CD PROJEKT [CDR] księga XXXIII Minęła 100-tka

wszystko na temat spółek publicznych
sosnax
Sierżant sztabowy
Posty: 130
Rejestracja: 12 cze 2018 09:52

Re: CD PROJEKT [CDR] księga XXXIII Minęła 100-tka

Postautor: sosnax » 12 paź 2018 10:03

A opinie to raczej każdy może mieć swoje i dzielić sie nimi na forum, nawet jak nie ma papiera, prawda?
Opinie, a herezje to dwie rozne rzeczy ;)

REKLAMA


dryniol
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8597
Rejestracja: 19 paź 2006 21:05

Re: CD PROJEKT [CDR] księga XXXIII Minęła 100-tka

Postautor: dryniol » 12 paź 2018 22:38

A opinie to raczej każdy może mieć swoje i dzielić sie nimi na forum, nawet jak nie ma papiera, prawda?
Opinie, a herezje to dwie rozne rzeczy ;)

Niech będzie herezja. Pytanie tylko czy wasze marzenia to nie są czasami herezje. Tak jak wczoraj wspominałem; korekta wzrostowa w rozpoczętym trendzie spadkowym, okazją do wyjścia dla spóźnialskich, a nie do wchodzenia. W długim terminie będzie dużoooo niżej.
9 przesadnie zdołowanych spółek w latach 2019/2021, kupionych na lata;
TPE, ENG, ENA, KGN, PKP, LWB, ATT, ZEP, RNK.
Która z nich da największy zysk, się zobaczy :)
Policzymy % po 2024 roku :P

pandorinium
Chorąży sztabowy
Posty: 6728
Rejestracja: 08 mar 2016 08:43

Re: CD PROJEKT [CDR] księga XXXIII Minęła 100-tka

Postautor: pandorinium » 13 paź 2018 08:34

ja pitolę oszołom. W długim terminie czyli giełdy, za rok dwa, 10? I jaki będzie spadek z 500 na 200?

dryniol
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8597
Rejestracja: 19 paź 2006 21:05

Re: CD PROJEKT [CDR] księga XXXIII Minęła 100-tka

Postautor: dryniol » 13 paź 2018 20:27

ja pitolę oszołom. W długim terminie czyli giełdy, za rok dwa, 10? I jaki będzie spadek z 500 na 200?


Pisałem, że herezje są głoszone przez fanatyków spółek produkujących gry :roll:. Jakie 500 chłopie, zejdź na ziemię :shock: :roll: Za chwilę to będzie pożegnanie ze 150 zł na zawsze. No u mnie długi termin to na pewno nie z poniedziałku na wtorek, tak jak u Ciebie :roll:
9 przesadnie zdołowanych spółek w latach 2019/2021, kupionych na lata;
TPE, ENG, ENA, KGN, PKP, LWB, ATT, ZEP, RNK.
Która z nich da największy zysk, się zobaczy :)
Policzymy % po 2024 roku :P

jarek111
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 7510
Rejestracja: 21 sty 2006 21:21

Re: CD PROJEKT [CDR] księga XXXIII Minęła 100-tka

Postautor: jarek111 » 13 paź 2018 22:26

ja pitolę oszołom. W długim terminie czyli giełdy, za rok dwa, 10? I jaki będzie spadek z 500 na 200?


Pisałem, że herezje są głoszone przez fanatyków spółek produkujących gry :roll:. Jakie 500 chłopie, zejdź na ziemię :shock: :roll: Za chwilę to będzie pożegnanie ze 150 zł na zawsze. No u mnie długi termin to na pewno nie z poniedziałku na wtorek, tak jak u Ciebie :roll:

dryniol wrzuc na luz czlowieku .nie masz papiera to daj sobie spokoj z jego watkiem .kupujesz taurona od 2015 r i caly czas w zlosci krytykujesz spolki gamingowe oraz ludzi ktorzy od tamtego czasu a nawet wczesniej zarobili konkretne pieniadze . co ciekawe gromadzisz papier od min 2015r ktory caly czas zalicza kolejne minima i masz w nim srednia ponizej 2zl :) zrozum inwestorze dlugoterminowy bo juz to pisalem kilkakrotnie : bedzie sygnal na energetyce do wejscia to sam ja kupie i nie musze ja zbierac 3 lata :) po drugie: na gieldzie zawsze najwazniejsze jest kiedy wejsc w dana spolke i kiedy z niej wyjsc . nie trzeba byc buffetem zeby to wiedziec choc fakt faktem bardzo znikomej liczbie osob udaje sie wylapywac gorki i dolki i niestety ja ta osoba nie jestem .tyle ode mnie w ten weekendowy wieczor. niestety nie mam czasu by odpowiadac na kazde twoje slabe zaczepki gdyz mam inne zajecia godne uwagi a nie tylko gielde i to forum .pozdr wszystkich i kazdego z osobna :)

.
dla tych co nie pamietaja to przypominam ze wystepowalem kiedys na forum pod pseudonimem :" twardy" ktory niestety zmienilem zmuszony awaria i utrata danych do logownia sie pod starym nickiem .

Invest-Journey
Starszy sierżant sztabowy
Posty: 307
Rejestracja: 24 cze 2017 16:33

Re: CD PROJEKT [CDR] księga XXXIII Minęła 100-tka

Postautor: Invest-Journey » 15 paź 2018 06:35

Stosując najprostszą technikę określania poziomów, w których cena może ustanowić punkt zwrotny, wykreśliliśmy dwie strefy wsparcia. Pierwszy z nich może być już Wam znany. Przedstawiliśmy go kilka tygodni temu analizując wykres w ujęciu dziennym. Dziś, kiedy patrzymy na zachowanie ceny na interwale tygodniowym widzimy, że poziom ten ma również spore znaczenie w ujęciu średnioterminowym. Choć nastąpił mocny spadek kursu, to i tak dostrzec można szansę na koniec korekty. Długi dolny cień na ostatniej świecy wskazuje na aktywność kupujących. Nie możemy jeszcze jednoznacznie potwierdzić, że popyt znów przejął kontrolę, ale jest to pozytywny sygnał. W najbliższych tygodniach cena powinna utrzymać się ponad poziomem ~140,00 zł, aby zrealizować pozytywny scenariusz. Jednak spore zamieszanie, nie do końca pozytywne, które pojawiło się wokół spółki może doprowadzić do testu okolicy ~100,00 zł. Miejsce gdzie wykreśliliśmy śliczną formację filiżanki. AT w połączeniu z kuchenną analizą działa ;p

Cała analiza dostępna na http://investjourney.pl/2018/10/14/tydz ... ieldowych/

Havana
Chorąży
Posty: 957
Rejestracja: 17 cze 2007 10:53

Re: CD PROJEKT [CDR] księga XXXIII Minęła 100-tka

Postautor: Havana » 15 paź 2018 09:31

https://www.toppicks.pl/kurs-akcji-cd-p ... owym-sily/

oby wróciło najpierw na 200 zeta 8)

oszo
Chorąży sztabowy
Posty: 4456
Rejestracja: 25 mar 2006 18:07
Lokalizacja: Z tąd

Re: CD PROJEKT [CDR] księga XXXIII Minęła 100-tka

Postautor: oszo » 15 paź 2018 14:32

Marszal powiększył pozycje...chyba będzie jednak testowanie...

płotka_2
Starszy kapral
Posty: 7
Rejestracja: 10 paź 2018 21:52

Re: CD PROJEKT [CDR] księga XXXIII Minęła 100-tka

Postautor: płotka_2 » 16 paź 2018 15:00

Marszal powiększył pozycje...chyba będzie jednak testowanie...
Apropo tej firmy Marshall W. Gdzie i czy w ogóle można sprawdzić ile im jeszcze zostało akcji? Oprócz tej głównej informacji na stronie KNF?

oszo
Chorąży sztabowy
Posty: 4456
Rejestracja: 25 mar 2006 18:07
Lokalizacja: Z tąd

Re: CD PROJEKT [CDR] księga XXXIII Minęła 100-tka

Postautor: oszo » 16 paź 2018 17:18

Rejestr publiczny jest tylko tam albo jak jesteś pracownikiem KNF to wiesz szybciej i więcej :)....i trzeba wiedzieć że do publika podają tylko te od 0.5 netto, więc trudno powiedzieć kiedy Marszal zaczął wchodzić i kiedy wyjscie będzie satysfakcjonujące...mogli pakować na obrotach na szczycie do 0.4 a ostatnio tylko 0.1 dopakowali plus ostatnio kolejne 0.1 stąd mamy wiedzę ze siedzą na krótkich...KNF nie musi podawać jak jest mała pozycja...ale każdy podmiot realizujący krótkie musi zgłosić do KNF pozycje od 0.2 netto kapitału w akcjach...chyba ze przepisy sie jakoś zmieniły o czym nie wiem...

płotka_2
Starszy kapral
Posty: 7
Rejestracja: 10 paź 2018 21:52

Re: CD PROJEKT [CDR] księga XXXIII Minęła 100-tka

Postautor: płotka_2 » 17 paź 2018 10:01

.. więc trudno powiedzieć kiedy Marszal zaczął wchodzić i kiedy wyjscie będzie satysfakcjonujące...mogli pakować na obrotach na szczycie do 0.4 a ostatnio tylko 0.1 dopakowali plus ostatnio kolejne 0.1 stąd mamy wiedzę ze siedzą na krótkich...
Dzięki za odp. Skoro w teorii wygląda to tak: "Pożyczenie akcji > sprzedanie akcji wyżej, a następnie odkupienie ich po niższej cenie" pytanie jak długo to może potrwać? W jak sposób mogą wpłynąć na kurs, aby ten spadał? Spotkaliście się z takimi zagrywkami - pewnie jest niemożłiwe to do wyczajenia - ale zapytać warto.
Na chłopski rozum wg mnie (nie mam o tym wiedzy więc teraz tylko strzelam) mogłoby to wyglądać tak, iż przy "jakiś niekorzystnych" warunkach dla rynku/spółki wystawiają sprzedaż dużych pakietów akcji PKC, a następnie jak już fala spadków się rozpędzi "delikatnie" je odkupują. Wszystko pewnie jest kwestią ceny i uwarunkowania ile % musi spaść. Trochę to dziwne.
I do tego ta nazwa : sprzedaż krótka. Czyli jak długo? liczy się to w dniach, tygodniach? :roll:

oszo
Chorąży sztabowy
Posty: 4456
Rejestracja: 25 mar 2006 18:07
Lokalizacja: Z tąd

Re: CD PROJEKT [CDR] księga XXXIII Minęła 100-tka

Postautor: oszo » 17 paź 2018 11:04

na dzień dzisiejszy marszal ma ok 570 tys akcji...wiec da sie wyjść i w 1 dzien i w 1 tydzien...ale po co? Oni tu przyszli po duże procenty niestety...w sumie juz sa duze od szczytu....a reszte mogli dowalic zeby sie ujawnic...a teraz innym zaprzyjaźnionym fundem ktos może kupuje na niskich poziomach...ruletka...nic tu nie wiadomo teoria spiskowa... hehe...najważniejsze żeby nie powiększali pozycji...to klucz.

płotka_2
Starszy kapral
Posty: 7
Rejestracja: 10 paź 2018 21:52

Re: CD PROJEKT [CDR] księga XXXIII Minęła 100-tka

Postautor: płotka_2 » 17 paź 2018 14:22

Gdzieś mi mignęła informacją, iż prawnicy w zw z sporem na linii CDR a A.Sapkowki mieli się spotkać - i tu proszę o potwierdzenie jeśli macie: 19.10.2018?

TwojąMamę
Chorąży
Posty: 789
Rejestracja: 03 sie 2017 16:51
Lokalizacja: Moderator

Re: CD PROJEKT [CDR] księga XXXIII Minęła 100-tka

Postautor: TwojąMamę » 17 paź 2018 14:26

Dzień dobry!
...a wyobraźcie sobie, że chyba jestem zainteresowany!
A tam gdzie jestem, tam zawsze rośnie!
Chyba kupię to CD...!

dryniol
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8597
Rejestracja: 19 paź 2006 21:05

Re: CD PROJEKT [CDR] księga XXXIII Minęła 100-tka

Postautor: dryniol » 17 paź 2018 14:34

Dzień dobry!
...a wyobraźcie sobie, że chyba jestem zainteresowany!
A tam gdzie jestem, tam zawsze rośnie!
Chyba kupię to CD...!
Ja zakładam nową firmę. Masz niepowtarzalną okazję skorzystać z intratnej inwestycji w rewelacyjny produkt jakim są gry;

viewtopic.php?f=1&t=228424
9 przesadnie zdołowanych spółek w latach 2019/2021, kupionych na lata;
TPE, ENG, ENA, KGN, PKP, LWB, ATT, ZEP, RNK.
Która z nich da największy zysk, się zobaczy :)
Policzymy % po 2024 roku :P


Wróć do „Akcje”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: daimond i 71 gości