MABION [MAB] księga XIV w trakcie rejestracji CD20

wszystko na temat spółek publicznych
topsilver
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2460
Rejestracja: 02 mar 2007 10:09
Kontakt:

Re: MABION [MAB] księga XIV w trakcie rejestracji CD20

Postautor: topsilver » 18 wrz 2021 19:17

Witam CIERPLIWYCH..... Kto jeszcze ze starej gwardii jest na papierze?
Witam jako były "omaha"
a ja myślałem że to miliarder 8) :lol:

nie za pesymistyczne te wyliczenia?
mi wyszło z analizy z Palca 300mln $ przychodu rocznie, co powinno dawać grube $ w kasie.
Zwłaszcza że biorąc pod uwagę to:
Na dzień 30 czerwca 2021 r. występuje zobowiązanie umowne Spółki, dotyczące nabycia rzeczowych aktywów trwałych, wobec EbeTech GmbH z siedzibą w Niemczech (EbeTech) wynikające z realizacji określonych warunków przewidzianych w umowie, na mocy której EbeTech zobowiązuje się do wyprodukowania dla Spółki linii do rozlewu fiolek. Wartość zobowiązania na dzień bilansowy wynosi 2 839 tys. EUR.
Oraz że cd20 fiolek nie potrzebuje to zysk może być większy przy założeniu że nie będzie to materiał do szczepionki ale gotowa dawka.

A co napiszesz o cd20?

REKLAMA


pandorinium
Chorąży sztabowy
Posty: 6728
Rejestracja: 08 mar 2016 08:43

Re: MABION [MAB] księga XIV w trakcie rejestracji CD20

Postautor: pandorinium » 18 wrz 2021 19:37

To ten projekt CD20 dalej się liczy? Przecież konkurencja ich prześcignęła. Kolejne 3-4 lata do rozpoczęcia sprzedaży. Na waciki może zarobią, a i premie pewnie sobie wypłacą, jak to skutecznie doprowadzili lek do komercjalizacji z niewielkim opóźnieniem. :P

I tak szczerze to na serio uważacie, że politycy będą masowo kupować tę szczepionkę, jak już teraz muszą siłą podawać dobrowolne zastrzyki, a sporo ląduje do kosza? Pfizer wygrał i zgarnia wszystko. Co najwyżej może Moderna coś tam ugra. I tyle.

fluidek
Chorąży sztabowy
Posty: 4525
Rejestracja: 20 wrz 2017 21:25

Re: MABION [MAB] księga XIV w trakcie rejestracji CD20

Postautor: fluidek » 18 wrz 2021 20:05

Następny filozof :lol: To jasne że liczy się tylko umowa.A szpryca nie jest swoją drogą zła i tańsza niz RNA ale to drugorzedne znaczenie

90-125
Starszy sierżant sztabowy
Posty: 282
Rejestracja: 10 paź 2020 20:15

Re: MABION [MAB] księga XIV w trakcie rejestracji CD20

Postautor: 90-125 » 18 wrz 2021 23:12

Witam CIERPLIWYCH..... Kto jeszcze ze starej gwardii jest na papierze?
Witam jako były "omaha"
a ja myślałem że to miliarder 8) :lol:

nie za pesymistyczne te wyliczenia?
mi wyszło z analizy z Palca 300mln $ przychodu rocznie, co powinno dawać grube $ w kasie.
Zwłaszcza że biorąc pod uwagę to:
Na dzień 30 czerwca 2021 r. występuje zobowiązanie umowne Spółki, dotyczące nabycia rzeczowych aktywów trwałych, wobec EbeTech GmbH z siedzibą w Niemczech (EbeTech) wynikające z realizacji określonych warunków przewidzianych w umowie, na mocy której EbeTech zobowiązuje się do wyprodukowania dla Spółki linii do rozlewu fiolek. Wartość zobowiązania na dzień bilansowy wynosi 2 839 tys. EUR.
Oraz że cd20 fiolek nie potrzebuje to zysk może być większy przy założeniu że nie będzie to materiał do szczepionki ale gotowa dawka.

A co napiszesz o cd20?
Sam nie wiem. Zobaczymy.

Biopodobny rytuxymab obok herceptyny to podstawowy lek dla ludzkości wg. WHO
Na bazie tego leku można projektować jeszcze inne terapie.
Niezależnie od miejsca w wyścigu do rejestracji, można pewnie będzie na tym zarobić niezłe pieniądze.
Najważniejszym zasobem Mabionu jest technologia rozwijania leków biologicznych.
Skala 50 ---> 200 ----> 2500 l wszystko w tej samej technice orbiterów bez mieszadła znakomicie ułatwia sprawę skomercjalizownia każdego leku biologicznego.
Do tego dochodzi najlepszana świecie czystość produktu i wydajność technologii.
Z tego co sie orientuję to tylko Mabion ma to tak dopracowane.
Ktoś to musi wykorzystać.
Novavax to dopiero rozgrzewka. :mrgreen:
08.01.21 napisałem, że Mabion podpiszę umowę Novavaxem - kurs 22 zł
NIKT NA FORUM MI NIE UWIERZYŁ
03.03.21 Mabion ogłosił umowę Novavaxem

Chopin#17
Starszy sierżant sztabowy
Posty: 343
Rejestracja: 17 lis 2015 12:50

Re: MABION [MAB] księga XIV w trakcie rejestracji CD20

Postautor: Chopin#17 » 19 wrz 2021 00:39

Te szczepionke to chyba za darmo w Afryce beda upychac, bo Europa to ma 60-80% wyszczepienia i reszta juz raczej nie chce nic brac. To samo inne kraje rozwiniete. Bo te biedne to stac co najwyzej na witamine C.
Z tego co podaje Novavax mają zamówień po kokardę: na koniec Q3 mają robić 100 mln dawek, na koniec Q4 15o mln dawek / miesięcznie.
Są też ujęci w planach Białego Domu - str. 1 pkt. 1.4
https://context-cdn.washingtonpost.com/ ... 3b.#page=1


Kogo interesują szczegóły badań klinicznych, targety i inne dane:
https://www.novavax.com/sites/default/f ... -FINAL.pdf

Moje obawy wzbudziła str. 62. Kontakt z firmą (oficjalne zapytanie, żadne tam zaoceaniczne insajdy) te obawy rozwiał ("nieaktualna mapa, dotyczyła już podpisanych umów")
Patałachy i krętacze, gdy dostali się w ręce profesjonalistów w końcu odniosą sukces.
Październik i listopad to spodziewane zgody w UK, US, Kanadzie, UE, N. Zelandii) za częścią których pójdzie produkcja w Konstantynowie.
Sama tylko Australia kupi 51 mln dawek - przy 25 mln mieszkańców, wcześniej wzięli 53 mln Astra Zeneca.
https://www.abc.net.au/news/health/2021 ... /100064694

A Japonia 150 mln:
https://ir.novavax.com/Novavax-Statemen ... 50924658=1

Novavax trafi i do biednych i do bogatych. Zaszczepiony jest tylko bogatszy świat. Reszta wciąż czeka. A nawet ten najbogatszy jest najbardziej zainteresowany Novavaxem jako boosterem.


Jeśli plany na ten rok się ziszczą, to kto wie może w 2022 będzie tak jak zamierzają:
https://www.reuters.com/business/health ... 021-09-10/

EDIT:
A szklana kula mówi, że umowa ogłoszona będzie na początku października. Ale to już tylko formalność, o czym mówi kurs ;)

hantar
Chorąży sztabowy
Posty: 4766
Rejestracja: 23 sie 2008 19:22

Re: MABION [MAB] księga XIV w trakcie rejestracji CD20

Postautor: hantar » 19 wrz 2021 01:25

9 lat mineło a wy nadal *****....icie te same kocopały. Spółka jest po tej samej cenie od lat, tylko kapitalizacja rośnie. A tymczasem na innych tematach w zeszłym roku można było zarobić po 10x kapitał :lol: :lol: :lol: :lol:

90-125
Starszy sierżant sztabowy
Posty: 282
Rejestracja: 10 paź 2020 20:15

Re: MABION [MAB] księga XIV w trakcie rejestracji CD20

Postautor: 90-125 » 19 wrz 2021 01:35

9 lat mineło a wy nadal *****....icie te same kocopały. Spółka jest po tej samej cenie od lat, tylko kapitalizacja rośnie. A tymczasem na innych tematach w zeszłym roku można było zarobić po 10x kapitał :lol: :lol: :lol: :lol:
Ja przez ostanie 8 lat miałem tylko :
Mabion
Biomaximę
Platige
jak dla mnie wystarczy....

i nigdy w odróżnieniu od ciebie nie traciłem czasu na wypisywanie postów o społkach które teoretycznie mnie wk.....
p.s.
cena Mabionu może i jest w podobnym miejscu ale nikomu to nie zabrania obrotu jej akcjami ... :lol: :lol:
08.01.21 napisałem, że Mabion podpiszę umowę Novavaxem - kurs 22 zł
NIKT NA FORUM MI NIE UWIERZYŁ
03.03.21 Mabion ogłosił umowę Novavaxem

90-125
Starszy sierżant sztabowy
Posty: 282
Rejestracja: 10 paź 2020 20:15

Re: MABION [MAB] księga XIV w trakcie rejestracji CD20

Postautor: 90-125 » 19 wrz 2021 01:37

Te szczepionke to chyba za darmo w Afryce beda upychac, bo Europa to ma 60-80% wyszczepienia i reszta juz raczej nie chce nic brac. To samo inne kraje rozwiniete. Bo te biedne to stac co najwyzej na witamine C.
Z tego co podaje Novavax mają zamówień po kokardę: na koniec Q3 mają robić 100 mln dawek, na koniec Q4 15o mln dawek / miesięcznie.
Są też ujęci w planach Białego Domu - str. 1 pkt. 1.4
https://context-cdn.washingtonpost.com/ ... 3b.#page=1


Kogo interesują szczegóły badań klinicznych, targety i inne dane:
https://www.novavax.com/sites/default/f ... -FINAL.pdf

Moje obawy wzbudziła str. 62. Kontakt z firmą (oficjalne zapytanie, żadne tam zaoceaniczne insajdy) te obawy rozwiał ("nieaktualna mapa, dotyczyła już podpisanych umów")
Patałachy i krętacze, gdy dostali się w ręce profesjonalistów w końcu odniosą sukces.
Październik i listopad to spodziewane zgody w UK, US, Kanadzie, UE, N. Zelandii) za częścią których pójdzie produkcja w Konstantynowie.
Sama tylko Australia kupi 51 mln dawek - przy 25 mln mieszkańców, wcześniej wzięli 53 mln Astra Zeneca.
https://www.abc.net.au/news/health/2021 ... /100064694

A Japonia 150 mln:
https://ir.novavax.com/Novavax-Statemen ... 50924658=1

Novavax trafi i do biednych i do bogatych. Zaszczepiony jest tylko bogatszy świat. Reszta wciąż czeka. A nawet ten najbogatszy jest najbardziej zainteresowany Novavaxem jako boosterem.


Jeśli plany na ten rok się ziszczą, to kto wie może w 2022 będzie tak jak zamierzają:
https://www.reuters.com/business/health ... 021-09-10/

EDIT:
A szklana kula mówi, że umowa ogłoszona będzie na początku października. Ale to już tylko formalność, o czym mówi kurs ;)

Mówi do ciebie omaha/90-125:
A ty szklana kulo gdzie byłaś w styczniu jak pisałem o umowie z Novavaxem. :mrgreen:

Przypomny ci twój post z 9 stycznia o mnie

taki "stary" a taki kurła glupi ! ( seal )
Przypomnę ci ten post w ciągu 2 miesięcy :lol: ( ja ) -i co 2 miesiące póżniej umowa jest podpisana

a ty szopenie inwestycji napisałeś:
Wreszcie jakiś konkret. Bo to chyba właśnie Seal otrzymał zapewnienie "wkrótce się zdziwisz". To chyba już z pół roku temu było. Teraz wiemy, że za dwa miesiące Mabion zbawi świat. Tzn. że kupi ryzę papieru pod jakieś globalne memorandum :mrgreen:
Ja będę tu zaglądał wcześniej, bo czuję się czytając niektóre posty jakbym korzystał z wehikułu czasu :P
Ale patrząc na wykres to faktycznie żadnych większych ruchów czy to sprzedaży przez insajderów czy kupna przez łowców śmieci dawno nie było. 8) Pora "pogrzać dyszel" jak niektórzy mawiają. Nie trzeba ruszać się z domu do kasyna :)

to ja własnie korzystam i przypominam ci twój głupi post.

Ty
Hantar
seal
bankrucik

i kilku jeszcze innych
jesteście niezłą grupą sierot. :lol: :lol:
Wasze wypowiedzi typu step by step by bankrucik to po prostu Latający Cyrk Monty Pythona z GPW
A tak naprawdę to mój podziw zawsze najbardziej wzbudzał Adwokat z Poznania

Podsumowanie:
Teraz nagle odkryłeś umowy, zamówienia, perspektywy
wklejasz linki...
Weż się chłopie nie ośmieszaj :lol: :lol: :lol:
Miałem do ciebie szacunek kiedy stworzyłeś prywatne forum o Mabionie i nie tylko.
Wtedy mogłeś rzeczowo wymieniać się argumentami ze mną i innymi.
Po tym co napisałes w styczniu o mnie i co teraz wypisujesz mogę ci tylko powiedzieć:
Przestań robić z siebie pośmiewisko.
Na szczęście nic na Parkiecie (w większości) nie ginie i każdy moze sobie sprawdzić timeline ty waszych durnych "prognoz i opini" oraz to co ja pisałem.
Wszyscy którzy mnie w styczniu posłuchali zarobili furę pieniędzy.
Parę lat temu rekomendowałem też Platige po 9 zł i pisałem o Biomaximie po 4 zł
i nie pisałem nic więcej o innych spólkach.
A ty czego dokonałeś. :lol: :lol:

Miłego weekendu. :mrgreen:
08.01.21 napisałem, że Mabion podpiszę umowę Novavaxem - kurs 22 zł
NIKT NA FORUM MI NIE UWIERZYŁ
03.03.21 Mabion ogłosił umowę Novavaxem

pandorinium
Chorąży sztabowy
Posty: 6728
Rejestracja: 08 mar 2016 08:43

Re: MABION [MAB] księga XIV w trakcie rejestracji CD20

Postautor: pandorinium » 19 wrz 2021 09:07

"Do tego dochodzi najlepszana świecie czystość produktu i wydajność technologii."

Z tego się uśmiałem fest. EMA cofnęła wyniki, bo mieli dziadowską jakość, a ten bredzi o najlepszej jakości na świecie. :lol:

Ale oby się spełniło i Mabion w końcu zarobił miliardy złotych, tylko skoro to taki pewniak to czemu Mylan czy Novavax ich nie kupił, czemu wielkie fundusze nie wchodzą masowo w akcje? Przecież tu za kilka lat będzie samej dywidendy 100 zł rocznie. Nic tylko mieć akcje.

fluidek
Chorąży sztabowy
Posty: 4525
Rejestracja: 20 wrz 2017 21:25

Re: MABION [MAB] księga XIV w trakcie rejestracji CD20

Postautor: fluidek » 19 wrz 2021 09:18

"Do tego dochodzi najlepszana świecie czystość produktu i wydajność technologii."

Z tego się uśmiałem fest. EMA cofnęła wyniki, bo mieli dziadowską jakość, a ten bredzi o najlepszej jakości na świecie. :lol:

Ale oby się spełniło i Mabion w końcu zarobił miliardy złotych, tylko skoro to taki pewniak to czemu Mylan czy Novavax ich nie kupił, czemu wielkie fundusze nie wchodzą masowo w akcje? Przecież tu za kilka lat będzie samej dywidendy 100 zł rocznie. Nic tylko mieć akcje.
Bo to dekle które kupują na górce tak jak MasterPharm co brał Merca powyżej 500? :mrgreen:

biotechnolog
Starszy sierżant sztabowy
Posty: 253
Rejestracja: 30 sty 2018 22:40

Re: MABION [MAB] księga XIV w trakcie rejestracji CD20

Postautor: biotechnolog » 19 wrz 2021 10:50

Pewnie nikt nie wie do końca jak będzie

ale sorry czy duże fundusze to jakieś wyrocznie które zawsze podejmują dobre decyzje?

pandorinium
Chorąży sztabowy
Posty: 6728
Rejestracja: 08 mar 2016 08:43

Re: MABION [MAB] księga XIV w trakcie rejestracji CD20

Postautor: pandorinium » 19 wrz 2021 11:13

Pewnie nikt nie wie do końca jak będzie

ale sorry czy duże fundusze to jakieś wyrocznie które zawsze podejmują dobre decyzje?
polskie nie, ale amerykańskie mające powiązania z novavax chyba wiedzą co w trawie piszczy i jakoś tutaj masowo nie kupują akcji.

Mr.chabovsky
Młodszy chorąży
Posty: 686
Rejestracja: 13 gru 2017 22:37

Re: MABION [MAB] księga XIV w trakcie rejestracji CD20

Postautor: Mr.chabovsky » 19 wrz 2021 11:20

Pewnie nikt nie wie do końca jak będzie

ale sorry czy duże fundusze to jakieś wyrocznie które zawsze podejmują dobre decyzje?
polskie nie, ale amerykańskie mające powiązania z novavax chyba wiedzą co w trawie piszczy i jakoś tutaj masowo nie kupują akcji.
Ale co maja kupowac? Dla nich Mabion jest tak maly, ze probujac w niego wejsc za promile swojego portfela,podniesliby kapitalizację pewnie x10 w kilka dni :lol:

pandorinium
Chorąży sztabowy
Posty: 6728
Rejestracja: 08 mar 2016 08:43

Re: MABION [MAB] księga XIV w trakcie rejestracji CD20

Postautor: pandorinium » 19 wrz 2021 11:29

Pewnie nikt nie wie do końca jak będzie

ale sorry czy duże fundusze to jakieś wyrocznie które zawsze podejmują dobre decyzje?
polskie nie, ale amerykańskie mające powiązania z novavax chyba wiedzą co w trawie piszczy i jakoś tutaj masowo nie kupują akcji.
Ale co maja kupowac? Dla nich Mabion jest tak maly, ze probujac w niego wejsc za promile swojego portfela,podniesliby kapitalizację pewnie x10 w kilka dni :lol:
tak, tak, mając na wyciągnięcie wspaniałą firmę która wzrośnie na 20mld kapitalizacji nie chcą brać, bo za mało akcji na rynku.

smalec_alfa
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2020
Rejestracja: 17 sie 2020 23:46

Re: MABION [MAB] księga XIV w trakcie rejestracji CD20

Postautor: smalec_alfa » 19 wrz 2021 11:49

"Do tego dochodzi najlepszana świecie czystość produktu i wydajność technologii."

Z tego się uśmiałem fest. EMA cofnęła wyniki, bo mieli dziadowską jakość, a ten bredzi o najlepszej jakości na świecie. :lol:

Ale oby się spełniło i Mabion w końcu zarobił miliardy złotych, tylko skoro to taki pewniak to czemu Mylan czy Novavax ich nie kupił, czemu wielkie fundusze nie wchodzą masowo w akcje? Przecież tu za kilka lat będzie samej dywidendy 100 zł rocznie. Nic tylko mieć akcje.
Bo to dekle które kupują na górce tak jak MasterPharm co brał Merca powyżej 500? :mrgreen:
eeeeee, tam było ponad 600 za mercatora i prawie 400 za cdred, łacznie wydali na akcje po tych cenach niemal 30 mln zł :roll:

pamietamy master pharm

https://twitter.com/TrysteroBlog/status ... 75/photo/1


Wróć do „Akcje”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 63 gości