MABION [MAB] księga XIV w trakcie rejestracji CD20

wszystko na temat spółek publicznych
seal6
Młodszy chorąży sztabowy

Re: MABION [MAB] księga XIV przed rejestracją CD20

Postautor: seal6 » 30 lis 2017 10:28

To jest jedyna spolka gdzie akcjonariusze sa zasmuceni brakiem emisji. Co to sie porobilo :)
Jezeli ktos jest czegos pewny na gieldzie, to znaczy ze albo dopiero zaczyna, albo zaraz skonczy.

azbest
Starszy chorąży

Postautor: azbest » 30 lis 2017 10:41

Koledzy, bez obrazy, ale sprawa jest prosta.
Są tylko dwie opcje:
a). Trzymam, ewentualnie dokupuję
b). Sprzedaję,
Tylko chłodna kalkulacja.
Nie ma tu miejsca na słowa typu "jest mi smutno", "zawiodłem się". Do jasnej ciasnej, nazywasz się inwestorem, to nie biadol jak baba. Sprawa jest prosta - zostajesz ze spółką, albo ją odpuszczasz. Czujesz, że nie zarobisz, sprzedaj, czujesz że zarobisz, nie sprzedajesz.
Coco jambo i do przodu! :lol: Trzeba działać zdecydowanie. Złapać byka z jaja :lol:

Gerda88
Młodszy chorąży sztabowy

Postautor: Gerda88 » 30 lis 2017 10:42

Przykład Mabionu pokazuje jak te wszystkie projekty nawet biopodobne są kosztowne i czasochłonne. Sądzę, ze nawet Wieczorek nie zdawał sobie sprawy ile to potrwa, gdyż projekt był pionierski nawet na skale Europy. Najważniejsze z raportu jest jednak to, że spółka ma gwarancje od akcjonariuszy o finansowaniu w przyszłym roku.

Tutaj nie ma już opcji, żeby zabrakło kasy - za dużo zostało zainwestowane i czasu i pieniędzy. Ten projekt trzeba doprowadzić albo do rejestracji albo do wcześniejszej sprzedaży. Jeśli koszt opracowania biopodobnego to ok. 250 mln USD, to jasno można sobie odpowiedzieć, że spółka, która daje wszystko na tacy i ma podpisane umowy dystrybucyjne warta jest kilka razy tyle dzisiaj. A ile to już zależy od negocjacji.

Wg mnie sprawa wyjaśni się w ciągu następnych 12-18 miesięcy.
Oczywiście, nie zarzucam nikomu z Mabionu działania na niekorzyść spółki, gdyby nie Wieczorek, to spółka dawno by skapitulowała i żaden biopodobny by nie powstał. Pokonali tak wiele przeszkód i problemów, że dla mnie wprowadzenie leku to tylko kwestia czasu. Chabowski przyszedł, miał również wielkie plany i chciał zakończyć temat szybciej, to jasne, rynek niestety pokazał, że to nie takie proste i zza krzaka pojawił się konkurent który pokrzyżował plany.
Mylan miał być remedium na całe zło ze swoim know how i pewnie znacząco przyszpieszył dzialania ale najwyraźniej ten rynek wymaga o wiele więcej czasu niż inne.

Nie pozostaje nic innego jak czekać...

Gerda88
Młodszy chorąży sztabowy

Postautor: Gerda88 » 30 lis 2017 10:43

azbest masz rację w 100 %. Mnie interesują jedynie moje pieniądze, nie Twoje czy Wasze. Of course. Po prostu szkoda zmarnowanego czasu na rynku który dał tyle zarobić siedząc i oczekując dotrzymania obietnic

pandorinium
Młodszy chorąży sztabowy

Postautor: pandorinium » 30 lis 2017 10:47

azbest masz rację w 100 %. Mnie interesują jedynie moje pieniądze, nie Twoje czy Wasze. Of course. Po prostu szkoda zmarnowanego czasu na rynku który dał tyle zarobić siedząc i oczekując dotrzymania obietnic
Tylko ze to wiadomo po czasie. Kto dzisiaj wie ile da zarobić mabion do konca roku a taki cdproject?. A może powinno się kupić bita lub coś innego, a tutaj wrócić za pół roku?.

Miły
Młodszy chorąży sztabowy

Postautor: Miły » 30 lis 2017 12:24

To jest jedyna spolka gdzie akcjonariusze sa zasmuceni brakiem emisji. Co to sie porobilo :)
Rzeczywiście dziwnie to może wyglądać :) Ale tutaj bez pieniędzy z emisji nie ruszą z rozbudową mocy produkcyjnych. Nikt im nie pożyczy takiej kasy no chyba że obligacje na jakiś kosmiczny procent ale to byłoby wieloletnie płacenie kuponów + późniejszy wykup.
decyduje data stempla pocztowego

Gerda88
Młodszy chorąży sztabowy

Postautor: Gerda88 » 30 lis 2017 15:15

To nie jest zwykła emisja. To emisja zagraniczny na rynku USA która ma ruszyć kursem

Barmantech
Starszy chorąży

Postautor: Barmantech » 30 lis 2017 15:29

ma ruszyć kursem
Mówisz i masz

Miły
Młodszy chorąży sztabowy

Postautor: Miły » 30 lis 2017 16:05

Czyżby dzisiaj/jutro po sesji miał pojawić się jakiś komunikat dla którego przesunięto termin publikacji raportu, a z którym wczoraj (mimo późnej pory publikacji) się nie wyrobiono?

bankrucik
Starszy chorąży sztabowy

Postautor: bankrucik » 30 lis 2017 16:16

cóż pokazuja dzisiaj ze nastroje częsci forumowiczów sa bez znaczenia dla rynku akcji mabiona, tu inni rządzą kursem a nie forumowicze
Ostatnio zmieniony 30 lis 2017 16:46 przez bankrucik, łącznie zmieniany 1 raz.
wyrażam moje osobiste poglądy, w żaden sposób nie można ich traktować jako rekomendacji !:-)
http://www.stockwatch.pl/forum, https://twitter.com/
Brak kary w przeszłości rozzuchwala na przyszłość

yodyod
Plutonowy

Postautor: yodyod » 30 lis 2017 16:26

Nowa umowa kredytowa? W sytuacji przypadku naruszenia wcześniejszej? Podziwiam Wasz optymizm. Zawieszenie rekomendacji mnie nie dziwi, jak chłopcy od wycen dowiedzieli się że kredyt może być wypowiedziany to chcieli o swojej reko jak najszybciej zapomnieć. Popatrzcie na kurs Celiny na początku listopada i dziś. Tu jest nerwowe szukanie czegoś co mogłoby stanowić zabezpieczenie kredytu. W przypadku mabion powiedzenie czas to pieniądz nabiera nowego znaczenia- być albo nie być.
Cieszy mnie wzrost kursu, można się było skrócić

Miły
Młodszy chorąży sztabowy

Postautor: Miły » 30 lis 2017 16:30

Nowa umowa kredytowa? W sytuacji przypadku naruszenia wcześniejszej? Podziwiam Wasz optymizm.
A kto tu pisze o nowej umowie kredytowej?

pandorinium
Młodszy chorąży sztabowy

Postautor: pandorinium » 30 lis 2017 16:40

Nowa umowa kredytowa? W sytuacji przypadku naruszenia wcześniejszej? Podziwiam Wasz optymizm.
A kto tu pisze o nowej umowie kredytowej?
Ci co sprzedali z rana w popłochu, a teraz jak urosło to się boją odkupić i standardowo naganiają gdy widać, że to nie od leszczy zależy jak ma wyglądać kurs.

yodyod
Plutonowy

Postautor: yodyod » 30 lis 2017 16:42

Pandorinium na 61 stronie napisał skoro nie wzięli od razu nowego kredytu... A nie wkleiłem jego postu. Nie ważne. Uważam że info o dobezpieczeniu kredytu powinno pójść w ESPI. Bo jeśli istnieje ryzyko wypowiedzenia tej umowy to istnieje też ryzyko kontynuacji działalności. Mówimy o spółce z ujemnym k

pandorinium
Młodszy chorąży sztabowy

Postautor: pandorinium » 30 lis 2017 16:44

Pandorinium na 61 stronie napisał skoro nie wzięli od razu nowego kredytu... A nie wkleiłem jego postu. Nie ważne. Uważam że info o dobezpieczeniu kredytu powinno pójść w ESPI. Bo jeśli istnieje ryzyko wypowiedzenia tej umowy to istnieje też ryzyko kontynuacji działalności. Mówimy o spółce z ujemnym k
Powinno też pójśc espi, że w związku z potencjalnym krachem na giełdzie istnieje ryzyko kontynuowania działalności. Powinno też pójśc espi każdego dnia o potencjalnej stracie w przypadku zakupu/sprzedazy akcji. Mówimy o spółce z ujemnym k.

Wróć do „Akcje”