PLATIGE IMAGE [PLI] księga II A potem świat znowu zaczął istnieć, ale istniał zupełnie inaczej

wszystko na temat spółek publicznych
zjablik66
Starszy sierżant sztabowy
Posty: 380
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28

Re: PLATIGE IMAGE [PLI] księga II A potem świat znowu zaczął istnieć, ale istniał zupełnie inaczej

Postautor: zjablik66 » 26 paź 2018 13:45

Alabama_MM to zobacz na należności, potem zobacz ile spółka ma przeterminowanych należności; możesz jeszcze popatrzeć na zapasy (potem jak chcesz możesz zerknąć na odpisy na zapasach) i napisz swojego posta jeszcze raz :mrgreen:
Jakby Ci się chciało to możesz jeszcze policzyć cykle rotacji - po kolei wszystkiego, czego tam chcesz :mrgreen:

REKLAMA


Alabama_MM
Sierżant
Posty: 56
Rejestracja: 16 maja 2018 09:34

Re: PLATIGE IMAGE [PLI] księga II A potem świat znowu zaczął istnieć, ale istniał zupełnie inaczej

Postautor: Alabama_MM » 26 paź 2018 14:48

Alabama_MM to zobacz na należności, potem zobacz ile spółka ma przeterminowanych należności; możesz jeszcze popatrzeć na zapasy (potem jak chcesz możesz zerknąć na odpisy na zapasach) i napisz swojego posta jeszcze raz :mrgreen:
Przecież patrzę, ale oprócz należności trzeba patrzeć na zobowiązania, a przede wszystkim na te krótkoterminowe, no i ich wzajemny stosunek. Do tego służą właśnie wskaźniki płynności.
Wiesz jaka jest płynność szybka dla PLI? 0.2
A wiesz jaka jest norma? 1, w przypadku szybko rotujących firm handlowych jest obniżona do 0,7 (PLI chyba nią nie jest) oczywiście wskaźnik ten nie obejmuje zapasów, ale spójrzmy na płynność bieżącą która już zapasy uwzględnia, wartość optymalna 2, minimum powinno być 1.3, ile ma PLI? 0.78
Mam coś jeszcze napisać w kolejnym poście?

zjablik66
Starszy sierżant sztabowy
Posty: 380
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28

Re: PLATIGE IMAGE [PLI] księga II A potem świat znowu zaczął istnieć, ale istniał zupełnie inaczej

Postautor: zjablik66 » 26 paź 2018 15:42

Twoje prawo do wyciągania swoich wniosków, moje do moich.
Czy PLI nie jest firmą szybko rotująca - np. w reklamie ? - jak zawsze nie wrzucajmy wszystkiego do jednego worka...
Poza tym sformułowanie "norma" - litości, jeszcze tylko dodać "statystycznie"....
Ale każdy ma prawo do własnych wniosków...

Alabama_MM
Sierżant
Posty: 56
Rejestracja: 16 maja 2018 09:34

Re: PLATIGE IMAGE [PLI] księga II A potem świat znowu zaczął istnieć, ale istniał zupełnie inaczej

Postautor: Alabama_MM » 26 paź 2018 15:56

Chcesz cykle? Przeanalizuj sobie sam i sam wyciągnij sobie wnioski:
https://www.biznesradar.pl/wskazniki-ak ... TIGE-IMAGE
Jak będą pozytywne to możesz się podzielić.

Dokładnie, moje prawo do wyciągania wniosków, ja nikomu nie zabraniam cytować fejsów, i piać z zachwytu nad każdym dziełem PLI, ale bądźmy choć trochę obiektywni. Ale jak napiszę cokolwiek nie po waszej myśli to od razu na mnie naskakujecie - tak jak pisałem to jest forum dyskusyjne, a nie kółko wzajemnego klepania się po tyłkach.

filozof rynku
Podporucznik
Posty: 11547
Rejestracja: 24 lut 2011 09:23

Re: PLATIGE IMAGE [PLI] księga II A potem świat znowu zaczął istnieć, ale istniał zupełnie inaczej

Postautor: filozof rynku » 26 paź 2018 16:13

alabama, napisz do cfo i zarzuć mu mówienie nieprawdy, ale moim zdaniem ty się mylisz kompletnie nie znając specyfiki tej branży: pytanie o małą ilośc gotówki w kasie w 2kw padło na telekonferencji i cfo wyjaśnił, że spowodowane to było tym, że najpierw zaciągają dług i finansują zlecenie, po skończeniu w jakimś terminie dostają zapłatę, zaliczek raczej się tu nie praktykuje, wszystko jest regulowane za pomoca odpowiednich umów
jak zapłata wpływa do spÓłki spada zadłużenie krótkoterminowe i pojawia się gotówka, wtedy odpowiadając na zapytanie, powiedział, że na przełomie sierpień/wrzesień wzystko ma wrócić do normy
jakoś nie mają problemów z korzystaniem do woli z elastycznej linii kredytowej RB
oczywiście, wyliczaj sobie jakie chcesz wskaźniki płynności, nie kupuj akcji jak nie chcesz, ale też nie wprowadzaj poważnych ludzi w błąd, szczególnie tych, co już posiadają akcje :idea:
zresztą, masz tyle spółek, a tutaj w kółko wyliczasz jaka ta akurat spółka, to nietrafiona inwestycja...ech szkoda plemizować z tobą, bo to tak jakby walić głową baranki w ścianę :roll:

zjablik66
Starszy sierżant sztabowy
Posty: 380
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28

Re: PLATIGE IMAGE [PLI] księga II A potem świat znowu zaczął istnieć, ale istniał zupełnie inaczej

Postautor: zjablik66 » 26 paź 2018 16:19

No dobra link za link (i już koniec w tym temacie)
To zobacz sobie na wskaźniki Getbacku tuż przed bankructwem :mrgreen: nic tylko kupować...i co teraz
ok - fajnie jest znać firmę ze statystyk, ale to trochę za mało...
https://www.biznesradar.pl/wskazniki-plynnosci/GBK

Whitewalker
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2857
Rejestracja: 19 maja 2013 11:29

Re: PLATIGE IMAGE [PLI] księga II A potem świat znowu zaczął istnieć, ale istniał zupełnie inaczej

Postautor: Whitewalker » 26 paź 2018 17:07

Nie jestem jakimś ekspertem, ale patrząc na to czym spólka się zajmuje, nie mozna jej za bardzo porównywać do ogółu, a nawet stricte do branży, bo nie ma za bardzo do czego, na GPW takiej drugiej nie ma.

Myślę, że to jakie spólka ma wskaźniki należności, czy zobowiązań, zależy bardziej od umów jakie zawiera i na jakich zasadach. Do tego ostatnio robią sporo większych projektów, które zajmują miesiące przez co spływ należności i zobowiązania wydłużają się. Ale to nic złego jeżeli tak wynika z umowy.

Bardziej problem w tym, że spółka ma koszty stałe i musi tak balansować projektami, by zawsze miała wolną gotówkę. Reklamy i mniejsze projekty ciągną spółkę, ale najważniejsze są te większe i własne projekty. Nie jest łatwo prowadzić taką firmę i mam nadzieje że zarząd ma jakiś plan po tej restrukturyzacji.

Trochę jak z developmentem gier, jak nie wypali jakaś gra to jest kiepsko. Jak wypali to mamy z głowy do nastepnej gry.

Tutaj też widzę spore nadzieje w nadchodzącej ustawie, która dużo może Platige pomóc. Przynajmniej jeżeli chodzi o własne projekty.
Prawda gdzieś jest...

filozof rynku
Podporucznik
Posty: 11547
Rejestracja: 24 lut 2011 09:23

Re: PLATIGE IMAGE [PLI] księga II A potem świat znowu zaczął istnieć, ale istniał zupełnie inaczej

Postautor: filozof rynku » 26 paź 2018 17:16

whitewalker, dobrze napisałeś...zresztą to nie warzywniak, gdzie kupi, od razu sprzeda i sklepie marżę :mrgreen:
i tak w kółko...

filozof rynku
Podporucznik
Posty: 11547
Rejestracja: 24 lut 2011 09:23

Re: PLATIGE IMAGE [PLI] księga II A potem świat znowu zaczął istnieć, ale istniał zupełnie inaczej

Postautor: filozof rynku » 28 paź 2018 10:51

cyt
''Pisarz dodał, że autor sagi o Geralcie z Rivii jest "niewdzięcznym palantem", ponieważ bez popularności gier CD Projektu, jego twórczość nie odniosłaby takiego sukcesu, a serwis Netflix nie kupiłby praw do ekranizacji.''

https://kultura.onet.pl/ksiazki/dmitrij ... ec/x58thj0

Głuchowski zazdrości populaności Geralta? Podejrzewam, że marzy mu sie netflixowski serial Metro...a propos czytałem jego książkę ''Future'' i podobała mi się :idea:
http://lubimyczytac.pl/ksiazka/203962/futu-re
W artykule zauważyli też, że Platige zaangażowane jest w projekt
ps> ech, gdyby nie te żony :mrgreen:

Wiadereczko
Sierżant
Posty: 48
Rejestracja: 05 mar 2015 10:02

Re: PLATIGE IMAGE [PLI] księga II A potem świat znowu zaczął istnieć, ale istniał zupełnie inaczej

Postautor: Wiadereczko » 29 paź 2018 08:39

No niestety, ADOL nie miał czasu spełnić warunków formalnych niezbędnych do aplikacji. Ale teoretycznie nie stracił możliwości kandydowania za rok.
Mam dobre przeczucia co do oglądalności w Polsce ale zobaczymy.
Wracając do wątku nominacji oscarowych to jeszcze moze być szansa na inną kategorię.
ADoL porównywany jest do "Walca z Baszirem", który to miał nominację w kategorii "Najlepszy film nieangielskojęzyczny".

zjablik66
Starszy sierżant sztabowy
Posty: 380
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28

Re: PLATIGE IMAGE [PLI] księga II A potem świat znowu zaczął istnieć, ale istniał zupełnie inaczej

Postautor: zjablik66 » 29 paź 2018 09:00

Tu wg mnie odpada - bo to leci z nominacji krajowych - raz, że nie spełniają warunków formalnych (za późno wchodzą do kin), a po drugie z Polski będzie "Zimna wojna", chyba że są jeszcze jakieś inne przesłanki...

Captain_Obvious
Starszy chorąży
Posty: 1030
Rejestracja: 08 cze 2015 18:38

Re: PLATIGE IMAGE [PLI] księga II A potem świat znowu zaczął istnieć, ale istniał zupełnie inaczej

Postautor: Captain_Obvious » 29 paź 2018 09:23

Tu wg mnie odpada - bo to leci z nominacji krajowych - raz, że nie spełniają warunków formalnych (za późno wchodzą do kin), a po drugie z Polski będzie "Zimna wojna", chyba że są jeszcze jakieś inne przesłanki...
Tak jak mowisz - nieanglojezyczny na pewno odpada, "Zimna wojna" jest pewniakiem. Chyba ze ktorys z koproducentow by zglosil film jako swoj do tej kategorii ale to troche sliskie. Ostatnia szansa bylaby kategoria najlepszy film dokumentalny... ale mysle ze najlepiej by bylo jakby probowali w przyszlym roku (o ile regulamin Oscarow na to pozwala).

Whitewalker
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2857
Rejestracja: 19 maja 2013 11:29

Re: PLATIGE IMAGE [PLI] księga II A potem świat znowu zaczął istnieć, ale istniał zupełnie inaczej

Postautor: Whitewalker » 29 paź 2018 09:33

Tu wg mnie odpada - bo to leci z nominacji krajowych - raz, że nie spełniają warunków formalnych (za późno wchodzą do kin), a po drugie z Polski będzie "Zimna wojna", chyba że są jeszcze jakieś inne przesłanki...
Tak jak mowisz - nieanglojezyczny na pewno odpada, "Zimna wojna" jest pewniakiem. Chyba ze ktorys z koproducentow by zglosil film jako swoj do tej kategorii ale to troche sliskie. Ostatnia szansa bylaby kategoria najlepszy film dokumentalny... ale mysle ze najlepiej by bylo jakby probowali w przyszlym roku (o ile regulamin Oscarow na to pozwala).
Tylko tu pytanie? Co chcemy? Oscara dla samego Oscara, czy hype, póki film w kinach, a tego nam nie da nominacja za rok ;)
Prawda gdzieś jest...


filozof rynku
Podporucznik
Posty: 11547
Rejestracja: 24 lut 2011 09:23

Re: PLATIGE IMAGE [PLI] księga II A potem świat znowu zaczął istnieć, ale istniał zupełnie inaczej

Postautor: filozof rynku » 29 paź 2018 14:56

Fascynacja Wiedźminem od Natflixa :idea:
https://www.spidersweb.pl/rozrywka/2018 ... -original/
cyt
''Wiedźmin to produkt globalny, a sam Wiedźmin Sapkowskiego więcej ma w sobie po prostu europejskości niż wspomnianej polskości...''


Wróć do „Akcje”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 217 gości