TELEHORSE [TLH]

wszystko na temat spółek publicznych
Mms86
Sierżant sztabowy

Re: TELEHORSE [TLH]

Postautor: Mms86 » 09 maja 2019 14:02

Luxik Twa nagonka jest już śmieszna :lol: nikt już brać nie chce - nawet wczorajsza przewalanka nie pomogła...ile z tego udało się upchać? 50k? 75? Sorry ale nie uda się Wam wywalić tego ci macie uciulane do walnego...

Julian11
Starszy chorąży

Postautor: Julian11 » 09 maja 2019 14:12

Luxik Twa nagonka jest już śmieszna :lol: nikt już brać nie chce - nawet wczorajsza przewalanka nie pomogła...ile z tego udało się upchać? 50k? 75? Sorry ale nie uda się Wam wywalić tego ci macie uciulane do walnego...
dzisiaj znowu wziałem sobie 15 K akcji.

I jeszce raz nie osmieszaj sie z tym upakowywaniem mam obecnie 80 K akcji wartych ok 50 K PLN. wiec to nie sa jakies straszne kwoty keszowe----To jest nadal jakis smiech na sali jesli chodzi np na mój portfel---ale gdyby nie te mielonki jakie są od czasu do czasu to te 80 K nie łatwo byłoby zebrać ---widac było co sie działo jak postanowili ograniczyc podaż przy wzrostach, ja tam sie ciesze poki co ze postanowli zdusic kwita, bo mam nadzieje że z czasem z tego wyniknie cos fajniego a jak nie ? coz trudno, ryzyko jest wkalkulowane w ten biznes. :lol: 8)

mareqq
Starszy chorąży

Postautor: mareqq » 09 maja 2019 14:20

Przy takiej emisji to kwit powinien przywitać się przynajmniej z poziomami 3-4 PLN ,chociaz zobazymy ile faktycznie osob wezmie w niej udzial bo nie sadze zeby ff sia jakos spieszyl zeby kase na rok zamrozic a co bedzie jak ona wejdzie to chyba kazdy wie ...

Julian11
Starszy chorąży

Postautor: Julian11 » 09 maja 2019 14:34

Przy takiej emisji to kwit powinien przywitać się przynajmniej z poziomami 3-4 PLN ,chociaz zobazymy ile faktycznie osob wezmie w niej udzial bo nie sadze zeby ff sia jakos spieszyl zeby kase na rok zamrozic a co bedzie jak ona wejdzie to chyba kazdy wie ...
to zależy jak to rozegraja i od tego czy powaznie mysla na d rozwojem spółki.

nie zapomianj ze duzi udziałowcy teoretycznie powinni objac najwiecej akcji NE--takze im tez bedzie zalezało na tym zeby dobrze wprowadzic NE do obiegu.

I teraz ja tak sobie kombinuje moze i dobije jeszce do 100 K akcji , jeśli wsyztko bedzie wygladało okey to obejme za 40 K PLN 400 K akcji. beda mial w sumie 500 K akcji po srednij cenie ok 22 gr.

22 GR * 37 mln akcji daje kapitalziację ok 7.5 MLn PLN przy czym w spółce bedzie ok 3 MLn PLN jesli ta emisja powiedzie sie w 100%.

I teraz pytanie co bedzie dalej jesli bedą rozwijac spółke ciekawie to nie widze przeszkod zęby za rok kapitalziacja wynosiła np 37 MLN PLN lub np 70 MLN PLN. Wiadomo jaki jest rynek---wowczas moj pakiet bedzie wart np 500 K pln lub np 1 MLn PLN.

Z drugiej strony moze coś pojsc nie tak i np apapier znowu wroci na 3 mln kapitaklziacji wowczas strace np 50 K PLN.

Dla mnie rachunek potencjalnych zysków vs. strat jest prosty ---mozliwość zyskania np kilkuste K pln przy ryzyku ytraty kilkudzisięciu K pln jest godny uwagi. A sam wiesz jak rózne scierwa potrafia z czasem budowac kapitalziacji prosty przyklad taki FOR, ktorego chyba masz.

Wielu ludziom brakuje pewnej perspektywy ktoora widac np po latach.

Kurs FOR na pzrestrzeni lat.

Obrazek

Kapitalizacja FOR na pzrestzreni lat maja juz ponad 100 MLN Kapitalziacji a pare lat temu mieli ponizej 1 MLn w pewnym momencie. Wyniki tez nie sa jakies rewelka

Obrazek

Obrazek

uważam że na tej gandzi mozna zrobic ciekawy biznesik , jesli im sie to uda to to rynkowa wycena moze byc kilakdzisiat mln PLN lub nawet np powuyzej 100 MLn jak na for itp.itd.

wielu tego nie kuma bo sa za ciency na pewne perspektywiczne spojrzenie na ta kwestię ----Oczywiscie ryzyko istnieje ze to tylko zmyła a spółka bedzie wydmucha i z ta emisja tez cos sie posra.....To jest to ryzyko ale GDZIE go NIE MA ---- RYZYKA NA RYNKU?

mareqq
Starszy chorąży

Postautor: mareqq » 09 maja 2019 15:19

Na for jak kapitalizacja byla w okolicach 1 MLN to bylo bodajże kilka mln akcji generalnie odkad tam siedze to liczba akcji wzrosla kilkukrotnie, to ze teraz te wyniki sie poprawily to w zasadzie troche fuks - gdyby nie nintendo switch to nadal kurs bylby w okolicach 1 PLN spekulacyjnie do 2, teraz czy utrzymaja te wyniki - moze byc trudno liczba gier rosnie a nie spada wiec moze tam sie zrobic taki sam szlam na na steam a play way to to nie jest oni nie potrafia robic marketingu i budowac grup - takze ja sie w sporej czesci skeszowalem na tym ruchu chociaz nie wyglada on na spekulacyjny tak jak poprzednie ale zeby wykonac kolejny musieliby wyniki przynajmniej podwoić a jak się dziś okazało nie jest tak fajnie. For jest tez w długoterminowym trendzie wzrostowym wiec jest bardziej przewidywalny a wykres konika to takie ekg.

Odnośnie Konika to zależy kto zacznie tym zarządzać jak slusznie gdzies zuwazyles to czego sie oni nie dotkną to zamienia sie to w dlugim terminie w syf z mcap max kilka mln wyjatkiem jest farma ktora jednak robi jakies tam lepsze lub gorsze produkty ale i tak nadal ma problem zeby na nich zarobić i w zasadzie jest w wiecznej konsoli 10 - 20 PLN

Maxymalna liczba emisji uwzgeldnia fakt ze wszyscy by ja objeli a wydaje mi sie ze jest to mało prawdopodobne ja na przyklad nie zamierzam mrozic kasy na rok czasu wiec moze ona wynosic 60% z tych 30 MLN - na ich miejscu pojechalbym z kursem mocno do gory bo jest pod co przeważnie wzrosty na takich zmiana dzialnosci to 800-1000 % od dolka.

Dziwna byla ta podbitka bo albo zrobl to jakis amator i juz jest game over albo miala na celu doprowadzenie do zwiekszenia podazy ponizej 1 pln zeby zgromadzic wiecej akcji do jazdy w gore.

Julian11
Starszy chorąży

Postautor: Julian11 » 09 maja 2019 15:59

tak na for było kilka emisji nadrukowali sporo papaieru było pare mln teraz jest 27 mln PLN . co nie zmienia faktu ze min było ok 10 gr a niedawno było 5 PLN. jaka jest stopa zwrotu? sam mialem kiedyś FOR kupowane pomiedzy 30-40 gr spzredałem powyzej 60 gr. jakbym trzymał do tej pory miałbym ponad 1000% zysk.

Z forem nie chodzi o farta--spółka nadal jest cienkawa co wiudac po wynikach po tym ile hajsu generuje itp--po prostu zebrała sie ekipa i póki moga to pojezdzaja wyzej i wyzej.

Tak tutaj jest ryzyko , że to wszytko moze byc sciemą , ale jesli bedzie to tutaj nikt za dużo nie zarobi a wiekszośc straci,. Dlatego uważam że jednak chyba bedzie realna zmiana w profilu dizalnosci spółki. Przy tego typu dzialności mozna puszcac sporo ciekawych inf itp ktore moga miec wycene na kurs akcji. Co do obaw ze NE sie nie rozejdzie w całosci ,cóz lepiej jest miec akcje po 10 gr niz nie miec jesli jakies akcje nie beda objete trafia zapewne do zapisów dodatkowych. ---jak wspomnaiełem ujawnieni akcjonariusze teoretycznie powinni wziaśc najwiecen towaru z NE i im powinno tez zalezec zeby wszytko poszło płynnie i spzrawnie szczeólnie jesli beda chciueli opchm ac stare akcje na jakies sporej podbitce, zeby objac NE. ITP.

Co do for to patrzac na ilosc kapuchy jakie maja na kotach to jest to pzrewanie max kilakset K pln nie przeszkodziało im zrobic kapitalziacje ok 130 MLn przy 5 PLN niedawno. Jak mowie to nie kwetia tylko fartu ale EKIPY.

zobacz na inne spółki np EEX gdzie ten badziew wypompowali na 500 Mln kapitalziacji teraz nadal kulki przynosza straty a oni mieli chwilę temu 100 MLn kapitalziacji przy uajwnieniu straty na kilkanascie baniek --kiedys zaczynajac na NC mieli 6 MLn kapitalizacji itp itd.

Co bedzie czas pokaze ale mozim zdaniem jesli to zrobia z glowa i faktycznie maja konkretne plany moze byc tutaj bardzo ciekawie.

Julian11
Starszy chorąży

Postautor: Julian11 » 09 maja 2019 16:12

zeby była jasnosc , uważam ze RYZYKO jest , ale szanse tez sa każdy powienen sobie pzrekalkulowac ile jest w stanie zaryzykowac a jakie moga byc ewentualne profity.

Ja jak mowie dla mnie 50 K PLN w tych akcjach obecnie ---to dla mnie nie jest duzy pienidz inwestycyjny---do tego dojdzie inwestycja w NE ,jesli wszytko bedzie tak jak ma być , STAC mnie osobiscie na takie ryzyko( ewentualnej utraty kilkudzisieciu k pln i npsypanie 50% nizej niz bedzie moja srednia jesli cos pójdzie fatalnie ) bo kto wie moze za jakis czas moze byc z tego całkiem sowity zysk.
Ostatnio zmieniony 09 maja 2019 16:14 przez Julian11, łącznie zmieniany 1 raz.

mareqq
Starszy chorąży

Postautor: mareqq » 09 maja 2019 16:13

Dokładnie kapitalizacja nie jest najważniejsza jakby to był wyznacznik to każdy by zarabiał a to nie jest takie proste trzeba pokleić rożne rzeczy a na koniec dnia i tak wszystko zalezy od tego kto bedzie chcial zarobic i ile na danym kwicie i czy sie do niego przyłączysz czy nie ...

Julian11
Starszy chorąży

Postautor: Julian11 » 09 maja 2019 16:17

Dokładnie kapitalizacja nie jest najważniejsza jakby to był wyznacznik to każdy by zarabiał a to nie jest takie proste trzeba pokleić rożne rzeczy a na koniec dnia i tak wszystko zalezy od tego kto bedzie chcial zarobic i ile na danym kwicie i czy sie do niego przyłączysz czy nie ...
nic nie jest proste--ale ten pomysł z gadzia wyglada naprawde ciekawie i sadze ze ten co na to wpadł nie spaliłby tego tematu OT tak na panewce zeby tylko wuszyc kursem o pare groszy przy wol 10% tego co jest w obiegu.

tego typu pomysły sa na tyle ciekawe ze z tego może byc temat na dłuzsza i grubsza sprawe. I na to licze.

Luxtorpeda
Podporucznik

Postautor: Luxtorpeda » 09 maja 2019 21:49

Na for jak kapitalizacja byla w okolicach 1 MLN to bylo bodajże kilka mln akcji generalnie odkad tam siedze to liczba akcji wzrosla kilkukrotnie, to ze teraz te wyniki sie poprawily to w zasadzie troche fuks - gdyby nie nintendo switch to nadal kurs bylby w okolicach 1 PLN spekulacyjnie do 2, teraz czy utrzymaja te wyniki - moze byc trudno liczba gier rosnie a nie spada wiec moze tam sie zrobic taki sam szlam na na steam a play way to to nie jest oni nie potrafia robic marketingu i budowac grup - takze ja sie w sporej czesci skeszowalem na tym ruchu chociaz nie wyglada on na spekulacyjny tak jak poprzednie ale zeby wykonac kolejny musieliby wyniki przynajmniej podwoić a jak się dziś okazało nie jest tak fajnie. For jest tez w długoterminowym trendzie wzrostowym wiec jest bardziej przewidywalny a wykres konika to takie ekg.

Odnośnie Konika to zależy kto zacznie tym zarządzać jak slusznie gdzies zuwazyles to czego sie oni nie dotkną to zamienia sie to w dlugim terminie w syf z mcap max kilka mln wyjatkiem jest farma ktora jednak robi jakies tam lepsze lub gorsze produkty ale i tak nadal ma problem zeby na nich zarobić i w zasadzie jest w wiecznej konsoli 10 - 20 PLN

Maxymalna liczba emisji uwzgeldnia fakt ze wszyscy by ja objeli a wydaje mi sie ze jest to mało prawdopodobne ja na przyklad nie zamierzam mrozic kasy na rok czasu wiec moze ona wynosic 60% z tych 30 MLN - na ich miejscu pojechalbym z kursem mocno do gory bo jest pod co przeważnie wzrosty na takich zmiana dzialnosci to 800-1000 % od dolka.

Dziwna byla ta podbitka bo albo zrobl to jakis amator i juz jest game over albo miala na celu doprowadzenie do zwiekszenia podazy ponizej 1 pln zeby zgromadzic wiecej akcji do jazdy w gore.
Wykres ekg bo chcą wykończyć drobnicę :x ale nie zdziwię sie jak jutro odetna od akcji 8)
BOA- czyżby perła NC

TLH- Cannabis Poland zielona potęga :mrgreen:

Mms86
Sierżant sztabowy

Postautor: Mms86 » 10 maja 2019 07:10

Przecież drobnica nie miała akcji przy starcie jazdy w górę - a dopiero realnie zaczęła wchodzić gdy poszło sypanie...wystarczy spojrzeć na ostatnia sesje gdzie chcieli zrobić wysoki kurs to drobnica zaczęła walić papierem i się posralo :lol: nie będzie żadnego odcięcia - jakby miało być to by nie dali drobnicy kupić kilkaset kilo akcji :lol:

Julian11
Starszy chorąży

Postautor: Julian11 » 10 maja 2019 08:20

Nadal sie bredzlujesz i bredzlujesz.

To moze inaczej --mam obecnie 80 K akcji moze dobije do 100 K akcji a wiesz co to oznacza ? Patrzac na wolumeny tygodniowe to oznacza ze prawie cała podaż w tamtym tygodniu mogłaby trafic do np takiego kogos jak ja. W tym tygodniu 1/3-1/4 TYGODNIOWEJ podaży.

Wiec daj juz spokój z tym ze tutaj jest masowa drobnica zasypywana pzrez cwaniaków ---dlatego że ci Cwaniacy wclae nie maja akcji po 10 czy 30 GR tylko ich srednia jest duzo wyzsza jak popatrzy sie na kurs akcji i wolumeny. Te cwaniaki sypiac po 60 GR są w PLECY a na pewno nie są zarobieni, a znowu keszowo to te sypanioe po 60 gr nie jest az tak wielkie przez tydzień pzreszło akcji za 200 K PLN o ktorym ty mowiusz jako Ostre ubieranie ulicy . ---jak myslisz czy ujawnieni jesli juz ruszyli Te koła z e zmiana profilu dzialnosci to po to zeby wyjsc z niewielkiej częsci kwitów BEZ ZAROBKU?

Ujawnieni maja ponad 4.5 MLN akcji po 60-70 gr poszło 300 K akcji ----jak myślisz czy naprawde im jest na reke puszczac kwity po tej cenie? Stosować barierki podażowe po to zeby TAKI LESZCZ JAK TOBIE PODOBNY SIE BAŁ BRAC i MIAŁ ZRUJNOWANA PSYCHĘ. ? Jak myslisz dlaczego po tygodniu jazdy procentowej w GORE i ograniczaniu Podazy nagle zaczęli sie mocniej zastawiac na 60 GR + czy to jest po to zeby takich DROBNYCH JAK TY zachecic do kupowania akcji? CZy wrecz przeciwnie--Kupiłes cenowo troche wyżej i TERAZ OBECNY KURS CI PSYCHE MECZY I RUJNUJE bo kurs jest o jakies grosze nizej --- to widac po twoich wpisach.

Dobra rada daj sobie spokój z tymi kwitami wyrzuc te pare akcji jakie masz I daj sobie na LUZ bo psychikę ci rozwali po maxie. :mrgreen:

Luxtorpeda
Podporucznik

Postautor: Luxtorpeda » 10 maja 2019 09:00

Nadal sie bredzlujesz i bredzlujesz.

To moze inaczej --mam obecnie 80 K akcji moze dobije do 100 K akcji a wiesz co to oznacza ? Patrzac na wolumeny tygodniowe to oznacza ze prawie cała podaż w tamtym tygodniu mogłaby trafic do np takiego kogos jak ja. W tym tygodniu 1/3-1/4 TYGODNIOWEJ podaży.

Wiec daj juz spokój z tym ze tutaj jest masowa drobnica zasypywana pzrez cwaniaków ---dlatego że ci Cwaniacy wclae nie maja akcji po 10 czy 30 GR tylko ich srednia jest duzo wyzsza jak popatrzy sie na kurs akcji i wolumeny. Te cwaniaki sypiac po 60 GR są w PLECY a na pewno nie są zarobieni, a znowu keszowo to te sypanioe po 60 gr nie jest az tak wielkie przez tydzień pzreszło akcji za 200 K PLN o ktorym ty mowiusz jako Ostre ubieranie ulicy . ---jak myslisz czy ujawnieni jesli juz ruszyli Te koła z e zmiana profilu dzialnosci to po to zeby wyjsc z niewielkiej częsci kwitów BEZ ZAROBKU?

Ujawnieni maja ponad 4.5 MLN akcji po 60-70 gr poszło 300 K akcji ----jak myślisz czy naprawde im jest na reke puszczac kwity po tej cenie? Stosować barierki podażowe po to zeby TAKI LESZCZ JAK TOBIE PODOBNY SIE BAŁ BRAC i MIAŁ ZRUJNOWANA PSYCHĘ. ? Jak myslisz dlaczego po tygodniu jazdy procentowej w GORE i ograniczaniu Podazy nagle zaczęli sie mocniej zastawiac na 60 GR + czy to jest po to zeby takich DROBNYCH JAK TY zachecic do kupowania akcji? CZy wrecz przeciwnie--Kupiłes cenowo troche wyżej i TERAZ OBECNY KURS CI PSYCHE MECZY I RUJNUJE bo kurs jest o jakies grosze nizej --- to widac po twoich wpisach.

Dobra rada daj sobie spokój z tymi kwitami wyrzuc te pare akcji jakie masz I daj sobie na LUZ bo psychikę ci rozwali po maxie. :mrgreen:
Szkoda z nim dyskutować przecież on nawet ni wie ile aktualnie jest akcji notowanych :lol: I ja przy piąsteczki dzisiaj coś dobiorę :mrgreen:
BOA- czyżby perła NC

Julian11
Starszy chorąży

Postautor: Julian11 » 10 maja 2019 09:43

Cóż kazdy sam musi ustalić swoja strategię inwestycyjną , jesli ten gosc czuje ze jest ubieranie i jest o tym pzrekonany i sie tego boi nie powinien miec tych akcji ---powinien szukac innych kwiotów ktorych bedzie bardziej pewny ze zarobi.

To proste jak budowa cepa. Oczywiscie że tu jest ryzyko co widać po historii kursowej TELE , ale jesli ktos uwaza ze jest tez szansa na zarobek powinien sobie wykalkulowac czy warto i za ile warto tutaj wejsc. Ekipa tutaj tez jest z deczko szmrana wiec też nie wiadomo czy jakis NUMERÓW brzydkich nie odwina z ta emisja itp.

takze biorac te fakty pod uwage , każdy sam powinien rozkminic czy warto ryzykowac i za ile czy w ogóle olac temat---jesli kogos za mocno gnebi psychocznie papaier powinien sobie dac z nim na luz.

Luxtorpeda
Podporucznik

Postautor: Luxtorpeda » 10 maja 2019 10:52

Cóż kazdy sam musi ustalić swoja strategię inwestycyjną , jesli ten gosc czuje ze jest ubieranie i jest o tym pzrekonany i sie tego boi nie powinien miec tych akcji ---powinien szukac innych kwiotów ktorych bedzie bardziej pewny ze zarobi.

To proste jak budowa cepa. Oczywiscie że tu jest ryzyko co widać po historii kursowej TELE , ale jesli ktos uwaza ze jest tez szansa na zarobek powinien sobie wykalkulowac czy warto i za ile warto tutaj wejsc. Ekipa tutaj tez jest z deczko szmrana wiec też nie wiadomo czy jakis NUMERÓW brzydkich nie odwina z ta emisja itp.

takze biorac te fakty pod uwage , każdy sam powinien rozkminic czy warto ryzykowac i za ile czy w ogóle olac temat---jesli kogos za mocno gnebi psychocznie papaier powinien sobie dac z nim na luz.
wysatrczy spojrzec w jakiej cenie kwity obejmowali wiec na dzien dzisiejszy sami by sie ubierali :lol: po drugie trzeba pamietac ile kwitów na dzien dzisiejszy jest notowanych :mrgreen:
BOA- czyżby perła NC

Wróć do „Akcje”