NOVITA [NVT] księga XXIV

wszystko na temat spółek publicznych
Mikimikus
Starszy sierżant
Posty: 85
Rejestracja: 25 wrz 2019 08:45

Re: NOVITA [NVT] księga XXIV

Postautor: Mikimikus » 01 lis 2022 09:39

Dziś koniec miesiąca cena z września 90. Dla chętnych kupujących polecam się ustawić 90.10 i sprawdzić mameję co gra na spadek bez obrotu.
No to dzis trochę dobrałem wszystko co stało po 90 zl....

Mikimikus po co kupować w tej cenie przebitego balona opadającego na ziemię, skoro wyniki będą coraz gorsze,
dywidendy nie będzie, a z AT wynika, że nadmuchana "perła" leci poniżej 50 zł :?: :oops: :roll:
No to przy 50 zl tez dobiore

REKLAMA


dryniol
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8602
Rejestracja: 19 paź 2006 21:05

Re: NOVITA [NVT] księga XXIV

Postautor: dryniol » 01 lis 2022 10:09


No to dzis trochę dobrałem wszystko co stało po 90 zl....

Mikimikus po co kupować w tej cenie przebitego balona opadającego na ziemię, skoro wyniki będą coraz gorsze,
dywidendy nie będzie, a z AT wynika, że nadmuchana "perła" leci poniżej 50 zł :?: :oops: :roll:
No to przy 50 zl tez dobiore

Mikimikus no tak, poniżej 50 zł to może i ja zacznę się dopiero zastanawiać czy nie wymienić Novity w moim portfelu z inną spółką z mojej stopki np. z ZEPAK :idea: Pytanie brzmi jasno, po co przepłacać teraz za Novitę, skoro AT mówi jasno, że hossa się tutaj póki co skończyła i będzie jeszcze dużo niżej :?: :roll: Novita to nie jest spółka która jest przed hossą, tylko spółka która jest po hossie, potrafisz to zrozumieć czy nie :?: :idea: :roll:
9 przesadnie zdołowanych spółek w latach 2019/2021, kupionych na lata;
TPE, ENG, ENA, KGN, PKP, LWB, ATT, ZEP, RNK.
Która z nich da największy zysk, się zobaczy :)
Policzymy % po 2024 roku :P

dochodzeniowy
Porucznik
Posty: 23908
Rejestracja: 01 maja 2006 16:06
Lokalizacja: Olsztyn

Re: NOVITA [NVT] księga XXIV

Postautor: dochodzeniowy » 01 lis 2022 13:35

Prezes Novity ma płacone od zysku . W raportach z tego roku sa zawiązane kwoty na pokrycie wypłat. Wystarczy kalkulator by wyliczyć ile zysku netto bedzie miała w tym roku Novita.
To nie jest PKP gdzie firma generuje potężne straty ,a prezes ma zarobki z Księzyca.

Mikro_B
Młodszy chorąży
Posty: 562
Rejestracja: 20 sie 2020 21:09

Re: NOVITA [NVT] księga XXIV

Postautor: Mikro_B » 01 lis 2022 14:12

Prezes Novity ma płacone od zysku . W raportach z tego roku sa zawiązane kwoty na pokrycie wypłat. Wystarczy kalkulator by wyliczyć ile zysku netto bedzie miała w tym roku Novita.
To nie jest PKP gdzie firma generuje potężne straty ,a prezes ma zarobki z Księzyca.
Mylisz się kolego, straty się nie liczą. Najważniejsze, że Dryniol ma PKP w swojej stopce. Mówię Ci, to najważniejszy powód, żeby rosło w rozpoczętej już hossie pokoleniowej, ogłoszonej przez samego jej Mózga i Twórce na niniejszym forum. :!:

W kuluarach mówią, że każdy Prezes poważnej spółki z GPW i NC zabiega, żeby umieścić spółkę, którą reprezentuje w stopce Dryniola. Tylko stopka Dryniola z forum parkietu warunkuje wiarygodność i solidne wzrosty.
Przez wtajemniczonych nazywana jest Indeksem Spółek Hossy Pokoleniowej (ticker: HOP). To aktualnie najbardziej nobilitowany, pożądany i wiarygodny Indeks na Polskiej Giełdzie. To prawda, nie ściemniam... 8)

dochodzeniowy
Porucznik
Posty: 23908
Rejestracja: 01 maja 2006 16:06
Lokalizacja: Olsztyn

Re: NOVITA [NVT] księga XXIV

Postautor: dochodzeniowy » 03 lis 2022 19:56

Nie podali wyników szacunkowych ,więc musieli liczyć bilans do końca. Jutro się okaże dlaczego.

gienadij
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2073
Rejestracja: 20 kwie 2010 12:22

Re: NOVITA [NVT] księga XXIV

Postautor: gienadij » 06 lis 2022 10:26

Prezes Novity ma płacone od zysku . W raportach z tego roku sa zawiązane kwoty na pokrycie wypłat. Wystarczy kalkulator by wyliczyć ile zysku netto bedzie miała w tym roku Novita.
To nie jest PKP gdzie firma generuje potężne straty ,a prezes ma zarobki z Księzyca.
Mylisz się kolego, straty się nie liczą. Najważniejsze, że Dryniol ma PKP w swojej stopce. Mówię Ci, to najważniejszy powód, żeby rosło w rozpoczętej już hossie pokoleniowej, ogłoszonej przez samego jej Mózga i Twórce na niniejszym forum. :!:

W kuluarach mówią, że każdy Prezes poważnej spółki z GPW i NC zabiega, żeby umieścić spółkę, którą reprezentuje w stopce Dryniola. Tylko stopka Dryniola z forum parkietu warunkuje wiarygodność i solidne wzrosty.
Przez wtajemniczonych nazywana jest Indeksem Spółek Hossy Pokoleniowej (ticker: HOP). To aktualnie najbardziej nobilitowany, pożądany i wiarygodny Indeks na Polskiej Giełdzie. To prawda, nie ściemniam... 8)
:)

dryniol
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8602
Rejestracja: 19 paź 2006 21:05

Re: NOVITA [NVT] księga XXIV

Postautor: dryniol » 06 lis 2022 15:13

Prezes Novity ma płacone od zysku . W raportach z tego roku sa zawiązane kwoty na pokrycie wypłat. Wystarczy kalkulator by wyliczyć ile zysku netto bedzie miała w tym roku Novita.
To nie jest PKP gdzie firma generuje potężne straty ,a prezes ma zarobki z Księzyca.
Mylisz się kolego, straty się nie liczą. Najważniejsze, że Dryniol ma PKP w swojej stopce. Mówię Ci, to najważniejszy powód, żeby rosło w rozpoczętej już hossie pokoleniowej, ogłoszonej przez samego jej Mózga i Twórce na niniejszym forum. :!:

Mikro_B mało inteligentny jesteś chłopcze i mało wiesz o giełdzie :roll:
Gdyby PKP Cargo miało piękne zyski zamiast strat, to nigdy nie można by było kupić tej spółki po tak niskich cenach (c/wk 0,17) :roll:
Ja chłopcze kupuję pod przyszłe zyski i pod przyszłe wzrosty, a nie to co ma świetne wyniki i już świetną cenę na giełdzie :roll:
Czy się pomyliłem chłopcze w czymkolwiek pisząc rok temu o Novicie :?: :?: :!: :roll:

Z paniętnika dryniola;

....w okolicach szczytów hossy Novity;
autor: dryniol » śr, 13 paź 2021, 22:27
dochodzeniowy de.bilku ile miesięcy mam Ci jeszcze tłuc do tego dur.nego łba, że szczyt hossy na Novicie był powyżej 200 zł,
a w kolejnych miesiącach i latach będzie już tylko niżej :P

....przy kursie Novity w okolicach 180 zł;
autor: dryniol » ndz, 28 lis 2021, 22:01
stopy zwrotu 1 tydzień, 1 miesiąc juz na plus 3 miesiące juz tylko 0 %. 6 miesięcy -16,01% od początku roku + 46,01%.
Widac wyraźnie że korekta dobiega .

dochodzeniowy po raz pierwszy się z Tobą zgadzam :twisted:
Masz rację korekta dobiegła końca i na 180 zł wyznaczyła szczyt tej korekty. W następnych miesiącach pora na przebicie 150 zł w dół i wyznaczenie kolejnego dołka w średnim terminie gdzieś w okolicach 120 zł. Z tych poziomów można będzie się spodziewać kolejnej małej korekty w górę, a dalej przebicie 100 zł w dół. Tak to widzę na tej spółce w dłuższym terminie. Szczyt hossy miał tu miejsce podczas hiperboli wzrostowej, przy ponad 230 zł 8)
Wrócę z tym postem w połowie 2022r :P
viewtopic.php?f=1&t=219627&start=1110

autor: dryniol » sob, 23 kwie 2022, 11:30

Novita w 2021 pokazała wyniki rekordowe , chętnie dzieli sie z akcjonariuszami dywidendą

dochodzeniowy i to by było na tyle jeśli chodzi o Novitę. Rekordowe zyski = rekordowe notowania, ale ja patrzę do przodu
i widzę już dzisiaj to co będzie w kolejnych latach jeśli chodzi o Novitę, PiSuarowy ma.tole;
- zysk coraz niższy
- dywidendy już nie będzie
- kurs poleci na pysk
viewtopic.php?f=1&t=219627&start=1230
9 przesadnie zdołowanych spółek w latach 2019/2021, kupionych na lata;
TPE, ENG, ENA, KGN, PKP, LWB, ATT, ZEP, RNK.
Która z nich da największy zysk, się zobaczy :)
Policzymy % po 2024 roku :P

Mikro_B
Młodszy chorąży
Posty: 562
Rejestracja: 20 sie 2020 21:09

Re: NOVITA [NVT] księga XXIV

Postautor: Mikro_B » 06 lis 2022 19:30

Dryniolowej degrengolady ciąg dalszy.
Gdyby PKP Cargo miało piękne zyski zamiast strat, to nigdy nie można by było kupić tej spółki po tak niskich cenach (c/wk) :roll:

Z paniętnika dryniola


No zobacz hipokryto, a na spółkach, gdzie jest duży zysk, a cena akcji nisko w stosunku do wartości księgowej, ale nie masz ich w swojej stopce, to przyłazisz na wątki i zaginasz rzeczywistość.

Zdecyduj wreszcie "chłopcze" i ustal jednolitą linię predykcji do swojego "paniętnika", bo jakaś niespójność w nim panuje.

:lol: :lol: :lol:

dryniol
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8602
Rejestracja: 19 paź 2006 21:05

Re: NOVITA [NVT] księga XXIV

Postautor: dryniol » 06 lis 2022 21:44

Mikro_B czego nie rozumiecie z dochodzeniowym :?: Kupuję teraz tanio, żeby kiedyś sprzedać drogo, proste :!:
.....a TY z dochodzeniowym trzymacie obecnie drogie papiery (XTB i Novitę), żeby je kiedyś sprzedać taniej :P :lol:
9 przesadnie zdołowanych spółek w latach 2019/2021, kupionych na lata;
TPE, ENG, ENA, KGN, PKP, LWB, ATT, ZEP, RNK.
Która z nich da największy zysk, się zobaczy :)
Policzymy % po 2024 roku :P

Mikro_B
Młodszy chorąży
Posty: 562
Rejestracja: 20 sie 2020 21:09

Re: NOVITA [NVT] księga XXIV

Postautor: Mikro_B » 06 lis 2022 22:52

Cyrk... :lol:

Durniol, skąd Ty wiesz, co trzymam i zamierzam?
Może latam po wątkach, jak Ty i sobie troluje, biorąc przykład z Ciebie.


Odpowiedziałeś już "trance" odnośnie Taurona czy na razie szukasz argumentów zaginających czasoprzestrzeń? :lol:
Gość widzi po lekach początek hossy od 2017 roku na Tauronie :mrgreen:

Tam miało nigdy nie spać poniżej 2 zł, ale jak walnęło to uznał że to korekta większego rzędu :lol:

O, i proszę nawet inni widzieli podwójny szczyt tylko nie durniol, ekspert od trendów :mrgreen:

https://inwestycje-gieldowe.pl/blog/spa ... 2aSBKTTkVE

Oczywiście durniol może nam narysować swoje kreski by pokazać ten trend jaki trwa wzrostowy, ale ma Parkinsona i nie może.
Durniol, odnośnie Twojego "kupowania tanio i sprzedawania drogo" przypomnę Ci, Twój portfel na 4 listopada br., bo może coś Ci umknęło. :lol:
Obrazek

dryniol
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8602
Rejestracja: 19 paź 2006 21:05

Re: NOVITA [NVT] księga XXIV

Postautor: dryniol » 07 lis 2022 08:19

Mikro_B ile razy mam powtarzaćt to samo jak do jakiegoś niepelnosprawnego intelektualnie, że nie chodzi o to kiedy kupowałeś dany papier, tylko o to, że jak jest na szczycie hossy to nie sprzedajesz (XTB), tylko trzymasz myśląc że hossa na danym papierze jest wieczna :roll: Robisz dokładnie to samo co dochodzeniowy z Novitą, której nie sprzedał na szczycie hossy ponad rok temu za 230 zł, wtedy kiedy miała rekordowe wyniki i rekordowe notowania :roll: Ale rozumiem was "mistrze parkietu", czekacie po prostu ze swoimi "perłami" aż spadną tam z skąd zaczęły rosnąć, oraz na wyniki do bani i wtedy sobie sprzedacie w dołku :P :lol: :lol: Ty jeszcze masz szansę (jeśli chodzi o XTB) zrozumieć o czym piszę, bo dla dochodzeniowego jest już za późno zrozumieć o czym pisałem ponad rok temu na wątku Novity :roll: Więc jeszcze raz powtórzę; Rekordowe zyski = rekordowe notowania :idea: Czego nie rozumiesz w tym prostym przeslaniu "mistrzu parkietu" :?: :roll:
I po co mi teraz wklejasz jakieś notowania nie wiadomo z jakiego okresu, kopiując jakiegoś leszcza muminka, który też nie ma pojęcia o giełdzie :?: :roll: Liczy się okres od 01. 01. 2022 do 31.12. 2024 i wtedy sobie porównasz XTB oraz Novitę ze spółkami z mojej stopki. Może dopiero wtedy zrozumiesz moje dobre rady :roll: Myślę że po roku to już nawet ma.toł dochodzeniowy zaczyna też powoli rozumieć o czym pisałem rok temu na tym wątku. Wy leszcze (jest was kilku na tym forum) macie jedną zasadniczą wadę; zawsze jesteście mądrzy po fakcie, a nigdy przed faktem :roll:
Ostatnio zmieniony 07 lis 2022 08:42 przez dryniol, łącznie zmieniany 1 raz.
9 przesadnie zdołowanych spółek w latach 2019/2021, kupionych na lata;
TPE, ENG, ENA, KGN, PKP, LWB, ATT, ZEP, RNK.
Która z nich da największy zysk, się zobaczy :)
Policzymy % po 2024 roku :P

Mikro_B
Młodszy chorąży
Posty: 562
Rejestracja: 20 sie 2020 21:09

Re: NOVITA [NVT] księga XXIV

Postautor: Mikro_B » 07 lis 2022 08:40

Mikro_B ile razy mam powtarzaćt to samo, że nie chodzi o to kiedy kupowałeś dany papier, tylko o to że jak jest na szczycie hossy to nie sprzedajesz (XTB), robiąc to samo co dochodzeniowy z Novitą, której nie sprzedał na szczycie hossy rok temu, wtedy kiedy miała rekordowe wyniki, za ponad 230 zł :roll: Ale rozumiem was "mistrze parkietu", czekacie po prostu ze swoimi "perłami" aż spadną tam z skąd zaczęły rosnąć, oraz na wyniki do bani i wtedy sobie sprzedacie w dołku :P :lol: :lol: Ty jeszcze masz szansę (jeśli chodzi o XTB) zrozumieć o czym piszę, bo dla dochodzeniowego jest już za późno zrozumieć o czym pisałem ponad rok temu na wątku Novity :roll: Więc jeszcze raz powtórzę; Rekordowe zyski = rekordowe notowania :idea: Czego nie rozumiesz w tym prostym przeslaniu "mistrzu parkietu" :?: :roll:
I po co mi teraz wklejasz jakieś notowania nie wiadomo z jakiego okresu, kopiując jakiegoś leszcza muminka, który też nie ma pojęcia o giełdzie :?: :roll: Liczy się okres od 01. 01. 2022 do 31.12. 2024 i wtedy sobie porównasz XTB oraz Novitę ze spółkami z mojej stopki. Może dopiero wtedy zrozumiesz o czym obecnie piszę :roll:
No cyrk...
Poprawiłeś mi znowu humor z rana. Czytać Twoje zakrzywianie rzeczywistości, to lepsze niż Monty Python. Teraz już wiem, dlaczego nazywają Cię Durniolem na tym forum...
Ciekawi mnie jeszcze Twoja odpowiedź "trance" odnośnie szczytów na Tauronie. Nie pozwól dłużej czekać, bo widać już kilka dni dumasz, ale rozumiem że tę urynę przyjąłeś z pokorą zakładając, że to jesienny deszczyk Durniolku, kiedy Ci chłop pokazał czarno na białym, jak się bardzo mylisz, jak zresztą zawsze...

Fajen z Ciebie analityk, taki bardziej paralityk... :lol:

gienadij
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2073
Rejestracja: 20 kwie 2010 12:22

Re: NOVITA [NVT] księga XXIV

Postautor: gienadij » 23 lis 2022 17:28

Cisza.....

dochodzeniowy
Porucznik
Posty: 23908
Rejestracja: 01 maja 2006 16:06
Lokalizacja: Olsztyn

Re: NOVITA [NVT] księga XXIV

Postautor: dochodzeniowy » 15 gru 2022 13:20

mija 16 lat od zakupu pierwszego pakietu po 35 złotych . wtedy najnizsza krajowa była 899 pln teraz jest 3010 . czyli 3,35 więcej . Wychodzi wiec ze kurs powinien być 117,25 żeby uchronić kasę przed inflacją , a jest 91,60 plus 58 złotych dywidend po drodze czyli 149,6. Zarobek niewielki, ale jest.
dla porównania cog było 20 pln a jest 4,40 plus dywidendy.
Groclin było 47 a jest 0,56
PXM było 64 a jest 4,71
:idea:

dochodzeniowy
Porucznik
Posty: 23908
Rejestracja: 01 maja 2006 16:06
Lokalizacja: Olsztyn

Re: NOVITA [NVT] księga XXIV

Postautor: dochodzeniowy » 16 gru 2022 16:18

Dziś najwyższy wolumen od 30 września.


Wróć do „Akcje”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 220 gości