas aby poczekać do przyszłego roku gdy już będzie normalnie.
Normalnie to znaczy:
[...]
czy jest jakis link do tej "informacji dnia"?
Czy chodzi o to:
Zatem jest twarda gwarancja że MCI pozostanie na giełdzie.
Skąd taki wniosek, bo nie miałem okazji obejrzeć webcastu.
Padło moje pytanie (mega-złagodzone przez Rzecznika) o ewentualny delisting. Odpowiedziano że jest niemożliwy ze względu na kowenanty obligacji MCI. Także te wyemitowane w tym roku mają warunek utrzymania spółki na giełdzie.
i znow pytanie o jakis link, cokolwiek...
;)

REKLAMA


młoddy
Podporucznik
Posty: 12597
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Re: MCI księga LI wracamy do wzrostów

Postautor: młoddy » 30 sie 2017 07:39

Opty ma IQ=70.
Przecież wyraźnie napisałem że to było w trakcie pytań na webcaście (bardzo blisko końca transmisji). Czego facet nie łapie? Co tu jest trudnego do zrozumienia?

BTW zerknąłem i na razie na stronie MCI jest tylko prezentacja, ale transmisja webcastu na ogół pojawia się z kilkudniowym opóźnieniem. Ergo link dopiero będzie.

BTW2 nikt już nie ogląda webcastów, tym bardziej nikt nie zadaje pytań na webcastach. Gdyby nie moja skromna osoba to nie uzyskalibyśmy tej informacji o tym że delisting jest wykluczony.

BTW3 a propos webcastu. Zespół inwestycyjny MCI/PEM dojrzał do tego aby już nie inwestować więcej w Rosji. Gdy dwa lata temu proponowałem tą oczywistość (wobec złej przyszłości rosyjskiej gospodarki spowodowanej perspektywą odwrotu od węglowodorów) to Filozof, Opty i parę innych osób było zupełnie innego zdania.

optymistyczny
Podporucznik
Posty: 14968
Rejestracja: 14 wrz 2006 20:32

Re: MCI księga LI wracamy do wzrostów

Postautor: optymistyczny » 30 sie 2017 14:21

Opty ma IQ=70.
Przecież wyraźnie napisałem że to było w trakcie pytań na webcaście (bardzo blisko końca transmisji). Czego facet nie łapie? Co tu jest trudnego do zrozumienia?

usmiechne sie ;)

BTW2 nikt już nie ogląda webcastów, tym bardziej nikt nie zadaje pytań na webcastach.

co kogo interesuje historia, wartosc itd starozytnego, zlotego posazka z klejnotami, ktory za chwile moze byc odebrany..

Gdyby nie moja skromna osoba to nie uzyskalibyśmy tej informacji o tym że delisting jest wykluczony.

1. To sie chwali :!:
Choc dziwne, ze rynek tego zupelnie nie zauwaza..**

2. Wciaz jednak nie wiem, kto to powiedzial. I co tak naprawde powiedzial - jaka np jest sankcja za zlamanie takich konwenantow, o ile to prawda.

I jesli nawet powiedzial to T.Cz., mam wrazenie, ze wiele to mowi o jego wiarygodnosci ( "zakiwal sie" w przekombinowywaniu - jak kiedys pisalem - innymi slowy, zdobyl status "kretacza"). Moze sie przejezyczyl; moze wymysli cos, zeby ominac; moze kary za zlamanie tych konwenatow beda w cenie i jeszcze na lamaniu ich zarobi :oops: moze, moze...


**moze nie takie dziwne, jesli spojrzymy na los takich juz nieplynnych papierow po takiej (ewentualnej!) operacji...

młoddy
Podporucznik
Posty: 12597
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Re: MCI księga LI wracamy do wzrostów

Postautor: młoddy » 30 sie 2017 16:27

Dyć pisałem że Jaśnie Prezes Czechowicz nie zaszczycił webcastu swoją obecnością. To oczywiście kolejny element czarnego PR żeby raz na pół roku nie mieć godziny dla akcjonariuszy. Na pytanie o delisting odpowiedział Wiceprezes. Zresztą za kilka dni wszyscy będą mogli sobie to obejrzeć.

To prawda że większość webcastu jest całkowicie nieinteresująca, ale przynajmniej w turze pytań warto uczestniczyć. Wprawdzie Rzecznik niektórych nie czyta, inne przesadnie ugrzecznia, ale coś tam się przebija. Zresztą pytania zadają także dziennikarze fizycznie obecni na konferencji.

Wymóg obligatariuszy aby spółka była notowana na giełdzie nie jest dziwny. Złamanie tego kowenantu jest nierealistyczne, gdyż oznaczałoby natychmiastową wymagalność wszystkich obligacji. Ergo nie opowiadajmy już sobie głupot o handlu na Allegro itd. MCI zostaje wiele lat na giełdzie. Kropka.

Last but not least. Nie wypada żeby Optymistyczny jako wieloletni wielbiciel Tomka tytułował go krętaczem. Wprawdzie moja sympatia do Tomka także osłabła, ponieważ przesadził z brakiem należytej dbałości o kurs. Jednak nigdy w życiu nie powiedziałbym że to jest krętacz lub ktoś nieuczciwy. Zresztą myślę że w przyszłym roku będziemy oceniali Tomka dużo lepiej niż teraz.

incoqnito
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8077
Rejestracja: 14 kwie 2011 17:26

Re: MCI księga LI wracamy do wzrostów

Postautor: incoqnito » 30 sie 2017 17:46

@młoddy
Nie bądż taki pewien, że webcast pojawi się w całośći tzn z pytaniami. Sprawdź sobie z 2016 czy w prezentowancyh webcastach są pytania.

incoqnito
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8077
Rejestracja: 14 kwie 2011 17:26

Re: MCI księga LI wracamy do wzrostów

Postautor: incoqnito » 30 sie 2017 17:49

Za 4 zł bym kupił, prenumerować nie mam zamiaru. Może ma ktoś i podzieliłby się z biednym akcjonariuszem :lol:
MCI Capital oraz wywodząca się z MCI spółka Private Equity Managers nie są beneficjentami trwającej od jesieni 2016 r. fali zwyżek na warszawskiej giełdzie. Kurs MCI we wtorek spadał o ponad 2 proc., do 8,8 zł, i był o 12 proc. niższy niż 12 miesięcy temu. Z kolei akcję PEM wyceniano po 1-proc. spadku na 52,85 zł, czyli o ponad połowę niżej niż podczas oferty publicznej w 2015 r. Zarządy deklarują, że akcjonariusze mogą liczyć na korzyści, wynikające m.in. z wypłaty wysokiej dywidendy (PEM) i skupu akcji (MCI).
http://www.parkiet.com/Technologie-i-IT ... restricted

fiolet
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 9630
Rejestracja: 08 gru 2005 14:49

Re: MCI księga LI wracamy do wzrostów

Postautor: fiolet » 30 sie 2017 17:56

Dziwnie się wkleja ale dacie radę :mrgreen:
Nawet coś o pytaniu młoddego jest

Katarzyna Kucharczyk
katarzyna.kucharczyk@parkiet.com
MCI Capital oraz wywodząca
się z MCI spółka Private
Equity Managers nie są
beneficjentami trwającej od
jesieni 2016 r. fali zwyżek na
warszawskiej giełdzie. Kurs
MCI we wtorek spadał o ponad
2 proc., do 8,8 zł, i był o 12 proc.
niższy niż 12 miesięcy temu.
Z kolei akcję PEM wyceniano
po 1-proc. spadku na 52,85 zł,
czyli o ponad połowę niżej niż
podczas oferty publicznej w
2015 r. Zarządy deklarują, że
akcjonariusze mogą liczyć na
korzyści, wynikające m.in. z
wypłaty wysokiej dywidendy
(PEM) i skupu akcji (MCI).
W planach emisje
Grupa niedługo dostanie
spory zastrzyk gotówki. Komisja
Nadzoru Finansowego
zatwierdziła prospekt emisyjny
MCI.PrivateVentures
FIZ – największego funduszu
z grupy MCI, na który składają
się subfundusze MCI.
TechVentures oraz MCI.EuroVentures.
Chodzi o emisję
o wartości nominalnej do 200
mln zł. Co ciekawe, to pierwszy
w Polsce w historii funduszy
private equity publiczny program
obligacji. Jego szczegóły
na razie nie są znane. MCI
informuje, że emisja to sposób
na dywersyfikację źródeł finansowania
oraz wyjście naprzeciw
oczekiwaniom polskich
inwestorów, którzy rozważali
zaangażowanie się w dłużne
instrumenty podmiotów powiązanych
z MCI.
Z kolei kilka dni temu walne
zgromadzenie upoważniło zarząd
do emisji akcji w ramach
kapitału docelowego. Po co?
– To krok czysto techniczny,
przedłużenie opcji, która była
udzielona dwa lata temu i
teraz wygasła, nie mamy na
razie konkretnych planów
związanych z tym kapitałem –
wyjaśnia Ewa Ogryczak, wiceprezes
MCI Capital. Podczas
wtorkowej konferencji padło
pytanie, czy nie jest rozważany
delisting spółki. – Byłoby to
naruszenie kowenantów obligacji.
Nie jest to pomysł, który
mógłby być realizowany przez
zarząd – odpowiedział MCI.
Wskaźniki idą w górę
W I półroczu spółka skupiła
5,9 mln akcji własnych za 57,7
mln zł. Wskaźnik NAV (wartość
aktywów netto) na akcję,
czyli kluczowy w branży parametr,
wzrósł o 10 proc. z 17,75
zł w 2016 r. do 19,54 zł. Połowa
dynamiki tego wskaźnika jest
zasługą wzrostu wartości
posiadanych certyfikatów inwestycyjnych,
a druga połowa
wynika z umorzenia akcji.
Pięcioletnie średnioroczne
stopy zwrotu z funduszy MCI.
EV oraz MCI.TV są wyższe
niż dynamika rynku kapitałowego.
Wynoszą odpowiednio
15,5 proc. oraz prawie 9 proc.,
podczas gdy WIG zyskał w tym
okresie 8 proc. MCI zapowiada
kolejne inwestycje, ale też
uproszczenie struktury grupy.
W planach jest kompensata
wzajemnych rozliczeń, połączenie
czterech spółek, przejęcie
majątku łączonych firm
przez MCI FM oraz przekształcenie
spółki jawnej MCI Fund
Management w kapitałową.
Jednym z kluczowych aktywów
w portfelu MCI jest giełdowa
ABC Data. W ostatnich
latach jej kurs porusza się w
trendzie spadkowym, co nie
ułatwia funduszowi wyjścia z
inwestycji z satysfakcjonującą
stopą zwrotu. Nie zdradza, jak
idzie poszukiwanie inwestora.
Wiadomo natomiast, że nie
zamierza dokupować akcji, korzystając
z obecnej relatywnie
niskiej wyceny.
Wyniki pod lupą
W I półroczu 2017 r. zysk
netto MCI spadł do 47,4 mln zł
z 48,2 mln zł, a zysk z inwestycji
wzrósł do 56 mln zł z 49,1 mln
zł. Wartość aktywów przekroczyła
1,3 mld zł. Z kolei w PEM
łączne przychody z tytułu zarządzania
aktywami wyniosły
22,7 mln zł, podobnie jak przed
rokiem, a skonsolidowany zysk
netto wzrósł do 7,6 mln zł z 6,3
mln zł. 8 września przypada
dzień ustalenia prawa do dywidendy
w wysokości 2,93 zł, co
przy obecnym kursie implikuje
atrakcyjną 5,5-proc. stopę.

incoqnito
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8077
Rejestracja: 14 kwie 2011 17:26

Re: MCI księga LI wracamy do wzrostów

Postautor: incoqnito » 30 sie 2017 19:34

Dzięki fiolet.
btw. szkoda że nie wspomnieli nic o stopach zwrotu na MCI i o korzyściach dla akcjonariuszy z tego płynących :lol:

@młoddy
Jak na razie fragmentu z pytaniami brak (swoją drogą trochę dziwne żeby na YT szybciej wrzucili webcast niż na swoje www )
https://www.youtube.com/watch?v=ga5ucgVA48Y

optymistyczny
Podporucznik
Posty: 14968
Rejestracja: 14 wrz 2006 20:32

Re: MCI księga LI wracamy do wzrostów

Postautor: optymistyczny » 31 sie 2017 00:04

"Podczas wtorkowej konferencji padło pytanie, czy nie jest rozważany delisting spółki.

– Byłoby to naruszenie kowenantów obligacji. Nie jest to pomysł, który mógłby być realizowany przez zarząd – odpowiedział MCI."


1. "odpowiedzial MCI", czyli kto? I na ile to prawnie wiaze zarzad (a w szczegolnosci T.Cz!)?

2. Po co te wszystkie zastawy? Przeciez to kosztuje...

3. Czy chytry plan polega na tym, ze teraz skupi po taniosci (rowniez w wyniku wlasnych dzialan) a pozniej sprobuje spowrotem odsprzedac? Czy mzoe na tym, aby kupic ile sie da i poczekac na wygasniecie konwenatow, "wyciskajac" reszte akcjonariatu (i tak juz wtedy umorzona losem papieru-widma)?

Cala reszta, to ja nie wiem o jakiej spolce mowa i kogo spolce - nawet niedokladnie czytalem...
Myslacym, ze zajmuje sie na watku- widmo "naganianiem": rynek nie reaguje - dlaczego?

P.S. Dzieki Fiolet!

;)

Edit: Z prezentacji wynikowej http://mci.pl/content/uploads/2017/03/2 ... nikowa.pdf rzucil mi sie oczy skokowy wzrost wartosci "dinozaura" Naviexpert i wycena czesto omawianego GETT - nizsza niz w przeentacji na koniec 2016. Wczesniej, na tym watku, Incoqnito zwracal uwage na dziwne rzeczy z jego wycena. To, ze najwiekszym aktywem jest turecki INDES (a nie ABC Data, wciaz kojarzona mocno z MCI) jest juz tu truizmem.

młoddy
Podporucznik
Posty: 12597
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Re: MCI księga LI wracamy do wzrostów

Postautor: młoddy » 31 sie 2017 07:53

Jak na razie fragmentu z pytaniami brak
Ale masz potwierdzenie tej informacji w artykule Podłogi więc nie musisz wierzyć mi na słowo.

konsulator
Starszy chorąży
Posty: 1049
Rejestracja: 31 maja 2017 10:49

Re: MCI księga LI wracamy do wzrostów

Postautor: konsulator » 31 sie 2017 07:55

optymistyczny, zajmij sie lepiej uśrednianiem, to lepiej ci wychodzi :lol:

Obrazek
NovaGiełda na liście ostrzeżeń KNF! https://www.knf.gov.pl/dla_konsumenta/o ... _publiczne

młoddy
Podporucznik
Posty: 12597
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Re: MCI księga LI wracamy do wzrostów

Postautor: młoddy » 31 sie 2017 07:57

1. "odpowiedzial MCI", czyli kto?

2. Po co te wszystkie zastawy? Przeciez to kosztuje...

3. Czy chytry plan polega na tym, ze teraz skupi po taniosci (rowniez w wyniku wlasnych dzialan)
ad.1.Odpowiedział Wiceprezes Stupnicki.

ad.2 i 3. Zadałem podobne pytania. Rzecznik ich nie przeczytał.

BTW brak możliwości delistingu nie oznacza że Tomek nie zrobi wezwania na całość (chyba jedyny logiczny powód poczynienia zastawów). Prognozuję że zaraz będzie mikrowezwanie na 5mln akcji po 9.3, a 5.października wezwanie na całość po 10.0. Ewentualnie bez tego mikrowezwania Tomek poczeka miesiąc. W zeszłym roku 4. października kupował towar po 10.4 ergo nie może w tej chwili zrobić klasycznego wezwania po cenie niższej od 10.4 (mikrowezwanie może po dowolnym kursie, ale do przekraczania 65% konieczne wezwanie klasyczne). Przy kursie 8.8 to trochę drogawo więc spodziewam się że poczeka aż będzie mógł po 10.0. Potrzeba do tego 232 miliony złotych. Pewnikiem dzięki zastawom tyle ma.
Ostatnio zmieniony 31 sie 2017 10:12 przez młoddy, łącznie zmieniany 3 razy.

młoddy
Podporucznik
Posty: 12597
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Re: MCI księga LI wracamy do wzrostów

Postautor: młoddy » 31 sie 2017 08:10

wycena czesto omawianego GETT - nizsza niz w przeentacji na koniec 2016. Wczesniej, na tym watku, Incoqnito zwracal uwage na dziwne rzeczy z jego wycena. To, ze najwiekszym aktywem jest turecki INDES (a nie ABC Data, wciaz kojarzona mocno z MCI) jest juz tu truizmem.
Gett nie został doszacowany, a kurs dolara spadł i stąd masz niższą wycenę tego aktywa.

ABC Data została wyprzedzona nie tylko przez Indes. Także Dotpay+eCard jest większym aktywem. Niedługo ATM również będzie. Generalnie na poziomie MCI posiadamy siedem istotnych spółek. Według wycen na koniec półrocza (niestety nieaktualnych w przypadku Indes):

1.Indes 162
2.Dotpay+eCard 145
3.ABC Data 131
4.ATM 120
5.Morele+PIGu 103
6.LifeBrain 99
7.Gett 71

Czyli EuroV + Morele + Gett. Reszta bez dużego wpływu na NAV.

młoddy
Podporucznik
Posty: 12597
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Re: MCI księga LI wracamy do wzrostów

Postautor: młoddy » 31 sie 2017 10:07

dubel

incoqnito
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8077
Rejestracja: 14 kwie 2011 17:26

Re: MCI księga LI wracamy do wzrostów

Postautor: incoqnito » 31 sie 2017 11:25

Tu cena już od jakiegoś czasu jest szykowana pod wezwanie, nie wiem tylko na jaką ilość. Ktoś kto tego nie widzi chyba coś ze wzrokiem ma.


@młoddy
Pan prezes mógł się nie pojawić na webcaście nie dla tego, że nie ma czasu dla akcjonariuszy tylko być może ze wstydu za kurs MCI, albo dlatego żeby głupot nie opowiadał że potrzebuje niepochlebnych artykułów w czasie skupu, zresztą prawie co webcast coś fajnego rzuci, to o jego stopie zwrotu 19000% to o tym jak to rynek ich (MCI) nie rozumie, to o tym jak zwiększył zatrudnienie o 100% (1 ludzia) do kontaktów z finansowymi, to znowu coś tam jeszcze o wypłacie dywidendy w 2017 r. Zawsze cuś :oops:


Wróć do „Akcje”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 162 gości