NOVITA [NVT] księga XXIV

wszystko na temat spółek publicznych
dochodzeniowy
Porucznik
Posty: 23908
Rejestracja: 01 maja 2006 16:06
Lokalizacja: Olsztyn

Re: NOVITA [NVT] księga XXIV

Postautor: dochodzeniowy » 16 kwie 2021 21:24

ebitda w 4 kwartale w wysokości 18 mln pokazuje że aktualna wycena firmy na poziomie 8 x roczna ebitda daje nam 576 mln czyli 230 złotych na akcję . Mosiek za rozprzedaż Gamratu brał więcej bo nawet 10x wtedy za akcje idzie 288 pln. Mysle że w tym roku wyniki jeszcze sie poprawią tak samo jak wyceny.
:idea:

REKLAMA


dochodzeniowy
Porucznik
Posty: 23908
Rejestracja: 01 maja 2006 16:06
Lokalizacja: Olsztyn

Re: NOVITA [NVT] księga XXIV

Postautor: dochodzeniowy » 17 kwie 2021 23:02

przychody wzrosły IV kwartał 2019 do IV kwartału 2020 o 46%
zysk netto wzrósł o 181% a w stosunku do IV kwartału 2018 wzrost jest o 440%
zamkniecie roku 2018 było na poziomie 49,50 .
49,50 + 440%= 267
Dlatego uwazam ,ze wzrost ceny akcji jest ciągle niższy niz poprawa wyników. :idea:

dryniol
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8581
Rejestracja: 19 paź 2006 21:05

Re: NOVITA [NVT] księga XXIV

Postautor: dryniol » 18 kwie 2021 07:47

przychody wzrosły IV kwartał 2019 do IV kwartału 2020 o 46%
zysk netto wzrósł o 181% a w stosunku do IV kwartału 2018 wzrost jest o 440%
zamkniecie roku 2018 było na poziomie 49,50 .
49,50 + 440%= 267
Dlatego uwazam ,ze wzrost ceny akcji jest ciągle niższy niz poprawa wyników. :idea:

dochodzeniowy PISuarowy de.bilku, nie naganiaj innych na kupowanie akcji na szczycie hossy, tak jak naganiali
na CD Projekt po 450 zł :!: :oops: :evil:
Czy na CD Projekt obecny "wzrost" cen akcji też jest ciągle niższy niż poprawa wyników, de.bilku :?: :oops: :evil:
9 przesadnie zdołowanych spółek w latach 2019/2021, kupionych na lata;
TPE, ENG, ENA, KGN, PKP, LWB, ATT, ZEP, RNK.
Która z nich da największy zysk, się zobaczy :)
Policzymy % po 2024 roku :P

gienadij
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2073
Rejestracja: 20 kwie 2010 12:22

Re: NOVITA [NVT] księga XXIV

Postautor: gienadij » 18 kwie 2021 08:37

przychody wzrosły IV kwartał 2019 do IV kwartału 2020 o 46%
zysk netto wzrósł o 181% a w stosunku do IV kwartału 2018 wzrost jest o 440%
zamkniecie roku 2018 było na poziomie 49,50 .
49,50 + 440%= 267
Dlatego uwazam ,ze wzrost ceny akcji jest ciągle niższy niz poprawa wyników. :idea:

dochodzeniowy PISuarowy de.bilku, nie naganiaj innych na kupowanie akcji na szczycie hossy, tak jak naganiali
na CD Projekt po 450 zł :!: :oops: :evil:
Na CD Projekt też obecny "wzrost" cen akcji jest ciągle niższy niż poprawa wyników, de.bilku :?: :oops: :evil:
Po 1. Panie szanowny "dryniol" - odrobinę kultury nikomu jeszcze nie zaszkodziło - jestem przekonany, że Tobie również by nie zaszkodziło, ba jest szansa, że mogłoby Ci nawet pomóc...

Po 2. Porównanie przez Ciebie NVT do CDR patrząc choćby na wskaźnik C/WK to strzał kulą w płot. NVT ma obecnie 3,5 natomiast CDR ma 16,5

Po 3. Nie zauważyłem by "dochodzeniowy" naganiał w swych merytorycznych wpisach - Ty natomiast (i pozwolisz, że zniżę się tu do Twojego poziomu - celem zrozumienia przez Ciebie clou tematu) choćbyś '*****' to naganiasz - patrząc na Twoją stopkę w komentarzach...

Po 4. Pisząc już całkowicie ku Twemu zrozumieniu - ja uważam, że w 2024r. akcje NVT będą chodzić po 1000

dryniol
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8581
Rejestracja: 19 paź 2006 21:05

Re: NOVITA [NVT] księga XXIV

Postautor: dryniol » 18 kwie 2021 09:07

przychody wzrosły IV kwartał 2019 do IV kwartału 2020 o 46%
zysk netto wzrósł o 181% a w stosunku do IV kwartału 2018 wzrost jest o 440%
zamkniecie roku 2018 było na poziomie 49,50 .
49,50 + 440%= 267
Dlatego uwazam ,ze wzrost ceny akcji jest ciągle niższy niz poprawa wyników. :idea:

dochodzeniowy PISuarowy de.bilku, nie naganiaj innych na kupowanie akcji na szczycie hossy, tak jak naganiali
na CD Projekt po 450 zł :!: :oops: :evil:
Na CD Projekt też obecny "wzrost" cen akcji jest ciągle niższy niż poprawa wyników, de.bilku :?: :oops: :evil:
Po 1. Panie szanowny "dryniol" - odrobinę kultury nikomu jeszcze nie zaszkodziło - jestem przekonany, że Tobie również by nie zaszkodziło, ba jest szansa, że mogłoby Ci nawet pomóc...

Po 2. Porównanie przez Ciebie NVT do CDR patrząc choćby na wskaźnik C/WK to strzał kulą w płot. NVT ma obecnie 3,5 natomiast CDR ma 16,5

Po 3. Nie zauważyłem by "dochodzeniowy" naganiał w swych merytorycznych wpisach - Ty natomiast (i pozwolisz, że zniżę się tu do Twojego poziomu - celem zrozumienia przez Ciebie clou tematu) choćbyś '*****' to naganiasz - patrząc na Twoją stopkę w komentarzach...

Po 4. Pisząc już całkowicie ku Twemu zrozumieniu - ja uważam, że w 2024r. akcje NVT będą chodzić po 1000

Po 1. Panie szanowny gienadij kultura owszem ale, jak to mówią; "jak Kuba Bogu tak Bóg Kubie". Dla Ciebie szacunek mam, ale dla niektórych na tym forum niestety szacunku nie mam i mieć nie będę. Nie wymagaj ode mnie aż tak dużo.

Po 2. Mnie jeśli chodzi o inwestycję długoterminową, interesuje C/WK O,25 czy 0,30, żeby sprzedawać jak będzie C/WK 3,5 czy 16,5.

Po 3. dochodzeniowy pisze; "wzrost ceny jest ciągle niższy niż poprawa wyników". Co to jest jak nie naganianie :?: :roll: Moja stopka nic nie sugeruje co do kupowania tych spółek. Jest jedynie informacją dla takich jak Ty, na rok 2024,
czy się myliłem, czy jednak miałem dużo racji.

Po 4. Pisząc już całkowicie ku Twojemu zrozumieniu, to na CDR też wielcy optymisci widzieli jeszcze rok temu 1.000 zł, a okazało się, że dyskontowanie super wyników przez mądrych i tych którzy wiedzieli szybciej i więcej, skończyło się 5 miesięcy temu po 400-450 zł :oops:
I jeszcze jedno; kiedy Elektrobudowa miała najlepsze wyniki i wypłacała najwększe dywidendy :?:
Podpowiem; jak była na szczycie hossy i jak już ci najbliżej spółki wiedzieli, że tylko w ten sposób można wyciągnąć pieniądze z Elektrobudowy, która zaczyna się już zwijać, a nie rozwijać :oops:
9 przesadnie zdołowanych spółek w latach 2019/2021, kupionych na lata;
TPE, ENG, ENA, KGN, PKP, LWB, ATT, ZEP, RNK.
Która z nich da największy zysk, się zobaczy :)
Policzymy % po 2024 roku :P

miki331
Podporucznik
Posty: 19837
Rejestracja: 02 maja 2006 13:08
Lokalizacja: Gliwice

Re: NOVITA [NVT] księga XXIV

Postautor: miki331 » 18 kwie 2021 11:24

Przykład Elektrobudowy powinien byc swoisym memento dla wszystkich z odrobina rozsądku

Mikimikus
Starszy sierżant
Posty: 85
Rejestracja: 25 wrz 2019 08:45

Re: NOVITA [NVT] księga XXIV

Postautor: Mikimikus » 18 kwie 2021 14:18




dochodzeniowy PISuarowy de.bilku, nie naganiaj innych na kupowanie akcji na szczycie hossy, tak jak naganiali
na CD Projekt po 450 zł :!: :oops: :evil:
Na CD Projekt też obecny "wzrost" cen akcji jest ciągle niższy niż poprawa wyników, de.bilku :?: :oops: :evil:
Po 1. Panie szanowny "dryniol" - odrobinę kultury nikomu jeszcze nie zaszkodziło - jestem przekonany, że Tobie również by nie zaszkodziło, ba jest szansa, że mogłoby Ci nawet pomóc...

Po 2. Porównanie przez Ciebie NVT do CDR patrząc choćby na wskaźnik C/WK to strzał kulą w płot. NVT ma obecnie 3,5 natomiast CDR ma 16,5

Po 3. Nie zauważyłem by "dochodzeniowy" naganiał w swych merytorycznych wpisach - Ty natomiast (i pozwolisz, że zniżę się tu do Twojego poziomu - celem zrozumienia przez Ciebie clou tematu) choćbyś '*****' to naganiasz - patrząc na Twoją stopkę w komentarzach...

Po 4. Pisząc już całkowicie ku Twemu zrozumieniu - ja uważam, że w 2024r. akcje NVT będą chodzić po 1000

Po 1. Panie szanowny gienadij kultura owszem ale, jak to mówią; "jak Kuba Bogu tak Bóg Kubie". Dla Ciebie szacunek mam, ale dla niektórych na tym forum niestety szacunku nie mam i mieć nie będę. Nie wymagaj ode mnie aż tak dużo.

Po 2. Mnie jeśli chodzi o inwestycję długoterminową, interesuje C/WK O,25 czy 0,30, żeby sprzedawać jak będzie C/WK 3,5 czy 16,5.

Po 3. dochodzeniowy pisze; "wzrost ceny jest ciągle niższy niż poprawa wyników". Co to jest jak nie naganianie :?: :roll: Moja stopka nic nie sugeruje co do kupowania tych spółek. Jest jedynie informacją dla takich jak Ty, na rok 2024,
czy się myliłem, czy jednak miałem dużo racji.

Po 4. Pisząc już całkowicie ku Twojemu zrozumieniu, to na CDR też wielcy optymisci widzieli jeszcze rok temu 1.000 zł, a okazało się, że dyskontowanie super wyników przez mądrych i tych którzy wiedzieli szybciej i więcej, skończyło się 5 miesięcy temu po 400-450 zł :oops:
I jeszcze jedno; kiedy Elektrobudowa miała najlepsze wyniki i wypłacała najwększe dywidendy :?:
Podpowiem; jak była na szczycie hossy i jak już ci najbliżej spółki wiedzieli, że tylko w ten sposób można wyciągnąć pieniądze z Elektrobudowy, która zaczyna się już zwijać, a nie rozwijać :oops:
Dyniol jestem z Dochodzeniowym od 2006 r. I trzymam Novite i kupowałem Novite w baaardzo różnych cenach i różne rzeczy przeżyłem na tej spółce i Dochodzeniowy ma całkowicie racje pod każdym względem.
Kiedy wszyscy mówili że 170 zl przed wynikami to będzie szczyt szyt itd okazało się że kurs wskoczył na 184 zl mysle ze nie masz akcji i szlak cie trafia ze ich nie posiadasz.... trzeba było myśleć o zakupie ponad rok temu... a teraz zapraszamy na zakup na szczycie. Wszystkim się wydawało 70 zl szczyt baa 100 zl będzie szczyt.... no 130 zl będzie szczyt 150 zl będzie szczyt a tu 184 zl i możesz sam sobie pomyśleć czy to szczyt czy też nie ... ale nie obrażaj nikogo tutaj bo to wymiana opinii i własnego zdania... nie pasuje Ci to zmien forum nie wlaczaj wątku Novity.....

Pozdrawiam Bogus ja jestem i nie sprzedałem ani sztuki z tego co ostatnio pisaliśmy.

dryniol
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8581
Rejestracja: 19 paź 2006 21:05

Re: NOVITA [NVT] księga XXIV

Postautor: dryniol » 18 kwie 2021 14:38

Mikimikus z dochodzeniowym mam na pieńku w sprawie PiS-u, tego co robią z Polską. Inna sprawa, to nie cierpię ludzi, którzy dla własnego interesu naganiają innych na kupowanie nadmuchanego balona blisko szczytu hossy :oops:
Na giełdzie jest czas na inwestycję, jest czas na realizację zysków i jest czas by się zaczynać bać. W przypadku Novity
to już nie jest raczej czas na rozpoczęcie inwestycji. Procesy trendowe na giełdzie trwają długo i nie jest to tydzień,
czy miesiąc, tylko kilka ładnych lat, więc czas zweryfikuje nasze obecne oceny :idea:
9 przesadnie zdołowanych spółek w latach 2019/2021, kupionych na lata;
TPE, ENG, ENA, KGN, PKP, LWB, ATT, ZEP, RNK.
Która z nich da największy zysk, się zobaczy :)
Policzymy % po 2024 roku :P

dochodzeniowy
Porucznik
Posty: 23908
Rejestracja: 01 maja 2006 16:06
Lokalizacja: Olsztyn

Re: NOVITA [NVT] księga XXIV

Postautor: dochodzeniowy » 18 kwie 2021 18:37

Co wy sie uparliście na jakies bzdurne hasła hossa czy Wartośc Księgowa.
Mam akcje Novity od 2006 roku i róznie tu bywało , ale fakty sa takie że przez ten czas mozna było sie sporo nauczyć i dogłębnie poznac firmę i intencje akcjonariuszy , prezesów, członków zarządu itd.
Jestem daleki od naganiania , bo przeszło mi to wraz z II wezwaniem Lentexu , kiedy wiekszośc oddała akcje za 35 zeta , które i tak by dostali w dywidendach do tej pory w wiekszej częsci.
Durniol jak się cofnąć stronę czy dwie juz ogłosił że to koniec wzrostów , ale to wyłacznie jego zdanie którym naganiał na sprzedaż nie mając zielonego pojęcia o spółce . Fakty sa takie że spółka po wyjściu Lentexu przechodzi w fazę inwestycji i skokowego wzrostu sprzedaży i zwieksza zyski w bezprecedensowy sposób. Przy tym zadłuzenie jej wynosiło na koniec roku mniej niz 5 mln pln a dzis po zadłuzeniu nie ma śladu o czym bedzie w raporcie 7 maja.
Jesli idzie o Elektrobudowę to inna branża i inny styl rzadzenia. Obserwowałem spółkę przez lata . brałem udział w prywatyzacji jak dobrze pamietam akcje po 19 zeta dostałem. Sprzedałem za szybko ale zarobek liczony w setkach procent. Chciałbym zwrócić uwage na inny szczegół . otóż w Elektrobudowie był na eksponowanym stanowisku były prezes Lentexu niejaki Karski . Za którego kadencji w Lentexie Novita w tym samym czasie osiągała lepsze wyniki w miesiąc niż Lentex w rok i to by było na tyle co do Elektrobudowy.
Jeszcze w 2017 roku pisałem ze po inwestycji Novita pójdzie na ponad 200 w co nikt nie wierzył . Dlaczego nie przytulić 15 złotych na akcję .Nie kupic po 184,50 i nie wystawić po 199 ,zeby wszystkim pokazac że jednak 200 nie bedzie . otóż 200 będzie i bedzie też więcej . Nowo zakupiona maszyna pracuje juz na pełnych obrotach .
Wszyscy sa zadowoleni a szczególnie posiadacze akcji i urząd skarbowy który przytula podatki od zysku firmy i od dywidend.
Cały czas podkreslam ,ze Novita nie urosła jeszcze nic ponad to o ile poprawiła wyniki.
Na ten rok szacuje dywidende na 24 złote na akcję , a przecież to nie jest mało . Kęty dają 44 a kosztują prawie 600 pln a my znawet nie 200 .
A 24 to 54% z 44. 54% z 600 to 324. Balon ? dopiero napompowany do połowy . :idea:

dochodzeniowy
Porucznik
Posty: 23908
Rejestracja: 01 maja 2006 16:06
Lokalizacja: Olsztyn

Re: NOVITA [NVT] księga XXIV

Postautor: dochodzeniowy » 18 kwie 2021 19:59

przychody wzrosły IV kwartał 2019 do IV kwartału 2020 o 46%
zysk netto wzrósł o 181% a w stosunku do IV kwartału 2018 wzrost jest o 440%
zamkniecie roku 2018 było na poziomie 49,50 .
49,50 + 440%= 267
Dlatego uwazam ,ze wzrost ceny akcji jest ciągle niższy niz poprawa wyników. :idea:

dochodzeniowy PISuarowy de.bilku, nie naganiaj innych na kupowanie akcji na szczycie hossy, tak jak naganiali
na CD Projekt po 450 zł :!: :oops: :evil:
Na CD Projekt też obecny "wzrost" cen akcji jest ciągle niższy niż poprawa wyników, de.bilku :?: :oops: :evil:
Po 1. Panie szanowny "dryniol" - odrobinę kultury nikomu jeszcze nie zaszkodziło - jestem przekonany, że Tobie również by nie zaszkodziło, ba jest szansa, że mogłoby Ci nawet pomóc...

Po 2. Porównanie przez Ciebie NVT do CDR patrząc choćby na wskaźnik C/WK to strzał kulą w płot. NVT ma obecnie 3,5 natomiast CDR ma 16,5

Po 3. Nie zauważyłem by "dochodzeniowy" naganiał w swych merytorycznych wpisach - Ty natomiast (i pozwolisz, że zniżę się tu do Twojego poziomu - celem zrozumienia przez Ciebie clou tematu) choćbyś '*****' to naganiasz - patrząc na Twoją stopkę w komentarzach...

Po 4. Pisząc już całkowicie ku Twemu zrozumieniu - ja uważam, że w 2024r. akcje NVT będą chodzić po 1000
CDR produkuje gry a Novita włókniny . Novitę mozna porównac do Lentexu który min. produkuje włókniny . Skoro Lentex jest wyceniany na 500 mln a Novita na 460 mln to jest jeszcze przestrzeń do wzrostów. Novita ma przecież większy zysk netto niz Lentex a w tym roku zwiekszy go jeszcze o 50% do 60 mln netto.
Przy obecnej cenie Novity i planowanym zysku Netto c/z wynosi 7,66 a średnia dla rynku jest 15.
Zysk w 4 kwartale 2020 zanualizowany wynosił 58 mln netto a to jest już fakt ,a Lentex 38mln .
Co do CDR zysk na akcje za rok 2020 wynosi mniej niz 12 złotych i jest problem w powtórzeniu wyników w tym roku a Novita w tym roku podbije swoje wyniki o 50% do 24 złotych i to w ostroznych szacunkach. Przypomnijmy ze w zeszłym roku prognozowałem zysk netto na 25 mln a było ponad 40 mln.
Kazdy chyba umie podzielić 24 / 12 i co i ile powinno kosztować. Gdzie jest balon ?

dusigrosz
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 3727
Rejestracja: 23 wrz 2020 19:32
Lokalizacja: 🇵🇱 🇵🇱 🇵🇱 🇵🇱 🇵🇱 🇵🇱 🇵🇱 🇵🇱 🇵🇱

Re: NOVITA [NVT] księga XXIV

Postautor: dusigrosz » 18 kwie 2021 20:21

Tu dochodzeniowy ma racje, ze przestrzeń do wzrostow Novity jest jeszcze duża...
Nie ma co porównywać tych dwóch spółek nawet(CDr i novite), a właśnie novite do Lentexu.

dryniol
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8581
Rejestracja: 19 paź 2006 21:05

Re: NOVITA [NVT] księga XXIV

Postautor: dryniol » 18 kwie 2021 20:53

Tu dochodzeniowy ma racje, ze przestrzeń do wzrostow Novity jest jeszcze duża...
Nie ma co porównywać tych dwóch spółek nawet(CDr i novite), a właśnie novite do Lentexu.

dusigrosz no ja mam inne zdanie jeśli chodzi o dalszy potencjał wzrostów Novity. Tu już urosło bardzo dużo :!:
Widzę spólki z kilkakrotnie większym potencjałem do wzrostów. Ale w końcu po to jest forum i wymiana poglądów 8)
Porównywać do Lentekxu jak najbardziej należy. Tyle że chodzi o to, że i Novita i Lentex są strasznie drogie :roll:
9 przesadnie zdołowanych spółek w latach 2019/2021, kupionych na lata;
TPE, ENG, ENA, KGN, PKP, LWB, ATT, ZEP, RNK.
Która z nich da największy zysk, się zobaczy :)
Policzymy % po 2024 roku :P

dochodzeniowy
Porucznik
Posty: 23908
Rejestracja: 01 maja 2006 16:06
Lokalizacja: Olsztyn

Re: NOVITA [NVT] księga XXIV

Postautor: dochodzeniowy » 18 kwie 2021 21:04

Tutaj też mamy szczyt hossy osiągnięty. Gratulacje dla twardzieli, którzy trzymali do końca przez wiele lat :mrgreen:
dryniol był kurs 169 a jest teraz 184,50 . JAk to wytłumaczysz. Jak wytłumaczysz to że w tym roku zysk wzrośnie o 50 % a co z kursem ?

gienadij
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2073
Rejestracja: 20 kwie 2010 12:22

Re: NOVITA [NVT] księga XXIV

Postautor: gienadij » 18 kwie 2021 21:17

Tu dochodzeniowy ma racje, ze przestrzeń do wzrostow Novity jest jeszcze duża...
Nie ma co porównywać tych dwóch spółek nawet(CDr i novite), a właśnie novite do Lentexu.

dusigrosz no ja mam inne zdanie jeśli chodzi o dalszy potencjał wzrostów Novity. Tu już urosło bardzo dużo :!:
Widzę spólki z kilkakrotnie większym potencjałem do wzrostów. Ale w końcu po to jest forum i wymiana poglądów 8)
Porównywać do Lentekxu jak najbardziej należy. Tyle że chodzi o to, że i Novita i Lentex są strasznie drogie :roll:
Kolego szanowny piszesz: "ja mam inne zdanie jeśli chodzi o dalszy potencjał wzrostów Novity. Tu już urosło bardzo dużo :!:
Widzę spólki z kilkakrotnie większym potencjałem do wzrostów"

--> nooo ciekawe - czy tą spółką jest m.in. Twój Tauron, wpisany w stopkę?

Otóż Twój TPE miał w marcu ubiegłego roku cenę:
Minimum: 0,8225 zł (20-03-16)
https://www.bankier.pl/inwestowanie/pro ... l=TAURONPE

Ta da! W piątek kosztował 3,20 zł! Właśnie urosło Ci w rok czasu od dołka 400% --> Czy Ty widzisz aby dobrze gdzie faktycznie są te balony...?

Ciekawe ile Twój TPE wypłaci w tym roku dywidendy...?

Ciekawe jak szybko zaliczy 1-ynkę z przodu w przypływie jednej czy dwóch mądrych wypowiedzi polityków na zasadzie - pomagamy kopalniom, niech je kupią koncerny energetyczne, niech w nie zainwestują... a potem --> uwalaniamy koncerny energetyczne od balastu kopalnianego...

hhehhe niezła komedia

pozdrawiam myślących i czekających na 24 zeta dywidendy w tym roku

dochodzeniowy
Porucznik
Posty: 23908
Rejestracja: 01 maja 2006 16:06
Lokalizacja: Olsztyn

Re: NOVITA [NVT] księga XXIV

Postautor: dochodzeniowy » 19 kwie 2021 00:00

Marża za I kwartał 2020 10,3 % za II 19% za III 23% za IV powinno być 27%.
Oby. Czekamy z niecierpliwoscia 8)
Jest 27,14%


Wróć do „Akcje”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 83 gości