MCI [MCI] księga LI wracamy do wzrostów

wszystko na temat spółek publicznych
młoddy
Podporucznik
Posty: 12606
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Re: MCI [MCI] księga LI wracamy do wzrostów

Postautor: młoddy » 03 lis 2017 15:27

jak ty to zrobiles ze nawet lokata ma wiekszy zysk niz ty na gieldzie
To proste. Wystarczyło zaufać Czechowiczowi, że "MCI to dobrze performujący fundusz emerytalny".


BTW Psychiczny naprawdę jest niesamowity. On, spec od MCI>100, pisze takie rzeczy ;-)

REKLAMA


optymistyczny
Podporucznik
Posty: 14968
Rejestracja: 14 wrz 2006 20:32

Re: MCI [MCI] księga LI wracamy do wzrostów

Postautor: optymistyczny » 03 lis 2017 15:32

Tylko ile on sie najpierw naspamowal, jak to tu okradli :idea: bo tak tanio PEM-a sprzedali! Tak na pol spamu tego drugiego(?) pacjenta z "bankiera" - a to juz wyczyn! Dobrze, ze choc troszke zrekompensowala mu ten trud, tradycyjna wtopka 8)

I jedzie juz znow "autorsko" 8) od 60 zeta - ile to dzis: https://stooq.pl/q/?s=pem&c=1y&t=c&a=ln&b=0 ? W 2 misaice zrobil 1/3 to i moze da rade splita w 4! Dobrze, ze sobie dorabia zabiaraniem go do kasyn: kiedy on obstawia, wynajmujacy go zarabiaja obstawiajac odwrotnie - niezly sposob na zycie! :lol:
Ostatnio zmieniony 03 lis 2017 15:35 przez optymistyczny, łącznie zmieniany 1 raz.

Gryfit
Sierżant sztabowy
Posty: 137
Rejestracja: 23 lut 2017 22:14

Re: MCI [MCI] księga LI wracamy do wzrostów

Postautor: Gryfit » 03 lis 2017 15:44

Kto by chciał inwestować w spółkę
której szef publicznie oświadcza że zależy mu na jak najniższym kursie :mrgreen:

wizerunkowe samobójstwo !

optymistyczny
Podporucznik
Posty: 14968
Rejestracja: 14 wrz 2006 20:32

Re: MCI [MCI] księga LI wracamy do wzrostów

Postautor: optymistyczny » 03 lis 2017 15:44

"Strogonow" napisal:

jak ty to zrobiles ze nawet lokata ma wiekszy zysk niz ty na gieldzie
To proste. Wystarczyło zaufać Czechowiczowi, że "MCI to dobrze performujący fundusz emerytalny".
o *** 36 a ty wypisujesz ze lokate wyprzedziles matole ty nie mas zwstydu brales po 60 zl usrednailes po 56 a kurs dzis 36 szok szok szok szok pieknie rodzine okradasz :oops: :oops: :oops:
haha - ten swir jest lepszy! Niedawno umyslil sobie takie cos, ze jak policzymy ze tamta zlotowka to dzis 50 groszy, to on duzo wiecej niz T.Cz. zarobil! Na jego "autorskej" inwestycji "za pol ceny" (wraz z petrolem - tu tylko "doklejony") od 60 do 36 dzis - zarobil!

A o rodzinie lepiej nie wspominac - moze nastapic zaostrzenie objawow: pacjent przedstawia sie jako emerytowany pulkownik LWP i zarazem wybitny komandos (film "Operacja Samun" ogladal ponoc 29 razy! :lol: ) oraz biegly tlumacz z pasztunskiego na oksfordzki-angielski - ale to tylko jako wojskowy! Za to, jako astronauta to.. :lol:

młoddy
Podporucznik
Posty: 12606
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Re: MCI [MCI] księga LI wracamy do wzrostów

Postautor: młoddy » 03 lis 2017 16:00

Tylko ile on sie najpierw naspamowal, jak to tu okradli :idea: bo tak tanio PEM-a sprzedali! Tak na pol spamu tego drugiego(?) pacjenta z "bankiera" - a to juz wyczyn! Dobrze, ze choc troszke zrekompensowala mu ten trud, tradycyjna wtopka 8)

I jedzie juz znow "autorsko" 8) od 60 zeta - ile to dzis: https://stooq.pl/q/?s=pem&c=1y&t=c&a=ln&b=0 ? W 2 misaice zrobil 1/3 to i moze da rade splita w 4! Dobrze, ze sobie dorabia zabiaraniem go do kasyn: kiedy on obstawia, wynajmujacy go zarabiaja obstawiajac odwrotnie - niezly sposob na zycie! :lol:
Nigdy nie napisałem że okradli. Ale niewątpliwie PEM w pre-IPO zbyt tanio sprzedali. Przy ówczesnych wynikach mogli to zrobić dużo drożej. Gorsza od zbyt taniej sprzedaży była dyskryminacja drobnych akcjonariuszy. Ergo jednak można mówić o kradzieży ...wizerunku spółki dobrze traktującej zwykłego akcjonariusza.

Ale przede wszystkim nie da się dyskutować z hejtem. Kolega Optymistyczny poczynił na MCI dużo większe głupstwa ode mnie. Oprócz tego został dotknięty przez ciężką chorobę. Jedyne co mu pozostało to hejt. Przykre.

incoqnito
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8106
Rejestracja: 14 kwie 2011 17:26

Re: MCI [MCI] księga LI wracamy do wzrostów

Postautor: incoqnito » 03 lis 2017 16:02

@młoddy
Widzę, że jadą na Tobie jak na nie podkutej kobyle.

W kwestii naszej dyskusji o EuroV i TechV pamiętasz o tym że kebab będzie miał dodatkowo 50mln $ z deweloperki,(4Q17 lub1Q18) która to kwota w większości (powiedzmy że ze 35mln$)ma być wypłacona jako dywidenda,+ dywidenda z core biznesu? Wtedy też będziesz się upierał że Kebab słabuje?

młoddy
Podporucznik
Posty: 12606
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Re: MCI [MCI] księga LI wracamy do wzrostów

Postautor: młoddy » 03 lis 2017 16:09

@młoddy
Widzę, że jadą na Tobie jak na nie podkutej kobyle.

W kwestii naszej dyskusji o EuroV i TechV pamiętasz o tym że kebab będzie miał dodatkowo 50mln $ z deweloperki,(4Q17 lub1Q18) która to kwota w większości (powiedzmy że ze 35mln$)ma być wypłacona jako dywidenda,+ dywidenda z core biznesu? Wtedy też będziesz się upierał że Kebab słabuje?
Na pewno słabują MCI i PEM ;-)
Portfel jest dosyć zdywersyfikowany i wnikliwy monitoring poszczególnych spółek portfela ma umiarkowany sens. Wprawdzie niektóre wyglądają obiecująco, ale niestety inne idą w przeciwnym kierunku. Ergo lepiej patrzeć zbiorczo na EuroV i TechV. Szału nie ma. Od ponad dwóch lat ich wyniki pozostawiają wiele do życzenia.

młoddy
Podporucznik
Posty: 12606
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Re: MCI [MCI] księga LI wracamy do wzrostów

Postautor: młoddy » 03 lis 2017 16:26

pem i mci dwa gnioty ktorych nikt nie bedzie ratowal mci wezwania oddawal ten jak mu ten po 8.8 i 9.8 a bral po 1zl *** to jest deal a wy sie gpaita hehehe dalej co sie dzieje ze ten pseudo wodz oddaje tak tanio ze swojego konta na konto mci barany ale co sie dizwic jak w na parkeicie takie *** jak tu na watku pozdro matoly :lol: :lol: :lol: :lol:
A Tobie bidulku jakie nieszczęście się w życiu przytrafiło że żywisz się hejtem?
W dodatku nieudolnie!
Przecież podstawowym celem zboków-hejterów jest dokuczanie. Obiekt sobie wybrałeś jak ***. Jestem impregnowany na hejt. To chyba oczywiste po tych wszystkich latach. Widocznie nie oczywiste dla Ciebie, nieszczęśniku.

młoddy
Podporucznik
Posty: 12606
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Re: MCI [MCI] księga LI wracamy do wzrostów

Postautor: młoddy » 03 lis 2017 16:35

pem i mci dwa gnioty ktorych nikt nie bedzie ratowal mci wezwania oddawal ten jak mu ten po 8.8 i 9.8 a bral po 1zl *** to jest deal a wy sie gpaita hehehe dalej co sie dzieje ze ten pseudo wodz oddaje tak tanio ze swojego konta na konto mci barany ale co sie dizwic jak w na parkeicie takie *** jak tu na watku pozdro matoly :lol: :lol: :lol: :lol:
A Tobie bidulku jakie nieszczęście się w życiu przytrafiło że żywisz się hejtem?
W dodatku nieudolnie!
Przecież podstawowym celem zboków-hejterów jest dokuczanie. Obiekt sobie wybrałeś jak ***. Jestem impregnowany na hejt. To chyba oczywiste po tych wszystkich latach. Widocznie nie oczywiste dla Ciebie, nieszczęśniku.
jeszcze raz matole kupiles pem po 60 zl usredniles po 56 lokata 2% a ty piszesz ze zarobiles ciut wiecej niz lokata niech bedzie ze 2.5 % *** ale napisz nam na czym to zarobiles bo kurs pem 36 zl jak to lixczysz osla łako dobre i to ze patafianie pem nauczyl c9ie pokory i siedzisz non stop w norze patrzac jak pem spada :lol: :lol: :lol: no ale teraz


meriutum na czym gachu zarobiles 2.5 % wiecej niz kowalski na lokacie hehehhe opowiadaj *** nie wstydz sie he
Nie udawaj nowego. Dobrze wiesz że kupiłem MCI po 5.5. Mam tego towaru wystarczająco aby pokryć przejściową stratę na PEMie.

młoddy
Podporucznik
Posty: 12606
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Re: MCI [MCI] księga LI wracamy do wzrostów

Postautor: młoddy » 03 lis 2017 16:53

Dziękuję za poradę, ale niestety będę ignorować dalszy hejt.

vetus
Chorąży
Posty: 970
Rejestracja: 04 lis 2015 10:49

Re: MCI [MCI] księga LI wracamy do wzrostów

Postautor: vetus » 03 lis 2017 17:20

O!
strogonow czkawką się odbił :shock:

młoddy
Podporucznik
Posty: 12606
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Re: MCI [MCI] księga LI wracamy do wzrostów

Postautor: młoddy » 03 lis 2017 17:27

O!
strogonow czkawką się odbił :shock:
Myślisz że wymiękam? ;-)
Nic z tych rzeczy. Po prostu nie widzę sensu dyskusji z hejterami. Już jeden błąd popełniłem dając się wciągnąć w rozmowę hejterowi Psychicznemu.

Zaś PEM kupiłem dla dywidend. Nie sprzedam tego towaru przez najbliższych kilkanaście lat. Być może jeszcze dokupię (dziś kupowałem). Ergo bieżący słabowity kurs nie jest nawet dla mnie zmartwieniem. Łatwo zgadzam się na to że nie kupuję w dołku. Prawie zawsze tak jest. Mnie interesują mocne fundamenty PEM, z których będę otrzymywał dywidendy.

vetus
Chorąży
Posty: 970
Rejestracja: 04 lis 2015 10:49

Re: MCI [MCI] księga LI wracamy do wzrostów

Postautor: vetus » 03 lis 2017 17:31

O!
strogonow czkawką się odbił :shock:
Myślisz że wymiękam? ;-)
Nic z tych rzeczy. Po prostu nie widzę sensu dyskusji z hejterami. Już jeden błąd popełniłem dając się wciągnąć w rozmowę hejterowi Psychicznemu.

Zaś PEM kupiłem dla dywidend. Nie sprzedam tego towaru przez najbliższych kilkanaście lat. Być może jeszcze dokupię (dziś kupowałem). Ergo bieżący słabowity kurs nie jest nawet dla mnie zmartwieniem. Łatwo zgadzam się na to że nie kupuję w dołku. Prawie zawsze tak jest. Mnie interesują mocne fundamenty PEM, z których będę otrzymywał dywidendy.
Posty twojego adwersarza zniknęły, o to szło :mrgreen:

młoddy
Podporucznik
Posty: 12606
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Re: MCI [MCI] księga LI wracamy do wzrostów

Postautor: młoddy » 03 lis 2017 17:54

To nie był żaden adwersarz, lecz tylko Laptop.
Nigdy nie było moją inicjatywą aby kogokolwiek usuwać.

Reno
Starszy chorąży
Posty: 1465
Rejestracja: 06 gru 2013 20:13

Re: MCI [MCI] księga LI wracamy do wzrostów

Postautor: Reno » 03 lis 2017 17:56



Wróć do „Akcje”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 103 gości