CD PROJEKT [CDR] księga XXXIII Minęła 100-tka

wszystko na temat spółek publicznych
pandorinium
Chorąży sztabowy
Posty: 6728
Rejestracja: 08 mar 2016 08:43

Re: CD PROJEKT [CDR] księga XXXIII Minęła 100-tka

Postautor: pandorinium » 21 kwie 2022 21:22

buahaha, dalej zero konkretów.

REKLAMA


dryniol
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8581
Rejestracja: 19 paź 2006 21:05

Re: CD PROJEKT [CDR] księga XXXIII Minęła 100-tka

Postautor: dryniol » 21 kwie 2022 22:49

buahaha, dalej zero konkretów.
pandorinium ale jakie konkrety chcesz jak i tak nic nie zrozumiesz :?: :roll: Rynek spółek growych jest przegrzany, jak deweloperzy przed krachem w 2007 roku :roll: Kosmiczne C/WK w stosunku do innych branż. Wysyp IPO z tej branży, czy np. z AT hiperbola wzrostowa na gamedev w 2020 roku. Jeszcze dużo mógłbym pisać o innych rzeczach sugerujących koniec hossy i początek bessy, ale po co, jak nawet te proste argumenty które wymieniłem do Ciebie nie trafią :roll:
9 przesadnie zdołowanych spółek w latach 2019/2021, kupionych na lata;
TPE, ENG, ENA, KGN, PKP, LWB, ATT, ZEP, RNK.
Która z nich da największy zysk, się zobaczy :)
Policzymy % po 2024 roku :P

XTB17
Sierżant sztabowy
Posty: 136
Rejestracja: 10 mar 2021 21:36

Re: CD PROJEKT [CDR] księga XXXIII Minęła 100-tka

Postautor: XTB17 » 22 kwie 2022 07:48

buahaha, dalej zero konkretów.
pandorinium ale jakie konkrety chcesz jak i tak nic nie zrozumiesz :?: :roll: Rynek spółek growych jest przegrzany, jak deweloperzy przed krachem w 2007 roku :roll: Kosmiczne C/WK w stosunku do innych branż. Wysyp IPO z tej branży, czy np. z AT hiperbola wzrostowa na gamedev w 2020 roku. Jeszcze dużo mógłbym pisać o innych rzeczach sugerujących koniec hossy i początek bessy, ale po co, jak nawet te proste argumenty które wymieniłem do Ciebie nie trafią :roll:
Z wieloma rzeczami się zgadzam z wyjątkiem C/WK.
Dla spółek z sektora IT on nie ma sensu, bo można stworzyć super produkt w skromnym biurze i mieć ogromne zyski. Tutaj wartością jest pomysł, wizja, zespół i tego WK nie wyceni.
Natomiast co do meritum. Perspektyw na zyski brak, a idea inwestowania jest taka, że inwestuje się w spółki które będą zarabiać coraz więcej. Tutaj tej marchewki na kiju na razie nie ma.

NiKtoś
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 7386
Rejestracja: 13 sie 2017 15:44

Re: CD PROJEKT [CDR] księga XXXIII Minęła 100-tka

Postautor: NiKtoś » 22 kwie 2022 08:59

Teoria, to tak samo jak medycznymi spolkami. Ale o ile w grach mielismy hity ( chociaz na pewno nie na C/Wk wielkosci 10 i wiecej to z medycyny praktycznie tylko mercator z rekawicami ktory teraz dogorywa po wystrzale popytu.. Wniosek , w Polsce nie da sie robic rzeczy o swiatowym znaczeniu bo mozgi sa w rozwinietych krajach a my jestesmy zwykla manufaktura do prostszych prac oraz pazernym na pieniadze panstwem ktore lubi biede ktorej moze cos zoferowac . Dlatego gielda to cien gieldy z lat 1995-2010 , budzet puchnie od dlugow uypychanym pod dywan a rzadza nami populisci i szkodnicy w stylu kre/tyna Ziobry :mrgreen:
buahaha, dalej zero konkretów.
pandorinium ale jakie konkrety chcesz jak i tak nic nie zrozumiesz :?: :roll: Rynek spółek growych jest przegrzany, jak deweloperzy przed krachem w 2007 roku :roll: Kosmiczne C/WK w stosunku do innych branż. Wysyp IPO z tej branży, czy np. z AT hiperbola wzrostowa na gamedev w 2020 roku. Jeszcze dużo mógłbym pisać o innych rzeczach sugerujących koniec hossy i początek bessy, ale po co, jak nawet te proste argumenty które wymieniłem do Ciebie nie trafią :roll:
Z wieloma rzeczami się zgadzam z wyjątkiem C/WK.
Dla spółek z sektora IT on nie ma sensu, bo można stworzyć super produkt w skromnym biurze i mieć ogromne zyski. Tutaj wartością jest pomysł, wizja, zespół i tego WK nie wyceni.
Natomiast co do meritum. Perspektyw na zyski brak, a idea inwestowania jest taka, że inwestuje się w spółki które będą zarabiać coraz więcej. Tutaj tej marchewki na kiju na razie nie ma.
Na moje posty wprowadzony jest zakaz odpowiadania ( cytowania ) przez DOCHODZENIOWEGO ORAZ K(OSE) jako osoby fanatycznie upolitycznione. Reszte serdecznie zapraszam do dyskusji :mrgreen:

dryniol
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8581
Rejestracja: 19 paź 2006 21:05

Re: CD PROJEKT [CDR] księga XXXIII Minęła 100-tka

Postautor: dryniol » 28 kwie 2022 16:42

Z pamiętnika dryniola;

autor: dryniol » pn, 04 sty 2021, 22:19


ps. To w którym roku mijanka z Tauronem? :P

Pandziora a co za różnica w którym roku mijanka :?: Ważne że będzie, i czym wcześniej to pojmiesz, tym mniej stracisz na Projektowym balonie, a więcej zarobisz na rozdawanej za darmo energetyce :P
Takie proste, a zarazem takie trudne do zrozumienia dla dla "growych dzieci hossy" :oops: :P

autor: dryniol » czw, 31 gru 2020, 15:44
Najlepsze życzenia od dryniola dla wszystkich moich oponentów. Oby was ta Projektowa spadająca gwiazda
za bardzo nie przygniotła w 2021 roku i żebyście w końcu zrozumieli tego głupiego dryniola :P
Jest czas na kupno, jest czas na sprzedaż. Gamedev, krypto i inne balony, to czas na sprzedaż moi drodzy,
energetyka to czas na kupno, a na Nowy Rok proponuję wam oglądnięcie filmu "Zakład o jednego dolara" 8)
Może z filmu coś do was trafi, jak nie trafia to co pisze głupi dryniol :P :lol:
Wszyscy kupują a głupi dryniol sprzedaje, wszyscy sprzedają a głupi dryniol kupuje, jak tych dwóch z filmu :P :lol: :lol:

Do siego roku gamingowe "mistrze" :P :lol:

autor: Rif1977 » pt, 01 sty 2021, 19:19
Dziękujemy, za rok porównamy Tauron i CDR. Fajnie będzie się z durnia pośmiać ;)

Rif1977 no i kto z nas został tym durniem :?: :roll: Spójrz teraz w lustro i pośmiej się z siebie "mistrzu" :roll:
9 przesadnie zdołowanych spółek w latach 2019/2021, kupionych na lata;
TPE, ENG, ENA, KGN, PKP, LWB, ATT, ZEP, RNK.
Która z nich da największy zysk, się zobaczy :)
Policzymy % po 2024 roku :P

TwojąMamę
Chorąży
Posty: 789
Rejestracja: 03 sie 2017 16:51
Lokalizacja: Moderator

Re: CD PROJEKT [CDR] księga XXXIII Minęła 100-tka

Postautor: TwojąMamę » 29 kwie 2022 08:34

Ja też wierzyłem w CDP.
Nie pamiętam kto, być może nawet
Dryniol wybijał mi go (CDP) głowy (pewnie kilkanaście postów wyżej).
Wyszedłem.
CDP spadał do kodu 16x a potem wybijał się do kodu 2xx
Tyłek mnie bolał
Oczyma wyobraźni widziałem jak kręcę kółka: jak spada w okolice stusześćdziesieciu plus kupuję i sprzedaję powyżej 200.
.
Ale mam zasadę:
Jak kupuję i nie zmienia się sytuacja na podstawie kt kupiłem, 3mam
Jak sprzedałem i sytuacja się nie zmienia, nie kupuję
Na CDP wiele razy chciałem od tych reguł odejść.
Dziś tyłek bym miał rozerwany i nie wiem, czy tulejowanie by pomogło.
.
Po CDP kupiłem Tauron
Ciągle go 3mam
.
Dziękuję Ci bohaterze, którego imienia nie pamiętam, uratowałeś moje d*psko - takich herosów potrzebujemy.
Bohaterów bez peleryny ;-)

dryniol
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8581
Rejestracja: 19 paź 2006 21:05

Re: CD PROJEKT [CDR] księga XXXIII Minęła 100-tka

Postautor: dryniol » 30 kwie 2022 09:38

Jak to czas wszystko pięknie weryfikuje :idea: :P
Dlatego właśnie postanowiłem na forum utworzyć serię postów "z pamiętnika dryniola" :idea:
9 przesadnie zdołowanych spółek w latach 2019/2021, kupionych na lata;
TPE, ENG, ENA, KGN, PKP, LWB, ATT, ZEP, RNK.
Która z nich da największy zysk, się zobaczy :)
Policzymy % po 2024 roku :P

Rif1977
Młodszy chorąży sztabowy
Posty: 2322
Rejestracja: 21 gru 2014 13:21

Re: CD PROJEKT [CDR] księga XXXIII Minęła 100-tka

Postautor: Rif1977 » 30 kwie 2022 11:41

Jak to czas wszystko pięknie weryfikuje :idea: :P
Dlatego właśnie postanowiłem na forum utworzyć serię postów "z pamiętnika dryniola" :idea:
Pamiętnik dryniola: "Nie kupiłem CD Projekt po 12 złotych i nie sprzedałem za 400. Za to trzymam od 2,50 Tauron i po latach zarabiam. Pokazałem niedowiarkom, że inwestuje lepiej od nich".

dryniol
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8581
Rejestracja: 19 paź 2006 21:05

Re: CD PROJEKT [CDR] księga XXXIII Minęła 100-tka

Postautor: dryniol » 30 kwie 2022 13:24

Jak to czas wszystko pięknie weryfikuje :idea: :P
Dlatego właśnie postanowiłem na forum utworzyć serię postów "z pamiętnika dryniola" :idea:
Pamiętnik dryniola: "Nie kupiłem CD Projekt po 12 złotych i nie sprzedałem za 400. Za to trzymam od 2,50 Tauron i po latach zarabiam. Pokazałem niedowiarkom, że inwestuje lepiej od nich".
Pamiętnik Rif1977; "Nie kupiłem Wedla i Universalu, nie kupiłem Ganta poniżej 1 zł, czy Amiki po 3,50 zł,
i nie zarobiłem na każdej z tych spółek ponad 5.000%, bo miałem jeszcze pieluchy w gaciach. Za to śmiałem się
z dryniola gdy ten pisał na forum 1,5 roku temu, żeby sprzedawać balona CD Projekta za ponad 300 zł i kupować Taurona poniżej 2 zł, bo myślałem że CD Projekt będzie wiecznie szedł w górę i pójdzie na "tysiaka", a Tauron wiecznie będzie spadał i poleci na 10 groszy. Byłem przekonany, że na giełdzie tylko gierki mogą rosnąć i nic więcej,
bo nigdy jeszcze na giełdzie nie widziałem, żeby coś innego rosło. Jestem dzieckiem gamingowej hossy.
Pokazałem niedowiarkom, że dryniol i reszta do pięt mi nie dorastają".
Rif1977 mam do Ciebie jeszcze tylko jedno pytanie; Czy popatrzyłeś się już w lustro i pośmiałeś się z durnia :?: :roll:
autor: Rif1977 » pt, 01 sty 2021, 19:19
Dziękujemy, za rok porównamy Tauron i CDR. Fajnie będzie się z durnia pośmiać ;)
9 przesadnie zdołowanych spółek w latach 2019/2021, kupionych na lata;
TPE, ENG, ENA, KGN, PKP, LWB, ATT, ZEP, RNK.
Która z nich da największy zysk, się zobaczy :)
Policzymy % po 2024 roku :P

dochodzeniowy
Porucznik
Posty: 23908
Rejestracja: 01 maja 2006 16:06
Lokalizacja: Olsztyn

Re: CD PROJEKT [CDR] księga XXXIII Minęła 100-tka

Postautor: dochodzeniowy » 03 maja 2022 00:21

Durniol ty to już całkiem sfiksowałeś . Giełda to nie jest racja ale zarobek . Twój Tauron kosztował 6,50 a cdr w tym czasie był po 1 złoty i policz ile zarobili do dziś frustracie fani taurona a ile JEST gierkach. :lol:

NiKtoś
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 7386
Rejestracja: 13 sie 2017 15:44

Re: CD PROJEKT [CDR] księga XXXIII Minęła 100-tka

Postautor: NiKtoś » 03 maja 2022 06:56

Trend jaki jest kazdy widzi. Moze bedzie jakies lokalne przesilenie bo przed majem nasi tradycjnie sypali ile sie dalo i WIG20 juz 1830 pnkt. Załosnie slaba jest nasza gielda mimo surowcowego eldorado teraz. Natomiast kod z poczatkiem 17.. wydaje sie na ten moment juz jawnym przegieciem ale widomo ze nasze grubasy nie maja czegos takiego jak wstyd :mrgreen:
Na moje posty wprowadzony jest zakaz odpowiadania ( cytowania ) przez DOCHODZENIOWEGO ORAZ K(OSE) jako osoby fanatycznie upolitycznione. Reszte serdecznie zapraszam do dyskusji :mrgreen:

dryniol
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8581
Rejestracja: 19 paź 2006 21:05

Re: CD PROJEKT [CDR] księga XXXIII Minęła 100-tka

Postautor: dryniol » 03 maja 2022 09:56

Durniol ty to już całkiem sfiksowałeś . Giełda to nie jest racja ale zarobek . Twój Tauron kosztował 6,50 a cdr w tym czasie był po 1 złoty i policz ile zarobili do dziś frustracie fani taurona a ile JEST gierkach. :lol:

dochodzeniowy_PiSuarowy_ma.tole viewtopic.php?f=1&t=251397&p=9455161#p9455161
ale ja nie miałem Taurona jak był po 6,50 zł, tylko kupowałem wtedy Lotos po 7 zł, potem Immoeast poniżej 1 zł,
a następnie Amikę po 3,50 zł. Nie pisałem o CD Projekt, że jest drogi i że będzie spadał przy 1 zł, tylko przy ponad
300 zł, jak była euforia i zafascynowanie podobne do Twojego obecnie na Novicie, a co najważniejsze, jak Ty się kisiłeś przez 10 lat na Novicie w okolicach 40-50 zł, to Amica w tym czasie poszła z 3,50 zł na ponad 200 zł, a po drodze był jeszcze Mirbud, który z 70 groszy poszedł na ponad 3 zł. Więc nie wszystko jest tylko białe i czarne jak Ci się wydaje :roll: Na giełdzie nie ma tylko Novity, Taurona i CD Projekta :roll: Nie wszystko jest w jednym czasie tanie albo drogie,
oraz nie na wszystkim jest w tym samym czasie bessa albo hossa ma.tole :roll:
9 przesadnie zdołowanych spółek w latach 2019/2021, kupionych na lata;
TPE, ENG, ENA, KGN, PKP, LWB, ATT, ZEP, RNK.
Która z nich da największy zysk, się zobaczy :)
Policzymy % po 2024 roku :P

dryniol
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8581
Rejestracja: 19 paź 2006 21:05

Re: CD PROJEKT [CDR] księga XXXIII Minęła 100-tka

Postautor: dryniol » 04 maja 2022 12:53

Chyba powoli szykuje się tutaj jakaś korekta dla gamingowych fanatyków giełdowych, umoczonych w "perłę" :oops:
9 przesadnie zdołowanych spółek w latach 2019/2021, kupionych na lata;
TPE, ENG, ENA, KGN, PKP, LWB, ATT, ZEP, RNK.
Która z nich da największy zysk, się zobaczy :)
Policzymy % po 2024 roku :P

Uparciuch7
Chorąży sztabowy
Posty: 5650
Rejestracja: 31 mar 2009 22:36

Re: CD PROJEKT [CDR] księga XXXIII Minęła 100-tka

Postautor: Uparciuch7 » 04 maja 2022 13:42

Chyba powoli szykuje się tutaj jakaś korekta dla gamingowych fanatyków giełdowych, umoczonych w "perłę" :oops:
No zobaczymy

(nie fanatyk, ale cos tam mam)

dryniol
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8581
Rejestracja: 19 paź 2006 21:05

Re: CD PROJEKT [CDR] księga XXXIII Minęła 100-tka

Postautor: dryniol » 04 maja 2022 13:56

Chyba powoli szykuje się tutaj jakaś korekta dla gamingowych fanatyków giełdowych, umoczonych w "perłę" :oops:
No zobaczymy

(nie fanatyk, ale cos tam mam)

Uparciuch7 korekta się tu należy jak psu buda, mimo że ten papier to nie moja bajka.
Myślę że sufit jest na 150 zł i w te okolice może dotrzeć korekta.....ale co tam ten dryniol wie.... 8)
9 przesadnie zdołowanych spółek w latach 2019/2021, kupionych na lata;
TPE, ENG, ENA, KGN, PKP, LWB, ATT, ZEP, RNK.
Która z nich da największy zysk, się zobaczy :)
Policzymy % po 2024 roku :P


Wróć do „Akcje”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 147 gości