THE FARM 51 [F51] księga V Czas prawdy w grze fałszu

wszystko na temat spółek publicznych
klonas
Młodszy chorąży sztabowy

Re: THE FARM 51 [F51] księga V Czas prawdy w grze fałszu

Postautor: klonas » 16 lis 2018 16:41

Auć. Tak właśnie jest weryfikowane opowiadanie bajek na potęgę. -50% w niecały miesiąc od największej premiery w historii firmy.
Dziwne jest tylko,że takie obroty na NC. Ja przepraszam, ale to jest połowa całorocznego obrotu NC ponad połowa to obrót THE FARM 51...
To jest dla mnie wyjątkowe, bo korekty psii, od 2014 roku to ich tu było i nie tylko tu. Ja jestem bliżej wersji aliny, jakiś inwestor lub fundusz tu coś gotuje w garze, dlatego tak kipi. Mimo wszystko w głowie siedzą mi słowa luźne Rosinskiego, że poważny inwestor ze Szwecji mocno się interesuje spółką. Powiedział tylko raz chwile po pokazach WW3.

Zobaczymy nie naganiam, bo ja jestem na długi termin, ale naprawdę nie kojarze takich obrotów na jakiejkolwiek spółce. Pewnie Farm nie chce dlatego przejść na GPW, bo tu można cyckać :D

mareqq
Starszy chorąży

Postautor: mareqq » 16 lis 2018 16:54

Zapuszczaja automaty i miela tymi samymi akcjami.

hantar
Młodszy chorąży sztabowy

Postautor: hantar » 16 lis 2018 17:05

Klonas - to jest bardzo ciekawy wątek, ale pod warunkiem, że IP będzie coś warte. Pierwszy miesiąc po premierze to weryfikuje. Programistów pozyskasz bez problemu, natomiast, jeśli pomysł by wypalił to faktycznie otworzyłaby się spora furtka do długoterminowych korzyści. Wg mnie premiera zweryfikowała, że nie będzie to Arma bis (o ile ktoś w ogóle to zakładał) czy PUBG. Więc podaż, którą widzimy może oznaczać wycofanie się kogoś spod progu. Ale może być tak, że inwestora nigdy nie było i te opowiastki to tylko jedna z typowych historii pod grzanie.

klonas
Młodszy chorąży sztabowy

Postautor: klonas » 16 lis 2018 17:14

Klonas - to jest bardzo ciekawy wątek, ale pod warunkiem, że IP będzie coś warte. Pierwszy miesiąc po premierze to weryfikuje. Programistów pozyskasz bez problemu, natomiast, jeśli pomysł by wypalił to faktycznie otworzyłaby się spora furtka do długoterminowych korzyści. Wg mnie premiera zweryfikowała, że nie będzie to Arma bis (o ile ktoś w ogóle to zakładał) czy PUBG. Więc podaż, którą widzimy może oznaczać wycofanie się kogoś spod progu. Ale może być tak, że inwestora nigdy nie było i te opowiastki to tylko jedna z typowych historii pod grzanie.
Pełna zgoda, proszę mnie nie odbierać, że ja sobie tłumaczę i wymyślam inwestora, zakładam tylko pewną wersję do dyskusji. No ale te obroty są warte zapamiętania i własciwie to co się dzieje tak jak pamiętny debiut TWOM.

Uczymy się ze spokojem i zobaczymy za rok, jestem bardzo ciekawy. Życzę miłego weekendu aby wam ta czerwień tego nie zepsuła.

Julian11
Chorąży

Postautor: Julian11 » 16 lis 2018 17:15

Auć. Tak właśnie jest weryfikowane opowiadanie bajek na potęgę. -50% w niecały miesiąc od największej premiery w historii firmy.
Dziwne jest tylko,że takie obroty na NC. Ja przepraszam, ale to jest połowa całorocznego obrotu NC ponad połowa to obrót THE FARM 51...
To jest dla mnie wyjątkowe, bo korekty psii, od 2014 roku to ich tu było i nie tylko tu. Ja jestem bliżej wersji aliny, jakiś inwestor lub fundusz tu coś gotuje w garze, dlatego tak kipi. Mimo wszystko w głowie siedzą mi słowa luźne Rosinskiego, że poważny inwestor ze Szwecji mocno się interesuje spółką. Powiedział tylko raz chwile po pokazach WW3.

Zobaczymy nie naganiam, bo ja jestem na długi termin, ale naprawdę nie kojarze takich obrotów na jakiejkolwiek spółce. Pewnie Farm nie chce dlatego przejść na GPW, bo tu można cyckać :D
Jakby na głównym nie można było.

Oni nie chcą przejść na główny , bo momentalnie weszliby do indexu Swig80 i wiele fundów, operujących na "MISIACH" by przy tej płynności jaką ma F51 brałoby F51 do swoich portfeli a to "mieszaczom raczej nie jest na rękę, bo mocno utrudniałoby np. potencjalnym szwedom tą " włoską robotę" :mrgreen: . Poza tym wiele DM oferowałoby możliwość lewarów pod posiadanie F51 i to tez może być nie na rękę " mieszaczom. . Moim zdaniem to jedyne rozsądne i logiczne odpowiedzi na pytanie ,dlaczego przy takiej płynności jaka jest, przy takich obrotach ( które na bank generują DUŻE PODMIOTY) , nie chcą wejść na główny rynek ?

Wszystko ma swój czas.

klonas
Młodszy chorąży sztabowy

Postautor: klonas » 16 lis 2018 17:32

Można na głównym, ale właśnie cieżej. Dodatkowo na NC jest więcej drobnych a słabszego łatwiej lać..

NC cały rok 2017 rok 1.3 MLD obr FARMA ostanie pół roku 550mln

https://www.bankier.pl/wiadomosc/Rok-20 ... 75138.html

Zgadzam się czas część nam wyjaśni.

pandorinium
Młodszy chorąży sztabowy

Postautor: pandorinium » 16 lis 2018 17:48

obrót jest, bo farma to zgraja leszczy, co to pierwszy raz przyszli na giełde omamieni wizjami na twichu i innych tworach, że jest hossa z grami, rodzi się nowy hit który przebije pubg i teraz rozpaczliwie uśredniają, sprzedają, kupują i tworzą obrót. Dodatkowo farma ma świetną spółdzielnię.

vonlichtenstein
Sierżant sztabowy

Postautor: vonlichtenstein » 16 lis 2018 18:00

@pandorinium
W punkt

Julian11
Chorąży

Postautor: Julian11 » 16 lis 2018 18:03

Można na głównym, ale właśnie cieżej. Dodatkowo na NC jest więcej drobnych a słabszego łatwiej lać..

NC cały rok 2017 rok 1.3 MLD obr FARMA ostanie pół roku 550mln

https://www.bankier.pl/wiadomosc/Rok-20 ... 75138.html

Zgadzam się czas część nam wyjaśni.
Tak to bardzo ciekawa sprawa z F51 ,i z tymi jego obrotami, nie po raz pierwszy pojawia się w zestawianiach całego rynku. :mrgreen:

Obrazek

https://www.stockwatch.pl/wiadomosci/wy ... m=mkwidget

Co do NC to wygląda np dzisiejsza sesja tak.

https://newconnect.pl/

F51 i długo długo nic i tak jest od dawna . w 1 półroczu 2018 na NC było 600 MLn Obrotu z czego F51 zrobił 190 mln PLN , za to w 2 połowie roku od lipca już wykręcili 430 MLN PLn obrotu w 4.5 miesiąca.

Tu sie coś bardzo bardzo ciekawego dzieje.

glowacki4
Starszy chorąży

Postautor: glowacki4 » 16 lis 2018 20:05

Alina i klonas: tłumaczenie spadków w wasz sposób jest mega naiwne. Alina zresztą nie pisze tego szczerze, tylko kłamie w żywe oczy, że niby na Gpw fundusze rzucilyby się akcje... co za kretyn. Spalony na parkiecie, SW i bankierze.

seal6
Młodszy chorąży sztabowy

Postautor: seal6 » 16 lis 2018 20:15

Jak oni maja ogarnac gpw skoro tematow na ktorych powinni sie znac czyli robienie gier nawet nie ogarniaja?

ps. oni sa takim developerem jak alik inwestorem heh
Jezeli ktos jest czegos pewny na gieldzie, to znaczy ze albo dopiero zaczyna, albo zaraz skonczy.

klonas
Młodszy chorąży sztabowy

Postautor: klonas » 16 lis 2018 21:11

Alina i klonas: tłumaczenie spadków w wasz sposób jest mega naiwne. Alina zresztą nie pisze tego szczerze, tylko kłamie w żywe oczy, że niby na Gpw fundusze rzucilyby się akcje... co za kretyn. Spalony na parkiecie, SW i bankierze.
Nie mam potrzeby tłumaczyć sobie spadki, serio jestem długoterminowcem i jeszcze dużo musi spaść aby mnie zabolało. To są ruchy jak perystaltyki jelit - muszą być takie na giełdzie.

Dla mnie to jest mało prawdopodobne, aby leszcze tak zwane rzuciły się na FARM 51 :D Ilu tych lesczy, bardziej obstawiam jak kolega napisał po prostu przewalanie akcjami ( komputery ) jednak musi się to im opłacać. Wygiercoały 51 mln obr w dzień, to wychodzi na to, żę WW3 miał mega potencjał - Większy niż FP, Sniper itd. Bo ja takich wolumenów nie pamiętam. NC się zmieniło przez FARM 51. A modę w branży mamy od TWOM, bo CDP zawsze dla wszystkich był balonem :D To dlaczego Farm jak miał tyle hejtu przed premierą? już nie pamietacie?

Czy wy naprawdę uważacie, że wszyscy to ciemny asfalt i ruszył pod zwiastun WW3? i nagle cała ulica NC się zleciała, w radio i tv trąbili - chcesz być bogaty kup akcje z NC - leć załóż konto maklerskie.
Bo jeżeli ktoś się wysypywał aby brać udział w tym młynie to z jakiej spółki? Przecież ludzie boją się giełdy a jak wychodzili z NC to z jakiej spółki? Nagle stali się kolarzami, że wykręcili wolumeny w pól roku takie jak prawie półroczne wolumeny NC?
Chociaż wiem, że NC to podobno 80 proc indywidualni, zobaczcie na Parkiet ilu sceptycznych jest i było do Farm 51. Patrząc w notowania 8 godzin dziennie, wydaje mi się,że to jest automatyczny handel. Czy drobni mają opracowane algorytmy sensowne? Nie wiem, ale nie zakładam aby to zjawisko było normalne.

Julian11
Chorąży

Postautor: Julian11 » 16 lis 2018 21:30

tak ludzie boją się rynku i mają ku temu powody, bo jest po prostu FATALNY. Dodatkowo na F51 też nie było easy , ciągła podaż , duże zmienności dynamiczne zwały i te olbrzymie obroty i niekończące się akcje na s, też nie budowały komfortu. No i świadomość, że na MEGA badziewnym rynku wchodzi się w spółkę, która w rok dała nawet 1000% wzrost kursu akcji ,też nie napawało pewnie wielu drobnych SPOKOJEM inwestowania i kupowania kwitów- tym bardziej ze szły nie raz komunikaty, iż wierchuszka sypała nawet na dużo niższych poziomach kursowych, co było nie raz interpretowane przez wielu ,że nawet prezesi nie wierzą w WW3 i swoja spółkę. itp itd.

reasumując: To wcale nie był/jest łatwy, gładki i przyjemny klimat inwestycyjny na F51.

ggn.
Starszy chorąży

Postautor: ggn. » 16 lis 2018 22:00

Krezus, kwartalny.
Obiecali, ze kupią walcownię.
Całkowita ilość akcji - 54 703 000 szt. - na wolumenie zaznaczony linią.
Udział w wolumenie - super spółdzielnia + spekuła + leszcze.
Długoterminowych nie wymieniam, bo pewnie wciąż mają akcje i czekają, aż ujawni się strategiczny.
.
Obrazek

Duży:
https://images89.fotosik.pl/75/2e9a8a8e204154b1.jpg

klonas
Młodszy chorąży sztabowy

Postautor: klonas » 16 lis 2018 22:26

Całkowita ilość akcji - 54 703 000 szt. - na wolumenie zaznaczony linią.
Super spółdzielnia + spekuła + leszcze.
Długoterminowych nie wymieniam, bo pewnie wciąż mają akcje i czekają, aż ujawni się strategiczny.
Dobry przykład, chociaż są na GPW, ale pasują.

Przyznać trzeba Tobie, że zawsze brzmiałeś dla mnie dość racjonalnie. Tak właściwe w tej kolejności bym ujął.

Bardzo ciekawe czasy, za tydzień Patch (rozgrywka) i podobno nowa mapa - zobaczymy. To może wiele wyjaśnić. Widzę, że te łaty ostatnio trochę poprawiły peak, sprzedaż nie jest zła 48 miejsce. Pokazuje więcej negatywnych recenzji - to jest też ciekawe. Myśłę, że tolerancja na EA jest inna po miesiącu niż na początku, ci co czekali z zakupem więcej oczekują. Moim zdaniem te mapy są za puste, mało się dzieje i widziałem, że potrafi wywalić z gry a to jednak 100 zł...

Wróć do „Akcje”