CD PROJEKT [CDR] księga XXXIII Minęła 100-tka

wszystko na temat spółek publicznych
kosmatek
Starszy chorąży
Posty: 1092
Rejestracja: 08 paź 2007 13:01
Lokalizacja: Spod ciemnej gwiazdy, nigdy spod stołu

Re: CD PROJEKT [CDR] księga XXXIII Minęła 100-tka

Postautor: kosmatek » 23 sty 2019 08:51

...
Kosmatek tyle już piszą o tej bessie że wcale jej może nie być. W 2016 też były spadki (korekta). Do póki WIG20 wisi nad 2000 pkt przyjmijmy że mamy korektę. Jak przebiją w dół wtedy bessa jak się patrzy. Ale do tego potrzebny jest duży impuls, jakaś katastrofa na rynkach. Nastroje na rynkach są fatalne bo każdy oczekuje bessy. A większość się myli.
Niech się na rynkach uspokoi DAX się wybroni i zaczniemy Nowy Rok z niską bazą.
Może tak być. Może być paroletni męczący boczniak. Enyłej, zestarzałem się i teraz już myślę, że lepiej stracić w życiu okazję niż pieniądze. Dlatego czekam na bessę, oby nie tak długo, jak czekali na Tatarów bohaterowie książki / filmu "Pustynia Tatarów" ...
Tymczasem nasza perła trzyma się bardzo ładnie.
CDR <0.1% portfela; 0%XTB + na hajpie SUNEX! ~ 70% portfela, reszta oblig., pryw. pożyczki, lokaty; od lat czekam na prawdziwą bessę, to wiosną 2020 się nie liczy 8)

REKLAMA


oszo
Chorąży sztabowy
Posty: 4456
Rejestracja: 25 mar 2006 18:07
Lokalizacja: Z tąd

Re: CD PROJEKT [CDR] księga XXXIII Minęła 100-tka

Postautor: oszo » 23 sty 2019 09:33

...
Kosmatek tyle już piszą o tej bessie że wcale jej może nie być. W 2016 też były spadki (korekta). Do póki WIG20 wisi nad 2000 pkt przyjmijmy że mamy korektę. Jak przebiją w dół wtedy bessa jak się patrzy. Ale do tego potrzebny jest duży impuls, jakaś katastrofa na rynkach. Nastroje na rynkach są fatalne bo każdy oczekuje bessy. A większość się myli.
Niech się na rynkach uspokoi DAX się wybroni i zaczniemy Nowy Rok z niską bazą.
Może tak być. Może być paroletni męczący boczniak. Enyłej, zestarzałem się i teraz już myślę, że lepiej stracić w życiu okazję niż pieniądze. Dlatego czekam na bessę, oby nie tak długo, jak czekali na Tatarów bohaterowie książki / filmu "Pustynia Tatarów" ...
Tymczasem nasza perła trzyma się bardzo ładnie.
perła sie trzyma pomimo eskowiczów...a Ty masz tylko 1% portfela...odwagi :)

tgolik
Starszy chorąży
Posty: 1459
Rejestracja: 26 cze 2010 20:32

Re: CD PROJEKT [CDR] księga XXXIII Minęła 100-tka

Postautor: tgolik » 23 sty 2019 09:42

A ja z kolei patrzę tak. Trochę pieniędzy już straciłem na nietrafionych inwestycjach. Natomiast gdy trafiła mi się 9 lat temu okazja kupna Optimusa skorzystałem z niej. Pierwsze 3-4 lata nie były lekkie, teraz jednak jestem spokojny. Widzę rozwój spółki, widzę profesjonalizm, szacunek mediów i graczy z całego świata. Są fundamenty, i spadki, które obserwowaliśmy w ostatnich miesiącach a także bessa jedna czy dwie, nie sądzę, żeby wpłynęły na moje podejście do akcji spółki. Planuję trzymać CDR tak długo, jak spółka nie zmieni strategii, którą obrała przed laty. Liczę na 10-20 letnią inwestycję a w perspektywie kilku lat oczekuję wypłat dywidendy.

Martins_57614
Podporucznik
Posty: 18987
Rejestracja: 14 gru 2005 16:19
Lokalizacja: Wrocław

Re: CD PROJEKT [CDR] księga XXXIII Minęła 100-tka

Postautor: Martins_57614 » 23 sty 2019 11:54

przyszli nowi...
DNB Asset Management AS na 0.50...
Niech przychodzą nie ma problemu :)
Ostatnio zmieniony 23 sty 2019 12:09 przez Martins_57614, łącznie zmieniany 1 raz.
SUKCES JEST WYNIKIEM WŁAŚCIWEJ DECYZJI

Martins_57614
Podporucznik
Posty: 18987
Rejestracja: 14 gru 2005 16:19
Lokalizacja: Wrocław

Re: CD PROJEKT [CDR] księga XXXIII Minęła 100-tka

Postautor: Martins_57614 » 23 sty 2019 11:56

A ja z kolei patrzę tak. Trochę pieniędzy już straciłem na nietrafionych inwestycjach. Natomiast gdy trafiła mi się 9 lat temu okazja kupna Optimusa skorzystałem z niej. Pierwsze 3-4 lata nie były lekkie, teraz jednak jestem spokojny. Widzę rozwój spółki, widzę profesjonalizm, szacunek mediów i graczy z całego świata. Są fundamenty, i spadki, które obserwowaliśmy w ostatnich miesiącach a także bessa jedna czy dwie, nie sądzę, żeby wpłynęły na moje podejście do akcji spółki. Planuję trzymać CDR tak długo, jak spółka nie zmieni strategii, którą obrała przed laty. Liczę na 10-20 letnią inwestycję a w perspektywie kilku lat oczekuję wypłat dywidendy.
I tak trzymać. Ja przeżyłem zjazd z 10 zł na 4,5 zł więc zjazd z 220 na 130 nie robi już na mnie wrażenia 8)
SUKCES JEST WYNIKIEM WŁAŚCIWEJ DECYZJI

oszo
Chorąży sztabowy
Posty: 4456
Rejestracja: 25 mar 2006 18:07
Lokalizacja: Z tąd

Re: CD PROJEKT [CDR] księga XXXIII Minęła 100-tka

Postautor: oszo » 23 sty 2019 13:28

jest nowe reko...ciekawe czy eskowicze odpuszczą...

pazdzioch
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 9615
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28

Re: CD PROJEKT [CDR] księga XXXIII Minęła 100-tka

Postautor: pazdzioch » 23 sty 2019 13:41

jest nowe reko...ciekawe czy eskowicze odpuszczą...
jedna społka z całego w20 na ktorej dzisiaj gra cala spekuła

dryniol
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8603
Rejestracja: 19 paź 2006 21:05

Re: CD PROJEKT [CDR] księga XXXIII Minęła 100-tka

Postautor: dryniol » 23 sty 2019 13:47

Jeszcze jedna (prawdopodobnie ostatnia) rewelacyjna okazja dla spóźnionych dlugoterminowych inwestorów do wyjścia z tej branży w okolicach szczytów hossy.
Tyle w temacie na ten moment.
9 przesadnie zdołowanych spółek w latach 2019/2021, kupionych na lata;
TPE, ENG, ENA, KGN, PKP, LWB, ATT, ZEP, RNK.
Która z nich da największy zysk, się zobaczy :)
Policzymy % po 2024 roku :P

karol45
Starszy plutonowy
Posty: 25
Rejestracja: 03 paź 2018 12:32

Re: CD PROJEKT [CDR] księga XXXIII Minęła 100-tka

Postautor: karol45 » 23 sty 2019 13:59

Jeszcze jedna (prawdopodobnie ostatnia) rewelacyjna okazja dla spóźnionych dlugoterminowych inwestorów do wyjścia z tej branży w okolicach szczytów hossy.
Tyle w temacie na ten moment.
Dzięki, co my byśmy bez ciebie zrobili.

pazdzioch
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 9615
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28

Re: CD PROJEKT [CDR] księga XXXIII Minęła 100-tka

Postautor: pazdzioch » 23 sty 2019 15:16

Jeszcze jedna (prawdopodobnie ostatnia) rewelacyjna okazja dla spóźnionych dlugoterminowych inwestorów do wyjścia z tej branży w okolicach szczytów hossy.
Tyle w temacie na ten moment.
Dzięki, co my byśmy bez ciebie zrobili.
moze miec racje,obroty gigant ,pchanie szybko w gore ,rekomendacja ,zobaczymy czy morgany nie skracaja

hantar
Chorąży sztabowy
Posty: 4766
Rejestracja: 23 sie 2008 19:22

Re: CD PROJEKT [CDR] księga XXXIII Minęła 100-tka

Postautor: hantar » 23 sty 2019 15:23


pandorinium
Chorąży sztabowy
Posty: 6728
Rejestracja: 08 mar 2016 08:43

Re: CD PROJEKT [CDR] księga XXXIII Minęła 100-tka

Postautor: pandorinium » 23 sty 2019 15:56

Jeszcze jedna (prawdopodobnie ostatnia) rewelacyjna okazja dla spóźnionych dlugoterminowych inwestorów do wyjścia z tej branży w okolicach szczytów hossy.
Tyle w temacie na ten moment.
Dzięki, co my byśmy bez ciebie zrobili.
moze miec racje,obroty gigant ,pchanie szybko w gore ,rekomendacja ,zobaczymy czy morgany nie skracaja
widzisz jak nam giełda zryła psychikę? To nie jest obrót gigant. Zaledwie 1% całości akcji to dużo? To nam się wydaje, że to duzo, bo zazwyczaj jest bryndza w obrotach, a taki powinien być każdy dzień i jest na zachodzie.

galileogalileo
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2255
Rejestracja: 09 gru 2018 11:41

Re: CD PROJEKT [CDR] księga XXXIII Minęła 100-tka

Postautor: galileogalileo » 23 sty 2019 15:57

oj nie dobrze ze polska branza traci tak utalentowanego człowieka

pazdzioch
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 9615
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28

Re: CD PROJEKT [CDR] księga XXXIII Minęła 100-tka

Postautor: pazdzioch » 23 sty 2019 16:04


Dzięki, co my byśmy bez ciebie zrobili.
moze miec racje,obroty gigant ,pchanie szybko w gore ,rekomendacja ,zobaczymy czy morgany nie skracaja
widzisz jak nam giełda zryła psychikę? To nie jest obrót gigant. Zaledwie 1% całości akcji to dużo? To nam się wydaje, że to duzo, bo zazwyczaj jest bryndza w obrotach, a taki powinien być każdy dzień i jest na zachodzie.
ja jestem realista nie marzycielem ,jest jak jest

pandorinium
Chorąży sztabowy
Posty: 6728
Rejestracja: 08 mar 2016 08:43

Re: CD PROJEKT [CDR] księga XXXIII Minęła 100-tka

Postautor: pandorinium » 23 sty 2019 16:17

moze miec racje,obroty gigant ,pchanie szybko w gore ,rekomendacja ,zobaczymy czy morgany nie skracaja
widzisz jak nam giełda zryła psychikę? To nie jest obrót gigant. Zaledwie 1% całości akcji to dużo? To nam się wydaje, że to duzo, bo zazwyczaj jest bryndza w obrotach, a taki powinien być każdy dzień i jest na zachodzie.
ja jestem realista nie marzycielem ,jest jak jest
nauczony doświadczeniem wiem, że jak ktoś wyskakuje z reko z czapy to oznacza, że chce sprzedać akcje. Ale może cdr to wyjątek i rośnie, bo ktoś coś wie dobrego. Albo kompy z zagranicy nakazy kupno.


Wróć do „Akcje”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 208 gości