MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

wszystko na temat spółek publicznych
młoddy
Podporucznik
Posty: 12597
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

Postautor: młoddy » 24 lis 2017 12:47

Dodaj sobie 2zł z Kebaba, dorzuć ze 3zł z przełomu w ATM, podwój sobie wartość kilku średnich spółek z portfela. Bujanie w obłokach jest fajne. Może od razu wyobraź sobie że wygrałeś kumulację w totka. To wszystko jest możliwe. Tylko pozostaje problem z prawdopodobieństwem.

REKLAMA


incoqnito
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8077
Rejestracja: 14 kwie 2011 17:26

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

Postautor: incoqnito » 24 lis 2017 12:56

:lol: :lol: :lol:
Nie nerwuj się pułkowniku.
Ale skoro sam prosisz to:
iZettle
https://www.crunchbase.com/organization/izettle
A wycena bez zmian od tego momentu:
https://techcrunch.com/2017/01/10/izett ... -payments/
Morele
Obecnie jesteśmy na „fali wznoszącej” – dynamika wzrostu przychodów i innych kluczowych wskaźników finansowych zwiększa się, wyprodukowane w ostatnim czasie technologie przeszły już etap wdrażania i z każdym tygodniem silniej wpływają na wyniki – mówi Wojciech Pawlik, Dyrektor e-commerce w Morele.net.
http://mamstartup.pl/podsumowania/11297 ... przychodow
Wiem, pamiętam. Nie wierzyć, być ostrożnym.
Ale warto mieć to na uwadze, gdy rozmawiamy o wzroście NAV...

optymistyczny
Podporucznik
Posty: 14968
Rejestracja: 14 wrz 2006 20:32

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

Postautor: optymistyczny » 24 lis 2017 16:12

mala,choc bardzo istotna, uwaga:
:lol: :lol: :lol:
Nie nerwuj się pułkowniku.
Ale skoro sam prosisz to:
iZettle
https://www.crunchbase.com/organization/izettle
A wycena bez zmian od tego momentu:
https://techcrunch.com/2017/01/10/izett ... -payments/
Morele
Obecnie jesteśmy na „fali wznoszącej” – dynamika wzrostu przychodów i innych kluczowych wskaźników finansowych zwiększa się, wyprodukowane w ostatnim czasie technologie przeszły już etap wdrażania i z każdym tygodniem silniej wpływają na wyniki – mówi Wojciech Pawlik, Dyrektor e-commerce w Morele.net.
http://mamstartup.pl/podsumowania/11297 ... przychodow
Wiem, pamiętam. Nie wierzyć, być ostrożnym.
Ale warto mieć to na uwadze, gdy rozmawiamy o wzroście NAV...
jesli nie chcecie byc zawsze sami, rozmawiajacie o wszystkim tylko nie o tym (od ktorego tu na torsje bierze kazdego czytajacego) - nie o tym NAV!
O spolkach portfelowych, o zyskach, o przyrostach wartosci o rowzwoju/zwoju, mozliowosciach itd., itp. (a nawet o spodziwanych odpalach!) - tylko nie redukujcie wszytkliego do zlotowki czy 5 w jakims NAV! Tak mozna obrzydzic kazda - nawet najbardziej "sexy" - spolke! Zreszta - i kazda, nawet najseksowniejsza - kobiete! Wszak to tylko tkanki i zwiazki chemiczne! Albo lepiej- tylko atomy - takiesame jak w piachu, czy go..nie! :lol:

Na watkach sie mowi o zyskach, rozwoju, potencjalnych dilach, szansach/zagrozeniach itd - a nie truje non -stop, czy WK zwiekszy sie o 3% czy o 7% a moze i (hoho!) i 12 -propcencikow! "I co z tego?!" zapyta slusznie przedszkolak; a dorosly skwituje "To sie <dyskonto> zwiekszy o 15 i znow medrki <daly ciala>!".

Mowcie o kobiecie ("obiekcie pozadania seksulanego" - moze byc i drzewo :lol: dla niektorych) jako o strukturach tkankowych i zwiazkach chemicznych, a zrozumiecie roznice - choc mam wrazenie, ze niektorzy tak sie juz zapiekli w doowodzeniu, ze kiedy znow "dali d..y" to mieli ..racje(!) :lol: ze oni juz nie zrozumieja! :twisted: Zreszta, oni sa od "mienia racji", a nie od rozumienia! :lol:

EDIT: P.S. ta liczba mnoga wyzej jest trche nie fair -bo tylko jednemu histronikowi od lat wszytko sprowadza sie do ( :lol:) i zawsze mu wychodzi, ze to marnie i slabizna, bo swiat znow nie dostoswal sie do jego wybrazen (i oczywiscie, ze mial racje 8) )

młoddy
Podporucznik
Posty: 12597
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

Postautor: młoddy » 24 lis 2017 16:56

rozmawiajacie o wszystkim tylko nie o tym (od ktorego tu na torsje bierze kazdego czytajacego) - nie o tym NAV!
O spolkach portfelowych, o zyskach, o przyrostach wartosci o rowzwoju/zwoju, mozliowosciach itd., itp. (a nawet o spodziwanych odpalach!) - tylko nie redukujcie wszytkliego do zlotowki czy 5 w jakims NAV!

Na watkach sie mowi o zyskach, rozwoju, potencjalnych dilach, szansach/zagrozeniach itd - a nie truje non -stop, czy WK zwiekszy sie o 3% czy o 7% a moze i (hoho!) i 12 -propcencikow!
Twój dramatyzm jest pozbawiony sensu. MCI to spółka inwestycyjna Limited Partner i tutaj wzrost tego okropnego NAV/S jest właśnie zyskiem, wartością i rozwojem. Także potencjalną dywidendą. Tutaj jedynym produktem jest NAV. Tylko on. Nic poza tym. Zero innej produkcji lub usług.
Porównania do kobiet i drzew niezbyt trafione ;-)

optymistyczny
Podporucznik
Posty: 14968
Rejestracja: 14 wrz 2006 20:32

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

Postautor: optymistyczny » 24 lis 2017 18:01

NIe! Tu jedynym produktem sa zyski/pieniadze!
Jak w kazdej firmie!
Tylko nie kazda ma takiego histronika z roznymi maniami na watku.

Nawiasem ( a moze przede wszystkim!): https://stooq.pl/q/?s=swig80&d=20171124 ... a=lg&r=mci - ale lecialo! :shock: Wlasnie wtedy, kiedy tu ten maniak najmocniej swoj teatrzyk odstawial!
Po czesci ta "sila" wynika pewno z wczesniejszej "dekorelacji": https://stooq.pl/q/?s=swig80&d=20171124 ... &b=0&r=mci ale tylko po czesci. A 3 lata pieprzenia o tym samym codziennie - zlecialo! Histronikowi wszystko sie jakby "resetuje" kazdego dnia i nie zauwaza, ze juz 50 razy mowil/robil to samo.


A chory czlowiek (i Toll zarazem) niech dalelej rozkazuje calemu swiatu (tzn tu na watku "se moze" :lol:) bo ma sie on dostowac do jego zyczen (bo jak nie to on juz pokaze mu! Czyli tu "Tomusiowi", ktory to uznany za winnego psucia mu wybrazonego, zyczeniowego swiata i ciaglego "dawania ciala" w prognozach) i tlumaczy innym, ze najseksowniejsza kobieta to to samo co piach i g..no :lol: (takie same atomy!) a "jedynym jej produktem jest" - kurka, nie wiem co u takich jest! :lol:

młoddy
Podporucznik
Posty: 12597
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

Postautor: młoddy » 24 lis 2017 19:25

NIe! Tu jedynym produktem sa zyski/pieniadze!
W MCI zysk to przyrost NAV. Dziwne że pomimo upływu wielu lat wciąż nie poznałeś tej spółki.

młoddy
Podporucznik
Posty: 12597
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

Postautor: młoddy » 24 lis 2017 19:27

Histronikowi wszystko sie jakby "resetuje" kazdego dnia i nie zauwaza, ze juz 50 razy mowil/robil to samo.
Czyli jesteś histronikiem. Nie zauważyłeś że zawsze piszesz to samo. Taki sam hejt jak zwykle.

optymistyczny
Podporucznik
Posty: 14968
Rejestracja: 14 wrz 2006 20:32

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

Postautor: optymistyczny » 24 lis 2017 21:14

Prosciej:
W MCI zysk to przyrost NAV. Dziwne że pomimo upływu wielu lat wciąż nie poznałeś tej spółki.

W KAZDEJ spolce zysk to przyrost WK! Kazdej :!:
Tylko czy od tej "du.py strony" analizuje sie spolki :?:
Gdziekowliek, poza tym watkiem :?:
A tu przyrosty sa jeszcze w duzej mierze "papierowe" :!:
I dyskusja juz przeszla na to.... co sobie wpisali, a czego nie wpisali, dlaczego i kiedy :!:
-> Halo :!: Tu Huston :!:

P.S. I na koncu CEL Trolla - wnioski! Gett to g..wno, morele, pigu, frisco, answear, naviexpert, lifbrain i ze 2 tuziny innych - tez gowienka i nawet jak suoper-rosna, to sie nie licza. ABC widomo jaki mul, a INDES to juz cos, co mnie oswiecilo (bo nie mozna byc az takim ignorantem!) tam wszytko przegrane bo "katastrofa liry" 8) No nie wie, ze tam jest nastoprocentowa (a realnie moze ponad 20) deprecjacja pieniadza. lata codziennego trucia tu i takich elemntarnych nie wie! Przy okazji: za to tam jest:


Obrazek

o czym "Unia" moze pomarzyc! No, ale uczen niejakiego balecer :oops: owicza tego przeciez nigdy nie nie pojmie - no jak :?: :!: :lol:

EDIT: znaczki graficzne dodalem, by i klientela tego Trolla dostrzegla, jak ich wieloletni Prorok "robi w .." :twisted:

Ostatnio zmieniony 24 lis 2017 23:51 przez optymistyczny, łącznie zmieniany 5 razy.

dingdong887
Młodszy chorąży
Posty: 655
Rejestracja: 13 lip 2017 17:12

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

Postautor: dingdong887 » 24 lis 2017 21:47

MCI wybił się wczoraj górą z kilkusesyjnej konsolidacji nad przełamaną, długoterminową linią trendu spadkowego. Tym samym, potwierdził kontynuację wzrostów na najbliższych sesjach. Minimalny zasięg ruchu został już zrealizowany, ale kurs bez większych problemów może dalej zwyżkować w okolicę 10,02 zł lub 10,20 zł. http://marketinvest.pl/gielda/komentarz ... a-wzrostow

młoddy
Podporucznik
Posty: 12597
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

Postautor: młoddy » 25 lis 2017 09:51

W KAZDEJ spolce zysk to przyrost WK! Kazdej :!:
Tylko czy od tej "du.py strony" analizuje sie spolki :?:
Gdziekowliek, poza tym watkiem :?:
Zaraz odkryjesz że mówisz prozą ;-)
Waszmość zabawnie łączysz kompletne dyletanctwo z wysokim mniemaniem o sobie. Nawet się nie wstydzisz, ponieważ nie zdajesz sobie sprawy ze swojej niewiedzy.

WK odgrywa zupełnie różną rolę w ocenie spółek różnego typu. Przykładowo dla producenta gier to mało znaczący parametr, ale dla spółki inwestycyjnej wartość zupełnie kluczowa. Jako żywo, nie znajdziesz raportu analitycznego dotyczącego Limited Partnera gdzie wyceniano by inaczej niż jak piszesz "od dvpy strony" ;-)

młoddy
Podporucznik
Posty: 12597
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

Postautor: młoddy » 25 lis 2017 10:14

CEL Trolla - wnioski! Gett to g..wno, morele, pigu, frisco, answear, naviexpert, lifbrain i ze 2 tuziny innych - tez gowienka i nawet jak suoper-rosna, to sie nie licza. ABC widomo jaki mul, a INDES to juz cos, co mnie oswiecilo (bo nie mozna byc az takim ignorantem!) tam wszytko przegrane bo "katastrofa liry" 8) No nie wie, ze tam jest nastoprocentowa (a realnie moze ponad 20) deprecjacja pieniadza.
Tutaj Waszmość szukasz konfliktu którego nie ma, dramatyzujesz, dodajesz napięcie itd. ;-)

1.Moim celem jest zmniejszenie dyskonta kursu MCI. Zamierzam to osiągnąć poprzez nakłonienie Tomka aby płacił dywidendy. Podobno popierasz ten cel więc działam także na Twoją korzyść zatem się Waść nie żołądkuj. Oczywiście mój wpływ jest niewielki, ale robię co mogę (np. pomogłem rozwiać Twoje obawy przed delistingiem).

2.Mam bardzo pozytywne nastawienie do spółek Morele, PIGu, Frisco, Answear, NaviExpert. LifeBrain. Więc proszę nie kłamać że jest inaczej.

3.Moje nastawienie do Gett nie jest jednoznaczne. Byłem bardzo pozytywnie nastawiony przed akwizycją Juno. Potem nabrałem wątpliwości. Nie wiem jak sam Tomek ocenia deal z Juno. Być może chwali, być może gani, a być może nawet coś podejrzewa. Nie wiem!!

4.ABC Data jest mułem. Nie dyskutujmy z faktami. Przez ostatnich siedem lat dostarczyła nam zerową stopę zwrotu. Sporo ważyła w portfelu. Więc to duży kłopot dla naszego targetu 15-20% rocznie.

5.Serdecznie dziękuję za pouczenia iż kurs liry spada z powodu inflacji ;-)
Akurat tego nigdy nie kwestionowałem. Jedynie ubolewam że drastyczna zmiana kursu waluty zjada większość wzrostu kursu Indes.
Przy okazji ciekawostka: ostatnie przyspieszenie spadków liry wywołał sułtan Erdogan "doradzając" szefowi tureckiego banku centralnego aby walczył z inflacją .... obniżając stopy procentowe. Zaiste bardzo niebalcerowiczowska strategia ;-)

incoqnito
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8077
Rejestracja: 14 kwie 2011 17:26

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

Postautor: incoqnito » 25 lis 2017 13:12

CEL Trolla - wnioski! Gett to g..wno, morele, pigu, frisco, answear, naviexpert, lifbrain i ze 2 tuziny innych - tez gowienka i nawet jak suoper-rosna, to sie nie licza. ABC widomo jaki mul, a INDES to juz cos, co mnie oswiecilo (bo nie mozna byc az takim ignorantem!) tam wszytko przegrane bo "katastrofa liry" 8) No nie wie, ze tam jest nastoprocentowa (a realnie moze ponad 20) deprecjacja pieniadza.
Tutaj Waszmość szukasz konfliktu którego nie ma, dramatyzujesz, dodajesz napięcie itd. ;-)

1.Moim celem jest zmniejszenie dyskonta kursu MCI. Zamierzam to osiągnąć poprzez nakłonienie Tomka aby płacił dywidendy. Podobno popierasz ten cel więc działam także na Twoją korzyść zatem się Waść nie żołądkuj. Oczywiście mój wpływ jest niewielki, ale robię co mogę (np. pomogłem rozwiać Twoje obawy przed delistingiem).

2.Mam bardzo pozytywne nastawienie do spółek Morele, PIGu, Frisco, Answear, NaviExpert. LifeBrain. Więc proszę nie kłamać że jest inaczej.

3.Moje nastawienie do Gett nie jest jednoznaczne. Byłem bardzo pozytywnie nastawiony przed akwizycją Juno. Potem nabrałem wątpliwości. Nie wiem jak sam Tomek ocenia deal z Juno. Być może chwali, być może gani, a być może nawet coś podejrzewa. Nie wiem!!

4.ABC Data jest mułem. Nie dyskutujmy z faktami. Przez ostatnich siedem lat dostarczyła nam zerową stopę zwrotu. Sporo ważyła w portfelu. Więc to duży kłopot dla naszego targetu 15-20% rocznie.

5.Serdecznie dziękuję za pouczenia iż kurs liry spada z powodu inflacji ;-)
Akurat tego nigdy nie kwestionowałem. Jedynie ubolewam że drastyczna zmiana kursu waluty zjada większość wzrostu kursu Indes.
Przy okazji ciekawostka: ostatnie przyspieszenie spadków liry wywołał sułtan Erdogan "doradzając" szefowi tureckiego banku centralnego aby walczył z inflacją .... obniżając stopy procentowe. Zaiste bardzo niebalcerowiczowska strategia ;-)
Ad.4
Dlaczego nie liczysz 1,5zł dywidend??? :shock:

optymistyczny
Podporucznik
Posty: 14968
Rejestracja: 14 wrz 2006 20:32

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

Postautor: optymistyczny » 25 lis 2017 19:00

Narawde nie szukam konfliktu - chocby dlatego, ze nie bardzo mi sie chce pisac wiedzac,ze za chwile bedzie jakis argument, chwytliwy dla oslabionych i wykorzystuacy notorycznie stosowany "argument chochola"( czyli obalanie tego co sie wymysli ze adewrsarz powiedzial, a nie tego co powiedzial); poza tym inne zabawki mnie aktualnie pochlaniaja i to takie, ktore mozna wieksoscia zmyslow poczuc.

Jednak kiedy sie zredukowalo (tak jak mozna "super-laske" do tych samych atomow co w g..wnie) zredukowalo dyskusje do tematu "o ile wzrosnie WK??" to juz ktos (zreszta wlasnie sklonny do przegiec) przegial. Nawisem i w dodpowiedzi: owszem w spolkach typu producenci gier WK ma male znaczenie ale :idea: nikt nie analizuje ich pod katem "o ile wzrosnie WK?". ja wiem , ze "matematycznie" to to samo, ale rynki w ogole tak nie "mysla"! Ontologia sie klania znow ;)

Jednak klepie by cos pozytywnego wydobyc:

4.ABC Data jest mułem. Nie dyskutujmy z faktami. Przez ostatnich siedem lat dostarczyła nam zerową stopę zwrotu. Sporo ważyła w portfelu. Więc to duży kłopot dla naszego targetu 15-20% rocznie.
Pewnie ze to mul!
Moze zrobi te np 6 zeta w 2 lata (i wowczas decyzja opylenia teraz bylaby na 90% bledna) a moze latami "pokisi" sie dalej. Mul jednak stabilizuje -choc tu tez roznie moze byc. Problem w tym, ze watpie by dzis mieli kupca na wyjscie po np. 3 - a i wtedy bylaby to nielatwa decyzja ( te np 6 "na horyzoncie", przy pewnych warunkach) .

Przyszlo mi wiec do glowy, ze moze tak byc, iz przez wiele lat MCI bylo postrzegane jako "worek bardzo przyszlosciowych spoleczek", pozniej (i to istotne!) jako "ABC + tenze fajny woreczek", a teraz zaczelo byc postrzegane jako "ABC, to tureckie (ograniczone przez wlasnie 'zaplanowana" deprecjacje TRY) i... <cos tam>". Tu tez moze byc przyczyna malej "skocznosci" (reagowania na indeksy- tzw "beta") tego papiera.

;)

młoddy
Podporucznik
Posty: 12597
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

Postautor: młoddy » 25 lis 2017 19:05

Dlaczego nie liczysz 1,5zł dywidend??? :shock:
Gdybym nie uwzględniał dywidend to nie pisałbym o zerowej stopie zwrotu, lecz o ujemnej. Zresztą i tak byłem uprzejmy ponieważ nawet licząc z dywidendami jest niżej niż w grudniu 2010. Zarówno wykresy Stooq jak i niektóre archiwa giełdowe zawierają wpływ dywidend. Więc obejrzyj sobie to wizualnie. Jeśli wolisz link np. do debiutu to proszę uprzejmie:
http://mojeinwestycje.interia.pl/news?inf=1493801

młoddy
Podporucznik
Posty: 12597
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

Postautor: młoddy » 25 lis 2017 19:29

Narawde nie szukam konfliktu


zredukowalo dyskusje do tematu "o ile wzrosnie WK??"
Szukasz!!! W dodatku szukasz zupełnie na siłę. Pół biedy gdy smarujesz swoje hejterskie posty w sprawach gdzie masz inne zdanie, ale w wielu tematach mamy poglądy podobne lub identyczne, co wcale nie zmniejsza Twojego hejtu. Po prostu masz jakieś deficyty psychologiczne i wydaje Ci się że doznasz ulgi opluwając kogoś w necie.


Osobiście raczej redukuję dyskusję do tematu: "jak obniżyć dyskonto?" i analizuję przyczyny złego postrzegania spółki itd. Fanami dużych przyrostów NAV są Incoqnito i Reno, niedawno także Ty byłeś (chociażby przewidując gigantyczne doszacowania Gett; była mowa nawet o 100zł do NAV/S co w oczywisty sposób musiało być Twoją grubą pomyłką lub jakimś totalnym odlotem).
W dynamiczne przyrosty zdywersyfikowanych portfeli nie wierzę. Dlatego bardziej kręci mnie dyskonto. Jego redukcja potencjalnie jest większym driverem wzrostu kursu MCI niż przyrosty NAV.
Ostatnio zmieniony 25 lis 2017 19:30 przez młoddy, łącznie zmieniany 1 raz.


Wróć do „Akcje”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 162 gości