MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

wszystko na temat spółek publicznych
młoddy
Podporucznik
Posty: 12566
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

Postautor: młoddy » 24 lis 2017 08:03

@ Opty

Kończ z trollingiem. Czy naprawdę wydaje Ci się że mnie pouczasz o inflacji w Turcji? Że niby o tym nie wiem? Jakie korzyści psychologiczne chcesz odnieść prowadząc hejterską polemikę w sprawach gdzie nawet się nie różnimy poglądem?

Było tego trollowania zbyt wiele przez lata. Proponuję dyskutować merytorycznie i grzecznie. Cenne byłoby także jasne opisywanie swojego poglądu, ponieważ często masz problemy z ubraniem swojego przekazu w zrozumiałą dla innych treść.

REKLAMA


młoddy
Podporucznik
Posty: 12566
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

Postautor: młoddy » 24 lis 2017 08:05

Porównaj sobie wagę ABC Daty lub Indesu z wagą dwudziestej pierwszej spółki portfela. Następnie proponuję refleksję i zmienisz zdanie.
Nie dyskutowaliśmy o wadze poszczególnych spółek, tylko o zmianach w portfelu... Nigdy jeszcze nie mieliśmy tak wiele ich w portfelu i o tak krótkim czasie inwestycji...
Pisałeś że portfel jest w wyjątkowo intensywnej przebudowie. Trudno przez przebudowę rozumieć cokolwiek innego niż rotację aktywów w portfelu. Obecnie jest ona mniejsza niż często w przeszłości bywało. Więc nie zgadzam się z opowieściami o intensywnej przebudowie jako przyczynie chwilowej(?) zapaści.

młoddy
Podporucznik
Posty: 12566
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

Postautor: młoddy » 24 lis 2017 08:14

W 2010r NAV- 9,584
W 2011 NAV - 8,435
W 2012 NAv - 9,177
Faktycznie niezłe przyrosty (poszczególnych kwartałów nie sprawdzałem)

Będzie tak i tym razem flauta, flauta i potem skok o 50-60%w ciągu roku, albo 30% rocznie, dwa razy lata z rzędu. Już tak bywało i tak będzie again :oops:
To są tylko Twoje marzenia, do których nie masz żadnych merytorycznych podstaw. Rzekoma zapaść w latach 2011-12 nie była żadną zapaścią. Po prostu (wskutek braku dywersyfikacji) zdarzył nam się rok gigant w 2010 roku gdy EuroV zarobił 80%, a TechV zyskał 51%. Po takiej jeździe skromny wzrost w 2011 (był wzrost!!! skąd wziąłeś dane fałszywie sugerujące stratę w 2011) to wręcz był kolejny sukces, a nie flauta. 2012 był już niezły z EV 15%, TV 13%.

Teraz mieliśmy skromny rok 2015 (EV 4%, TV 17%) i zapaść po słabych wynikach, a nie korektę nadmiernego wzrostu jak w 2011.

incoqnito
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8055
Rejestracja: 14 kwie 2011 17:26

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

Postautor: incoqnito » 24 lis 2017 08:22

https://www.bankier.pl/gielda/notowania ... ndardowy/2

Marzenia powiadasz?
To ile procent portfela stanowią te stare spółki? A pod koniec 2018 stosunek procentowy starych/nowych będzie wyglądał jeszcze lepiej.

młoddy
Podporucznik
Posty: 12566
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

Postautor: młoddy » 24 lis 2017 08:33

Marzenia powiadasz?
Wyłącznie marzenia!!! Aż się dziwię że produkujesz sobie takie emocje. Zauważ że zrobiłeś to w oparciu o fałszywą przesłankę rzekomej flauty lat 2011-12. IMHO flauta po gigantycznych wzrostach to nie flauta, a teraz mamy zastój, który nie był poprzedzony mega-wzrostami.

Mogę Ci obiecać że NAV/S nigdy nie wzrośnie 60% rocznie ponieważ jest zdywersyfikowany. A w szczególnej szczególności nie urośnie tyle ani w 2018 roku ani w 2019 gdyż trudno sobie wyobrazić żeby w tych latach giełdy doświadczyły potężnych wzrostów.

BTW na pocieszenie dodam że kurs MCI może wzrosnąć o 60% r/r. Nie mówię że tak będzie, ale to jest realistyczne. Natomiast mega-wzrosty NAV/S są praktycznie wykluczone.

BTW2 niech będzie że nawet spodziewam się wzrostu ponad 60% ;-) W sierpniu było 8.3. Myślę że najbliższego sierpnia może być ponad 13.3. Wystarczyłaby (słaba) dywidenda i lekki wzrost NAV/S.

incoqnito
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8055
Rejestracja: 14 kwie 2011 17:26

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

Postautor: incoqnito » 24 lis 2017 11:14

@młoddy
Gett jest wyceniany obecnie na podstawie ksiąg MCI na 1,2 mld $.
Ani 100mln $ ze Sbierbanku ani przejęcie Juno nie zmieniły jego wyceny w księgach MCI ( o parę groszy zapewne kurs USD/PLN) bo sam Gett nie podaje nowej wyceny. Wierzysz, ze dalej jest to wycena na poziomie 1,2mld $???
Gett spodziewał się w 2017r 1mld $ przychodów, czy tak będzie nie wiem. Cisza, nigdzie nic nie ma... Od stycznia 2017 mieli już zarabiać netto...

Rok wcześniej mieli 500mln $ przychodu podczas gdy LYFT 800mln$, a Uber 2mld w USA i 6,5mld $ na świecie( z tego co rozumiem, bo różne źródła nt. Ubera różnie podają)
In the nascent ride-hailing industry in the U.S., Uber is the company to beat: Valued at a staggering $62.5 billion, Uber made an estimated nearly $2 billion in revenue last year, and recently even became profitable in this country.

Uber’s biggest American rival is Lyft, which boasts a $5.5 billion valuation and made nearly $800 million last year, according to Bloomberg. But Gett, an Israeli ride-hailing service, tells Fortune it’s catching up fast—particularly in the New York, the ultra competitive market where Gett has explicitly advertised that it “is objectively better than Uber” in its campaign slogans.

In an interview, Gett CEO Shahar Waiser tells Fortune that the company’s revenues have tripled annually to $500 million. While Gett is in 57 cities across the world, its only U.S. market is New York, which it entered nearly a year ago. It’s also profitable in Europe, where it is the market leader, Waiser says. While he expects the company will lose money in New York for the next two to three years as it competes aggressively for market share, Gett’s overall business will be profitable by December of this year, he says.
http://fortune.com/2016/04/18/uber-gett-revenue-lyft/

Naprawdę uważasz, Że Gett (gdyby nie było dodatkowych rund finansowanie) to pójdzie tylko za 2mld $ podczas IPO( oczywiście w czasie hossy)???
Ja uważam, ze pójdzie dużo drożej! Ile? Nie wiem, ale myślę coś około 3,5-4mld$, jeśli IPO będzie pod koniec 2018r w dobrym okresie i jeśli faktycznie zaczną wykazywać przed debiutem spore zyski netto.
Wiesz ile to oznacza dla NAV gdyby debiutował po wycenie 4mld $??? Ile może dodać tyko ta jedna spółka?
Weiser did not rule out additional funding rounds or an IPO for Gett. “Going forward we might raise more capital,” he said in the interview. “As any company that shows financially good results in absolute terms and in growth terms and profitability, it is reasonable to expect that such a company might attract additional capital” from companies that will want to be part of the new market being created.

As long as the company demonstrates growth, revenue and profitability, it has a variety of funding choices, he said. “One of them might be IPO, one of them might be staying private one of them might be any other option,” Waiser said. “Right now we are focusing to demonstrate growth, but mindful and disciplined growth, that is what Gett is famous for.
https://www.timesofisrael.com/gett-chie ... next-year/
Pisałeś wiele scenariuszy mniej czy więcej prawdopodobnych. Taki jest mój,bez produkowania emocji jak mi wmawiasz. To mój scenariusz i tyle, albo sie sprawdzi, albo nie...

incoqnito
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8055
Rejestracja: 14 kwie 2011 17:26

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

Postautor: incoqnito » 24 lis 2017 11:28

Ojojoj! Policzyłem ile traci Indes w bieżącym kwartale. Nie ma żartów. Aż 20.4% straty przez raptem półtora miesiąca. Tak dużego bólu nie łagodzi nawet relatywnie dobra postawa ABC Daty w tym samym okresie. 16.3% wzrostu od końca września.

Czyli EuroV jak zwykle do dvpy. Dzięki "rewelacyjnym" wynikom w ogóle nie daje się sprzedawać tych certyfikatów. Mogą sobie po raz czwarty przedłużyć terminy zapisów. Nic to nie pomoże. Nie ma wyników. Nie ma chętnych.
A bądź łaskaw i policzyć jeszcze raz, bo chyba coś Ci słabo to wyszło, ostatnim razem :roll:
20% starty powiadasz :oops: :oops: :oops:

Podpowiem na 29.09.17r kurs 11,27 TRY dziś 11,09 TRY. To ile procent traci ten kebab w końcu pułkowniku???

młoddy
Podporucznik
Posty: 12566
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

Postautor: młoddy » 24 lis 2017 11:43

Ojojoj! Policzyłem ile traci Indes w bieżącym kwartale. Nie ma żartów. Aż 20.4% straty przez raptem półtora miesiąca. Tak dużego bólu nie łagodzi nawet relatywnie dobra postawa ABC Daty w tym samym okresie. 16.3% wzrostu od końca września.

Czyli EuroV jak zwykle do dvpy. Dzięki "rewelacyjnym" wynikom w ogóle nie daje się sprzedawać tych certyfikatów. Mogą sobie po raz czwarty przedłużyć terminy zapisów. Nic to nie pomoże. Nie ma wyników. Nie ma chętnych.
A bądź łaskaw i policzyć jeszcze raz, bo chyba coś Ci słabo to wyszło, ostatnim razem :roll:
20% starty powiadasz :oops: :oops: :oops:

Podpowiem na 29.09.17r kurs 11,27 TRY dziś 11,09 TRY. To ile procent traci ten kebab w końcu pułkowniku???
Albo całkiem zdurniałeś albo faulujesz dla samego faulowania. Cytujesz tekst z wtorku, gdy kurs wynosił 10.12 a lira była po 0.90781. Na koniec Q3 odpowiednio 11.27 i 1.02359.

10.12*0.90782/11.27*1.02359=0.796 czyli strata o 20.4%.

incoqnito
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8055
Rejestracja: 14 kwie 2011 17:26

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

Postautor: incoqnito » 24 lis 2017 11:51

Ojojoj! Policzyłem ile traci Indes w bieżącym kwartale. Nie ma żartów. Aż 20.4% straty przez raptem półtora miesiąca. Tak dużego bólu nie łagodzi nawet relatywnie dobra postawa ABC Daty w tym samym okresie. 16.3% wzrostu od końca września.

Czyli EuroV jak zwykle do dvpy. Dzięki "rewelacyjnym" wynikom w ogóle nie daje się sprzedawać tych certyfikatów. Mogą sobie po raz czwarty przedłużyć terminy zapisów. Nic to nie pomoże. Nie ma wyników. Nie ma chętnych.
A bądź łaskaw i policzyć jeszcze raz, bo chyba coś Ci słabo to wyszło, ostatnim razem :roll:
20% starty powiadasz :oops: :oops: :oops:

Podpowiem na 29.09.17r kurs 11,27 TRY dziś 11,09 TRY. To ile procent traci ten kebab w końcu pułkowniku???
Albo całkiem zdurniałeś albo faulujesz dla samego faulowania. Cytujesz tekst z wtorku, gdy kurs wynosił 10.12 a lira była po 0.90781. Na koniec Q3 odpowiednio 11.27 i 1.02359.

10.12*0.90782/11.27*1.02359=0.796 czyli strata o 20.4%.
Ty sobie zażartowałeś że w 2020 że będziemy wiedzieli więcej, toć chyba i ja mogę :lol:

Ale bardziej chciałem Ci pokazać... w sumie nie, nie przecież Ty doskonale o tym wiesz, że chwilowe( nawet roczne wahania kursu) nie mają większego znaczenia. Ważny jest exit, tylko to się liczy!!! Bo tylko z tego będziemy dostawać dywidendę, jeśli oczywiście będziemy ją dostawać. Ważne są też wyniki kwartalne czy półroczne, roczne ale to za ile się coś sprzeda jest najważniejsze.

młoddy
Podporucznik
Posty: 12566
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

Postautor: młoddy » 24 lis 2017 12:04

jeśli IPO będzie pod koniec 2018r w dobrym okresie i jeśli faktycznie zaczną wykazywać przed debiutem spore zyski netto.
Metodą jeśli łatwo można wykazać że NAV/S wystrzeli w kosmos i zniknie dyskonto.
Jeśli fundusze wrócą na ścieżkę dynamicznego wzrostu, jeśli Tomek zbuduje spółce normalny wizerunek .......

Nie wiem ile jest wart Gett. Jestem bardzo sceptyczny wobec wycen opartych na przychodach. Jednak sensem biznesu jest zysk a nie obroty.

Już kiedyś razem z Reno liczyliśmy co będzie jeśli Windeln zostanie global championem z wyceną ponad 50 euro. Kiedyś daliśmy się podpuścić prostackim propagandzistom z ABC Daty i wyliczaliśmy co będzie jeśli osiągnie miliardową kapitalizację.
Na błędach trzeba się uczyć, a nie je ciągle powielać. Nie ma żadnej świetlanej przyszłości dla EuroV+TechV. Oby była chociaż dobra przyszłość, pozwalająca na wzrosty NAV/S o 15% średnio rocznie. Oby!!!

incoqnito
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8055
Rejestracja: 14 kwie 2011 17:26

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

Postautor: incoqnito » 24 lis 2017 12:10

Czytasz czasem to co inni piszą/wrzucają???
Powtórzę więc:
Weiser did not rule out additional funding rounds or an IPO for Gett. “Going forward we might raise more capital,” he said in the interview. “As any company that shows financially good results in absolute terms and in growth terms and profitability, it is reasonable to expect that such a company might attract additional capital” from companies that will want to be part of the new market being created.
No chyba, że kłamie. Tego nie wiem i jest to możliwe. Dlatego czekam do IPO...

młoddy
Podporucznik
Posty: 12566
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

Postautor: młoddy » 24 lis 2017 12:18

Czytam, ale nie każdy tekst kupuję. Prezesi spółek prawie zawsze koloryzują, czasem kłamią. IMHO nawet Weiser nie ma zielonego pojęcia jak będzie wyglądała przyszłość Gett (pomimo że sam ją współtworzy). W biznesie obszar niepewności jest bardzo duży. Zaś w nowym biznesie działającym w nowej branży obszar niepewności jest ogromny. Czysta niepewność.

młoddy
Podporucznik
Posty: 12566
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

Postautor: młoddy » 24 lis 2017 12:32

Wiesz ile to oznacza dla NAV gdyby debiutował po wycenie 4mld $??? Ile może dodać tyko ta jedna spółka?
Nawet w tak skrajnie pomyślnym (czyli mało prawdopodobnym) scenariuszu NAV/S wzrósłby tylko o 3zł. To oczywiście niemało, ale szału nie ma, nie da się zrobić szałowego wzrostu zdywersyfikowanego portfela.

Miliardy dolarów brzmią miło dla ucha, ale mamy zaledwie połowę z 2.87% akcji Gett. Ergo nam pozostałyby skromne miliony, następnie rozdzielone na miliony akcji MCI.

BTW ten sam efekt (tzn. dodanie 3zł do NAV/S) dałoby podwojenie kursu ABC Daty. Też w to nie wierzę, ale być może bredząc o miliardzie kapitalizacji osiągną chociaż pół miliarda. Mało realne, ale chyba realniejsze niż Gett po 4mld $.

EDIT zapomniałem o wypasionej premii dla PEMu gdy TechV>10%. Ergo zapomnij o 3zł z Gett. Nawet w Twoim życzeniowym scenariuszu tylko 2zł (z ogonkiem lub bez w zależności od całościowych wyników funduszu). Już lepiej niech by ta Data była po 4zł...
Ostatnio zmieniony 24 lis 2017 12:41 przez młoddy, łącznie zmieniany 2 razy.

incoqnito
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8055
Rejestracja: 14 kwie 2011 17:26

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

Postautor: incoqnito » 24 lis 2017 12:34

Czytam, ale nie każdy tekst kupuję. Prezesi spółek prawie zawsze koloryzują, czasem kłamią. IMHO nawet Weiser nie ma zielonego pojęcia jak będzie wyglądała przyszłość Gett (pomimo że sam ją współtworzy). W biznesie obszar niepewności jest bardzo duży. Zaś w nowym biznesie działającym w nowej branży obszar niepewności jest ogromny. Czysta niepewność.
U nas przed IPO i już po IPO zawsze! Tam nie wiem, nie miałem doświadczenia... Przy Windelnie to prezes koloryzował tylko prasa branżowa o ile dobrze pamiętam...

Zresztą niech koloryzuje abyśmy dostali dobrą cenę w IPO i zdołali czmychnąć...

incoqnito
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8055
Rejestracja: 14 kwie 2011 17:26

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

Postautor: incoqnito » 24 lis 2017 12:37

Wiesz ile to oznacza dla NAV gdyby debiutował po wycenie 4mld $??? Ile może dodać tyko ta jedna spółka?
Nawet w tak skrajnie pomyślnym (czyli mało prawdopodobnym) scenariuszu NAV/S wzrósłby tylko o 3zł. To oczywiście niemało, ale szału nie ma, nie da się zrobić szałowego wzrostu zdywersyfikowanego portfela.

Miliardy dolarów brzmią miło dla ucha, ale mamy zaledwie połowę z 2.87% akcji Gett. Ergo nam pozostałyby skromne miliony, następnie rozdzielone na miliony akcji MCI.

BTW ten sam efekt (tzn. dodanie 3zł do NAV/S) dałoby podwojenie kursu ABC Daty. Też w to nie wierzę, ale być może bredząc o miliardzie kapitalizacji osiągną chociaż pół miliarda. Mało realne, ale chyba realniejsze niż Gett po 4mld $.
O ciepło, ciepło, cieplej...
Własnie liczę też na Datę w 2018r może nie podwojenie, ale pod te 4zł mam nadzieję, że pociągnie...
To razem ile już będzie tego przyrostu NAV z tych dwóch spółek???
Chyba coś około 5zł mnie się wydaje...


Wróć do „Akcje”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 223 gości