THE FARM 51 [F51] księga V Czas prawdy w grze fałszu

wszystko na temat spółek publicznych
pandorinium
Chorąży sztabowy
Posty: 6728
Rejestracja: 08 mar 2016 08:43

Re: THE FARM 51 [F51] księga V Czas prawdy w grze fałszu

Postautor: pandorinium » 25 wrz 2018 09:41

Moje obserwacje i wyliczanki wskazują na to ze 11 bit zgarniał z każdej kopii FP ok. 50 PLN
Twoje obliczenia to sobie możesz wsadzić :P . Bazuj na tym co jest oficjalnie podane, a nie na swoich marzeniach.

I przypominasz mi mitomana miliardera. Know how farmy podbije świat, ba, cały wszechświat. O sukcesie i jakosci gry decyduje przyrost do grupy, co już Agony i Get even pokazało jak to jest bzdurne założenie. A już szum w mediach to naprawdę wyznacznik jakości i sukcesu gry :lol: Ja pitolę kolejnego oszołoma trzeba wrzucić do ignorów.
Ostatnio zmieniony 25 wrz 2018 09:43 przez pandorinium, łącznie zmieniany 2 razy.

REKLAMA


Julian11
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 7743
Rejestracja: 24 wrz 2018 10:36

Re: THE FARM 51 [F51] księga V Czas prawdy w grze fałszu

Postautor: Julian11 » 25 wrz 2018 09:41

Brawo Julian ! Wygłupiłeś się z kosztami, ale postanowiłeś zmienić temat i odwrócić uwagę. Nieuctwo trzeba ukrywać, prawda ?
Jeśli Ela jest twoim wzorcem to gratuluję ! Kupno akcji, które wzrosły jest najlepszym miernikiem inteligencji :D Właśnie tacy "kumaci" tu siedzą : ]

W przeciwieństwie do was, bankierowych naganiaczy, nie mam problemu z przyznaniem się do błędu.
WW3 sprzeda szybko milion kopii ? Wspaniale, tym lepiej. Posypię głowę popiołem.
Ale szanse na to są tak małe, że kompletnie na to bym nie liczył.
Mylisz pojęcia ja pisze o przepływach finansowych , to co do tej pory zbudowali obciążało cash flow w przeszłości/ teraźniejszości wpływając np na koszty operacyjne spółki. Oczywiście ze produkt WW3 nie jest skończony, więc nadal w EA będzie rozwijany będzie kosztował i będzie on ujęty w kosztach operacyjnych .

Moim zdaniem obecnie koszty WW3 kształtują się na poziomie ok 9-10 mln PLN , zatem sprzedaż 200 K kopii spowoduje ze projekt na tym etapie produkcji będzie już rentowny. A przy okazji sprzedaż 200 k kopii spowoduje że do kasy spółki wpłynie ok 10 MLN PLn , a to przy obecnych kosztach zapewni prawie rok funkcjonowania F51 i spokojnej pracy nad rozwojem WW3 oraz chernobylite.

Natomiast zakładam że te 200 K kopii sprzedać się może równie szybko jak 250 k kopii w przypadku Frost Punka.

Julian11
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 7743
Rejestracja: 24 wrz 2018 10:36

Re: THE FARM 51 [F51] księga V Czas prawdy w grze fałszu

Postautor: Julian11 » 25 wrz 2018 09:47

Moje obserwacje i wyliczanki wskazują na to ze 11 bit zgarniał z każdej kopii FP ok. 50 PLN
Twoje obliczenia to sobie możesz wsadzić :P . Bazuj na tym co jest oficjalnie podane, a nie na swoich marzeniach.
Dziękuje za bardzo merytoryczna odpowiedź , rozumiem ze nic więcej nie masz oficjalnego do dodania , bo jeśli byś miał to byś chyba wspomniał o oficjalnych przychodach dotyczących tego ile 11bit ma przychodu z każdej kopii.

Wystawiasz sobie piękna opinie "merytorycznego forumowicza", co chcesz przekazać oficjalnie? że FP generuje podobna kasę jak TWoM z każdej sprzedanej kopii? Tym gorzej dla Frostpunka i 11 bit . :roll:

Julian11
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 7743
Rejestracja: 24 wrz 2018 10:36

Re: THE FARM 51 [F51] księga V Czas prawdy w grze fałszu

Postautor: Julian11 » 25 wrz 2018 10:03

Niestety roztaczanie wielkich wizji tutaj uprawiane było od zawsze.

Przytaczanie TWOM i gonienia kursu... :roll: Przecież przed tamtą premierą nie było jeszcze pojęcia gamedev, nie było spekuły na tych spółkach. A na Farmie spekuła siedzi od dawna ! Kurs już został podbity, a co tydzień kręcone jest kolejne kółko.
Oczywiście duży sukces sprzedażowy oznaczałby duże wzrosty. Tyle, że według mnie nie będzie tu nawet 500 tys. w tym roku.
Stawiam na max 300 tys. A twierdzenie, że potencjał jest wyższy od SCUM ? No no. Proponuję jednak poczytać sobie kto stoi za SCUM, jakie doświadczenie mają te ekipy. Oczekiwanie od Farm "tworzymy słabe gamaplaye" 51 zrobienia czegoś ciekawszego jest dla mnie fantazjowaniem.

Przyjdzie premiera, zrewidujemy po raz kolejny kto miał rację. Słuch o obecnych naganiaczach zapewnie zaginie, jak zwykle zresztą.

chyba się nie rozumiemy , mnie nie interesuje kto stoi za projektem tylko czym jest ta gra -mówię o SCUM. ludzie szukają różnych alternatyw growych , dlatego scum zbudował tak sporą społeczność wokół siebie i tak dobrze sprzedał się na debiucie.Dlatego też uważam ze ludzie szukający alternatyw np dla CoD i BF5 mogą ja znaleźć w WW3 ale nie tylko CI gracze , inni mogą WW3 kupić z czystej ciekawości bo jest np HYPE na tą dynamiczną dobrą grę, wiec to nie jest kwestia albo WW3 albo BF5 czy CoD .

natomiast wracając do SCUM dlaczego uważam ze WW3 będzie w czasie miał większa monetyzacje niż SCUM , to bardzo proste obrazują to gameplaye np ten w którym można wysnuć oczywiste wnioski ze świat SCUMA jest pusty i nudny. Tym bardziej nudny i pusty się staje im mniej ludzi gra w ta grę, a to się dzieje na naszych oczach spadek w 3 tygodnie z prawie 70 K online na średnia ok 11 k K online który nadal będzie dołował.. Ten gameplay był nagrywany gdy na serwerach było mnóstwo ludzi a i tak gra wygląda tak jakby jedynym celem jej było zbieractwo i grzebanie w śmieciach.

Warto wsłuchać się w to co mówi ten Utuber po pewnym czasie może i przynudza bo wciąż mówi w kółko o tym samym jeśli chodzi o to czego oczekuje od gier tego typu jak DAY Z czy SCUM , ale jednak błysnęła mi lampka czego oczekiwać mogą gracze . I tu mam nadzieję ze F51 z Chernobyl ite też może spróbują wypełnić ta lukę.

https://www.youtube.com/watch?v=sjjGJ0WOAZE

Rif1977
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2322
Rejestracja: 21 gru 2014 13:21

Re: THE FARM 51 [F51] księga V Czas prawdy w grze fałszu

Postautor: Rif1977 » 25 wrz 2018 10:26

Potrójny miliarder powrócił :)
Tak czy siak, tu nie ma co mleć ozorem, tylko za kilka tygodni przyjdzie nam sprawdzić czy będzie sukces pierwszego dnia sprzedaży czy nie będzie (ilość, a przede wszystkim jakość komentarzy w pominięciu oszołomów z akcjami).
Bez tego na ten moment spółka balon.

Julian11
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 7743
Rejestracja: 24 wrz 2018 10:36

Re: THE FARM 51 [F51] księga V Czas prawdy w grze fałszu

Postautor: Julian11 » 25 wrz 2018 11:24

Bez obrazy ale jeśli WW3 sprzeda się świetnie to byle ćwierćinteligent inwestycyjny będzie wiedział ze np 200 mln PLN to taniocha jeśli chodzi o wycenę spółki. Założę się ze obecni sceptycy będą się usprawiedliwiali tak ,że " nikt nie spodziewał się takiej sprzedaży " , " rynek jest zupełnie zaskoczony"i tego typu śmieszne teksty. Po tym co się dzieje w sieci( a nie jest to mielenie ozorem bynajmniej) , średnio rozgarnięty inwestor może przypuszczać że WW3 to bardzo prawdopodobny HIT growy. Zdjęcie embarga doda kolejnych opinii na temat WW3 , jeśli one potwierdzą HYPE jakie do tej pory otacza WW3 to nawet przed premierą będzie można mieć już praktycznie pewność że WW3 będzie HITEm sprzedażowym. Tego typu wnioski powinien wyciągnąć jak wspomniałem średnio-rozgarnięty inwestor, pytanie ilu średnio rozgarniętych inwestorów jest wśród zadeklarowanych sceptyków nastawionych negatywnie do F51 i WW3. :mrgreen:

Julian11
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 7743
Rejestracja: 24 wrz 2018 10:36

Re: THE FARM 51 [F51] księga V Czas prawdy w grze fałszu

Postautor: Julian11 » 02 paź 2018 12:26

Do premiery zostało już niewiele czasu, w tym tygodniu zaczynają się targi w Moskwie, więc embargo powinno być zdejmowane jeśli nie chcą sami wypaść na tych co je łamią, bo zapewne tam pojadą z nowymi materiałami z planszy z Moskwy. Kurs jest gotowy do tego aby testować historyczny opór (pytanie: czy będzie taka próba przed premierą czy po premierze) ja sądzę że jeszcze przed premierą.Debiut WW3 w EA na steamie ma się odbyć w piątek 19 października jeśli sprzedaż przez weekend okaże się świetna to wartość rynkowa na poziomie 220-230 mln PLN okaże się śmiesznie niska i open w poniedziałek byłby zapewne ze sporą luką startową, a to dla ciągłości kursowej zawsze stanowi jakiś problem i rynek stara się przeważnie luki domykać , chociaż nie zawsze mu się to udaje. Dlatego uważam że jeszcze przed premierą rynek może spróbować wywindować kurs F51 na wartości większe niż do tej pory ograniczał ją ten opór kursowy. jednakże niezależnie od tego jak zachowa się rynek najbliższe parę tygodni / miesięcy zapowiada się na kursie bardzo interesująco ze względu na premierę WW3 i test sprzedażowy jaki ma do przejścia ta gra oraz F51 .

Pandziora
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 7524
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28
Lokalizacja: Karkosikowo

Re: THE FARM 51 [F51] księga V Czas prawdy w grze fałszu

Postautor: Pandziora » 03 paź 2018 13:25

No tak król Julian nie ma wątpliwości, że będzie sukces, to może wie czemu "Dying Light: Bad Blood" poniosło porażkę? Za wysoka cena (59,99pln), nudna rozgrywka, bugi, inni konkurenci, wyczerpany temat na obecną chwilę, zbyt mało znana marka (Dying Light), zapowiedź że kiedyś będzie free to play, pogoda, ..... ?????

No i jaką sprzedaż zakładacie, które miejsce steam, jaki peak? W mojej ocenie cena jest za wysoka i jeśli tylko coś pójdzie nie tak, to polecą negatywy. Przy 20$ tolerancja graczy na niedoróbki jest dużo większa.
Czy wzrośnie czy spadnie leszcz zostanie na dnie : )
"Cymcyka nie ma" - Bandyta : )

Eist
Plutonowy
Posty: 11
Rejestracja: 12 wrz 2018 13:22

Re: THE FARM 51 [F51] księga V Czas prawdy w grze fałszu

Postautor: Eist » 03 paź 2018 19:48

No tak król Julian nie ma wątpliwości, że będzie sukces, to może wie czemu "Dying Light: Bad Blood" poniosło porażkę? Za wysoka cena (59,99pln), nudna rozgrywka, bugi, inni konkurenci, wyczerpany temat na obecną chwilę, zbyt mało znana marka (Dying Light), zapowiedź że kiedyś będzie free to play, pogoda, ..... ?????

No i jaką sprzedaż zakładacie, które miejsce steam, jaki peak? W mojej ocenie cena jest za wysoka i jeśli tylko coś pójdzie nie tak, to polecą negatywy. Przy 20$ tolerancja graczy na niedoróbki jest dużo większa.
Nie sprzedało się z powodu oklepanego jak odwłok panienki tematu. Ile można te zdechloki i przy okazji innych graczy rezać? To już jest nudne. Było fajne za czasów pierwszych tego typu produkcji...
Z całym szacunkiem dla Techlandu- WW3 wnosi do swojego gatunku delikatny powiew świeżości. Trochę nowej mechaniki, customizacja bardzo rozbudowana, niespotykane wcześniej mapy. Troszkę tego jest.

Oprawa graficzna jest też ok. To jest darmowy UE4 a nie Frostbite za XX mln USD. Dźwięk? Jak dla mnie bomba. Jak dla kogoś odgłosy broni brzmią słabo to zapraszam na strzelnicę. Jak ktoś "zauważy" różnicę stawiam browara.
Grywalność? Nie mam zastrzeżeń. Wiadomo, modelu zniszczeń nigdy dosyć ale sporo zostało tego poprawione przy okazji testów.
Optymalizacja i wymagania sprzętowe? Na poziomie PC sprzed 3-4 lat czyli bardzo dobrze bo mało kto ma nowego PC zbudowanego na Titanie Xp i i7 coś tam.

Zluzujcie panowie bo jeszcze 6 miesięcy temu było gadanie, że gry nie ma a nawet jak będzie to szit na poziomie C- a na chwilę obecną gra jest porównywana z tytułami AAA... i wychodzi z ringu obita ale o własnych siłach.

Julian11
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 7743
Rejestracja: 24 wrz 2018 10:36

Re: THE FARM 51 [F51] księga V Czas prawdy w grze fałszu

Postautor: Julian11 » 03 paź 2018 21:31

No tak król Julian nie ma wątpliwości, że będzie sukces, to może wie czemu "Dying Light: Bad Blood" poniosło porażkę? Za wysoka cena (59,99pln), nudna rozgrywka, bugi, inni konkurenci, wyczerpany temat na obecną chwilę, zbyt mało znana marka (Dying Light), zapowiedź że kiedyś będzie free to play, pogoda, ..... ?????

No i jaką sprzedaż zakładacie, które miejsce steam, jaki peak? W mojej ocenie cena jest za wysoka i jeśli tylko coś pójdzie nie tak, to polecą negatywy. Przy 20$ tolerancja graczy na niedoróbki jest dużo większa.
Moje pieniądze, moje przemyślenia, moje decyzje masz z tym jakiś problem? Jeśli tak to niepotrzebnie, bo nic cię nie łączy i nie będzie łączyło z moimi finansami, skup się raczej na swoich dla swego dobra.

Nie interesowałem sie trybem BR Dying light , ale można się domyślać dlaczego on sie nie sprzedał i dlaczego wygenerował tak małą grupę na Steamie( miesiąc po debiucie ma poniżej 25 k w grupie) pomimo ,że sama gra DL dawała teoretycznie dużą bazę potencjalnych graczy. Kolega wyżej odpowiedział na to zagadnienie, moim zdaniem po kilku sesjach growych może się DL BR znudzić, ale "nie mój cyrk nie moje małpy".

https://www.youtube.com/watch?v=Szg4lOLGu5s

Smutny
Starszy chorąży
Posty: 1549
Rejestracja: 04 paź 2006 20:39

Re: THE FARM 51 [F51] księga V Czas prawdy w grze fałszu

Postautor: Smutny » 07 paź 2018 19:03

2 filmiki z gameplay.... 2 tygodnie do premiery early access....
każdy może sobie sam odpowiedzieć na pytanie czy warto wchodzić i czy gra ma potencjał aby Spółka miała szanse stać się tym co większość by chciała.

https://www.youtube.com/watch?v=T_XyW7CTToY

https://www.youtube.com/watch?v=pqVzIYIjQXY

Eist
Plutonowy
Posty: 11
Rejestracja: 12 wrz 2018 13:22

Re: THE FARM 51 [F51] księga V Czas prawdy w grze fałszu

Postautor: Eist » 08 paź 2018 00:51

2 filmiki z gameplay.... 2 tygodnie do premiery early access....
każdy może sobie sam odpowiedzieć na pytanie czy warto wchodzić i czy gra ma potencjał aby Spółka miała szanse stać się tym co większość by chciała.

https://www.youtube.com/watch?v=T_XyW7CTToY

https://www.youtube.com/watch?v=pqVzIYIjQXY

Według mnie jest dobrze a nawet bardzo dobrze. Grywalność widać, że jest. Customizacja bardzo rozbudowana.
Ludziom się podoba co widać po komentarzach, są wiadomo negatywne ale to jest niewielki ułamek wszystkich komentów.

Invest-Journey
Starszy sierżant sztabowy
Posty: 307
Rejestracja: 24 cze 2017 16:33

Re: THE FARM 51 [F51] księga V Czas prawdy w grze fałszu

Postautor: Invest-Journey » 08 paź 2018 06:53

Weekend umiliły nam także 2 filmy rosyjskich youtuberów, którzy dostali zgodę od spółki na puszczenie swoich materiałów z gry. Oto one: 3 МИРОВАЯ ВОЙНА с читами… World War 3 oraz WORLD WAR 3 – ЭКСКЛЮЗИВ в ЧЕСТЬ ИГРОМИРА. Jeśli ktoś jeszcze nie widział to zachęcamy do obejrzenia.
Wydaje nam się, że WW3 z każdym dniem prezentuje się coraz lepiej. Świadczy to o tym, że spółka narzuciła sobie zawrotne tempo prac i wprowadzania poprawek. Do tego możemy w końcu zobaczyć jak wygląda rozgrywka na mapie Moskwy. Dla nas bomba. I co najlepsze przed nami PGA i duże prawdopodobieństwo, że F51 wystawi się tam z Warszawą w roli głównej. Skoro na targach Gamescom w Niemczech był Berlin, na Igromir w Rosji była Moskwa, to w Poznaniu chyba wybór jest oczywisty?

Cała analiza dostępna na http://investjourney.pl/2018/10/07/tydz ... -livechat/

Julian11
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 7743
Rejestracja: 24 wrz 2018 10:36

Re: THE FARM 51 [F51] księga V Czas prawdy w grze fałszu

Postautor: Julian11 » 08 paź 2018 11:02

2 filmiki z gameplay.... 2 tygodnie do premiery early access....
każdy może sobie sam odpowiedzieć na pytanie czy warto wchodzić i czy gra ma potencjał aby Spółka miała szanse stać się tym co większość by chciała.

https://www.youtube.com/watch?v=T_XyW7CTToY

https://www.youtube.com/watch?v=pqVzIYIjQXY
Tutaj chyba dużo większe znaczenie ma to nie jak kto komu się coś podoba ( indywidualnie , bo wiadomo ze sceptycy i twardogłowi będą dla własnej przekory kręcić nosem) , ale to jaki to ma wpływ nap na przyrost ludzi w grupie steam. Przed publikacją tylko tych 2 filmików przyrost( że względu na embargo WW3) potężnie spowolnił ale wystarczyło, żeby pojawiły się te 2 filmiki i przyrost ilość ludzi w grupie zdecydowanie się zwiększył. To pokazuje co może się dziać, jeśli NDA zostanie zniesione a zostanie niebawem , bo do debiutu gry już bardzo niewiele czasu zostało. Jeśli chodzi o PR to ida zdecydowanie droga PUBG gdzie największy PR ruszył w testach przedpremierowych no i oczywiści po premierze PUBG gdzie masowo pojawiały się streamingi dotyczące rozgrywki , co nagoniło klientele na PUBG do niewyobrażalnych wręcz rozmiarów względem tego jaki Budżet i jaka gra był PUBG w Early Access z jedna mapa i niewyszukana grafika.

WW3 ma wszystkie zalążki , ma postawiony bardzo solidny fundament do tego żeby stać się wielka FPSową sieciówką na kolejne lata.

glowacki4
Starszy chorąży
Posty: 1804
Rejestracja: 05 cze 2015 20:36

Re: THE FARM 51 [F51] księga V Czas prawdy w grze fałszu

Postautor: glowacki4 » 08 paź 2018 19:42

Pewnie panie 3 grosiki, WW3 idzie zdecydowanie śladami PUBG...
Tak samo jak Get Even miało przebić W3 według ciebie, tylko marketing przeszkodził.
Jaką trzeba być ludzką pijawką by tak beznadziejnie naganiać.


Wróć do „Akcje”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 131 gości