PLATIGE IMAGE [PLI] księga II A potem świat znowu zaczął istnieć, ale istniał zupełnie inaczej

wszystko na temat spółek publicznych
zjablik66
Starszy sierżant sztabowy
Posty: 380
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28

Re: PLATIGE IMAGE [PLI] księga II A potem świat znowu zaczął istnieć, ale istniał zupełnie inaczej

Postautor: zjablik66 » 22 mar 2018 23:25

dlaczego nie przeszacowali gruntu i jaki przepis im na to pozwala ? jaki jest termin na tą czynność , musi być jakiś termin zawity, nie może być w tym względzie dowolności
Pijaczysko po co bijesz pianę po próżnicy - takiś wygadany trzeba było zapytać na telekonferencji w środę; masz też lekkie pióro napisz maila do Spółki - wyprzedzam pytanie i podaje maila: ir@platige.com - może Ci odpowiedzą, to będziesz miał okazję podzielić się czymś wartościowym na tym forum...over

REKLAMA


Pijaczysko
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2200
Rejestracja: 04 maja 2010 08:43

Re: PLATIGE IMAGE [PLI] księga II A potem świat znowu zaczął istnieć, ale istniał zupełnie inaczej

Postautor: Pijaczysko » 22 mar 2018 23:38

ok cena nabycia stanowi punkt wyjścia, to oczywiste i zgodne z ustawą, niemniej na skutek innych czynności prawnych ktoś zweryfikował wartość siedem razy w górę, skoro zdecydowali się zapłacić stawkę nałożoną przez urząd i jednocześnie nie złożyli sprawy w sądzie po ewentualnym odrzuceniu skargi na decyzję świadczy o tym, że przyjęli wycenę jako obowiązującą aktualnie. Uporczywe lenistwo w uaktualnieniu ksiąg w zakresie środków trwałych jakie muszą wykazać zgodnie z ustawą zakrawa na celowe działanie i zastanawia mnie fakt, czy w tym temacie jest zupełna dowolność, czy istnieje jakiś kruczek prawny czy reguluje to przepis którego nie znalazłem na razie a będzie np. w jakimś rozporządzeniu ministra, fakt jest faktem, nie na rękę wykazać im obecnie, że dysponują znacznie większym zasobem, ciekawe dlaczego się to ciągnie już kilka lat. A jeśli chce się zweryfikować faktycznie wartość gruntu to się bierze biegłego sądowego robi operat szacunkowy i ewentualnie zakłada sprawę sądową. Jakoś tego do tej pory nie zrobili, więc niech nie gadają dyrdymałów
Prawdziwa wiedza to znajomość przyczyn.

Pijaczysko
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2200
Rejestracja: 04 maja 2010 08:43

Re: PLATIGE IMAGE [PLI] księga II A potem świat znowu zaczął istnieć, ale istniał zupełnie inaczej

Postautor: Pijaczysko » 22 mar 2018 23:45

dlaczego nie przeszacowali gruntu i jaki przepis im na to pozwala ? jaki jest termin na tą czynność , musi być jakiś termin zawity, nie może być w tym względzie dowolności
Pijaczysko po co bijesz pianę po próżnicy - takiś wygadany trzeba było zapytać na telekonferencji w środę; masz też lekkie pióro napisz maila do Spółki - wyprzedzam pytanie i podaje maila: ir@platige.com - może Ci odpowiedzą, to będziesz miał okazję podzielić się czymś wartościowym na tym forum...over
nie biję piany tylko zastanawiam się nad przyczyną takiego stanu rzeczy i moich wątpliwości, uważasz, że brak przeszacowania kilka lat jest ok ?
rozczaruję Cię, pytałem o to już rok temu, ale nie uzyskałem w tym względzie wiążącej odpowiedzi, wygląda na to że nie chcą przeszacować i tyle, a jak ktoś pyta, odpowiedź jest w stylu " nie mamy pana płaszcza i co pan nam zrobi ?"
nie rań mi serca z tym podawaniem maila... chybiona złośliwość ; )
Prawdziwa wiedza to znajomość przyczyn.

filozof rynku
Podporucznik
Posty: 11547
Rejestracja: 24 lut 2011 09:23

Re: PLATIGE IMAGE [PLI] księga II A potem świat znowu zaczął istnieć, ale istniał zupełnie inaczej

Postautor: filozof rynku » 23 mar 2018 08:56

dlaczego nie przeszacowali gruntu i jaki przepis im na to pozwala ? jaki jest termin na tą czynność , musi być jakiś termin zawity, nie może być w tym względzie dowolności
Pijaczysko po co bijesz pianę po próżnicy - takiś wygadany trzeba było zapytać na telekonferencji w środę; masz też lekkie pióro napisz maila do Spółki - wyprzedzam pytanie i podaje maila: ir@platige.com - może Ci odpowiedzą, to będziesz miał okazję podzielić się czymś wartościowym na tym forum...over
na telekonferencji cfo powiedział, że czyta nasze forum i wiele uwag bierze pod uwagę, zapewne i tę część dyskusji odnośnie nieurelnienia jak na razie ceny gruntu zauważy, może to mega konserwatywne podejście w tej kwestii było z powodu odwołań na wysokość podatku gruntowego, nic nie wskórali bo gmina uważą, że ten kawałek ziemi w samym centrum mokotowa jest wart 7 razy tyle! nic więc nie stoi na przeszkodzie, aby w którymś z kolejnych raportów mocno w górę to aktywo przeszacowali bo i tak podatkowo płacą niejako wolnorynkowo...prawda gdzieś jest, niech będzie pośrodku, a i tak będzie zajebiście, a więc:
PANIE MACIEJU PROSZĘ SIĘ NAD TYM ZASTANOWIĆ!!!
ps> swoją drogą, to kurs pli mocno już dostał za swoje i za cudze i nie tylko, może warto troszkę spojrzeć nie do tyłu, ale do przodu? czekam więc na odważny ruch popytu, ot choćby tę zapowiadaną 100 vetusa :twisted:

filozof rynku
Podporucznik
Posty: 11547
Rejestracja: 24 lut 2011 09:23

Re: PLATIGE IMAGE [PLI] księga II A potem świat znowu zaczął istnieć, ale istniał zupełnie inaczej

Postautor: filozof rynku » 23 mar 2018 09:08


nie biję piany tylko zastanawiam się nad przyczyną takiego stanu rzeczy i moich wątpliwości, uważasz, że brak przeszacowania kilka lat jest ok ?
w każdym razie jest jakiś as w rękawie!
ale trzeba też pamiętać, że realna kasa byłaby jakby chcieli sprzedać tę ziemię, samo przeszacowanie mocno w górę to ruch na papierze, oczywiście mógłby być mocno cenotwórczy in plus, jak papierowe odpisy w raporcie rocznym tutaj in minus...
w każdym razie, na pewno potencjał jest w majątku spółki, poza tym cfo zdaje sobie sprawę z tej wartości bo w dyskusji na telekonferencji, sam przyznał, że te 22tys m2, nie jest warte sumy wyliczonej przez gminę, ale połowę tej sumy i owszem!
mamy więc coś ok 17-18 baniuszek i cfo wcześniej, czy póżniej coś z tym będzie musiał zrobić, w końcu: ten nowy w spółce człowiek nie tylko i wyłącznie jest od czyszczenia, ale i ...od polerowania, abyśmy wreszcie zobaczyli błysk 8)
OD JEDNEGO SIĘ NIE UCIEKNIE: TO INWESTYCJA I CENA ZIEMI W WARSZAWIE BĘDZIE ROSŁA ( SPADAĆ NA PEWNO NIE), A 5,6 CZY 7-KRTOTNE POMNOŻENIE INWESTYCJI W 7 LAT TO WYNIK WIĘCEJ NIŻ FENOMENALNY!

filozof rynku
Podporucznik
Posty: 11547
Rejestracja: 24 lut 2011 09:23

Re: PLATIGE IMAGE [PLI] księga II A potem świat znowu zaczął istnieć, ale istniał zupełnie inaczej

Postautor: filozof rynku » 23 mar 2018 09:19

hehe, dla sypacza nie ma to znacznia, dla mnie, czy zjablika już tak, ten ostatni zapewne coś dokupi, bo zacny i kumaty z niego gość, tak czy siak: szykuje się kolejna prestiżowa nagroda dla pli:
cyt
''Piraci i chińscy generałowie powalczą o łupy! Nasze animacje do Total War: Three Kingdoms i Skull & Bones zostały nominowane do nagrody Animayo International Film Festival. Festiwal odbędzie się w dniach 2-5 maja na Gran Canarii.''
https://pl-pl.facebook.com/platigeimage/

Pijaczysko
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2200
Rejestracja: 04 maja 2010 08:43

Re: PLATIGE IMAGE [PLI] księga II A potem świat znowu zaczął istnieć, ale istniał zupełnie inaczej

Postautor: Pijaczysko » 23 mar 2018 10:14

dobra, kończąc temat gruntu nic i tak nie wymyślimy niemniej dla mnie umyślne lub nie olewactwo w tym temacie świadczy, że nie chcą przeszacować i tyle. dziwne, bo przecież nie jest to jakaś tajna informacja i as w rękawie jak piszesz Filozof, wszyscy to widzą i wiedzą nie ma zaskoczenia. Gdyby chcieli naprawdę to weryfikować wszczęli by sprawę, gadać przez kilka lat że się odwołuję i płacić potulnie podatek z wyższej półki akceptując wycenę, to... dziwne .
niektórym to nie przeszkadza, idąc tym torem za następne 3 lata spółka nadal będzie wykazywać 5 baniek w księgach a wartość gruntu może wzrosnoć teoretycznie do 50 baniek i będzie ok , tak ? wolne żarty
twierdzenie że grunt jest warty 20 czy 15 mln tyle jest wręcz śmieszne, na to ma być papier, nie wycena z czapy. A wiążącym papierem dla mnie jest wartość podatku wyliczona przez urząd.
Ostatnio zmieniony 23 mar 2018 10:19 przez Pijaczysko, łącznie zmieniany 2 razy.
Prawdziwa wiedza to znajomość przyczyn.

vetus
Chorąży
Posty: 970
Rejestracja: 04 lis 2015 10:49

Re: PLATIGE IMAGE [PLI] księga II A potem świat znowu zaczął istnieć, ale istniał zupełnie inaczej

Postautor: vetus » 23 mar 2018 10:17

Luka po 20 zl czeka do zamkniecia. Niestety. Wyglada na to, ze pomimo Wiedzmina spolka kursem moze cofnac sie do poczatkow wzrostu. Tutaj wynikowo jest od zawsze porazka na calej linii. Trwa to latami, a caly wzrost zostal zrealizowanu na marzeniach.
Papierowa spółka !

filozof rynku
Podporucznik
Posty: 11547
Rejestracja: 24 lut 2011 09:23

Re: PLATIGE IMAGE [PLI] księga II A potem świat znowu zaczął istnieć, ale istniał zupełnie inaczej

Postautor: filozof rynku » 23 mar 2018 10:23

Papierowa spółka !
nie siej defetyzmu, który ogarnął twój mózg, raczej papierowe są twoje zapowiedzi, że ...setkę weźmiesz :twisted:
z drugiej strony nie każdy, pewnie ty też, wie co znaczy netflix?
a znaczy:120 mln abonamentów, oraz 8 mld dolców co rok na filmy!
https://pl.wikipedia.org/wiki/Netflix
''Netflix informacje o budżecie na poziomie 8 miliardów na nowe treści podał już w połowie października, przy ogłoszeniu wyników finansowych za trzeci kwartał 2017 roku.''
http://www.wirtualnemedia.pl/artykul/ne ... -2018-roku

vetus
Chorąży
Posty: 970
Rejestracja: 04 lis 2015 10:49

Re: PLATIGE IMAGE tom.2 "A potem świat znowu zaczął istnieć, ale istniał zupełnie inaczej".

Postautor: vetus » 23 mar 2018 10:36

Będzie dobrze jak się na 50 zatrzyma !
:cry:
uważaj vetus bo strasznie się boję :roll:
ja mam horyzont rok, spółka świetna, cały czas dokupuje małymi partiami, spadnie to będę miał kolejna okazję inwestycyjną
TY NATOMIAST NIGDY STRACHU PRZED KUPNEM AKCJI NIE POKONASZ :oops:
Podobnie przy 60 pisałeś
:lol:

filozof rynku
Podporucznik
Posty: 11547
Rejestracja: 24 lut 2011 09:23

Re: PLATIGE IMAGE tom.2 "A potem świat znowu zaczął istnieć, ale istniał zupełnie inaczej".

Postautor: filozof rynku » 23 mar 2018 11:00


Podobnie przy 60 pisałeś
:lol:
nadal uważam, że spółka jest świetna, przeobrażenia kosztują, ale spodziewam się happy endu bo jaka jest inna alternatywa dla tak zdolnych twórców?
zasady inwestowania na giełdzie to inna para kaloszy, ja mam long term i owszem czasem żałuję, że po 70-kilka nie sprzedałem, powyżej 80 to iluzoryczne, niewielkie ilości się kręciły, spadło dokupuiłem i tyle
zresztą, inwestowanie behawioralne polega na czymś takim, którego jesteś przykładem: spada to wynajdujesz androny pesymizmu: a to spółka papierowa, a to trup w szafie bla bla..., zacznie rosnąć, to piszesz, że zaraz spadnie :twisted:
ale jak będzie na szczycie i oglądalność the witchera zaliczy miliony klientów netflixa to kupisz, w ogóle się nie zastanawiając, bo spółka mega zajebista jest: taki film zrobili i tyle przy okazji zarobili!
poza tym nie powinienem być dla ciebie jakimś inwestycyjnym guru bo ty masz swój rozum, na zasadzie ''dorób się na gpw bez ryzyka'', życzę ci powodzenie w takim podejściu, ale czasem zastanów się nad tym, co ci poniżej napiszę:
kiedyś zainwestowałem w ipo w jsw, sprzedałem z małą stratą, ale: mam kolegę co kupił po te 120 zeta od państwa i trzymał do dołka w okolicy 10 zeta! na moje sugestię aby dokupił, choćby taka samą ilość i uśrednił, odpowiedział, że nie dotyka, bo jak tak spadło to musi być powód, a może to bankrut?
hehehe, w sumie sprzedał po ok 70 zeta (i tak nieżle , że się w dołku nie wysypał), ale tylko to co miał, porównaj sobie jak ci mądrzejsi od ciebie bo z branżny pisali i dawali rekomendację w samym dołku!!!
wszyscy tylko sprzedaj i sprzedaj :lol: i jakie ceny docelowe wymyślali!
muszę to wkleić, aby uzasadanić moją tezę i choć lekko zaśmiecam forum to popatrz:
Obrazek
https://www.bankier.pl/gielda/rekomenda ... 2016-03-23
JAK PIĘKNE BYŁY CENY DOCELOWE I JAK DOMY MAKLERSKIE TRZEPIĄ FRAJERÓW Z AKCJI!!
ps>wnioski wyciągnij sam, ale czy wtedy przy ok 10 zeta, ktoś napisał: bierz bo zarobisz kilka razy?!

vetus
Chorąży
Posty: 970
Rejestracja: 04 lis 2015 10:49

Re: PLATIGE IMAGE [PLI] księga II A potem świat znowu zaczął istnieć, ale istniał zupełnie inaczej

Postautor: vetus » 23 mar 2018 11:09

Filozof skoczysz po 16 wspomnisz moje slowa nie wiem tyle lat a ty powielasz te same bledy miales piekny zysk oj miales i co zblizasz sie do zejscia pod lod :(
To niereformowalny gość
:!:

hantar
Chorąży sztabowy
Posty: 4766
Rejestracja: 23 sie 2008 19:22

Re: PLATIGE IMAGE [PLI] księga II A potem świat znowu zaczął istnieć, ale istniał zupełnie inaczej

Postautor: hantar » 23 mar 2018 11:27

Nadal niezależnie od wszystkiego uważam, że jeśli ma wzrosnąć na 100 zł, to musi spaść na 20 zł zamykając lukę...

Whitewalker
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2857
Rejestracja: 19 maja 2013 11:29

Re: PLATIGE IMAGE [PLI] księga II A potem świat znowu zaczął istnieć, ale istniał zupełnie inaczej

Postautor: Whitewalker » 23 mar 2018 11:44

Nadal niezależnie od wszystkiego uważam, że jeśli ma wzrosnąć na 100 zł, to musi spaść na 20 zł zamykając lukę...
Się okaże, każdy na to czeka a może znajdzie się chytry co trochę wyżej podbierać zacznie. Nigdy nie wiadomo. Nikt poważny nie sprzedaje, wolumeny małe. Problemem jest brak popytu, nie podaż jak już pisałem kiedyś. Jak się popyt pojawi to znowu będzie dynamicznie. Oczywiście wiadomo każdy chce jak najniżej kupić i lepiej się dołączyć do wzrostu za późno na za wcześnie kupić. Sam tak celowałem gdy spadało do 2014 roku.
Prawda gdzieś jest...

filozof rynku
Podporucznik
Posty: 11547
Rejestracja: 24 lut 2011 09:23

Re: PLATIGE IMAGE [PLI] księga II A potem świat znowu zaczął istnieć, ale istniał zupełnie inaczej

Postautor: filozof rynku » 23 mar 2018 11:45

hantar rozumiem, że ćwiczyłeś to wcześniej, a stan twojego portfela potwierdza twoją tezę i nieomylność? :twisted:


Wróć do „Akcje”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 180 gości