MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

wszystko na temat spółek publicznych
optymistyczny
Podporucznik
Posty: 14968
Rejestracja: 14 wrz 2006 20:32

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

Postautor: optymistyczny » 14 kwie 2018 15:19


I znacznie gorsza sytuacja - gdyby prosta obserwacja: http://biznes.onet.pl/gielda/wiadomosci ... rdza/cs52q okazala sie trafna?



P.S. Przepraszam, jesli kogos jednak wystraszylem - odklejenie od rzeczywistosci, to przy pieniadzach, bardzo niebezpieczna sprawa! ;)
Ty tak na poważnie z tym Onetem??? To i napiszę nadchodzi kryzys... :lol: Naprawdę z Tobą jest coraz gorzej... Zawsze się znajdzie jakiś tam procent tych którzy przewidują wzrosty, spadki, krachy itd, itd... Ktoś tam trafi, ilu z nich ma powtarzalność w prognozach??? To czemu ten miliarder nie zastawia wszystkiego nie bierze kredytów i po cichu nie gra na krótko prawie na wszystkim tylko jak jakiś *** chwali się tym na lewo i prawo...

Rozumiem, ze jak Onet napisze że będzie mega hossa też będziesz to cytował jako medium godne zaufania ?
to kolejna manipulacja :!: - onet (synonim ignoranctwa i "opcji niemieckiej" przy okazji) nie ma tu nic do do rzeczy! Wazne CO pisze! I prosze uwaznie czytac! Nie twierdze, ze swiadoma manipulacja, bo zyczeniowe myslenie wymknelo sie tu zupelnie spod kontroli!

REKLAMA


młoddy
Podporucznik
Posty: 12571
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

Postautor: młoddy » 14 kwie 2018 16:01

Nie ciskaj się. Nie kłam. Odpowiadaj na pytania gdy Cię Incoqnito grzecznie pyta.

BTW nawet jeśli założysz że idzie kryzys z dużą bessą (to zawsze jest jeden z możliwych wariantów przyszłości) to na próżno szukać w tym przyczyny słabości kursu MCI.
Większość spółek z sWIG80 jest dużo bardziej narażona na bankructwo niż MCI. Chyba nawet wszystkie są pod tym względem ryzykowniejsze ponieważ nasz model biznesowy akurat wyjątkowo mało podatny na bankrutowanie. Przeciętna wycena sWIG80 to c/z=14. U nas siedem razy taniej.

optymistyczny
Podporucznik
Posty: 14968
Rejestracja: 14 wrz 2006 20:32

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

Postautor: optymistyczny » 14 kwie 2018 16:13

W osobnym poscie, bom "zmachany" to sobie odpoczne klepiac :lol:
-> raz, ze Pan i Wladca tutaj zachowuje sie jak ...nieprzewidywalna osoba. Straszaca. A nie ma nic gorszego dla rynku niz - uwaga, przedszkole! - n i e p e w n o s c.

KNF (i mozna przyjac, ze opcja polityczna, ktora jeszcze dlugo bedzie u wladzy) jest przeciw FIZ-om, jakie tu pobudowano. Juz "podlklada im nogi"! To ten pierwszy link "Filozofa rynku", do ktorego sie odnosze w ostatnich 2 postach. Drugi "jego" link mowi o prostym wskazniku i nobliscie ( to akurat ma tylko takie znacznie, ze nie *** i nie mozna zignorowac) - wazny jednak jest wskaznik i jakis tam autorytet tego pana. Sam zas wskaznik mowi - dotad zawsze konczylo sie zle takie wskazanie. Tyle i tylko tyle.

A teraz: chodzi o Pem- prawda? :lol: Nie MCI? :lol:

To ile bedzie NAV jak setki milionow zlotych poprosza w miesiac o wymiane tych Certyfikatow FIZ-ow na gotowke? :idea:

Oczywiscie, ze PEM im wymieni - tak, to PEM :!:

Naprawde, bez najmniejszej zlosliwosci, bo naprawde mam wrazenie, ze ten atak na mnie - to tylko ze...strachu - co uswiadomilem (i wcale mnie nie cieszy!)

Tylko, skoro jest agresja po tylu latach ignorowania ryzyka (i szukania wszedzie, tylko nie tam, gdzie szuka zimny, rasowy gracz/inwestor! Czyli wycenach, po ile to "pod przymusem"(!) sprzedaliby- wycenach! ) to PO ILE posprzedajae on (PEM!) "zabawki" MCI? ja sie od lat pytam o wartosc tego "worka" GDYBY trzeba bylo go (danego miesiaca) sprzedac!

Mamy wiec teraz i "pana i wladce" (nie chce uzywac duzych liter) wbudowujacego immannentna n i e p e w n o s c w ten papier oraz otoczenie, ktore (przynajmniej moze!) straszyc - a te 2 czynniki maja "wilkie oczy"!

Ile byscie zadali dyskonta (retoryczne!) za takie 2 strachy? "Chlopska" metoda - po pol? ...

No bez jaj, ale jak zacznie sie "run na bank"...no wytlumaczcie to czytajacym chociaz - z czego bedzie PEM ( tak PEM!) wyplacal pieniadze tym, ktorym to jesli nie wyplaci, poleca oni do sadow z widomymi wnioskami. Nie czasem aktywa MCI bedzie wyprzedawal? Przeciez rozroznilem "stare" MCI ( ktore zgrubsza moglo 'zamknac sie w sobie i przeczekac zawieruche') i nowe - gdzie (w uproszczeniu) to ten PEM bedzie za nie decydowal. (tu wiadomo, ze decyzyjnosc jest w rekach tej samej osoby - ale wazne, ze juz nie mozna "przeczekac"!)

I ja mowie tylko o "przyczynach dyskonta" :idea: a nie ze bedzie zwala/bessa; nie, ze "run na bank"; nie, ze KNF spoowoduje rozmonotowanie tych FIZ-ow (albo znaczne uszczuplenie dochodow, czy wrecz nieoplacalnosc); nie ze T.Cz. odwali kolejny numer ( a moze i postara sie przegiac i tak, ze obecne wladze "wema go pod lupe") -> to sa cholernie powazne czynniki ryzyka i krecac sie tu codziennie w kolko z zamknietymi na nie oczami, no przeciez nikt nie zmieni rzeczywostosci!

P.S. Martwie sie powtarzanym pytaniem o posiadanie.
Martwie, bowiem sugeruje, ze mam klamac i to "celem osiagniecia korzysci majatkowej" :oops: . Etycznie tego nie akceptuje to raz, a dwa: nikt mi nie zlozyl propozycji korzysci majatkowej za oklamywanie ludzi - to taki racjonalny argument, z ktorego NIE wynika, ze gdyby zlozyl bylbym sprzedajna "swinia". Prosze jednak nie sugerowac, ze generujacy 95% postow na tym watku w swoich wpisach kieruja sie proba oszukania pozostalych. Przepraszam - nie zarzucam :idea: - ale prosze sie zastanowic, jaki jest odbior "milczacych", kiedy na ujawnienie rzyzyka jest atak odbierany przez nich jako: "oszukujesz z nami, czy nie?!!".
I to przez tych, ktorzy ponoc szukaja prawdziwych przyczyn "dyskonta" - czyli niby prawdy! A tu sie okazuje, ze jak niewygodna to... atak, manipulacje, dyskredytowanie, zagluszanie...
No, ale 10 kolejnych stron o czyms innym na pewno 8) przekona, ze wszystko wyzej i wczesniej tego renegata :lol: to... no przynajmniej nieprawda. A jedyna prawda jest w spamie na kolejnych stronach, ignorujacym, badz wysmiewajacym to, co inni mysla , ale nie mowia - na pewno znow zadziala! 8)

EDIT: o - drazy i drugi sprawe, czy mam klamac celem oszukania innych na pieniadze, czy nie - no.... nie rob histroniku wszytkiego tak OSTENTACYJNIE! Udawaj chociaz, ze nie pomijasz, ze ... no ze nie jest tak, iz panna wprawdzie piekna i bogata i z tytulem do tronu, ale i garbata i bogactwo dawno pozastawiane, a i urodzilo sie 2 innych pretendentow z pirwszenstwem . Ludzie - nie klamcie tylko dlatego, ze liczycie na kaske! Czytajacy zwyczjnie NIE SA tacy glupi, jak sobie wyobrazacie! Macie dowod zreszta w postaci portfelikow - i wychodzi to, jak w ruskim powiedzeniu o niewiescie z rublem w jego tresci :twisted: :lol:

młoddy
Podporucznik
Posty: 12571
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

Postautor: młoddy » 14 kwie 2018 16:46

ale jak zacznie sie "run na bank"...no wytlumaczcie to czytajacym chociaz - z czego bedzie PEM ( tak PEM!) wyplacal pieniadze tym, ktorym to jesli nie wyplaci, poleca oni do sadow z widomymi wnioskami.
Dostojny Weteran jest tak głupi i pozbawiony elementarnej wiedzy o MCI i PEM że właściwie nie da się z nim gadać. On naprawdę nie wie że podczas "run na bank" nic się nie stanie ponieważ nabywcy certyfikatów nie mają prawa do nieograniczonego ich wykupu. Zgłaszają swoje potrzeby, ale jeśli chętnych do umorzenia jest ponad 10% rocznie to PEM ma prawo do stosownej redukcji tych zleceń. Już tak robił! Przecież "wspaniałe" wyniki TechV odstraszają wszystkich od tego tematu i umorzenia już były redukowane.

On tego nie wie i dlatego mu się wydaje że odkrył czynnik ryzyka ;-)))))
A my z Inco niby staramy się oszukać czytających. Łoooo Matko Boska!

incoqnito
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8056
Rejestracja: 14 kwie 2011 17:26

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

Postautor: incoqnito » 14 kwie 2018 17:08

@Weteranie

Polecam. Rejestracja za darmo, przeczytaj całą analizę.
Zdecydowaną większość majątku MCI stanowią certyfikaty inwestycyjne wyżej omawianych
funduszy. MCI nie notuje przychodów ze sprzedaży w klasycznym tego słowa znaczeniu.
„Przychodami” spółki są aktualizacja wartości udziałów (w spółkach zależnych, które posiadają
certyfikaty inwestycyjne) lub wynik na certyfikatach inwestycyjnych (jeżeli MCI posiada
certyfikaty bezpośrednio). Tak czy owak, przychody MCI (a zatem również zyski) zależą od
wycen certyfikatów inwestycyjnych, a te z kolei mają związek z wyceną spółek portfelowych.
Spółki portfelowe wyceniane są na kilka sposobów: poprzez kurs akcji (jeżeli spółka notowana
jest na giełdzie), poprzez porównanie do spółek notowanych na giełdzie, czy cen ostatnich
transakcji. Sam fakt, że część spółek wycenianych jest poprzez kurs giełdowy, powoduje dużą
zmienność w wynikach funduszu w poszczególnych kwartałach.
Dodatkowo na wynik w danym okresie istotny wpływ może mieć wyjście z danej inwestycji
funduszu.
Dlatego oprócz spojrzenia krótkoterminowego ważny jest również trend długoterminowy,
a także spojrzenie czy funduszowi historycznie udaje się realizować zyskowne transakcje.
Biorąc pod uwagę niezmienność głównego zarządzającego (Tomasz Czechowicz) może to być
pewną wskazówką co do oczekiwań na przyszłość.

Jeszcze jedna uwaga. MCI posiada większość certyfikatów MCI.PV, a ten z kolei wywiera wpływ
na zarządzanie niektórymi spółkami portfelowymi. W klasycznej sytuacji MCI powinno tworzyć
grupę kapitałową i konsolidować wyniki tych spółek, jednak ze względu na fakt działalności
zbliżonej do funduszu inwestycyjnego MCI traktuje swoje inwestycje jako lokaty kapitałowe
i w swoim wyniku uwzględnia zmiany wartości (wycen) spółek, a nie wypracowane przez
te spółki zyski
I tu fragment:
Tak wysoki udział kapitałów powoduje, że wskaźnik zadłużenia znajduje się na bardzo niskim,
komfortowym z punktu widzenia obligatariuszy poziomie 0,22.

Nawet gdybyśmy mocno konserwatywnie postanowili skorygować kapitały własne
do poziomu wartości rynkowej spółki (470 mln zł), to nadal istotnie przekraczałyby zadłużenie
spółki, zatem również nie byłoby obaw odnośnie poziomu zadłużenia.

Na poziom zadłużenia spółki z punktu widzenia akcjonariuszy można spojrzeć jeszcze
w następujący sposób. Przypadająca na MCI Capital wartość trzech spółek giełdowych,
wchodzących w skład portfela subfunduszu MCI.EuroVentures, na 30 czerwca 2017 r. wynosiła
ponad 440 mln zł (Indeks 174 mln zł, ABC Data 141 mln zł, ATM 128 mln zł) i było to znacznie
więcej niż całkowite zadłużenie spółki.

Patrząc na powyższe, wydaje się, że sytuacja spółki z punktu widzenia obligatariuszy jest
co najmniej dobra. Warto jednak pamiętać, że obecnie fundusz MCI.PrivateVentures realizuje
program emisji obligacji do wartości 200 mln zł. Również MCI Capital złożyło wniosek
o zatwierdzenie prospektu emisyjnego dotyczącego emisji obligacji do wartości 150 mln zł.
Zatem nie jest wykluczone, że wskaźniki zadłużenia w najbliższej przyszłości nieco się
pogorszą
Naprawdę polecam. Zresztą jak widać obligacje schodzą a więc jednak rynek nie myśli tak ja tu próbujesz nas przekonać że myśli...

Wycena akcji to co innego i wcale ani core biznes ani potencjalny kryzys nie powodują aż takiego dyskonta.
https://obligacje.pl/pl/a/analiza-mci-capital

Wrzucę też link do tego PDF z analizą może można go otworzyć bez rejestracji:

Edit/ ten link z do PDF nie działa bo u mnie na pulpicie go zapisało, więc go kasuję. 8)

incoqnito
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8056
Rejestracja: 14 kwie 2011 17:26

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

Postautor: incoqnito » 14 kwie 2018 17:48

Czyli weteranie nie masz akcji...
Dziwne więc po co w ogóle zaglądasz na forum. Czekaj na kryzys w TV powiedzą, że nie będzie niczego a wtedy ładuj na maxa.
Polecam poczytać wątki innych spółek jak są "bardzo merytoryczne" jak "obiektywne".
U nas przynajmniej wytka się błędy Tomkowi za co kilka osób podejrzewało skasowanie kilku ksiąg, chwali się core biznes ale i nie brakuje pod jego adresem uwag krytycznych...

Tupetu Ci nie brakuje, gdy młoddy ja i grab i inni pisali o wydzieleniu PEM, o G1, o publicznych obietnicach dywidendy i o innych sprawach Ty przekonywałeś że swg80 słabowaty, że Nasdaq nadmuchany. Potem gdy przyszedł czas i swig80 odżył, Nasdaq nadmuchali jeszcze bardziej okazało się że król jest nagi a MCI wycenione jeszcze gorzej niż było. Teraz znowu powtarzasz to samo, aż w końcu trafisz bo prędzej czy później każdy kto przepowiada bessę trafi...
Ty jednak masz problem ze sobą człowieku...


Ludzie kłamią z różnych powodów nie tylko finansowych. Często kłamią bo nie umieją przyznać się do błędu 8)


A masz jeszcze z tego PDFa
Ze względu na specyfikę spółki, wskaźnik zadłużenia wydaje się najważniejszym
ze wskaźników, które należy obserwować. MCI Capital inwestuje środki w certyfikaty
inwestycyjne funduszy. W razie potrzeby, podobnie jak inwestor indywidualny, może zgłosić
certyfikaty do wcześniejszego wykupu i w ten sposób pozyskać gotówkę, którą następnie
można na przykład wykorzystać na spłatę zobowiązań finansowych. Fakt, że fundusze, w które
inwestuje MCI, mają typowo kilkuletni horyzont inwestycyjny (jeżeli chodzi o spółki) i mają
charakter funduszy zamkniętych (FIZ) powoduje, że dostęp do gotówki nie jest
natychmiastowy. W tego typu funduszach wpłaty/wypłaty odbywają się z reguły na określony
moment (np. koniec kwartału) i w regulaminach funduszy są ograniczenia dotyczące
maksymalnej ilości środków (jako proc. aktywów funduszu), które w danym roku fundusz
może zwrócić inwestorom.
Podręcznikowo wskaźnik bieżącej płynności na poziomie mniejszym od 1 (w tym przypadku
0,65) nie nastraja optymizmem. Jednak w przypadku MCI zobowiązania krótkoterminowe
to w zdecydowanej części (94 ze 106 mln zł) zadłużenie z tytułu obligacji. Można zakładać,
że zadłużenie to będzie rolowane, jeżeli nie, to warto pamiętać, że spółka właśnie proceduje
w KNF prospekt dotyczący publicznych emisji obligacji.

optymistyczny
Podporucznik
Posty: 14968
Rejestracja: 14 wrz 2006 20:32

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

Postautor: optymistyczny » 14 kwie 2018 18:00

On naprawdę nie wie że podczas "run na bank" nic się nie stanie ponieważ nabywcy certyfikatów nie mają prawa do nieograniczonego ich wykupu. Zgłaszają swoje potrzeby, ale jeśli chętnych do umorzenia jest ponad 10% rocznie to PEM ma prawo do stosownej redukcji tych zleceń. Już tak robił! Przecież "wspaniałe" wyniki TechV odstraszają wszystkich od tego tematu i umorzenia już były redukowane.
jesli to prawda (a mysle, ze jest - przypomnialem sobie zreszta rozne ogranicznia; zreszta, zabezpiecznie sie to wrecz "fiol" T.Cz. od 2003) to (wraz ze znanym mi malym zadluzeniem - jakies 20 cos % <acz nie pamietam jak to jest na poziomie FIZ-ow> ) to faktycznie mozna przyjac, ze odpada ryzyko bankructwa. Jednak to tylko jedno z ryzyk i jak to bedzie wygladac medialnie, kiedy ustawi sie kolejka posiadaczy, ktora bedzie "miec" kilka lat.

Niemniej - jesli tak jest - przepraszam czytajacych za nadmierne straszenie! :oops: Wciaz jednak i tu jest pytanie, jak fatalnie bedzie odbierana niemoznosc wyplacenia pieniedzy i jak bedzie wplywac to na wyniki.

Odpada wiec jeden czynnik ryzyka. Pozstaje (z glowy!) utrata zaufania do poczynan (o slowach juz nie mowiac) T.Cz.; obawa przed mocncna przecena aktywow, kiedy technologiczna hossa wreszcie sie skonczy; zdjecie z WGPW przy wiekszej besssie - i to juz daje spokojnie 50%, a sa pewno inne. I prosze nie argumentowac, ze te obawy sa bezzasadne! Szukamy "przyczyn dyskonta" i nie ammy wplywu ze ludzie "boja sie za bardzo", To ostatnie czynilby zreszta z MCI tzw "okazje inwestycyjna" - i moze taka jest! Tylko zanim sie to ujawni, nie ma sie co dziwic, ze papier jest mocno "omijany szerokim lukiem" - zwlaszcza przy codziennie wk.wiajacych zastawach poczynionych przez "pana i wladce" na tych aktywach.
;)

A - dzieki Incoqnito - zerkne w poniedzialek :P choc przypuszczam, ze nie znajde nic nowego. A przy okazji i tu wychodzi komplikacja struktury, zas chcby sam Buffet zaswsze doradzal, by inwestowac w to co sie samemu rozumie. Innym nawiasem - te strukture sie da dosc prosto wytlumaczyc (ale juz bez tych powalonych nazw FIZ-ow) tylko jakby nikomu sie nie chce ;)

EDIT: "czyli nie amsz akcji" - litosci.... :!: Wyjdzidzie z piaskownicy! :roll: Co to ma w ogole za znacznie czy mam np. 70% portfela (mam - i duzo) czy 10-20% (praktycznie: nie mam)? :shock: No jakie to ma znacznie dla czytajacego?! Jesli chce mnie kolega wrobic w pozycje "zlodzieja-naganiacza" to sie nie uda, bo pytam, co to kogo w ogole obchodzi co sobie NA FORUM powypisuje i jak dowolnie moge tu klamac! No powalaja mnie takie pytania ..to sie chyba odpowiada: "mam - 4,9% mam" - bo woiwoczas taki mysli "o cholera! to jest gosc!" :lol: No, ale cholera W INTERNECIE gosc - litosci... :oops: :lol:

incoqnito
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8056
Rejestracja: 14 kwie 2011 17:26

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

Postautor: incoqnito » 14 kwie 2018 18:34

Z reguły jestem pozytywnie nastawiony do ludzi i gdy napiszesz że masz to przyjmę to że tak jest. A czy sklamiesz czy nie to Twoja sprawa, nie mnie do tego...
Pozstaje (z glowy!) utrata zaufania do poczynan (o slowach juz nie mowiac) T.Cz.; obawa przed mocncna przecena aktywow, kiedy technologiczna hossa wreszcie sie skonczy; zdjecie z WGPW przy wiekszej besssie - i to juz daje spokojnie 50%, a sa pewno inne. I prosze nie argumentowac, ze te obawy sa bezzasadne! Szukamy "przyczyn dyskonta" i nie ammy wplywu ze ludzie "boja sie za bardzo", To ostatnie czynilby zreszta z MCI tzw "okazje inwestycyjna" - i moze taka jest! Tylko zanim sie to ujawni, nie ma sie co dziwic, ze papier jest mocno "omijany szerokim lukiem" - zwlaszcza przy codziennie wk.wiajacych zastawach poczynionych przez "pana i wladce" na tych aktywach.
Ale czyż pułkownik, ja i jeszcze parę osób nie pisało tego wcześniej. No może pułkownik najczęściej i aż do znudzenia ale tu nasze zdania praktycznie się nie różnią...
Wciaz jednak i tu jest pytanie, jak fatalnie bedzie odbierana niemoznosc wyplacenia pieniedzy i jak bedzie wplywac to na wyniki.
Czy to powyższe jest o PEMie czy o MCI Capital S.A. ???
Poza tym, moim zdaniem stoimy przed wystrzałem wartości spółek portfelowych (celowo nie piszę NAVu żeby weterana nie denerwować) Oczywiście nie nastąpi to w ciągu pół roku i nie będzie to jeden strzał. Ale w ciągu 2-4 sukcesywny wzrost wartości TechV i EuroV być może nawet z momentami zastoju czy lekkiego kwartalnego cofnięcia...

optymistyczny
Podporucznik
Posty: 14968
Rejestracja: 14 wrz 2006 20:32

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

Postautor: optymistyczny » 15 kwie 2018 23:12

Wciaz jednak i tu jest pytanie, jak fatalnie bedzie odbierana niemoznosc wyplacenia pieniedzy i jak bedzie wplywac to na wyniki.
Czy to powyższe jest o PEMie czy o MCI Capital S.A. ???
chodzi o zaufanie do T.Cz. inwestorow w FIZ-y, ale i "scalonego" z nim MCI oraz o oczywiscie negatywny wplyw na ich sprzedaz.

Nawiasem: ostatnio faktycznie maielm inne sprawy na glowie, a od zeszlego tygodnia wyjatkowo powazny problem, ktory zajal ja wlasciwie w calosci - stad moze czasami rzeczywiscie i za czseto stosowalem skroty myslowe i wymsknely sie bledy merytoryczne, jak z tym ograniczniem wyplat do 10% w roku. W generaliach mialem racje, jednak w detalach - przepraszam jesli wprowadzilem kogos w blad! :oops:
;)

młoddy
Podporucznik
Posty: 12571
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

Postautor: młoddy » 16 kwie 2018 09:59

Obligacje MCI Capital sprzedają się dobrze.
Obligacje MCI PrivateVentures FIZ sprzedają się dobrze.
Obligacje MCI Management sp. z o.o. sprzedają się dobrze.
Certyfikaty MCI PrivateVentures FIZ sprzedają się adekwatnie do osiąganych wyników.
Akcje PEM są wycenianie adekwatnie do wyników spółki.
Akcje MCI Capital są wycenione przy wskaźnikach c/z=2 c/wk=0.4.

Ergo nie widać utraty zaufania inwestorów do Czechowicza. Widać brak zaufania do akcji MCI.

incoqnito
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8056
Rejestracja: 14 kwie 2011 17:26

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

Postautor: incoqnito » 16 kwie 2018 10:34

A mógł Seba siedzieć w MCI a nie latać po GetBackach, u nas może by i nie zarobił ale przynajmniej by nie stracił 8)

incoqnito
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8056
Rejestracja: 14 kwie 2011 17:26

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

Postautor: incoqnito » 16 kwie 2018 11:54

Tygodnie, może miesiące do sprzedaży Lifebraina. Jakieś 2-3 miesiące moim zdaniem to max.No i te stopy zwrotu na funduszach... 8)
https://www.wprost.pl/firmy-i-rynki/101 ... nikow.html


Jak podkreśla, aby zwiększyć dostępność produktów oferowanych przez fundusze Private Equity na polskim rynku, potrzebne są zmiany w zakresie legislacji i podejściu organów, które nadzorują działalność instytucji regulowanych na rynku finansowym.

– Powinny się pojawić czytelne zapisy pozwalające funduszom emerytalnym na inwestowanie w fundusze private equity. Co prawda, w dzisiejszej ustawie o organizacji i funkcjonowaniu funduszy emerytalnych taka możliwość jest przewidziana, ale stanowisko nadzorcy nie jest przychylne i praktycznie nie ma żadnych inwestycji z poziomu funduszy emerytalnych – dodaje Jarosław Dubiński.
https://biznes.newseria.pl/news/rosnie- ... 1236787692 :shock: :shock: :shock:

vetus
Chorąży
Posty: 970
Rejestracja: 04 lis 2015 10:49

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

Postautor: vetus » 16 kwie 2018 17:05

Ostatnie wsparcia trzeszczą !

młoddy
Podporucznik
Posty: 12571
Rejestracja: 12 wrz 2012 17:19

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

Postautor: młoddy » 16 kwie 2018 17:30

Więc Tomek ma dodatkowy bodziec aby zaproponować inwestorom akceptowalną dla nich politykę.
To znaczy jeśli Tomek nie chce słabego kursu to ma ten dodatkowy bodziec.

incoqnito
Starszy chorąży sztabowy
Posty: 8056
Rejestracja: 14 kwie 2011 17:26

Re: MCI CAPITAL [MCI] księga LII obietnica Prezesa

Postautor: incoqnito » 16 kwie 2018 18:49

Nie jest łatwo na rynku e-commerce osiągnąć sukces. Spółce Morele.net udało się to dzięki konsekwentnej polityce rozwoju prowadzonej od lat i opierającej się na pięciu filarach.
Morele.net, należące od 2011 roku do grupy spółek funduszy MCI Capital, kiedyś było tylko internetowym sklepem komputerowym. Teraz to gigant na polskim rynku sprzedaży internetowej. W ramach Grupy Morele działa kilka sklepów internetowych z różnych branż. Obok głównego sklepu z elektroniką, morele.net, są to: Amfora.pl, Budujesz.pl, Digitalo.pl, Hulahop.pl, Motoria.pl, Meblujesz.pl, Pupilo.pl, Sklep-Presto.pl (trenujesz.pl) oraz Ubieramy.pl. Wszystkie łącznie oferują już prawie milion produktów.

Spółka zatrudnia ponad 500 osób. Miesięcznie serwisy grupy są odwiedzane przez około 2,5 mln unikalnych użytkowników, którzy realizują ponad 5 tysięcy zamówień dziennie. To przełożyło się między innymi na blisko 750 mln zł przychodu w 2017 roku.
http://next.gazeta.pl/next/7,163090,232 ... e-sie.html


Wróć do „Akcje”

REKLAMA

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 111 gości