MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

wszystko na temat spółek publicznych
incoqnito
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8089
Rejestracja: 14 kwie 2011 17:26

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

Postautor: incoqnito » 09 kwie 2018 09:43

Decyzja co do nie wypłacania dywidendy jest już podjęta dawno moim zdaniem...

REKLAMA


młoddy
Podporucznik
Posty: 12599
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

Postautor: młoddy » 09 kwie 2018 09:57

Decyzja co do nie wypłacania dywidendy jest już podjęta dawno moim zdaniem...
Na pewno wskazuje na to brak pośpiechu z deklaracjami w tej sprawie, ale jeszcze jest czas aby Tomek zmienił decyzję i nie złamał jasnej obietnicy którą dał. Jeszcze jest czas żeby uniknąć kompromitującej go wyceny c/z=2, która 15.maja zwróci uwagę całego rynku i będzie wielki wstyd.

Na dywidendowy BB też nie liczysz? Moim zdaniem co najmniej coś takiego przeprowadzi. To gorszy wariant niż klasyczna dywidenda, ale niewiele gorszy więc też by pomógł.
Zresztą niedywidendowy BB powoli przestaje być możliwy, chyba że ....niedługo EuroV wezwie na całość.

BTW Jestem bardzo dumny z tego że wymyśliłem scenariusz z EuroV :P Moim zdaniem bardzo ciekawy i chyba całkiem prawdopodobny. Pieniądze fundusz ma (lub zaraz będzie miał po wyjściu z LifeBrain), obiekt inwestycji atrakcyjnie wyceniony (c/z=2). Więc czemu nie?

BTW2 wcześniej Tomek musi dokupić co najmniej 2.16% akcji PEM żeby EuroV był formalnie zależny od MCI Management sp. z o.o. ( i żeby nie musiał wzywać na 100% lecz tylko na 35.93% akcji). Ale to nie jest duża przeszkoda. Zwłaszcza że zgodę KNF na przekroczenie 50% w MCI TFI już ma.

BTW3 ciekawą wskazówką jest performance ATM. Wystarczyłoby przesunąć jeden mały suwak żeby kurs wynosił 11.5 a jednak się tego nie robi.

incoqnito
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8089
Rejestracja: 14 kwie 2011 17:26

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

Postautor: incoqnito » 09 kwie 2018 11:34

Obawiam się jednak, że nie będzie ani dywidendy ani dywidendowego bb. Po prostu nie znamy wszystkich możliwości prawnych bo i nie sposób ich znać...

Co do ATM nie rozumiem po co to trzymają na giełdzie (być może jakieś obligi maja konwenanty) bo przecież mogli wycisnąć i mieć 100%...

optymistyczny
Podporucznik
Posty: 14968
Rejestracja: 14 wrz 2006 20:32

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

Postautor: optymistyczny » 09 kwie 2018 12:31

W kontekscie polityki dywidendowej, bardzo cikawy obraz daje: https://www.money.pl/gospodarka/wiadomo ... 02478.html# + koniecznie(!) komentarze.

A ponewaz stada barankow od czasow "spolecznoscioego" 8) myslenia, obecnie porownuja wszytsko do "krypto-walut" i mialem okazje zetknac sie osobiscie (i toczyc dosc goraca dyskusje :P) z ich mlodym entuzjasta jakies 50% juz do odrobienia :P to ich stan umyslu mozna ocenic po:

pierwszym (badz trzech pierwszych) zdaniach jej definicjii: https://pl.wikipedia.org/wiki/Waluta

opisem jednej z nich, ktora akurat obserwuje: https://bithub.pl/kryptowaluty/lisk/

I jesli sie nic nie pojmuje, spiesze pocieszyc, ze to nie zwapnialosc zaawansowana i nierozumienie nowych technologii 8) - zajwisko pokoleniowe, stare jak swiat! Tym razem to cos bardzo znanego od czasow biblijnych: grupka darmozjadow wymysla sobie, ze bedzie sprzedawala jakies muszelki, a tymi muszelkami wyznawcy takiej Wiary, beda sie wyminaiac, slono placac za "nasza" partie ( "dostarczenie plynnosci 8) ) i regularna kontrole ich wymiany na dobra i uslugi.
Tysiace lat temu mieli chociaz ladne muszelki, ktore do czegos moga sie przydac, a i cieszyc oko. Po mileniach "rozwoju" maja cos, co za drobna oplata :P innni chetnie im usuna, sprzedajac inne programy, juz nie do zabawy w handel programami, ale do czyszczenia dysku! Z ulga! :P


A - ja nie walcze z rynkiem! Po prostu zastanawiam sie, czy "spolecznociowe" myslenie (i absurdy, przy ktorych cebulki tulipanow https://pl.wikipedia.org/wiki/Tulipomania wydaja sie byc czyms calkim sensownym) nie zmieni fundamentalnie podejscia do akcji, nim choc czesc z nich sie ocknie - by nie wydluzac ;)

młoddy
Podporucznik
Posty: 12599
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

Postautor: młoddy » 09 kwie 2018 13:15

nie znamy wszystkich możliwości prawnych
Dozwolone jest wszystko to co nie jest zabronione.
Cóż miałoby przeszkadzać w tym aby EuroV wezwał na 35.93% akcji MCI? Na przykład z ceną 11zł prawdopodobnie przytuliłby 20-25%. Poza Tomkiem pozostałoby kilkanaście procent akcji na razie potrzebnych aby MCI zostało na giełdzie i nie zerwało umów z obligatariuszami. Niedługo potem MCI Capital lub MCI Management mogłoby jeszcze trochę dokupić (nawet taniej w obliczu realnej groźby squeeze off). Wszak casus ATM ładnie pokazuje że na giełdzie (formalnie) można zostać z free floatem około 5%.

Co dalej ze śmiałkami którzy zdecydują się zostać w tych 5%??? Chyba nic dobrego. Przed bezdywidendziem ewentualnie się obronią, ale przed brakiem płynności i niskimi dywidendami to już niekoniecznie. Zresztą wystarczy spojrzeć na sytuację drobnych w ATM.....
I tak jest lepsza niż będzie nasza. Przecież prędzej lub później ATM pójdzie do inwestora za dobrą cenę rynkową i gdy on przekroczy 90% to będzie można się do tej transakcji przyłączyć. Zaś MCI Capital nigdzie nie pójdzie. Na wieki wieków zostanie własnością MCI Management sp. z o.o. Więc przekroczenie przez Tomka 90% będzie ostatnią szansą dla drobnych.

młoddy
Podporucznik
Posty: 12599
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Re: Trzy podstawowe scenariusze.

Postautor: młoddy » 09 kwie 2018 15:54

1.Bazowy. Tomek idzie po 80-90% akcji MCI. Na tym poprzestanie ponieważ musi lub chce zostawić spółkę na giełdzie. Cierpliwi drobni zbiorą plon obfity. Przejściowa niedbałość/nieudana dbałość Prezesa o dyskonto właściwie jest OK. Wszak nie ma obowiązku płacić dywidendy a tak się składa że Limited Partner bez dywidendy jest na giełdzie bardzo źle widziany i opportunity pojawia się automatycznie. Dopiero później chęć dokupienia.

2.Dziwny. Tomek na stałe pozostaje pod poziomem 66%. Niezależnie od tego co było pierwsze - czy opportunity czy chęć dokupienia, byłoby bardzo dziwne gdyby Tomek nie poszedł na duże zakupy przy wskaźnikach c/z=2, c/wk=0.4.

3.Paskudny. Tomek idzie na 100%. Nie od razu. Jeszcze przez dłuższy czas wyemitowane obligacje będą wymuszały pozostanie na giełdzie. Przyszłe serie być może nie będą miały tego kowenantu. Wtedy za 4-5 lat zostaniemy wyciśnięci bez happy endu. Być może Władca będzie miał gest i nie będzie bardzo brutalny.
Powyższe było moim myśleniem życzeniowym. Po krytycznej analizie uważam że zostanie zagrany czwarty scenariusz.

4.Tomek idzie na 95%. Zrobi to już w tym roku. Ma pieniądze, dyskonto 60% i NAV zaniżony efektem g-curve. Lepszych warunków może nigdy nie dostać.
My ostatecznie przegraliśmy tzn. praktycznie będziemy musieli oddać akcje po przekroczeniu 90%. Przymusu nie będzie, ale po co nam akcje których nie da się sprzedać i które mogą mieć bardzo niskie dywidendy. Tragedii nie będzie. Regulowana cena wykupu około 11zł. Ale nic przeciwko temu nie zdołamy zrobić.

vetus
Chorąży
Posty: 970
Rejestracja: 04 lis 2015 10:49

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

Postautor: vetus » 09 kwie 2018 16:01

ech
ile tych zapewnień już tu było
młoddy spamuje aż mu kurz z uszu leci :mrgreen:

młoddy
Podporucznik
Posty: 12599
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Tomek czysty jak łza.

Postautor: młoddy » 09 kwie 2018 16:13

Cała operacja z wejściem ponad 90% będzie teoretycznie w interesie wszystkich akcjonariuszy MCI. Oznacza duże zyski dla spółki, poprawi (trochę) kurs itd. Nie ma się do czego przyczepić. Zresztą żadnego obowiązkowego squeeze off Tomek nie zrobi. Nawet jakąś niedużą dywidendę wypłaci ostańcom. A jeśli ktoś wystąpi do Tomka z żądaniem odkupu (po tym jak minie 90%) to jego suwerenna decyzja.

Teraz niech mi ktoś napisze że Tomek nie jest Geniuszem. JEST!!!

młoddy
Podporucznik
Posty: 12599
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

Postautor: młoddy » 09 kwie 2018 16:16

ech
ile tych zapewnień już tu było
młoddy spamuje aż mu kurz z uszu leci :mrgreen:
Wydaje mi się że tym razem nie spamuję. Może ilość przeszła w jakość :P
Rozszyfrowałem przyszłość MCI. Mam kiepski pomyślunek więc zajęło mi to sporo czasu. Ale jaki piękny efekt końcowy! Wszystko logiczne, spójne i ... niedługo zostanie przeprowadzone.

vetus
Chorąży
Posty: 970
Rejestracja: 04 lis 2015 10:49

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

Postautor: vetus » 09 kwie 2018 16:22

To tak jak tutaj
https://www.bloomberg.com/quote/INDES:TI

już 20 inco widział :mrgreen:

incoqnito
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8089
Rejestracja: 14 kwie 2011 17:26

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

Postautor: incoqnito » 09 kwie 2018 16:29

To tak jak tutaj
https://www.bloomberg.com/quote/INDES:TI

już 20 inco widział :mrgreen:
Będzie, będzie 8)

incoqnito
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8089
Rejestracja: 14 kwie 2011 17:26

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

Postautor: incoqnito » 09 kwie 2018 17:42

ech
ile tych zapewnień już tu było
młoddy spamuje aż mu kurz z uszu leci :mrgreen:
Wydaje mi się że tym razem nie spamuję. Może ilość przeszła w jakość :P
Rozszyfrowałem przyszłość MCI. Mam kiepski pomyślunek więc zajęło mi to sporo czasu. Ale jaki piękny efekt końcowy! Wszystko logiczne, spójne i ... niedługo zostanie przeprowadzone.
A za tydzień rozszyfrujesz ponownie i wynik wyjdzie inny. A potem przyjdzie dzień wyników i webcastu i okaże się że Twoja enigma zawiodła.

Zresztą już sama zapowiedź webcastu pokaże Twóje błędne rozumowanie...

młoddy
Podporucznik
Posty: 12599
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

Postautor: młoddy » 09 kwie 2018 23:03

ech
ile tych zapewnień już tu było
młoddy spamuje aż mu kurz z uszu leci :mrgreen:
Wydaje mi się że tym razem nie spamuję. Może ilość przeszła w jakość :P
Rozszyfrowałem przyszłość MCI. Mam kiepski pomyślunek więc zajęło mi to sporo czasu. Ale jaki piękny efekt końcowy! Wszystko logiczne, spójne i ... niedługo zostanie przeprowadzone.
A za tydzień rozszyfrujesz ponownie i wynik wyjdzie inny. A potem przyjdzie dzień wyników i webcastu i okaże się że Twoja enigma zawiodła.

Zresztą już sama zapowiedź webcastu pokaże Twóje błędne rozumowanie...
Niestety tym razem mam rację, ponieważ to jest wariant mega korzystny dla Tomka więc będzie zagrany. Facet zaraz przejmie nasze akcje za 30-35% ich wartości (jeśli uwzględnić autentyczne zaniżenie NAV/S poprzez g-curve). I zrobi to czyściutko, w białych rękawiczkach.
-nie mógł płacić dywidend z powodu kowenantów obligacji więc nie możemy mieć pretensji że nie płacił; powód wygląda na autentyczny a zapewnił fatalny kurs Limited Partnera
-na dotychczasowym BB i przyszłym zakupie przez EuroV spółka zarabia więc jest to korzystne dla długoterminowych akcjonariuszy
-nie zrobi przymusowego wyciskania, możesz zostać; zero pretensji że siłowo przejął
a patrząc na sytuację drobnych w ATM nie odważysz się zostać

Mucha nie siada. Nie ma się do czego przyczepić. Masz prawo źle sobie o nim pomyśleć, ale to będzie tylko Twoja subiektywna opinia. Generalnie możemy mu skoczyć. To jako całość jest majstersztykiem.

Jeśli za pół roku Tomek nie będzie miał tutaj ponad 90% akcji to zaszczekam.

incoqnito
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8089
Rejestracja: 14 kwie 2011 17:26

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

Postautor: incoqnito » 10 kwie 2018 06:23

Brak webcastu będzie jakimś wyznacznikiem że możesz mieć rację. Nurtuje mnie pytanie dlaczego przełożono datę publikacji wyników. Przecież jakieś tam wezwanko można było zrobić od marca do maja (a wyniki roczne mogli raportować przecież wcześniej np na początku marca albo i w lutymi i mieć więcej czasu do maja) Po co co czekać na wzrost NAVu???

Po za tym co do ATM to jest jak jest. Ale MCI kupiło to coś by na tym zarabiać. Jeśli faktycznie wyniki będą coraz lepsze nie wierzę, ze kurs pozostanie na obecnym poziomie. Sam pisałeś że czym mniejszy free flot tym trendy mocniejsze czyli co dotyczy to Indesu a polskich spółek już nie? A perspektywy ATM wyglądają znakomicie: https://www.magazynit.pl/cloud-computin ... uting.html A rynek ma potencjał bo niewielu jeszcze korzysta: https://stooq.pl/n/?f=1228483&c=0&p=4+22 Doganiamy świat w e-commerce dogonimy świat i w chmurze https://www.computerworld.pl/news/Kolej ... 09939.html
Nie chce mi się wierzyć, ze gdy przychody zwiększą się o 100%, zysko np o 150% to kurs pozostanie ATM pozostanie na obecnym poziomie ( jeśli nadal będzie na bananie)

Z drugiej strony niech ma i 90% może wtedy zacznie płacić te 2% dywidendy przy rosnącym NAV w sumie mi to wystarczy ( bo przy 50mln akcji i NAV= 30zł dywidenda wyniesie 60gr już w 2020r a może nawet w 2019r. A z każdym kolejny rokiem te 2% to będzie coraz większa kwota dywidendy do wypłaty przy rosnącym NAV).
Zobaczymy...

incoqnito
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8089
Rejestracja: 14 kwie 2011 17:26

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

Postautor: incoqnito » 10 kwie 2018 13:14

Z FB Czechowicza:
http://next.gazeta.pl/next/7,163090,232 ... torow.html

Szkoda, że zablokował komentarze. Zapytałbym o akcjonariuszy!


Wróć do „Akcje”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: incoqnito, NiKtoś i 204 gości