MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

wszystko na temat spółek publicznych
bździągwa
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8017
Rejestracja: 14 kwie 2005 17:28

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

Postautor: bździągwa » 13 cze 2018 11:09

Tyle, ze Ci co zbieraja teraz po 9.7 tez oddadza w wezwaniu. To wciaz lepiej niz na lokacie bankowej, wiec za wieksza kwote sie oplaca.
Ale są koszty obrotu. Teraz tylko prowizja, przy wyjściu prowizja i świadectwo depozytowe. Gdzie miejsce na zarobek? Tym bardziej że większość dzisiaj kupujących zapłaciła odrobinę więcej niż 9.70. Dzisiejsi nabywcy spekulują pod zmianę ceny wezwania lub pod dalsze (prawdopodobnie) droższe etapy skupu.
Jezeli jest pobierana prowizja przy wezwaniu (a z reguly nie ma) to rzeczywiscie 9.70 szkoda zachodu. Dla mnie prog wejscia to 9.60. Wtedy w wezwaniu oddaje, a jak bedzie podwyzszenie to extra bonus :). Dodam, ze mieszkam rzut beretem od podmiotu posredniczacego w wezwaniu :).

REKLAMA


młoddy
Podporucznik
Posty: 12571
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

Postautor: młoddy » 13 cze 2018 11:19

Tyle, ze Ci co zbieraja teraz po 9.7 tez oddadza w wezwaniu. To wciaz lepiej niz na lokacie bankowej, wiec za wieksza kwote sie oplaca.
Ale są koszty obrotu. Teraz tylko prowizja, przy wyjściu prowizja i świadectwo depozytowe. Gdzie miejsce na zarobek? Tym bardziej że większość dzisiaj kupujących zapłaciła odrobinę więcej niż 9.70. Dzisiejsi nabywcy spekulują pod zmianę ceny wezwania lub pod dalsze (prawdopodobnie) droższe etapy skupu.
Albo już kupuje chudy dowódca...
Możliwe, ale to byłoby nielegalne więc zakładam że tak nie jest.
Podobnie, nie sposób wykluczyć że Tomek specjalnie dbał o niski kurs MCI aby się wzbogacić na tanim przejmowaniu spółki (jak znam życie to wielu ludzi tak myśli) ale to byłoby nielegalne więc zakładam że "tylko" nieudolnie dbał o wysoki kurs i niespodziewanie, wbrew intencjom dostał opportunity taniego skupu (uważam że to całkiem możliwy wariant).

W ogóle to Forum i moje wcześniejsze przekonania oraz ich późniejsza weryfikacja nauczyły mnie że nic nie wiem, a przewidzenie czegokolwiek .....
Dzisiaj łatwiej mi to przyznać ponieważ właśnie odniosłem sukcesik prognostyczny trafnie zapowiadając atak na próg 66%.

BTW Twój (właściwie Białoczerwonego) najnowszy scenariusz mnie nie przekonuje. Ale jest możliwy! Wytłumacz mi tylko dlaczego Tomek miałby poprzestać na 80%? Przecież samymi BB, bez angażowania własnych pieniędzy mógłby jechać wyżej po osiągnięciu tego poziomu.

Maq
Sierżant sztabowy
Posty: 134
Rejestracja: 20 wrz 2015 09:59

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

Postautor: Maq » 13 cze 2018 12:07

Czechowicz już od dłuższego czasu jest świadomy że stracił twarz, teraz poszedł na całość, bo wie że już wizerunku nie odbuduje, ale przynajmniej może wycisnąć drobnych akcjonariuszy i coś na tym zarobić.
Teraz zostaną mu tylko transakcje za granicą, bo u nas jest już spalony, giełdowi gracze zrażeni do folwarku Czechowicza (także wyjścia w ramach IPO w PL wykluczone), a i ze sprzedażą certyfaktów inwestycyjnych PEMu też będzie spory problem.
Pytanie czy mu się uda jeszcze znaleźć frajerów na obligacje, ale tutaj też nie byłbym tego taki pewny, po akcji z GetBack, ludzie zaczeli podchodzić do nich nieufnie, a jak usłyszą co spotkało drobnych akcjonariuszy MCI...

incoqnito
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8056
Rejestracja: 14 kwie 2011 17:26

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

Postautor: incoqnito » 13 cze 2018 12:14

Chociażby z tego powodu, że będzie musiał z czegoś spłacić zobowiązania zaciągniete na to wezwanie, więc uważam że dywidenda w 2019 jak najbardziej prawdopodobna.

btw pisałem o 80-85% ściślej mówiąc.

młoddy
Podporucznik
Posty: 12571
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

Postautor: młoddy » 13 cze 2018 12:56

Chociażby z tego powodu, że będzie musiał z czegoś spłacić zobowiązania zaciągniete na to wezwanie
Załóżmy że w tym wezwaniu przytuli 4.5mln akcji. Koszt 44.1 mln złotych. Załóżmy że następnie zrobi BB na 4.9mln akcji. Koszt zerowy. Będzie miał 38.4mln akcji z 48.0mln jakie pozostaną po umorzeniu BB. To już jest 80%. Przy dodatkowym długu 44.1mln, który może spłacić za wiele lat, a na razie będzie go tylko obsługiwał. Niecałe trzy miliony odsetek rocznie. Może to dźwignąć w oparciu o samą dywidendę z PEMu plus pensyjki za prezesowanie tam i tu.
Zaś jazdę powyżej 80% może robić wyłącznie za pieniądze MCI Capital (ewentualnie jest wciąż EuroV w odwodzie).

Ergo ja tu widzę multimilionera który jest zdeterminowany żeby nas stąd tanio wypchnąć i na tym zarobić. Zaś dywidend wcale nie widzę tzn. za kilka lat będą ale już przy zupełnie innym składzie akcjonariatu z Czechowiczem około 95% lub wręcz 100%.

Inna sprawa że podczas wspinaczki na 80% i 90% kurs powinien rosnąć nawet bez dywidend. Dlatego jestem dosyć optymistycznie nastawiony że uda się towar sprzedać po 12-14, ale wyżej może nigdy nie być.

filozof rynku
Podporucznik
Posty: 11541
Rejestracja: 24 lut 2011 09:23

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

Postautor: filozof rynku » 13 cze 2018 13:05

można spekulować co będzie, ale warto prześledzić też co było...w innych spółkach w podobnej sytuacji?
właśnie minął rok, od wezwania na wszystkie akcje jwc, józek chciał wszsytkie kupić po 4,7, potem po 5,2...kupił chyba połowę, a obecna cena?
ech wstyd, dziś to 4 zeta :roll:
https://www.bankier.pl/inwestowanie/pro ... l=JWCONSTR
ps>przypomnę, że z 10 lat temu tenże hojny gość, łaskawie sprzedał swoje akcje w ipo po 71 zeta :shock:
tak się robi interesy na bananie!
https://www.bankier.pl/inwestowanie/pro ... l=JWCONSTR

młoddy
Podporucznik
Posty: 12571
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

Postautor: młoddy » 13 cze 2018 13:10

Lub jeszcze lepiej. W wezwaniu tylko 1.1 mln akcji i cały wzrost zadłużenia ograniczy się do raptem 10 baniek. Reszta via cash MCI Capital. Tak też da się dojść do ponad 90%. W dodatku stopniowo, bez silnego podnoszenia kursu.

lukas85
Sierżant
Posty: 63
Rejestracja: 14 gru 2016 12:06

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

Postautor: lukas85 » 13 cze 2018 13:42

Mnie też zastanawia skąd taki optymizm i wieszczenie kursów na poziomie 0,7 NAV. Zgadzam się, że pewnie wzrośnie jeszcze trochę cena wezwania, ale zdziwiłbym się gdyby powyżej 11 PLN. Do tego za chwilę przegłosowany BB do ceny 11 PLN czyli do tej kwoty wg mnie spokojnie może dojść do 7x-8x%. I dlaczego nie wtedy ponowne "męczenie" kursu i co jakiś czas BB po 10-11 PLN? Może jakaś globalna bessa by pomogła.

A po co nagła dywidenda? Jest super życie, Ferrari itp itd to po co już teraz te kilkadziesiąt mln z dywidendy MCI, jak można poczekać X lat, kiedy kolejni drobni zwątpią i będą stopniowo oddawać kolejne %. Co to dla niego za różnica czy za rok czy za 5-10 lat będzie miał (prawie) całość przejętą za np połowę wartości? Z obsługą długu sobie na pewno poradzi - do zgarnięcia przez wyciśnięcie drobnych jest znacznie więcej niż ew odsetki. Może poczekać parę lat, aby stać się oficjalnie miliarderem.

Jak dla mnie taki scenariusz jest tak samo, jeżeli nie bardziej, możliwy, jak to że nagle magicznie poprawi przejrzystość działań i zacznie płacić dywidendę np od przyszłego roku. Niewiele wskazuje dlaczego miałoby się nagle wszystko zmienić. Dla mnie mniejsza o to ile mu uda się zebrać i na ilu dokładnie skończy się skup (widzę to bliżej 11 PLN niż np 15). I tak jest powyżej mojej ceny kupna, ale gdyby patrzeć na horyzont czasowy to szału nie ma. Jednak to co się dzieje w Spółce w ostatnich latach i obecne działania nie wskazują dla mnie na scenariusz "już za rogiem będzie tylko lepiej". Dla mnie to raczej komunikat: "Dziękuję za zaufanie, ale nie zamierzam się dzielić z nikim innym rozwojem Spółki". Życzę mniejszościowym, abym się mylił...

incoqnito
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8056
Rejestracja: 14 kwie 2011 17:26

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

Postautor: incoqnito » 13 cze 2018 14:16

Wersja męczenia kursem drobnych i przewlekania tego w czasie jest jak najbardziej możliwa pod warunkiem, że zbierze kilkamln akcji. Ja obstawiam góra 2mln sztuk i dlatego wydaje mi się mało prawdopodobne męczenie w celu przejęcia spółki. Za dużo mu zabraknie.

dingdong887
Młodszy chorąży
Posty: 655
Rejestracja: 13 lip 2017 17:12

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

Postautor: dingdong887 » 13 cze 2018 14:46

MCI Management wzywa do sprzedaży 19 mln akcji Po wtorkowej sesji indeks WIG odnotował niewielką zwyżkę, jednak została ona główne wykonana segmentem największych spółek, indeks mWIG40 odnotował kolejną zniżkę z rzędu, sWIG80 pozostał z raczej symbolicznym wzrostem o 0,1%. Mocne zwroty mają miejsce na wspominanej ostatnio spółce CDPROJEKT. Prezentacja zwiastuna najnowszej produkcji Cyberpunk 2077, mimo ciepłego przyjęcia przez obserwatorów, została gorzej odebrana przez inwestorów z racji dalszego braku chociażby przybliżonego terminu premiery gry. Ale też wczorajsze pełniejsze pokazy ze wskazaniem większych detali w zakresie samej motoryki gry, fabuły, opisu postaci, itp., zdają się potwierdzać wysoki stopień zaawansowanie prac, niewykluczone że zmierzających do końca, co z kolei zostało dość dobrze odebrane przez rynek kapitałowy. https://przekrojfinansowy.pl/mci-manage ... mln-akcji/

Jerubaaal
Starszy sierżant sztabowy
Posty: 266
Rejestracja: 25 maja 2018 15:58

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

Postautor: Jerubaaal » 13 cze 2018 15:11

Nie znam sytuacji Tomka i tego jak sobie żyje. Ale koleś ma zamrożony majątek na setki mln zł. Nie korzysta z niego i, jak tu się pisze, jeszcze długie lata korzystał nie będzie. Co więcej ma się dalej zadłużać. A latka lecą.

optymistyczny
Podporucznik
Posty: 14968
Rejestracja: 14 wrz 2006 20:32

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

Postautor: optymistyczny » 13 cze 2018 15:20

Maq napisal:
Czechowicz już od dłuższego czasu jest świadomy że stracił twarz, teraz poszedł na całość, bo wie że już wizerunku nie odbuduje, ale przynajmniej może wycisnąć drobnych akcjonariuszy i coś na tym zarobić.
Teraz zostaną mu tylko transakcje za granicą, bo u nas jest już spalony, giełdowi gracze zrażeni do folwarku Czechowicza (także wyjścia w ramach IPO w PL wykluczone), a i ze sprzedażą certyfaktów inwestycyjnych PEMu też będzie spory problem.
[...] a jak usłyszą co spotkało drobnych akcjonariuszy MCI...
Nie mam teraz "mocy" komentowac i odnosic sie do tych wszystkich stron pelnych zyczeniowych wyobrazen, ale staje sie to, co miesiace temu opisywalem w dosc dlugiej analizie konkludujac, ze nie ma wyboru po przegieciu we wlasnych "kiwkach".

I prosze zwrocic uwage, ze nie wypominam tych wszystkich setek stron przeroznych wyobrazen, kiedy to wciaz pytalem o za - sta - wy... Wisialy jak topor, wisialy, juz czytalem jakies glupoty, ze to nie dotyczy itd. itp. - i spadaja na glowy tych, ktorzy zaufali komus :idea: gdy byli przekonywani przez lata o wieloletniej inwestycji, "IV Filarze emetrytalnym" itp., a kiedy tu bylo jedno pytanie: po ile "topor spadnie" i czy po mozliwym minimum. Jest minimum! Prosze tlumaczyc dalej, ze to fair itd jak niektorzy na setkach stron wczesniej. "Po ludzku": ludzic i zwodzic dalej po zmaterializowaniu sie "topora", o ktorym wciaz przypominalem. Tylko bez agresji "ad personam": tu jest - jak od dawna pisze - gra T.Cz. przeciw calej reszcie.. Niestety!

;)

incoqnito
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8056
Rejestracja: 14 kwie 2011 17:26

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

Postautor: incoqnito » 13 cze 2018 15:47

A jeśli po zakończonym wezwaniu bb okaże się dywidendowym???

młoddy
Podporucznik
Posty: 12571
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

Postautor: młoddy » 13 cze 2018 15:53

Prosze tlumaczyc dalej, ze to fair itd.
Zlituj się nad prawdą, kłamczuchu.
Przecież właśnie Ty zawsze byłeś największym obrońcą Czechowicza. Nawet G1 uważałeś za fair, wbrew oczywistym faktom upierałeś się że niby wcale nie obiecywał dywidend itd.
Najpóźniej ze wszystkich zorientowałeś się co on pogrywa i teraz wydaje Ci się że jesteś spełnionym prorokiem.

młoddy
Podporucznik
Posty: 12571
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

Postautor: młoddy » 13 cze 2018 15:58

A jeśli po zakończonym wezwaniu bb okaże się dywidendowym???
Ty wymyślasz rozmaite pozytywne scenariusze. OK. Wcale ich nie wykluczam. Ale prawdę mówiąc wszystko wskazuje na to że grany jest fatalny scenariusz.

Gdy rozpuścisz mocniej wodze fantazji to nawet możesz sobie wyobrazić że zaraz jakiś gruby miś zrobi kotrwezwanie na wszystkie akcje po 12zł, zgarnie ponad 20% akcji, wstawi swojego człowieka do RN i dopilnuje Tomaszka żeby to normalnie prowadził. Pomarzyć zawsze można a będzie tak jak będzie. Oddasz towar poniżej połowy wartości bo nie będziesz miał innego wyjścia.


Wróć do „Akcje”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 195 gości