MABION [MAB] księga XIV w trakcie rejestracji CD20

wszystko na temat spółek publicznych
topsilver
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2460
Rejestracja: 02 mar 2007 10:09
Kontakt:

Re: MABION [MAB] księga XIV w trakcie rejestracji CD20

Postautor: topsilver » 12 wrz 2018 21:00

minęło w sumie prawie 5 miesięcy od wywiadu:

https://www.youtube.com/watch?v=bThDkaxJgi0

no i można powiedzieć idzie step by step

żeby szarpnąć kursem przed wieściami z ema i fda trzeba dać na espi komunikat o dwóch umów na resztę świata. Chabowski w wywiadzie mówi, ze byc moze umowa na usa juz w tym roku....

REKLAMA


pandorinium
Chorąży sztabowy
Posty: 6728
Rejestracja: 08 mar 2016 08:43

Re: MABION [MAB] księga XIV w trakcie rejestracji CD20

Postautor: pandorinium » 12 wrz 2018 21:24

Czyli znając życie, najwcześniej 2019 :P

topsilver
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2460
Rejestracja: 02 mar 2007 10:09
Kontakt:

Re: MABION [MAB] księga XIV w trakcie rejestracji CD20

Postautor: topsilver » 13 wrz 2018 12:31

Czyli znając życie, najwcześniej 2019 :P
czyli znając życie stoisz bez akcji :)

bankrucik
Podporucznik
Posty: 10734
Rejestracja: 14 mar 2008 13:55
Lokalizacja: z kasyna

Re: MABION [MAB] księga XIV w trakcie rejestracji CD20

Postautor: bankrucik » 13 wrz 2018 12:36

Czyli znając życie, najwcześniej 2019 :P
czyli znając życie stoisz bez akcji :)
:lol: :lol: :lol:
wyrażam moje osobiste poglądy, w żaden sposób nie można ich traktować jako rekomendacji !:-)
http://www.stockwatch.pl/forum, https://twitter.com/
Brak kary w przeszłości rozzuchwala na przyszłość

seal6
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3578
Rejestracja: 18 mar 2010 03:10

Re: MABION [MAB] księga XIV w trakcie rejestracji CD20

Postautor: seal6 » 13 wrz 2018 13:26

:)
"Dumb money is only dumb when it listens to the smart money". Peter Lynch

pandorinium
Chorąży sztabowy
Posty: 6728
Rejestracja: 08 mar 2016 08:43

Re: MABION [MAB] księga XIV w trakcie rejestracji CD20

Postautor: pandorinium » 13 wrz 2018 13:31

Czyli znając życie, najwcześniej 2019 :P
czyli znając życie stoisz bez akcji :)
kurde no, czyli to RODO nie działa, bo znasz mój portfel. :lol:

A na powaznie to co, mały zakładzik kiedy będzie umowa na Stany? Bez nagród i kar. Tylko obstawienie roku. Mi wychodzi 2019.

bledzik
Młodszy chorąży
Posty: 444
Rejestracja: 20 gru 2015 08:00

Re: MABION [MAB] księga XIV w trakcie rejestracji CD20

Postautor: bledzik » 13 wrz 2018 13:34

Ale może dokładniej? Bo jest różnica pomiędzy styczniem 2019 a grudniem 2019r...

Miły
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2299
Rejestracja: 27 paź 2010 11:11

Re: MABION [MAB] księga XIV w trakcie rejestracji CD20

Postautor: Miły » 13 wrz 2018 13:43

Czyli znając życie, najwcześniej 2019 :P
czyli znając życie stoisz bez akcji :)
kurde no, czyli to RODO nie działa, bo znasz mój portfel. :lol:

A na powaznie to co, mały zakładzik kiedy będzie umowa na Stany? Bez nagród i kar. Tylko obstawienie roku. Mi wychodzi 2019.
Firma w dalszym ciągu nie ma szczegółowych wytycznych z FDA. Dopiero w momencie otrzymania tych danych będzie mogła określić zakres, czas i kwotę potrzebną na przeprowadzenie badań uzupełniających. I dopiero wtedy będzie umowa na Stany. Raczej 2019. A reszta świata też (raczej) po umowie na US
decyduje data stempla pocztowego

pandorinium
Chorąży sztabowy
Posty: 6728
Rejestracja: 08 mar 2016 08:43

Re: MABION [MAB] księga XIV w trakcie rejestracji CD20

Postautor: pandorinium » 13 wrz 2018 13:45

Ale może dokładniej? Bo jest różnica pomiędzy styczniem 2019 a grudniem 2019r...
Tutaj mam problem, czy Ameryka uwierzy w marzenia i podpiszą przed oficjalną zgodą Od EMA, czy dopiero po tym. I nie wiadomo jak się zachowa Mylan, możliwe, że im sprzedadzą prawa. Tak czy siak obstawiam luty, marzec. plus pół roku znając ich opóźnienia. Ale może tym razem nie będzie. :P

Miły
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2299
Rejestracja: 27 paź 2010 11:11

Re: MABION [MAB] księga XIV w trakcie rejestracji CD20

Postautor: Miły » 13 wrz 2018 14:00

Ale może dokładniej? Bo jest różnica pomiędzy styczniem 2019 a grudniem 2019r...
Tutaj mam problem, czy Ameryka uwierzy w marzenia i podpiszą przed oficjalną zgodą Od EMA, czy dopiero po tym. I nie wiadomo jak się zachowa Mylan, możliwe, że im sprzedadzą prawa. Tak czy siak obstawiam luty, marzec. plus pół roku znając ich opóźnienia. Ale może tym razem nie będzie. :P
W przypadku Mabionu jest zawsze (!) +3 miesiące
decyduje data stempla pocztowego

zbroz1
Szeregowy
Posty: 1
Rejestracja: 13 wrz 2018 14:00

Re: MABION [MAB] księga XIV w trakcie rejestracji CD20

Postautor: zbroz1 » 13 wrz 2018 14:13

wg słów Prezesa (które brzmią logicznie), im bliżej będzie rejestracji (czyli im mniejsze ryzyko niepowodzenia), wartość kwot zawartych w umowach będzie większa. Skoro mają zapewnione finansowanie a więc nie mają ciśnienia na kasę tu i teraz, zdecydowanie lepiej poczekać z umowami, bo w końcu to są sprawy drugorzędne. Jeżeli będą mieć produkt gotowy do sprzedaży, znajdą się chętni do dystrybucji. Podsumowując szybkie podpisanie umów jest może korzystne z punktu widzenia średnioterminowego inwestora, natomiast inaczej sprawa się ma z punktu widzenia długoterminowego i właścicielskiego - im mniejsze ryzyku dla kontrahenta tym większa kasa dla Mab. Najważniejsze to jak najszybciej zarejestrować.

faster11
Starszy sierżant sztabowy
Posty: 214
Rejestracja: 06 mar 2013 18:52

Re: MABION [MAB] księga XIV w trakcie rejestracji CD20

Postautor: faster11 » 13 wrz 2018 14:21

przypominam,dzisiaj raport półroczny spółka podaje,moze czegos blizej sie dowiemy

topsilver
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2460
Rejestracja: 02 mar 2007 10:09
Kontakt:

Re: MABION [MAB] księga XIV w trakcie rejestracji CD20

Postautor: topsilver » 13 wrz 2018 14:51

Czyli znając życie, najwcześniej 2019 :P
czyli znając życie stoisz bez akcji :)
kurde no, czyli to RODO nie działa, bo znasz mój portfel. :lol:

A na powaznie to co, mały zakładzik kiedy będzie umowa na Stany? Bez nagród i kar. Tylko obstawienie roku. Mi wychodzi 2019.
portfela nie znam ale czytam miedzy wierszami 8)
Pewnie masz racje ze 19 rok bedzie przelomowy i dopiero wtedy zaczną wpływać konkretne komunikaty. Ale zostawanie bez akcji... ciekawa decyzja inwestycyjna.
Obrot nie daje żadnych szans na odbudowanie pozycji po jej redukcji - skoro dzienny wolumen dziś to ułamek portfela.
Nawet robienie kółek na małym pakiecie jest teraz dość trudne. Ale każdy robi jak chce. Ja akcje mam zakopane. 3% pakietu jest na kolarstwo reszta czeka na 3mld euro. 8)

btw kiedys sobie marzylem żeby mab zrownal sie z MDG a tu w ciagu kilku tygodni mab zdublował MDG. Co znaczy sprzedac produkt, usluge w ktorej kazdy ogarniety czlowiek moze przy stosunkowo niewielkim zaangazowaniu wejsc i sporo namieszac. Tam w parade weszlo im jablko. W mabionie to zdecydowanie trudniejsze bo czas, badania, testy mimo wora kasy sie tego nie przeskoczy. Dlatego ryzykiem jakie ja biore powaznie pod rozwage jest delisting mabiona na krok przed meta. Big farma, spece od M&A oraz background prezesa - wiele dają do myślenia.

Miły
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2299
Rejestracja: 27 paź 2010 11:11

Re: MABION [MAB] księga XIV w trakcie rejestracji CD20

Postautor: Miły » 13 wrz 2018 15:09


btw kiedys sobie marzylem żeby mab zrownal sie z MDG a tu w ciagu kilku tygodni mab zdublował MDG. Co znaczy sprzedac produkt, usluge w ktorej kazdy ogarniety czlowiek moze przy stosunkowo niewielkim zaangazowaniu wejsc i sporo namieszac. Tam w parade weszlo im jablko.
I tak i nie. Urządzenie MDG to specjalistyczny sprzęt do określenia faktycznego schorzenia ludzikom biegającym z miernikami arytmii w zegarkach.
decyduje data stempla pocztowego

topsilver
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2460
Rejestracja: 02 mar 2007 10:09
Kontakt:

Re: MABION [MAB] księga XIV w trakcie rejestracji CD20

Postautor: topsilver » 13 wrz 2018 15:16


btw kiedys sobie marzylem żeby mab zrownal sie z MDG a tu w ciagu kilku tygodni mab zdublował MDG. Co znaczy sprzedac produkt, usluge w ktorej kazdy ogarniety czlowiek moze przy stosunkowo niewielkim zaangazowaniu wejsc i sporo namieszac. Tam w parade weszlo im jablko.
I tak i nie. Urządzenie MDG to specjalistyczny sprzęt do określenia faktycznego schorzenia ludzikom biegającym z miernikami arytmii w zegarkach.
napisalem to w duzym uproszczeniu. Ale wiadomo, że jeśli wzieło się za to jablko to mogą to rozwijać tak długo że produkt wytnie całą konkurencję a że później bedzie drożej to już inna sprawa.


Wróć do „Akcje”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 35 gości