MCI [MCI] księga LI wracamy do wzrostów

wszystko na temat spółek publicznych
czarcisko
Starszy sierżant sztabowy
Posty: 322
Rejestracja: 08 lip 2011 19:52

Re: MCI księga LI wracamy do wzrostów

Postautor: czarcisko » 28 wrz 2017 16:50

Tu masz obietnicę 2015
http://mci.pl/presentation/2015-2 (wywiad z 13.sierpnia)
a tutaj 2011
http://mci.pl/raport/rb-nr-212011
No i ?
W którym miejscu jest powiedziane "dywidenda albo skup" ?
Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat oraz ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej. Albert Einstein:

REKLAMA


incoqnito
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8077
Rejestracja: 14 kwie 2011 17:26

Re: MCI księga LI wracamy do wzrostów

Postautor: incoqnito » 28 wrz 2017 16:52

Były jeszcze dwie zapowiedzi przed kamerami że od 2017r ale to nieważne bo nie padło słowo "obiecuję" :oops:

czarcisko
Starszy sierżant sztabowy
Posty: 322
Rejestracja: 08 lip 2011 19:52

Re: MCI księga LI wracamy do wzrostów

Postautor: czarcisko » 28 wrz 2017 16:57

Były jeszcze dwie zapowiedzi przed kamerami że od 2017r ale to nieważne bo nie padło słowo "obiecuję" :oops:
Coś mi się wydaje że gwiazdorzysz :lol:
Czy to nie te same zapowiedzi co ostatnia obietnica z warunkiem 0,75NAV ?
A może nie było żadnych obietnic, wszak nigdzie nie padło obiecuję
Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat oraz ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej. Albert Einstein:

młoddy
Podporucznik
Posty: 12596
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Re: MCI księga LI wracamy do wzrostów

Postautor: młoddy » 28 wrz 2017 17:03

Były jeszcze dwie zapowiedzi przed kamerami
Podczas webcastów 2015Q2 i 2015Q3. W każdym przypadku była to bezwarunkowa obietnica dywidendy. Szczegóły miał podać później, na konferencji 2015Q4 i podał. Sęk w tym że głównym szczegółem był warunek zaporowy uniemożliwiający dywidendę kiedykolwiek.

Bez dywidendy kurs powyżej 0.75NAV jest nierealny.
Bez kursu >0.75 dywidendy nie ma.
Kłania się Paragraf 22.
Pilot może odmówić lotu bojowego jeśli czuje się chory psychicznie.
Jeśli pilot odmawia lotu bojowego to znaczy że jest zdrowy psychicznie.

incoqnito
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8077
Rejestracja: 14 kwie 2011 17:26

Re: MCI księga LI wracamy do wzrostów

Postautor: incoqnito » 28 wrz 2017 17:14

w piaskownicy jak najbardziej potrzeba podkreślić wagę słów dodając obiecuję, słowo honoru itd. Dla mnie jako faceta wystarczy że powiem i jest to zobowiązujące, być może dla Ciebie nie.

Te słowa padały jeszcze przed uchwaleniem polityki dywidendowej z tym śmiesznym warunkiem >0,75 NAV.
Ale niech będzie że to o tą samą obietnice chodzi.

czarcisko
Starszy sierżant sztabowy
Posty: 322
Rejestracja: 08 lip 2011 19:52

Re: MCI księga LI wracamy do wzrostów

Postautor: czarcisko » 28 wrz 2017 17:22

Były jeszcze dwie zapowiedzi przed kamerami
Podczas webcastów 2015Q2 i 2015Q3. W każdym przypadku była to bezwarunkowa obietnica dywidendy. Szczegóły miał podać później, na konferencji 2015Q4 i podał. Sęk w tym że głównym szczegółem był warunek zaporowy uniemożliwiający dywidendę kiedykolwiek.

Bez dywidendy kurs powyżej 0.75NAV jest nierealny.
Bez kursu >0.75 dywidendy nie ma.
Kłania się Paragraf 22.
Pilot może odmówić lotu bojowego jeśli czuje się chory psychicznie.
Jeśli pilot odmawia lotu bojowego to znaczy że jest zdrowy psychicznie.
Wszystko się zgadza
Ale o tych zapowiedziach bezwarunkowych dywidend już rozmawialiśmy i uznaliśmy że z powodu nie zrealizowania ich wiarygodność TC mocno podupadła.

Rok 2017 jest wyjątkowy, zapowiedziane "dywidenda albo skup" jest realizowane
Czy następny też taki będzie ?
Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat oraz ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej. Albert Einstein:

młoddy
Podporucznik
Posty: 12596
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Re: MCI księga LI wracamy do wzrostów

Postautor: młoddy » 28 wrz 2017 17:40

Najpierw musimy zobaczyć ile Tomek kupi w tym roku.
Jeśli pozostanie poniżej 60% to dalszy BB jak najbardziej realny.
Jeśli podciągnie pod 66% bez przekraczania to BB stanie się niemożliwy.
Jeśli przekroczy 66% to nie wiem czy posiadacz np. 80% może swobodnie dokupić 5% bez wezwania na całość. Chyba nie może więc dalszy BB jest mało prawdopodobny, ponieważ trudno oczekiwać żeby Tomek nie skorzystał z opportunity zwiększenia swojej pozycji.

optymistyczny
Podporucznik
Posty: 14968
Rejestracja: 14 wrz 2006 20:32

Re: MCI księga LI wracamy do wzrostów

Postautor: optymistyczny » 29 wrz 2017 03:49

Widac, jak bardzo obrzydlo toto, ze nawet takich na 145 mln: http://biznes.pap.pl/pl/news/all/info/2 ... row-spolki nikomu sie nie chce "wkleic"... Za to "scenariusze", co to "Tomek"...Znow sie przypomina najwieksza, gieldowa "Przepompownia", ktora to sciagnela w jedno miejsce przeroznych "scenarzystow" i tylko lekko oblakanych 8)

P.S. a pol roku wczesniej (i niecale 11% nizej) bylo tak: www.bankier.pl/wiadomosc/W-wezwaniu-na- ... 00054.html - widac, jak sie odpowienio umeczy, to... to cos dla bezrobotnych "scenarzystow"!

;)

konsulator
Starszy chorąży
Posty: 1049
Rejestracja: 31 maja 2017 10:49

Re: MCI księga LI wracamy do wzrostów

Postautor: konsulator » 29 wrz 2017 09:04

2:49 publikacja wpisu naszego "milionera z d y m a r k i MCI" :lol:
Czy to powrót z kelnerowania u Bauera tak cię nostalgicznie nastroił na nocne brednie, czy też filozoficzna konstatacja nad swymi słynnymi zakupami?

Obrazek
NovaGiełda na liście ostrzeżeń KNF! https://www.knf.gov.pl/dla_konsumenta/o ... _publiczne

młoddy
Podporucznik
Posty: 12596
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Re: MCI księga LI wracamy do wzrostów

Postautor: młoddy » 29 wrz 2017 10:36

Podłoga nie potrafi czasu ustawić. On to pisał o 3:49. Chyba nie lubi spać.

BTW Incoqnito/Białoczerowny oswoił Mara i w coraz większym stopniu przeniósł dyskusję na forum Bankiera. Tam kilka dni temu wkleił info o ATM. Faktycznie istotne. Wydaliśmy 144.5 baniek, jeszcze kilkadziesiąt wydamy przy wyciskaniu tych pozostałych 9%. Spory pakiet już mieliśmy wcześniej. Ergo to teraz nasza zdecydowanie największa pozycja w portfelu.

BTW2 pomimo tego bardziej czekam na info o (nie)powodzeniu mikrowezwania (będzie dzisiaj?), a przede wszystkim na wysoce prawdopodobne wezwanie na całość. Już 5. października możliwe. Nie później niż 20.października, bo potem okres zamknięty. Zaś nie widzę sensu żeby Tomek miał czekać do listopada lub dłużej. To i tak trochę potrwa, a trzeba będzie zrobić doszacowania niepublicznych po Q4. Więc nie ma na co czekać.

konsulator
Starszy chorąży
Posty: 1049
Rejestracja: 31 maja 2017 10:49

Re: MCI księga LI wracamy do wzrostów

Postautor: konsulator » 29 wrz 2017 12:36

On to pisał o 3:49. Chyba nie lubi spać.
Ja też bym nie spał, wiedząc jak cały mój dorobek z usługiwania Niemcom, wydrenowała mi ta wałownia.
Cóż, jednak nikt go nie zmuszał do wysyłania Tomciowi piniążków, tak ciężko zarobionych w pocie czoła...
NovaGiełda na liście ostrzeżeń KNF! https://www.knf.gov.pl/dla_konsumenta/o ... _publiczne

vetus
Chorąży
Posty: 970
Rejestracja: 04 lis 2015 10:49

Re: MCI księga LI wracamy do wzrostów

Postautor: vetus » 29 wrz 2017 13:11

Zawiadowca szmatławiec ze spółki zrobił. Tak jak chciał :mrgreen:
Czy tego nie można podciągnąć pod celowe działanie na szkodę spółki ?! Znamienną wypowiedź można tak interpretować. No bo jak ocenić słowa głównego akcjonariusza i Prezesa spółki który mówi że chciałby żeby było jak najtaniej ?! :shock:

incoqnito
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8077
Rejestracja: 14 kwie 2011 17:26

Re: MCI księga LI wracamy do wzrostów

Postautor: incoqnito » 29 wrz 2017 13:25

Dokładnie, i to wczorajsze sypanie przez panią Ewę...
Chyba ogromna redukcja była i może bała się że od niej nie wezmą :lol:

optymistyczny
Podporucznik
Posty: 14968
Rejestracja: 14 wrz 2006 20:32

Re: MCI księga LI wracamy do wzrostów

Postautor: optymistyczny » 29 wrz 2017 14:10

Dokładnie, i to wczorajsze sypanie przez panią Ewę...
Chyba ogromna redukcja była i może bała się że od niej nie wezmą :lol:
Ten smiech nie wiem jak interpretowac - oby sie kolega czasem nie zdzwil...Pisalem zreszta, ze T.Cz. dokonuje czegos, z czego skutkow moze nie zdawac sobie sprawy :roll: Podobnie jak i reszta prowadzona przez watkowego Trolla, ktory wmawia , ze juz za chwilke T.Cz. bedzie dla rynku "cacy" :oops:

A co do Pani Ewy - to byla chyba umowiona pakietowka na sesji, jednak przekaz jest jasny: zarzad ucieka po 8,5 - a Ty Drogi Akcjonariuszu na co czekasz :?: :P

Pisze jednak, bowiem jeden tutejszy " village idiot" (i klasyczny Troll zarazem) wmawial tu latami, ze interes T.Cz. jest tozsamy z interesem "drogiego Akcjonariusza" - na co wielkrotnie mocno oponowalem! No to tylko wyjatkowe "(g)lupki" jeszce w to wierza i czytaja jego kolejne "scenariusze" 8)

incoqnito
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8077
Rejestracja: 14 kwie 2011 17:26

Re: MCI księga LI wracamy do wzrostów

Postautor: incoqnito » 29 wrz 2017 14:48

Kolego tak dla przypomnienia to gdy Tomek pożyczył 1200k akcji b w tym 200k nie wiadomo komu podobno w "celach porządkowych" już b wtedy pisałem, że to kpina i będzie "rynek" działał wtedy gdy będzie taka potrzeba.

Ten śmiech to raczej uśmiech politowania dla nich jeśli myślą że zbiorą kilkanaście milionów akcji w cenie 10zł albo i niżej...
Niech próbują!!!

Game is begining :oops:


Wróć do „Akcje”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 61 gości