MCI [MCI] księga LI wracamy do wzrostów

wszystko na temat spółek publicznych
młoddy
Podporucznik
Posty: 12571
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Postautor: młoddy » 09 cze 2017 15:15

Owszem - tylko jesli jest "warte" 0,5-1 razy przychody, to dlaczego na tyle nie wyceniaja. ja nie twierdze, ze nie
Twierdzisz kilka postów wyżej. Sam już nie rozumiesz własnych postów ;-)

REKLAMA


młoddy
Podporucznik
Posty: 12571
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Postautor: młoddy » 09 cze 2017 15:18

tylko pytam o chciwych ludzi od Nowej Zelandii po Norwegie..
Chciwi ludzie na bieżąco wyceniają tylko spółki publiczne.
Niepubliczne Morele+PIGU jest "wycenione" po uważaniu Tomka. Obecnie zachciało mu się wycenić te spółki prawie dwukrotnie taniej niż fair value.

młoddy
Podporucznik
Posty: 12571
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Postautor: młoddy » 09 cze 2017 15:35

"Mamy ambicję wzrostu o 15-20% średnio rocznie."

Rynku nie obchodzi, ze jeden na tym watku, zamienil ambicje na oczywistosci.

te tysiace podmiotow z calego swiata
Hola, hola. To Ty najpierw za oczywistość przyjąłeś kilkadziesiąt procent wzrostu rocznie. Ja dopiero później i tylko kilkanaście ( realne) zamiast Twoich kilkudziesięciu (niepoważnych).
Nadal uważam że bez kilkunastu procent średnio rocznie trudno mówić nawet o umiarkowanym powodzeniu takiego worka aktywów. To jest PE nowych technologii. To nie jest miejsce gdzie można się cieszyć z kilku procent zysku.

Inna sprawa że oczywiście nic nie jest oczywiste.

Zostaw w spokoju te tysiące podmiotów na świecie. Tak długo jak sam nie śledzisz notowań spółek na giełdzie w Gruzji lub Macedonii to nie oczekuj że ktokolwiek ze świata będzie przyglądał się warszawskiej GPW (głębiej niż kilku spółkom z WIG20).

incoqnito
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8056
Rejestracja: 14 kwie 2011 17:26

Postautor: incoqnito » 09 cze 2017 15:46

-A kto w Nowej Zelandii czy w Singapurze zna spółki z swig80...
-Przyczyn takiej wyceny może być kilka:
a) skup (po co podnosić NAV podczas jego trwania)
b) przesadne ostrożność z wycenami aktywów niepublicznych ( po co narażać się na zarzuty dmuchania aktywów)
c)trudność ze sprzedażą takich aktywów ( myślę, że jednak nie)
d) zamiar zdjęcia MCI z giełdy ( tożsame co w skupie)
e) pewnie jeszcze coś ale kto by tam za Tomkiem nadążył.

Zobaczymy na koniec 1H2017 czy coś dorzucą do wyceny Morele czy nie.


:wink:

młoddy
Podporucznik
Posty: 12571
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Postautor: młoddy » 09 cze 2017 15:55

Przyczyn takiej wyceny może być kilka.
Moim zdaniem są tylko dwie stałe przyczyny plus trzecia przejściowa.

1.Brak dywidend. Sam w sobie jest fatalny, ale dodatkowo pogarsza sprawę regularne obiecywanie dywidend i niedotrzymywanie tych obietnic.

2.Straszenie tanim dodrukiem. G1 i wiszący kapitał docelowy.

3.Obawa że Tomek stracił talent i dawne bardzo dobre wzrosty NAVu to już tylko historia.

incoqnito
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8056
Rejestracja: 14 kwie 2011 17:26

Postautor: incoqnito » 09 cze 2017 15:59

Przyczyn takiej wyceny może być kilka.
Moim zdaniem są tylko dwie stałe przyczyny plus trzecia przejściowa.

1.Brak dywidend. Sam w sobie jest fatalny, ale dodatkowo pogarsza sprawę regularne obiecywanie dywidend i niedotrzymywanie tych obietnic.

2.Straszenie tanim dodrukiem. G1 i wiszący kapitał docelowy.

3.Obawa że Tomek stracił talent i dawne bardzo dobre wzrosty NAVu to już tylko historia.
młoddy ja wiem, że masz przygotowane kopiuj/wklej ale powyżej była dyskusja o wycenie Morele i tego dotyczył post popełniony przeze mnie :wink:

optymistyczny
Podporucznik
Posty: 14968
Rejestracja: 14 wrz 2006 20:32

Postautor: optymistyczny » 09 cze 2017 16:10

-A kto w Nowej Zelandii czy w Singapurze zna spółki z swig80...
-Przyczyn takiej wyceny może być kilka:
a) skup (po co podnosić NAV podczas jego trwania)
b) przesadne ostrożność z wycenami aktywów niepublicznych ( po co narażać się na zarzuty dmuchania aktywów)
c)trudność ze sprzedażą takich aktywów ( myślę, że jednak nie)
d) zamiar zdjęcia MCI z giełdy ( tożsame co w skupie)
e) pewnie jeszcze coś ale kto by tam za Tomkiem nadążył.

Zobaczymy na koniec 1H2017 czy coś dorzucą do wyceny Morele czy nie.


:wink:
1. wystrczy, ze mysla " jest taki PE/VC w Europie, o pieknej historii zwrotow na aktywach, a ktorego te aktywa mozna kupic za pol ceny" - ale prosciej zawezic do samej Europy - od Lizbony po Moskwe - i pytanie wciaz daje do myslenia rynkowi.

2. Wlasnie chodzi o mozliwe przyczyny, ktorych kilka kolega podaje. Szacujac bowiem ich szanse, mozna podjac wlasciwa decyzje zakupu/sprzedazy/trzymania i ewentualnie we wlaciwym czasie.

3. O - widze, ze komus swiatelko w tunelu sie pojawilo! A pewnie, ze mogl "stracic talent"! Moze teraz bedzie okres wtop?! A przeciez mialo rosnac nudne 15-20% do konca swiata! 8)

Co do swiatelka w tunelu:

Obrazek

:)
Ostatnio zmieniony 09 cze 2017 16:16 przez optymistyczny, łącznie zmieniany 1 raz.

incoqnito
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8056
Rejestracja: 14 kwie 2011 17:26

Postautor: incoqnito » 09 cze 2017 16:16

Przyczyn takiej wyceny może być kilka.

3.Obawa że Tomek stracił talent i dawne bardzo dobre wzrosty NAVu to już tylko historia.
Swoją drogą, talentu się nie traci... Możesz stracić formę, nigdy talent 8)

Gryfit
Sierżant sztabowy
Posty: 137
Rejestracja: 23 lut 2017 22:14

Postautor: Gryfit » 09 cze 2017 17:27

Chętnych do oddania w tej cenie nie brakuje
MCI PLMCIMG00012 9,60 30000 288,00

młoddy
Podporucznik
Posty: 12571
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Postautor: młoddy » 09 cze 2017 18:27

Przyczyn takiej wyceny może być kilka.
Moim zdaniem są tylko dwie stałe przyczyny plus trzecia przejściowa.

1.Brak dywidend. Sam w sobie jest fatalny, ale dodatkowo pogarsza sprawę regularne obiecywanie dywidend i niedotrzymywanie tych obietnic.

2.Straszenie tanim dodrukiem. G1 i wiszący kapitał docelowy.

3.Obawa że Tomek stracił talent i dawne bardzo dobre wzrosty NAVu to już tylko historia.
młoddy ja wiem, że masz przygotowane kopiuj/wklej ale powyżej była dyskusja o wycenie Morele i tego dotyczył post popełniony przeze mnie :wink:
Post był o "spółce z sWIG80". Przynajmniej tak wynikało z pierwszego zdania. Morele w żadnym WIGu nie są. Ale oczywiście (rozbawiony) przyjmuję do wiadomości że to było o Morelach. Powinienem był się sam zorientować.

młoddy
Podporucznik
Posty: 12571
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Postautor: młoddy » 09 cze 2017 18:49

zawezic do samej Europy - od Lizbony po Moskwe - i pytanie wciaz daje do myslenia rynkowi.




Moze teraz bedzie okres wtop?! A przeciez mialo rosnac nudne 15-20% do konca swiata!
Nawet jeśli zawęzisz od Berlina do Mińska to i tak nie zmienisz prostej oczywistości że podobnie jak inne spółki GPW o zbliżonej do nas wielkości nawet nie jesteśmy na radarach zagranicy. To nie jest tak że Chińczycy lub Niemcy obserwują kurs MCI. Nie wiedzą o naszym istnieniu i nie chcą wiedzieć.
Zależymy wyłącznie od lokalnego, płytkiego rynku. Aby na nim odnieść sukces to trzeba przypodobać się TFI czyli płacić dywidendy i nie smrodzić możliwością dodruków poniżej NAV/S.


Może seria wtop będzie kontynuowana. Wszystko jest możliwe, ale nie wszystkie scenariusze mają równe prawdopodobieństwo. Więc spodziewam się powrotu do przyzwoitych wzrostów NAV. Absolutnie nie prognozuję nudnych 20% średnio rocznie. Po spin off'ie jest konieczność płacenia PEMowi dosyć słonych opłat. Ergo wyłącznie nudne 15% jest aktualne. Taki też target podał Tomek. Myślę że tyle będzie. Na pewno powinno być! Doświadczony Zarząd na mocno rosnącym rynku. POWINNO!!!

incoqnito
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8056
Rejestracja: 14 kwie 2011 17:26

Postautor: incoqnito » 09 cze 2017 20:28

Chętnych do oddania w tej cenie nie brakuje
MCI PLMCIMG00012 9,60 30000 288,00
Do kupna też :lol:

Gryfit
Sierżant sztabowy
Posty: 137
Rejestracja: 23 lut 2017 22:14

Postautor: Gryfit » 09 cze 2017 20:59

Chętnych do oddania w tej cenie nie brakuje
MCI PLMCIMG00012 9,60 30000 288,00
Do kupna też :lol:
Jakby było po 14 to bym napisał "chętnych do kupna nie brakuje'
Kiedy jest jak jest a niby jest tanio napisałem j/w
:wink:

optymistyczny
Podporucznik
Posty: 14968
Rejestracja: 14 wrz 2006 20:32

Postautor: optymistyczny » 09 cze 2017 22:38

tylko co do kolejnych glupot malutkiego czlowieczka myslacego, ze ktos sie tu nabiera na jego trollowanie, jak to on sobie wyobraza wojsko, swiat, polityke, biznes -> owszem, nikogo nie interesuje zarabianie na najwiekszym PE/VC w Europie Srodkowej (bagatela!) tylko przykladowo kiedys ujawnili sie istotni akcjonariusze/obligatoriusze z aglomeracji o populacji az 4 tysiecy mieszkancow - Armonk jej bylo..
#-o

EDIT: dla niechcaacych sie wglebiac: IBM, https://en.wikipedia.org/wiki/Swiss_Re czy https://en.wikipedia.org/wiki/Wipro wynalazl toto?
;)

młoddy
Podporucznik
Posty: 12571
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Postautor: młoddy » 10 cze 2017 08:41

glupot malutkiego czlowieczka myslacego, ze ktos sie tu nabiera na jego trollowanie
Piękny ozdobnik. Barokowy.

BTW jesteś aż tak bezradny że musisz stosować ozdobniki?


Wróć do „Akcje”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 169 gości