THE FARM 51 [F51] księga V Czas prawdy w grze fałszu

wszystko na temat spółek publicznych
mareqq
Starszy chorąży

Re: THE FARM 51 [F51] księga V Czas prawdy w grze fałszu

Postautor: mareqq » 23 cze 2019 23:18

Wlasnie minelismy cybera mimo slabego free wekendu i grze ktora nadal chodzi shitowo a jednak sa i zadowoleni free wekendowcy.

Rif1977
Starszy chorąży

Postautor: Rif1977 » 23 cze 2019 23:42

Wlasnie minelismy cybera mimo slabego free wekendu i grze ktora nadal chodzi shitowo a jednak sa i zadowoleni free wekendowcy.
No to jak minęliscie CP, to miliard należy się jak psu buda :lol:

glowacki4
Starszy chorąży

Postautor: glowacki4 » 24 cze 2019 01:15

Super marku, minęliście grę, która najwcześniej za 10 miesięcy będzie dostępna. Wy to jesteście :D

Rif1977
Starszy chorąży

Postautor: Rif1977 » 24 cze 2019 06:32

Super marku, minęliście grę, która najwcześniej za 10 miesięcy będzie dostępna. Wy to jesteście :D
Patrząc na dane kilka godzin później, to wyglądało jakby Polonez pojechał buspassem, aby na chwilę wyprzedzić stojące w korku na prawidłowym pasie Ferrari i za moment uderzyć w autobus :lol:

Za to jak to wyglądało na bankierze: "Pierwsza strona, przed Cybeprunkiem!" hahaha

Invest-Journey
Starszy sierżant sztabowy

Postautor: Invest-Journey » 24 cze 2019 06:57

W jednym z ostatnich podsumowań („Złoty czerwiec. Czarny czerwiec”) pisaliśmy: „[…] Free Weekend da nam odpowiedź na pytanie, jakie jest potencjalne zainteresowanie graczy oraz czy WW3 może dostać od rynku jeszcze drugą szansę w kontekście nadchodzącej premiery?”
Z naszych obserwacji wynikało, że oczekiwania są mocno „rozjechane”, więc oszacowanie potencjalnych „peaków” wcale nie należało do zadań łatwych. W okresie poprzedzającym Free Weekend maksymalna liczba graczy WW3 oscylowała w okolicach 500. Najwyższy odnotowany wynik wynosił ok 11.000 (wg spółki ok 17.000, ale my zostańmy przy pomiarach steam). Tak więc jakiej liczby graczy możemy się spodziewać w momencie, gdy gra jest darmowa i może w nią pograć każdy, bez wydawania nawet 1 zł? My bylibyśmy zadowoleni z wyniku 3.500-4.999.

Jak się jednak okazało tego rezultatu nie udało się osiągnąć. W czwartek ustanowiliśmy max na ok. 2170. No ok, słabo, ale są jeszcze 3 dni właściwego weekendu, w tym 2 dni wolne. Piątek 2220, które jak się później okazało było najwyższym z odczytów. Na tamten moment byliśmy tym wynikiem rozczarowani i liczyliśmy na chociaż 3500 w sobotę lub niedzielę. Niestety w te dni było tylko gorzej. Tak więc odnosząc się do naszej skali przedstawionej powyżej – „Lepiej, lepiej, ale jak na darmową grę wciąż za mało”. No i chyba ten tekst dobrze oddaje to, co wtedy czuliśmy odnośnie całej akcji. Mieliśmy nawet myśl, że nasza cierpliwość odnośnie F51 się skończyła i chyba czas zredukować, bądź też nawet zamknąć naszą pozycję. Jeśli gra, będąc darmową, nie potrafi przyciągnąć do komputerów więcej niż 2200 graczy jednocześnie, to chyba coś jest nie tak.

Cała analiza dostępna na http://investjourney.pl/2019/06/23/tydz ... e-weekend/

Invest-Journey
Starszy sierżant sztabowy

Postautor: Invest-Journey » 01 wrz 2019 14:32

Wydaje nam się, że Farm51 nadal wielu inwestorów kojarzy z nieudaną premierą „early access” dla WW3, która miała miejsce w październiku 2018 roku. Zawiniły głównie serwery. Gracze zamiast możliwości spędzenia czasu podczas militarnych rozgrywek na warszawskich przedmieściach otrzymali ekran „loading screen”. Pisaliśmy o tym w artykule „Nie takiej wojny oczekiwaliśmy”. Do tego późniejsza słabsza od oczekiwań sprzedaż i przekładanie wszystkiego co się da na później. Reakcja inwestorów jest większości z Was doskonale znana. W trakcie kilkunastu sesji kurs F51 stracił ponad 60%.
Przy sprzedaży gry w tzw. wczesnym dostępie, gracz kupuje nieukończoną produkcję, a pieniądze pozyskane ze sprzedaży gry są przeznaczane przez producenta na jej rozwój. The Farm 51 planuje wyjście gry „World War 3” z tzw. fazy wczesnego dostępu na początku 2020 r., a do tego dochodzi nam jeszcze planowany na koniec tego roku „wczesny dostęp” dla Chernobylite. WW3 to twardy orzech do zgryzienia i tu scenariusze mogą być różne, natomiast o Chernobylite pisaliśmy w ostatnim podsumowaniu i mamy pozytywne zdanie. Wzrost ceny akcji w minionym tygodniu może więc wynikać z pewnych oczekiwań inwestorów co do nowej pozycji oraz „rehabilitacji” w temacie WW3.

Od końcówki 2018 roku do dziś, kurs akcji znajduje się w trendzie bocznym. Pod koniec czerwca miała miejsce emisja obligacji, której celem było pozyskanie środków na rozwój oferty produktowej spółki oraz zwiększenie kapitału obrotowego. Inwestorzy wciąż postrzegają spółkę jako ryzykowną, a wnioskujemy tak ze względu na fakt, że celem emisji było pozyskanie 4,2 mln, a w finale do kasy trafiło tylko 829 tys. zł. https://obligacje.pl/pl/a/the-farm-51-z ... -obligacji Dodatkowo spółka przeprowadziła również zbiórkę crowdfundingową na platformie Kickstarter w tracie której zebrano 200 tys. USD na rozwój Chernobylite.
Problem The Farm 51… brak środków na rozwój firmy i gier. Jak widać spółka korzysta z wielu źródeł finansowania, aby ukończyć swoje produkcje. To przekłada się więc w pewnym stopniu na ograniczone możliwości przerobowe firmy, a co za tym idzie na problemy związane np. z WW3. Miejmy nadzieję, że maksyma „Polak potrafi” sprawdzi się również w tym przypadku i wykorzystując posiadane aktywa Farmersi w końcu dostarczą perełkę na rynek growy.

Cała analiza dostępna na http://investjourney.pl/2019/09/01/tydz ... ywy-widza/

Julian11
Starszy chorąży

Postautor: Julian11 » 02 wrz 2019 13:15

liczenie na Duży niewytłumaczalny Łut szczescia w inwestowaniu to raczej poroniony pomysł , HYPE i ogólnie otoczka wokół Chite ktor wchodzi do EA jest raczej Drętwa w porównaiu do WW3).

jesli ktos chce sie bawic w spekulacje to Okey jego broszka ale nigdy nie wiesz kiedy bedzie wajha przestawiona.

radze zobaczyc na przypadek BLO i tego co dzieje sie obecnie. W przypadku F51 moim zdaniem bedzie jeszcze gorzej bo CHite w EA nie bedzie miał wziecia jak BW po mocnam\nym PRe ktory de facto i tak w wynikach moze byc Badziewny biorać pod uwage koszty operacyjne BLO.

dlatego raczej byłbym ostrozny obecnie bo Chite to nie WW3 nie ten HYPE , nie ta Gra nie te możliwości to kolejny symulator chodzenia tylko z gorszym( jak sie wydaje ) HYPE przedpremierowym niz BLAIR WITCH w dodatku z ta samą koncepcja jak Get Even ( typu nie musisz zabijać nie musiśz uzywac broni wystarczy ze przemkniesz koło Głuchych, slepych i umysłowo nie tegich Strazników ..to widziałem na gameplay).No i znowu te jakies retrospekcje jak w Get Even.. :lol: 8) :lol:

Moim zdaniem bedzie LIPA sprzedazowa a biorac pod uwage ze nawet FREE WEKEND nie podniosł WW3 to sumujac to wszystko i patzrac na finanse spółki to i tam na przyszłosc szykuje się LIPA.

Szansa dla F51 był ww3 , stracili ta szansę i teraz moim zdaniem z takimi z takimi finansami i z takimi grami cieżko bedzie im sie ogarnąc BIZNESOWO ( trzeba bedzie do biznesu dokładać). A mogło byc z WW3 tak jak to sie dzieje obecnie z REMNANT ktory już 2 tyg jest Nr 1 na steamie ..ale gra Musiała działać ...ehhh Dali Du.pska po maxie a mogło byc tak PIĘKNIE.... :evil:

wiec jeśli ktos chce sie bawic w Łut szczescia na spółkach ktore nie raz zawodziły i wiele wskazuje że beda nadal zawodzić ( wynikowo i spzredazowo) to prosze bardzo Kazdy zarządza swoim kapitałem jak CHCE.

P.S wprawdzie grupa na steam nie jest mała wcale az tak mała , ale sama gra wieje mi mocno GET Evenem mechanika sposobem opowiadania historii , symulacja chodzenia itp , a ludzie się nastawiaja na cos a'la Stalker( lub metro exodus) co tez farmesi sami sugerują...szybko moga sie zawieść. Jesli jednak uda im się stworzyc swit typu stalker z faktycznie duża swoboda działania to Bedę im bił BRAWO.

P.S 2 spojrzałem na Metro exodus jestem zaskoczony jak mało ta gra zawojowała na steamie ...Opinie swietne( 89%) ale PEAK debiutanckjki 11 K ( tyle co niedziałajacy WW3) i szybko spadało. To jest dla mnie bardzo zaskakujacy ( negatywnie ) fakt. Tym bardziej nie liczyłbym na jakieś odpały w przypadku CHite od Farmersów, bo wydaje się ze pomiedzy jakościa Metro exodus a Chite jest jednak pzrepaść , a Metro w tym świecie stalkerskim nie zawojowała PCetów. :shock:
Ostatnio zmieniony 02 wrz 2019 13:49 przez Julian11, łącznie zmieniany 1 raz.

Rif1977
Starszy chorąży

Postautor: Rif1977 » 02 wrz 2019 13:47

p.S 2 spojrzałem na Metro exodus jestem zaskoczony jak mało ta gra zawojowała na steamie ...Opinie swietne( 89%) ale PEAK debiutanckjki 11 K ( tyle co niedziałajacy WW3) i szybko spadało. To jest dla mnie bardzo zaskakujacy ( negatywnie ) fakt. Tym bardziej nie liczyłbym na jakieś odpały w przypadku CHite od Farmersów, bo wydaje się ze pomiedzy jakościa Metro exodus a Chite jest jednak pzrepaść , a Metro w tym świecie stalkerskim nie zawojowała PCetów. :shock:
Debilu, ta gra nie była sprzedawana od pewnego momentu na Steam. Mogli w nią grać tylko ci, co kupili mocno wcześnie przedpremierowo, a później została przeniesiona do sklepu Epic, więc kto kupił zagrał i to tyle!
Zrobiłeś mi dzień :lol: :lol: :lol:

Julian11
Starszy chorąży

Postautor: Julian11 » 02 wrz 2019 13:53

Faktycznie tego nie zauważuyłem wiec te 11 K PEAK to było z preorderów , ale Metro to juz marka sama w sobie dlatego takie moje zdziwienie.

Ale to i tak nie ma znaczenia wiekszego dla CHite , uwazam ze jak na koszty gry jak na koszty Farmersów jak na kapitalziacje spółkii to spzredaz CHite nie spełni oczekiwań . Czy się myle czas pokaże.

3mldEUR
Starszy chorąży sztabowy

Postautor: 3mldEUR » 11 wrz 2019 22:49

Witam, miałem już nie pisać, ale jak zobaczyłem taki cytat na Bankierze odnośnie mojej osoby:
wiesz Rage,czlowieka podobno nie ocenia sie po tym jak zaczyna ,a po tym jak konczy ,nie wiem czy znasz historie 3mld ,ale o tym jak skonczyl na Mabion to poczytaj na forum

Źródło: https://www.bankier.pl/forum/temat_re-d ... 96887.html
Mój portfel giełdowy:
100% F51

Każdy może sprawdzić, czy uda mi się osiągnąć mój cel inwestycyjny do końca 2019, później portfel zostanie utajniony

Powyższy tekst nie stanowi rekomendacji

3mldEUR
Starszy chorąży sztabowy

Postautor: 3mldEUR » 11 wrz 2019 22:52

to postanowiłem zabrać głos w swojej sprawie. Z powyższego cytatu wynika, jakoby moja historia już się skończyła. Otóż nic bardziej błędnego.
Mój portfel giełdowy:
100% F51

Każdy może sprawdzić, czy uda mi się osiągnąć mój cel inwestycyjny do końca 2019, później portfel zostanie utajniony

3mldEUR
Starszy chorąży sztabowy

Postautor: 3mldEUR » 11 wrz 2019 22:54

Tak jak napisałem już wielokrotnie: mój prywatny cel, który określiłem sobie w 2009 roku na 10 lat to znaczy do końca 2019 roku, zamierzam zrealizować. Mój prywatny cel, czyli kapitał jakim zamierzam dysponować do końca 2019 roku. Ze względu jednak na wysokość kapitału jaki przeznaczyłem na inwestycje w 2009 roku i stopę zwrotu, jaką sobie założyłem, postanowiłem że nie będę się afiszować tym celem na forum, aby nie wyjść na totalnego marzyciela oderwanego zupełnie od rzeczywistości.
Ostatnio zmieniony 12 wrz 2019 01:05 przez 3mldEUR, łącznie zmieniany 2 razy.
Mój portfel giełdowy:
100% F51

3mldEUR
Starszy chorąży sztabowy

Postautor: 3mldEUR » 11 wrz 2019 22:59

Z powyższego względu postanowiłem więc, że zamiast przedstawiać mój prywatny cel kapitału na koniec 2019, czy wartość procentową, o jaką chcę powiększyć swój kapitał na giełdzie, przedstawię mój cel w formie kapitalizacji spółki, która miała ten mój kapitał pomnożyć. Stąd to słynne 3 mld EUR kapitalizacji Mabionu do końca 2019 roku, które miałem nadzieję, że spółka osiągnie, GDY WPROWADZI DO SPRZEDAŻY SWOJE PIERWSZE 4 LEKI, NAD KTÓRYMI PRACOWAŁA W 2010 ROKU.
Napisałem o tym w lipcu 2010 tutaj: viewtopic.php?t=161002

Myślę, że wtedy, taka kapitalizacja wydawała się realna, oczywiście pod warunkiem komercjalizacji 4 biopodobnych przeciwciał monoklonalnych.

...i to jest początek mojej historii na forum Parkietu.
Mój portfel giełdowy:
100% F51

3mldEUR
Starszy chorąży sztabowy

Postautor: 3mldEUR » 11 wrz 2019 23:11

Dalsza moja historia na forum Parkietu przedstawia się następująco:

Do 2016 miałem 100% portfela giełdowego w akcjach Mabionu. Na początku 2016 zakupiłem niewielki pakiet akcji The Farm 51, o czym poinformowałem na forum 19 marca 2016:
viewtopic.php?f=1&t=205623&start=1685

Ze względu na fakt, że były to dodatkowe środki i nie sprzedałem żadnej akcji Mabionu, nie liczyłem tego do mojego celu.
Mój portfel giełdowy:
100% F51

3mldEUR
Starszy chorąży sztabowy

Postautor: 3mldEUR » 11 wrz 2019 23:14

Na początku 2018 roku powziąłem wiadomości, które spowodowały, że w mojej ocenie szanse na realizację mojego celu na koniec roku 2019 są znacznie, znacznie wyższe posiadając akcje The Farm 51 niż posiadając akcje Mabionu. Wiadomości tych nie posiadałem w roku 2017.

W tym czasie od 28 marca 2017 nie pisałem już na forum Parkietu: viewtopic.php?f=1&t=217952&start=1335

Powyższe wiadomości spowodowały, że nagle sprzedałem wszystkie akcje Mabionu jakie posiadałem i zakupiłem akcje The Farm 51 tak, że od tego czasu aż do dzisiaj 100% mojego portfela inwestycyjnego znajduje się w akcjach The Farm 51.
Mój portfel giełdowy:
100% F51

Wróć do „Akcje”