THE FARM 51 [F51] księga V Czas prawdy w grze fałszu

wszystko na temat spółek publicznych
Rif1977
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2329
Rejestracja: 21 gru 2014 13:21

Re: THE FARM 51 [F51] księga V Czas prawdy w grze fałszu

Postautor: Rif1977 » 09 lis 2018 10:16

Alik, zamiast pisać durne elaboraty, w których udowadniasz, że tu na razie jest ściernisko, ale będzie Techland i CDP, weź rzuć trochę papierem, to może domknie się luka, bo na razie to nie tylko peak spada, ale i obroty.
Nie ma jak sensownych kółek robić :)

Trzecia strona w globalach. Green Hell chyba dłużej wyższe strony okupował.
Do WW3 graczy przyciągnęłe fałszywe obietnice bycia spuścizną klasycznego Battlefielda. Pokazywano super działające gameplaye, elegancki zwiastun i budowano hype. Zadziałało i w pierwszych dniach uzyskali imponującą sprzedaż. Tylko, że zamiast super gry, ludzie dostali wielki techniczny babol i nawet nie mogli się bawić. Ci co przetrwali do czasu, gdy można było jako tako grać, szybko zauważyli, że to ubogi klon BF3, co często przed premierą podkreślałem. Niemniej czułem, że hype zrobi swoje i na premierę byłem mocno zapakowany. Zarobek piękny był, ale za to w wielu miejscach ludzie wyją z rozpaczy na Farmę, bo zostali ubrani w okolicach 50 zeta...

REKLAMA


Julian11
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 7743
Rejestracja: 24 wrz 2018 10:36

Re: THE FARM 51 [F51] księga V Czas prawdy w grze fałszu

Postautor: Julian11 » 09 lis 2018 10:36

Każdy ma prawo widzieć to co chce widzieć. Na 11 bit jedni na szybko grali, i się radowali z jakiś zysków inni męczyli uszy mówiąc "jaki to jest muflon" jak był w konsolidacji przy ok 70 PLN. Efekt jest taki ze wielu nie było dane wyjąć naprawdę dużych procentów i sporej kasy. A spółka w 4 lata z 20 MLN kapitalizacji poszła nawet w szczycie na ponad 1.2 MLD kapitalizacji. Kto (nawet po TWoM) i tym jak mieli przychód 15 mln z debiutu, mógł na początku 2015 roku sądzić ,że za parę lat Wartość 11bit będzie podobna jak CDR-u tuż przed debiutem W3 ( ok 1.4 MLD Kapitalizacji) .

Patrząc na to jak ze spółki o wartości 20 mln PLN 11 bit w parę lat zrobił nawet 1.2 MLD PLn, patrząc na to jakie miał w przeszłości PLW wyniki( kilka mln zysku rocznie), a jaka kapitalizację osiągał niedawno i patrząc na to jak był wyceniany w IPO parę lat temu ( ok 300 mln PLN) , to nic mnie nie zdziwi na GAMEDEVIE.

Patrząc jak pod 3 screeny i jakieś śmieszne info ze Cig jedzie na gamescom napompowana tamta spółkę na ponad 250 MLn PLN kapitalizacji i w parę sesji wartość zwiększyła sie o ponad 100 mln PLN kapitalizacji, nic mnie w GAMEDEVIE nie zdziwi.

Biorąc pod uwagę obroty jakie są kręcone na F51 przy takich niewielkich kapitalizacjach jakie miał w TYM roku, sadze ze szczyty historyczne będą dopiero przed nami. Dlatego tez z chęcią poczekam na rozwój wydarzeń w kolejnych qwartałach / a może i latach na F51. Stać mnie na to, żeby zysk zostawić w F51 i pozwolić mu jeszcze bardziej się rozwinąć, oraz na to, żeby przyglądać się innym spółkom , które prawdopodobnie zasilą w przyszłości mój portfel , dzięki już wycofanej kasie z papierów i być może w przyszłości dalej wycofywanej z F51( jeśli tak zdecyduję) .

czas pokazuje to czy dobrze zarządzało się portfelem czy nie, Czas pokaże czy te 250 - 300 MLN pln wartości na F51 to już szczyt ich możliwości czy nie. Ja obstawiam ,że F51 może być dużo droższa w przyszłości i dlatego nadal posiadam akcje tej firmy, pomimo bardzo fajnych już zysków, które ta spółka na bardzo słabym ogólnie rynku mi dała.
Ostatnio zmieniony 09 lis 2018 10:48 przez Julian11, łącznie zmieniany 1 raz.

hantar
Chorąży sztabowy
Posty: 4766
Rejestracja: 23 sie 2008 19:22

Re: THE FARM 51 [F51] księga V Czas prawdy w grze fałszu

Postautor: hantar » 09 lis 2018 10:46

Czy tak wygląda sukces?

https://steamdb.info/app/674020/graphs/

Nie, tak nie wygląda sukces. Tak wygląda projekt na przeżycie. 225 mln zł kapitalizacji spółki, a deprecjacja zainteresowania najlepszym, najnowszym projektem w historii spółki jest zatrważająca. Nie zmieni tego nowy tryb, nie zmienią nowe mapki. Problem jest fundamentalny - zbyt mały budżet, zbyt duża konkurencja.

Musieliby zarabiać z 10 mln zysku netto rocznie, a nie zapowiada się nawet połowa na najlepszym projekcie życia. To jakie są plany na przyszłość? Jak dla mnie 50 mln kapitalizacji maks, to jest chyba plan na przyszłość.

klaxon
Chorąży sztabowy
Posty: 5456
Rejestracja: 01 kwie 2006 08:09

Re: THE FARM 51 [F51] księga V Czas prawdy w grze fałszu

Postautor: klaxon » 09 lis 2018 10:56

Musieliby zarabiać z 10 mln zysku netto rocznie, a nie zapowiada się nawet połowa na najlepszym projekcie życia. To jakie są plany na przyszłość? Jak dla mnie 50 mln kapitalizacji maks, to jest chyba plan na przyszłość.
Przesadzasz teraz, ponad 10 mln netto wyciagną w tym roku, w przyszłym też coś tam z gry będzie skapywać, wiadom że nie tyle co obecnie ale będą całe 4 kwartały monetaryzacji a w 2020 może gra wyjdzie na konsole i jeszcze Ch-lite. Jak dla mnie to jest takie 11bit po TWOM (wyceniane wtedy na 150 mln), w tym roku odzyskają kasę przepaloną na chybione projekty w poprzednich latach, pokryją straty wiszące w bilansie, potem spłacą obligi i od przyszłego roku zaczynają z czysta kartą i zebranymi doswiadczeniami oraz "noł-hał" i może już od 2019 zaczną zarabiać a za kilka lat może trafi im się w końcy jakiś hit.
Ostatnio zmieniony 09 lis 2018 10:58 przez klaxon, łącznie zmieniany 1 raz.

donido
Starszy chorąży
Posty: 1008
Rejestracja: 29 wrz 2008 10:38

Re: THE FARM 51 [F51] księga V Czas prawdy w grze fałszu

Postautor: donido » 09 lis 2018 10:58

35 zł trzeba bronić :x
https://www.toppicks.pl/

czytam, słucham, szanuję 8)

Erudyta
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2666
Rejestracja: 02 lis 2018 11:08

Re: THE FARM 51 [F51] księga V Czas prawdy w grze fałszu

Postautor: Erudyta » 09 lis 2018 11:05

Czy tak wygląda sukces?

https://steamdb.info/app/674020/graphs/

Nie, tak nie wygląda sukces. Tak wygląda projekt na przeżycie. 225 mln zł kapitalizacji spółki, a deprecjacja zainteresowania najlepszym, najnowszym projektem w historii spółki jest zatrważająca. Nie zmieni tego nowy tryb, nie zmienią nowe mapki. Problem jest fundamentalny - zbyt mały budżet, zbyt duża konkurencja.

Musieliby zarabiać z 10 mln zysku netto rocznie, a nie zapowiada się nawet połowa na najlepszym projekcie życia. To jakie są plany na przyszłość? Jak dla mnie 50 mln kapitalizacji maks, to jest chyba plan na przyszłość.
Wymień tę "zbyt dużą konkurencję".

hantar
Chorąży sztabowy
Posty: 4766
Rejestracja: 23 sie 2008 19:22

Re: THE FARM 51 [F51] księga V Czas prawdy w grze fałszu

Postautor: hantar » 09 lis 2018 11:07

Musieliby zarabiać z 10 mln zysku netto rocznie, a nie zapowiada się nawet połowa na najlepszym projekcie życia. To jakie są plany na przyszłość? Jak dla mnie 50 mln kapitalizacji maks, to jest chyba plan na przyszłość.
Przesadzasz teraz, ponad 10 mln netto wyciagną w tym roku, w przyszłym też coś tam z gry będzie skapywać, wiadom że nie tyle co obecnie ale będą całe 4 kwartały monetaryzacji a w 2020 może gra wyjdzie na konsole i jeszcze Ch-lite. Jak dla mnie to jest takie 11bit po TWOM (wyceniane wtedy na 150 mln), w tym roku odzyskają kasę przepaloną na chybione projekty w poprzednich latach, pokryją straty wiszące w bilansie, potem spłacą obligi i od przyszłego roku zaczynają z czysta kartą i zebranymi doswiadczeniami oraz "noł-hał" i może już od 2019 zaczną zarabiać a za kilka lat może trafi im się w końcy jakiś hit.
Klaxon, po pierwsze, aby taka wycena była uzasadniona, to biznes musi być powtarzalny rocznie na te 10 mln zł przynajmniej. A tutaj powtarzalny co roku nie jest, a na taki zysk co roku nie ma co liczyć, a nawet ciężko marzyć. Więc jeśli uśrednisz zysk co premiera powiedzmy 2-3 lata, to okaże się, że średni zysk roczny będzie grupo poniżej 10 mln zł czy 5 mln zł. A już patrząc wstecz szczególnie.

Pod drugie - na jakiej podstawie twierdzisz, że 10 mln zł wyciągną w tym roku? Komunikat, który zarząd podał o pokryciu kosztów z przychodów BRUTTO ma się nijak to rentowności na projekcie netto. Ja twierdzę, że są jeszcze pod wodą na tej grze, albo wychodzą dopiero na zero. A gdzie zyski, jeśli główne uderzenie sprzedażowe jest w przedsprzedaży czy dwóch pierwszych tygodniach sprzedaży na projektach o tak krótkim ogonie życia.

Jeśli to jest gra multi, a nie będzie nikogo na serwerach lub liczebność będzie mała, to działa to bardzo negatywnie na osoby myślące o kupnie. Jest to taki waż, który sam zjada swój ogon, gdyż nikt nie kupi bo nikogo nie ma.

I nie ma się co oszukiwać, premiera wczesnego dostępu, czy premiera oficjalna - różnica jest niewielka, gdyż ten kto chciał zagrać i kupić, to już kupił.

Należy sobie więc OBIEKTYWNIE zadać pytanie - czy spółka, która zrobić w jednym roku np. 5 mln zł zysku, a w kolejnym może nie zrobić nic, gdyż ma spore koszty, to jest warta blisko 230 mln zł?

Ja opierając się na historii i FAKTACH, twierdzę, że jest warta dużo mniej. A weryfikacja nastąpi, gdy spółdzielnia wciśnie enter i zgasi światło. Bo kurs... nie zachowuje się fundamentalnie. Zachowuje się, jakby był sterowany przez zorganizowaną grupę ludzi. I kto będzie chciał wysiąść, ten nie zdąży, gdy granat bez zawleczki będzie leciał przez kolejne piętra.

Julian11
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 7743
Rejestracja: 24 wrz 2018 10:36

Re: THE FARM 51 [F51] księga V Czas prawdy w grze fałszu

Postautor: Julian11 » 09 lis 2018 11:12

Tak samo mógłbyś pytać Bohema interactive , czy tak wygląda sukces po debiucie Arma 3 w 2013 ,na steamie.

Obrazek

Tak tak wygląda sukces gdy po 8 miesiącach zaliczyli 1 MLN sprzedanych kopii.

Mógłbyś się zapytać czy tak wyglądał sukces Army 2 którą wypuścili w połowie 2009 roku - Na pewno nie.

Obrazek

Mógłbyś się zapytać czy BOHEMIA INTERATIVE ogólnie odniosła sukces jako deweloper- na pewno tak po Arma 3, DAY Z .

Tym jest właśnie gamedev , Czy sprzedaż GRY w 3 tygodnie powyżej 300 K szt kopii jest Sukcesem? Czy tak wygląda sukces studia INDIE ? Na pewno tak.

Czy ten sukces byłby większy gdyby nie mieli problemów technicznych, które na siebie zrzucili nie robiąc wcześniej prawdziwych STRESS TESTÓW w fazie testów? Na pewno tak.

Czy popełnili pewne Karygodne błędy ? Na pewno tak . Czy sa perspektywiczni moim zdaniem na pewno tak.

Czy wartość rynkowa 250-300 MLN pln to już szczyt ich możliwości kapitalizacyjnych a 50 PLN kursowych? , moim zdaniem na pewno nie , ale to czas pokaże czy realia będą zgodne z moimi oczekiwaniami.

Ile czekałeś na Mab na 90 PLN? Ile lat ciągłego siedzenia na MAB już masz za sobą. Czy za parę lat F51 ma szansę np. kosztować kilkaset PLN ów za akcję? Moim zdaniem ma szansę ,ale o tym czy tak faktycznie będzie, przekonamy się za parę lat, każdy jest kowalem swojego portfela .

hantar
Chorąży sztabowy
Posty: 4766
Rejestracja: 23 sie 2008 19:22

Re: THE FARM 51 [F51] księga V Czas prawdy w grze fałszu

Postautor: hantar » 09 lis 2018 11:18

Ty na serio przytaczasz przykład Arma 3???

Buahahahahahaahahahahahahahahaha :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

To już nie jest marzycielstwo, to jest OPĘTANIE!!! :lol: :lol: :lol: :lol:

Grałeś kiedyś w Armę? Ale tak dłużej???

BO CHYBA KOMPLETNIE NIE MASZ POJĘCIA O CZYM PISZESZ!!!! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Przytaczasz MABION? Serio? Mabion ma za sobą zweryfikowany produkt, który wejdzie na rynki o wielkości 8 mld USD (CD20) i 20 mld USD (MS), gdzie będzie jednym z TRZECH liczących się graczy. A co ma F51? :lol: :lol: :lol: :lol:

Julian11
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 7743
Rejestracja: 24 wrz 2018 10:36

Re: THE FARM 51 [F51] księga V Czas prawdy w grze fałszu

Postautor: Julian11 » 09 lis 2018 11:34

Zobaczymy , czy po 8 miesiącach WW3 będzie miał mniej sprzedanych kopii niż Arma 3 , która sprzedała 1 MLn kopii.


Wiesz z czego ja się mogę pośmiać , jeśli chodzi o takich Twardogłowych kolesi jak ty, którzy NIE kumają bazy?

Z tego.

Obrazek

Oraz z TEGO.

Obrazek


Obrazek

Ile Razy był więcej wart MAB od F51 rok temu? Ile razy Jest wart Mab od F51 obecnie? Ile razy wiecej Obrotów W ROK zrobiła mała spółka z NC versus MAB z Mwig 40 ?


Czyli Ludzkiej głupoty, która Klapki na oczy, oraz beton na umysł narzuca różnej maści forumowym indywiduum i tak jest od miesięcy na F51.

Niektórym nie wmówisz że Czarne to Czarne , a białe to białe, fakty dla nich nie istnieją, bo "Oni wiedzą Swoje i Oni wiedzą lepiej" . :mrgreen:
Ostatnio zmieniony 09 lis 2018 11:38 przez Julian11, łącznie zmieniany 1 raz.

hantar
Chorąży sztabowy
Posty: 4766
Rejestracja: 23 sie 2008 19:22

Re: THE FARM 51 [F51] księga V Czas prawdy w grze fałszu

Postautor: hantar » 09 lis 2018 11:37

Daj dłuższy tak 3-5 letni wykres :lol: :lol: :lol:

A najlepsze jest to, że ty nie widzisz skali idiotyzmów, które tutaj wypisujesz, tylko swoją nieomylność podpierasz zachowaniem kursu, który jest trzymany przez jakaś spółdzielnie. I uważasz, że dlatego, że kurs urósł w krótkim terminie to masz świętą rację.

I nie potrafisz merytorycznie obalić moich argumentów tylko podajesz stopę zwrotu w porównaniu do jednej z moich inwestycji, które szczułeś przez ileś czasu, a twoje szczucie się nie sprawdziło i zarobiłem dużo pieniędzy.

A na poprawę humoru podajesz przykłady gier, które nie mają nic wspólnego z batelfieldowym FPP, posiadają jeszcze dłuższe ogony sprzedażowe niż Wiedźmin, ogromną społęczność, która tworzy misje, rozszerzenia i wielkie klany.

Jesteś trochę takim klaunem, który wyskakuje z pudełka jak się wciśnie przycisk i twierdzi, że na wszystkim zarobił :lol:

Julian11
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 7743
Rejestracja: 24 wrz 2018 10:36

Re: THE FARM 51 [F51] księga V Czas prawdy w grze fałszu

Postautor: Julian11 » 09 lis 2018 11:46

Daj dłuższy tak 3-5 letni wykres :lol: :lol: :lol:
dam za 3 lata, ale póki co obchodzi mnie ten rok, bo w tym roku kupowałem F51.

Ale już teraz wystarczy pomyśleć dlaczego na takiej małej spółce są takie obroty? które Łykają, nawet spółki z Mwig 40.

Ja już widziałem tego typu akcje na CDR w latach 2010-2012 czy na 11 bit po debiucie TWOM( tylko tam były duzo mniejsze obroty jeśli chodzi o ich wartość) .

Jak to się w Long Term kończyło na kursie? :mrgreen:

P.S Mnie nie interesują opinie innych na mój temat , każdy ma swoje poglądy . Mnie interesuje to , czy mój portfel zarabia, czy dobrze inwestuję. Obecnie mam akcje tylko F51 i kasę, która czaka na zakup innych akcji niż F51. Czas pokaże czy dobrą decyzję podjąłem.
Ostatnio zmieniony 09 lis 2018 11:51 przez Julian11, łącznie zmieniany 1 raz.

hantar
Chorąży sztabowy
Posty: 4766
Rejestracja: 23 sie 2008 19:22

Re: THE FARM 51 [F51] księga V Czas prawdy w grze fałszu

Postautor: hantar » 09 lis 2018 11:49

Jak narazie, to ci, którzy kupowali F51 po weekendowej premierze zostali zgrillowani.

ggn.
Starszy chorąży
Posty: 1501
Rejestracja: 09 mar 2016 00:32

Re: THE FARM 51 [F51] księga V Czas prawdy w grze fałszu

Postautor: ggn. » 09 lis 2018 11:55

Czy tak wygląda sukces?

https://steamdb.info/app/674020/graphs/

Nie, tak nie wygląda sukces. Tak wygląda projekt na przeżycie. 225 mln zł kapitalizacji spółki, a deprecjacja zainteresowania najlepszym, najnowszym projektem w historii spółki jest zatrważająca. Nie zmieni tego nowy tryb, nie zmienią nowe mapki. Problem jest fundamentalny - zbyt mały budżet, zbyt duża konkurencja.

Musieliby zarabiać z 10 mln zysku netto rocznie, a nie zapowiada się nawet połowa na najlepszym projekcie życia. To jakie są plany na przyszłość? Jak dla mnie 50 mln kapitalizacji maks, to jest chyba plan na przyszłość.
Wymień tę "zbyt dużą konkurencję".
.
Za 11 dni.
Recka multi Battlefielda V. Wyssie krew z WW3.
https://www.gry-online.pl/S020.asp?ID=13047&STR=2
.

Julian11
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 7743
Rejestracja: 24 wrz 2018 10:36

Re: THE FARM 51 [F51] księga V Czas prawdy w grze fałszu

Postautor: Julian11 » 09 lis 2018 12:02

Ci którzy kupowali MAB po 130 też zostali zgrillowani, ci którzy kupowali 11 bit po 500-550 PLN też zostali zgrillowani , ci co kupowali CDR po 220 PLN ,też zostali zgrillowani itp itd Obecny rynek WIELU ZGRILLOWAŁ.. Zobaczymy która spółka najszybciej odbije i ile da jeszcze zarobić tym co zostali zgrillowani. :mrgreen:

A teraz CIEKAWOSTKA tych Zgrillowanych Po debiucie WW3 jest Dużo , Bardzo Dużo na F51.

Teoretycznie zgrillowano ludzi na ponad 200 MLN PLN ( przy obecnej kapitalizacji nie wiele większej) i na 4.7 MLn akcji jakie się przewinęło. To więcej KASOWO niż zgrillowano na MABIONIE W ROK, a tu wystarczyło 3 Tygodnie na spółce z NC- DZIWY panie, DZIWY. :mrgreen:

Ty twierdzisz ,że ci zgrillowani na 200 MLN PLN i na prawie 5 MLn akcji już mogą definitywnie na for ever zapomnieć o tym, że się odkują? :mrgreen: Bardzo ciekawa teoria , zobaczymy jak będzie w praktyce zobaczymy . Czy np. ci co kupowali ode mnie papiery w okolicach 50 PLN , jeszcze będą mieli szanse na tych akcjach zarobić. :mrgreen:

Obrazek
Ostatnio zmieniony 09 lis 2018 12:10 przez Julian11, łącznie zmieniany 1 raz.


Wróć do „Akcje”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 152 gości