POLIMEX MOSTOSTAL [PXM] księga VIII Feniks z popiołów czy...

wszystko na temat spółek publicznych
|Czarna.Koszula|
Starszy chorąży
Posty: 1010
Rejestracja: 10 gru 2017 20:06

Re: POLIMEX MOSTOSTAL [PXM] księga VIII Feniks z popiołów czy...

Postautor: |Czarna.Koszula| » 10 kwie 2018 22:45

Dość ciekawym przykładem elektrowni jądrowych w Azji jest Taiwan. Nie musimy patrzeć na niemiecką Energiewende
ale problematykę jak opisaną tu: https://en.wikipedia.org/wiki/Nuclear_power_in_Tajwan

Obrazek

Mój krytyczny stosunek do ME K. Tchórzewskiego znacie, "Faryzeusza" ale możemy być pewni że Platforma Obywatelska wykorzysta okazję by w 2019r zaatakować PIS właśnie na drodze walki o "atom". Zasadność, koszty, magazynowanie, zagrożenie. Polimex nie może liczyć w przyszłości na blok/bloki, musi szukać innych dróg! i nie mam tu na myśli pic na wodę fotomontaż w stylu borysowych startupów spotkań ala "Wilki" czy inne nowalijki dalekie od komercyjnego zastosowania.

PIS wyrzuca kasę w programy e-busów a przecież np. taka Japonia rezygnuje z pojazdów na akumulatory idąc drogą wodoru albo paliw sztucznych. W Gdyni postąpiono rozsądnie, i wybrano autobusy obok trolejbusów właśnie na paliwo wodorowe.
Nie ma tolerancji dla nietolerancji.

REKLAMA


|Czarna.Koszula|
Starszy chorąży
Posty: 1010
Rejestracja: 10 gru 2017 20:06

Re: POLIMEX MOSTOSTAL [PXM] księga VIII Feniks z popiołów czy...

Postautor: |Czarna.Koszula| » 10 kwie 2018 23:04

Eksport Polimexu

Trochę to już dziwna historia i nie będę wracał do tego ale Polimex winien pilnie pomyśleć może w kimś poważnym z branży o projektach z branży spalania odpadów. Wspomniałem o tym ale 4 państwo tego globu czyli Indonezja planuje budowę po programie 40 GW mocy jesieni 2014 wejść w spalarnie. Eksportem tam zainteresowani są Niemcy ale PIS w przeciwieństwie do Platformy gwarantuje ala Hermes-ubezp. czyli u nas KUKE wsparcie eksportu. To spora okazja gdy poprzedni zarząd przespał Targówek którego finansowanie i sam budżet są wielką niewiadomą. Jednym z podwykonawców do spalarni mógłby być podmiot Safako, przejęty przez TF Silesia paręnaście dni temu a sama budowa potrzebuje kadry inżynierskie a nie pracowników ew. logistycznie przerzut sprzętu i Polimex w przeszłość miał już zapytania ofertowe na transport na "wyspy". To są aktualne i realne projekty a BGK zamiast wywalać jak za PIS a później PO mln USD w Petrolinvest i klany dzusu(mafie rodzinne) w Kazachstanie sfiansuje spalarnię czy inne bloki w tym węglowe.

Rozbudowa infrastruktury gazowej w tym morskie pipeliny były opisywane i tu Estonia-Finladnia jak i modernizacje ale i rozbudowa spalarni w Skandynawii ale także przyszłość Rosja przed Polimexem.
Nie ma tolerancji dla nietolerancji.

|Czarna.Koszula|
Starszy chorąży
Posty: 1010
Rejestracja: 10 gru 2017 20:06

Re: POLIMEX MOSTOSTAL [PXM] księga VIII Feniks z popiołów czy...

Postautor: |Czarna.Koszula| » 11 kwie 2018 10:30

Obrazek

trochę zieleni! Cześć i chwała Wam Samuraje!

Kitaro - Matsuri
https://www.youtube.com/watch?v=2uwumhIX2U0
Ostatnio zmieniony 11 kwie 2018 10:35 przez |Czarna.Koszula|, łącznie zmieniany 1 raz.
Nie ma tolerancji dla nietolerancji.

sceptyczka
Chorąży
Posty: 797
Rejestracja: 23 sty 2018 11:54

Re: POLIMEX MOSTOSTAL [PXM] księga VIII Feniks z popiołów czy...

Postautor: sceptyczka » 11 kwie 2018 10:33

Dość ciekawym przykładem elektrowni jądrowych w Azji jest Taiwan. Nie musimy patrzeć na niemiecką Energiewende
ale problematykę jak opisaną tu: https://en.wikipedia.org/wiki/Nuclear_power_in_Tajwan

...
Mój krytyczny stosunek do ME K. Tchórzewskiego znacie, "Faryzeusza" ale możemy być pewni że Platforma Obywatelska wykorzysta okazję by w 2019r zaatakować PIS właśnie na drodze walki o "atom". Zasadność, koszty, magazynowanie, zagrożenie. Polimex nie może liczyć w przyszłości na blok/bloki, musi szukać innych dróg! i nie mam tu na myśli pic na wodę fotomontaż w stylu borysowych startupów spotkań ala "Wilki" czy inne nowalijki dalekie od komercyjnego zastosowania.

PIS wyrzuca kasę w programy e-busów a przecież np. taka Japonia rezygnuje z pojazdów na akumulatory idąc drogą wodoru albo paliw sztucznych. W Gdyni postąpiono rozsądnie, i wybrano autobusy obok trolejbusów właśnie na paliwo wodorowe.

Bzdura!
Którego wyborcę PISOBOLSZEWII albo tuSSkowniarzy obchodzi jakiś atom?
Ich obchodzi tylko to, ile kto obieca na jakieś kolejne 500+, mieszkanie+, dziwki+, wódka+ itd. itp.

|Czarna.Koszula|
Starszy chorąży
Posty: 1010
Rejestracja: 10 gru 2017 20:06

Re: POLIMEX MOSTOSTAL [PXM] księga VIII Feniks z popiołów czy...

Postautor: |Czarna.Koszula| » 11 kwie 2018 10:56

Obrazek

Czarna moc Samurajów :)) czyli przygoda w drodze na 11zł

Kitaro - Heaven & Earth
https://www.youtube.com/watch?v=m9P7zRz_EUE
Nie ma tolerancji dla nietolerancji.

|Czarna.Koszula|
Starszy chorąży
Posty: 1010
Rejestracja: 10 gru 2017 20:06

Re: POLIMEX MOSTOSTAL [PXM] księga VIII Feniks z popiołów czy...

Postautor: |Czarna.Koszula| » 11 kwie 2018 11:04

Spekulacyjnie

Obrazek

Widzę możliwość budowy odwróconej formacji RGR gdzie lewe ramie to mutacja małej "w" a aktualnie "głowa"?. STS

Kitaro - Koi* (*Koi to ryba ale nie leszcz :)) )
https://www.youtube.com/watch?v=spOhWrz-1k8

Decydujcie sami, pogody ducha!
Nie ma tolerancji dla nietolerancji.

|Czarna.Koszula|
Starszy chorąży
Posty: 1010
Rejestracja: 10 gru 2017 20:06

Postautor: |Czarna.Koszula| » 11 kwie 2018 11:17

Każde osłabienie to okazja do powiększenia pozycji, a robienie kółek bywa zgubne! Odwrotnie jest na spadkach ale te wg. mnie za nami, ile kasy zwrotu będzie z projektu Kozienic?

Free float to nie 1/3 of all, o wiele mniej...a podaż to przerzuty między podmiotami.

Poniżej 4zł to promocja!! a jak mają zamiar obejść zakaz antydatowania tego nie wiem!
Nie ma tolerancji dla nietolerancji.

|Czarna.Koszula|
Starszy chorąży
Posty: 1010
Rejestracja: 10 gru 2017 20:06

Postautor: |Czarna.Koszula| » 11 kwie 2018 11:44

@gienadij

I co z tytułem? chciałeś chyba zmienić.. zrób to!

Zbieramy siły przed widłami?

Obrazek
Nie ma tolerancji dla nietolerancji.

|Czarna.Koszula|
Starszy chorąży
Posty: 1010
Rejestracja: 10 gru 2017 20:06

Postautor: |Czarna.Koszula| » 11 kwie 2018 11:54

Tobiszewski w Jakarta Indonesia :)) z Ministrem Gospodarki ID.

Obrazek

Obrazek
Ostatnio zmieniony 11 kwie 2018 12:01 przez |Czarna.Koszula|, łącznie zmieniany 1 raz.
Nie ma tolerancji dla nietolerancji.

cornollio
Podporucznik
Posty: 15748
Rejestracja: 27 sty 2006 18:12
Lokalizacja: poznań

Re: POLIMEX MOSTOSTAL [PXM] księga VIII Feniks z popiołów czy...

Postautor: cornollio » 11 kwie 2018 11:56

Jak 3,3 wytrzyma to uwierzę że coś z tego będzie :roll: przynajmniej na kilka dni... czyli na godzinówce

|Czarna.Koszula|
Starszy chorąży
Posty: 1010
Rejestracja: 10 gru 2017 20:06

Re: POLIMEX MOSTOSTAL [PXM] księga VIII Feniks z popiołów czy...

Postautor: |Czarna.Koszula| » 11 kwie 2018 12:02

Jak 3,3 wytrzyma to uwierzę że coś z tego będzie :roll: przynajmniej na kilka dni... czyli na godzinówce

Operacyjnie wyniki roczne winny być całkiem, całkiem...netto już gorzej...

Na PKO ładne pakietówki lecą(na regulowanym) ktoś zbiera kapitał, Polimexowi by się przydał by np. przejąć pakiet od PEO.
Nie ma tolerancji dla nietolerancji.

|Czarna.Koszula|
Starszy chorąży
Posty: 1010
Rejestracja: 10 gru 2017 20:06

Re: POLIMEX MOSTOSTAL [PXM] księga VIII Feniks z popiołów czy...

Postautor: |Czarna.Koszula| » 11 kwie 2018 13:37

No to ogólny nas trochę ciągnie!
Nie ma tolerancji dla nietolerancji.

gienadij
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2073
Rejestracja: 20 kwie 2010 12:22

Re:

Postautor: gienadij » 11 kwie 2018 13:50

@gienadij

I co z tytułem? chciałeś chyba zmienić.. zrób to!

Zbieramy siły przed widłami?

Obrazek
Nie! Ja nie - pisałem, że walor nie miał szczęścia odkąd ja założyłem nową księgę - niech to zrobi ktoś inny - może Ty? Sprawdziło się w 100% to co napisałeś o zjeździe - może sprawdzi się w drugą stronę...

|Czarna.Koszula|
Starszy chorąży
Posty: 1010
Rejestracja: 10 gru 2017 20:06

Re: Re:

Postautor: |Czarna.Koszula| » 11 kwie 2018 14:10

Nie! Ja nie - pisałem, że walor nie miał szczęścia odkąd ja założyłem nową księgę - niech to zrobi ktoś inny - może Ty? Sprawdziło się w 100% to co napisałeś o zjeździe - może sprawdzi się w drugą stronę...
OK, następną ...lecimy na 151 stron.
Nie ma tolerancji dla nietolerancji.

|Czarna.Koszula|
Starszy chorąży
Posty: 1010
Rejestracja: 10 gru 2017 20:06

Re: POLIMEX MOSTOSTAL [PXM] księga VIII Feniks z popiołów czy...

Postautor: |Czarna.Koszula| » 11 kwie 2018 14:20

i jeszcze 4h

Obrazek

Zbieracze na kółka blokują wzrost, ale kwestią "godzin" jest wyjście z tego kanału. Samuraj nie klęka :)) Gra na emocjach to akumulacja waloru.
Nie ma tolerancji dla nietolerancji.


Wróć do „Akcje”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 45 gości